KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   4149 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. február 13.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

Nagyon magas, széleskörű, fotostabil UVA/UVB-védelmet biztosít.
Optimális SPF 50+ és hosszúhullámú UVA-sugarak elleni védelem (amely szigorúbb, mint a napvédő termékekre vonatkozó EU-ajánlás), köszönhetően a Mexoplex® szűrőrendszer optimalizált változatának, valamint a bőrnyugtató és antioxidáns La Roche-Posay termálvíznek.

• Ultra könnyű textúra: nem zsíros, észrevehetetlen, láthatatlan fluid.
  • Erősen vízálló.
  • Bőrgyógyászati ellenőrzés mellett tesztelt. Illatanyag-mentes. Paraben-mentes. Nem komedogén.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Cremorne

2017. július 17.

Ez a legjobb arcra való fényvédő, amit valaha használtam. Könnyű. Folyós, ergo nagyon könnyű felvinni és csak kevés kell belőle. Ez a második nyara, úgy, hogy nyáron - egy két trehány napot leszámítva - használom (naponta 1x) és télen síelek vele egy hetet. Tehát másfél szezont bír. Simán lehet rá sminkelni. Nincs pattanás, zsíros bőr, kiütés, stb. Röviden: hozza, amit ígér, szépen véd, nem ég le az ember lánya, és könnyű.

Cremorne
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 17.

titikutyus

2017. június 28.

Nagyon könnyed állagú fényvédő krém, azonnal beissza a bőröm, nem lehet utána fehér szöszöket leseperni róla, mint sok más fényvédő krém esetében. Az 50 faktor, főleg többször alkalmazva, a legnagyobb kánikulában is kellő védelmet biztosít az UV sugarak ellen. A krém arcra is kenhető, a bőrömet nem teszi zsírossá, és sminkelni is könnyen lehet rá. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

titikutyus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 28.

mujerconfused

2016. december 16.

Az állaga elég furcsa, nem esik jól felkenni, bár a bőrömön utána jól viselkedik. Gyorsan beszívódik és lehet rá sminkelni gond nélkül, nekem pattanásokat nem okozott.

mujerconfused
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 16.

bi22

2016. november 27.

Utazó csomagban vettem, kis szerelésben járt. Amúgy is nagyon világos bőrömre 50+ fényvédőket szoktam használni, ez a termék nagyon bejött. Főként az arcom szokott megpirulni, délelőtt felkentem egy réteget és nagyon bevált. Ha kicsit megizzadtam újabb réteget kentem fel, de egy vörös folt sem lett az arcomon. Nálam bevált, jövő nyáron tuti megveszem nagy kiszerelésben is.

bi22
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 27.

Valentine

2016. szeptember 26.

Mivel májfolttal és rozaceával is küzdők, ezért nyáron eldöntöttem, hogy mindenképpen beszerzek egy kifejezetten arcra szánt fényvédőt. A pozitív vélemények miatt erre a termékre esett a választásom, illetve az ultra könnyű színezett verzióra. A beszerzése, azonban nagyon nehéz volt, mert rengeteg gyógyszertárban hiánytermék volt. Végül egy webáruházból sikerült megrendelni. Felkenéskor viszonylag hamar beszívódik. Minimális fedést biztosít. Smink alá is rendszeresen használom. Nekem azzal együtt is nagyon jól tart. Ráadásul teszi a dolgát és erős napfényben sem ég le az arcom.

UPDATE: Tavaly nyár elején 2 tubussal szereztem be belőle. Az első tubus úgy egy hónapja fogyott el, szinte napi használat mellett. Egyedül a téli hónapokban volt arra példa, hogy nem használtam szigorúan minden nap. Ha így nézem, akkor elég kiadós ez a mennyiség, és az árát is megéri. Mivel fluid, és nagyon folyékony az állaga, ezért kevés elég belőle. A reggeli arclemosás és tonik után felkenek az arcomra egy kis hidratálókrémet, majd ha ez beszívódott, akkor jöhet rá ez a színezett fluid. Utána szintén várok egy kicsit - talán 2-3 percet - és amikor beszívódott mehet rá az alapozó, stb... Továbbra is elégedett vagyok vele. Annak pedig külön örülök, hogy parfüm- és parabénmentes. :) Továbbá elmondhatom, hogy ez is hozzájárult ahhoz, hogy az elmúlt egy évben nem növekedtek a májfoltjaim. :) Persze mellette mást is használok, de nagyon fontos a megfelelő fényvédelem. ;)

Valentine
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 26.

borb.biaa

2016. augusztus 27.

Nem volt rossz, de annyira nem jött be. Annak ellenére, hogy fluid, nagyon sokáig zsíros réteget hagy az arcomon, nem hinném, hogy erre normálisan lehet sminkelni. A szaga is elég alkoholos, ez sem tetszett. Viszont a fényvédő funkcióját jól teljesíti, egy kicsit sem égtem le.

borb.biaa
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

mikkamakka75

2016. május 27.

Az alkoholtartalom ellenére is megrendeltem. 3. napja hasznàlom, eddig jonak tünik. Gyorsan beszivodik (pedig jo sokat kenek) ès jol lehet rà sminkelni is. Én személy szerint nem tudnàm elképzelni hogy ez alà 3-4 féle kencét kenjek és erre még primert, alapozot és pudert, nekem ez màr tul sok lenne nyàri melegben.. de hidratàlo fölé kenve és erre BB vagy alapozo teljesen rendben van. Eddig 5*, nyaralàskor kiderül mennyire véd az ujboli pigmentfoltok ellen

mikkamakka75
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 27.

nfruzsi98

2016. május 18.

Nekem a bőrgyógyászon ajánlotta, hogy a pattanásaim utáni hegek ne barnuljanak, sötétedjenek be. Nagyon szépen védi az arcbőrömet. Picit zsíros maga a termék, és használat előtt alaposan fel kell rázni. Könnyen eldolgozható és gyorsan beszívódik. Picit erősebb szaga van, de ez miután beszívódik nem érződik. Én szeretem és nem is fogy gyorsan, pedig eléggé intenzíven használom. a csőrös megoldása szerintem praktikus és nem is foglal nagy helyet. Ha elfogy biztosan újra veszem.

nfruzsi98
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. május 18.

starflo

2016. február 23.

Én görögországi nyaralásra vettem meg és teljesen jól működött! Egyáltalán nem fogta meg a nap az arcom, semmi pirosság, vagy leégés!
Bár szerintük egy könnyű fluid, nekem picit nehezen szívta be a bőröm, így várni kell vele mire sminkelhető lesz az arc.
Vízállóságát megerősíthetem, nem is irritált, szemem sem csípte, nem okozott pattikat sem, én azt mondom újra fogom venni.

starflo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 23.

Livomivo

2015. április 26.

Bevált! Napközben, ha sokat vagyok szabadban, akkor újra kenem, rá a LRP bb krémje és mehetek is!

Livomivo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 26.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.