KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ursuska, Módosítva: 2016. május 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Napérzékeny bőrre, napallergiára. Extrém intenzitású napsugárzás esetére.

Optimális UVB SPF50+ és megerősített UVA védelem az intenzív napsugárzás ellen (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fotostabil fényszűrőrendszer. Nagy vízállóság. Érzékeny bőrre kifejlesztett illatanyaggal. Parabénmentes. Nem komedogén. Színezett BB gél-krém textúra. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín. Olajmentes textúrája egyszerre védi, hidratálja és egységesíti az arcbőrt. Ideális zsíros, kombinált bőrre.

Bőrgyógyászatilag tesztelt.

Ár: 4000 , Eladó: Nooora
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: posta ill. Bp-en személyesen
Ár: 3500 Ft , Eladó: SzZs1981
Állapot: 3 pumpa hiányzik, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp. Deák téren vagy előre utalás esetén postázom. Postaktg. a fenti áron felül értendő.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Makk Zsuzsó

2017. szeptember 11.

Update: Na, azért csak megpróbáltam magában is, szilikonos tuning nélkül, hát... igen masszív anyag, tényleg maszkhatású és ragad is, mint a légypapír. Nem valami kellemes viselet. Próbáljátok ki, amit írtam, az a megoldás! (A legjobb a Clinique (bármelyik) primere vagy a L'Oréal Magic blur!)

Mintákat hoztam el a patikából és nagyon bejött. Nekem elég kreolos a bőröm, szóval nem gond a színe. Én ezt a dry touch hatást nem szoktam a véletlenre bízni, egy fél borsónyi szilikonos primert azért hozzákeverek, biztos, ami biztos. Ezáltal azonnal megválozik a krém állaga, nem fog ragadni, csillogni, szuper púderes érzetet ad rögtön. Nem kell félni, ettől nem csorbul a fényvédő képessége. (Minél "szárazabb" a primer, annál jobb!) Gyönyörű bőrképet ad így, kellemes viselni, én semmi maszkhatást nem tapasztaltam. Tetszik, lehet, hogy jövőre beruházok egy teljes kiszerelésre.

Makk Zsuzsó
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 11.

Aidyn3

2017. június 24.

Nekem egyáltalán nem jött be. Kezdjük ott, hogy borzasztóan narancssárga a színe, nem is tudom ez kinek jó egyáltalán :D Másrészt, ha eltekintek attól, hogy úgy nézek ki benne mint egy bohóc, borzasztó rossz érzés viselni, mintha egy maszk lenne az arcomon. Védeni persze véd, dehát az a dolga, legalább azt csinálja már jól. Szerencse, hogy mintákat kértem és nem vettem meg a teljes kiszerelést...

Aidyn3
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 24.

andrea91

2017. május 2.

nekem az érzékeny bőröm szereti, a parfum ellenere, ami egyébként tényleg teljesen felesleges. a szine elsore ijeszto, sotet es narancsos, de eloszlatva nagyon szép egységes egészséges színe lesz tőle a bőrömnek. nekem alapvetően rózsaszínes a bőröm, lehet azoknak akiknek alapból inkább sárgás tényleg nem az igazi, de rajtam pont szép semmilyenre szárad- sajnos tényleg egy kicsit gyorsan, de szerintem bőven meg lehet szokni. nagyon világos bőrűeknek azért nem ajánlom, de nekem nincs különösebb problémám vele, azért csak 4 mert pl a bioderma nekem jobban bevált, száraz a bőröm, és valahogy kellemes bőrfényt ad neki, ez nem. ha nagyon ráérek valami diszkrét highlightert keverek bele hogy ne lapítsa nagyon az arcom a fénytelensége.

andrea91
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 2.

Heloise

2017. április 7.

Szerencsére, hogy vásárlás előtt tudtam pár fajta fényvédőből mintát kapni... A színe konkrétan narancssárga, és később sem illeszkedik a bőrömhöz. Ahogy felkenem borzalmasan ragad, ráadásul azonnal szárad, így lehetetlen egyenletesen eldolgozni. Nem jó érzés viselni az arcon, olyan mintha maszkot hordanék, ilyet még sosem éreztem egy terméknél sem. Az alapozó sem segít, a narancsos szín ezen is átsejlik, ráadásul a kontúr és pirosító felvitele emiatt foltos is...eldolgozni a felvitel után konkrétan lehetetlen. Szörnyű... A szám körül olyan mintha hámlana a bőröm, mert száraz és darabos, a fényvédő és a rajta csücsülő, (amúgy magában gyönyörű) alapozóval karöltve. A nap végére húzódott a bőröm, borzasztó száraz érzetet adott.
Azt még nem is említettem, hogy mi ez az "érzékeny bőrre kifejlesztett illatanyaggal" szöveg?? Minek bele egyáltalán illatanyag???
Eddig sem voltam nagy La Roche rajongó, ezután sem leszek az....Csakis Bioderma csajok!!

Heloise
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 7.

Trixi

2016. augusztus 8.

A színe is és az állaga is egyszerűen tökéletes a számomra. NC30-35-ös vagyok, ez a krém pont belesimul a bőrömbe láthatatlanul. A fedése annyira tökéletes, hogy totál bababőrt csinál. Az állaga pont jó a kombinált bőrömre, a szárazabb részeken picit gyorsabban kell eloszlatni, mert hamar szárad. Még hidratálót sem tettem alá. Szépen összekapja az arcot, nem gyűlik össze a pórusokban. Nagy melegben átfénylik, de ez teljesen természetes, nem zavaró a számomra. Hogy miért nem fogom mégsem megvásárolni a teljes tubust? A parfümtartalom miatt. Amely állítólag érzékeny bőrre lett kifejlesztve. Nálam apró szurkálódásokkal jelentkezett rögtön a krém felkenése után (persze már magát az illatot is éreztem), és tudtam, hogy baj lesz. 4 órával később mostam le az arcomról, és több gyulladt pattanást találtam. Nagyon szomorú vagyok, mert egyébként tökéletes lenne. Miért kell a parfüm az arckrémekbe???

Trixi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 8.

Izabel

2016. június 30.

KM-en vásároltam ipari mennyiségű mintát a termékből a nyaralásra, de leteszteltem már most, nehogy külföldön érjen meglepetés. Az állaga tetszik, nem olyan sűrű, mint egy átlag BB vagy alapozó, könnyű felvinni és eldolgozni. A színe elsőre ijesztő, de nekem szépen alkalmazkodott a bőrszínemhez. Szépen fed, én azért munkahelyre menet még rátettem egy vékony réteg alapozót, "biztos, ami biztos" alapon, de a nyaraláson szerintem önmagában véve fogom viselni. Ami viszont döbbenetes, hogy még a mattító alapozón is átfénylik. Az Essence Stay All Day Translucent Fixing púdere sem bizonyult elegendőnek, végül a PUPA Like a Doll kompakt púderével sikerült megnyernem a matt bőrért folytatott csatát és azon már nem fénylett át egyáltalán! Azt hiszem, a magas fényvédelemért cserébe ez még vállalható, nekem összességében nagyon tetszik a termék, sőt ha elfogynak a kis mintáim, akkor nagy valószínűséggel megveszem a teljes méretűt.

Izabel
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 30.

diaben

2016. június 23.

A faktorban, meg hogy fényvédő hatású, nincs kétségem. Viszont a színe szerintem valami hihetetlenül nem emberszínű. A gyógyszertárból kifele, amikor kinyomtam a kezemre, majdnem sírva fakadtam (nem volt teszter) A gyógyszerésznő állította, h nem sötét. De. Szerencsére arcon nem annyira látszik, viszont olyan gyorsan beszívódik, hogy nagyon nehéz eldolgozni egy fényvédőhöz/arcra/ képest. Egy ideig mattít, de nem tarat ki estig. Nem veszem újra.

diaben
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 23.

ursuska

2016. június 7.

Hozzám egészen véletlenül jutott el ez a termék, mert a színezetlen változatért mentem a patikába. Mikor kijöttem, vettem észre,hogy ez nem teljesen az amit venni szerettem volna. Nem csodálom a tévedést, mert a dobozon csak egy kis diszkrét barna vonal jelezte, hogy színezett. :D összetevői is mások, mint a színezetlennek, de végül nem vittem vissza, arra gondoltam, hogy smink nélküli helyzetekben, mint pl a strand még jól is fog jönni, hiszen valamennyire fed majd.
A probléma ott kezdődik, hogy a jó kis mattító alapozóm nélkül a t-vonalban, gondolom a zsírosodás miatt, összegyűlik a krém és olyan, mintha összemaszatoltam volna magam egy bb krémmel vagy valamivel. Sajnos látszik is. :( Mások is simán észreveszik. Nem tudom, hogy tudnám orvosolni a dolgot, eddigi próbálkozásaim nem bizonyultak hatásosnak. Visszatérek eredeti tervemhez, a "sima" anthelios spf50-hez, legalább nem látszódik a krém, ha kizsírosodik a bőröm.
Talán jobban működik annak, akinek nem ilyen nagyon zsírosodik a bőre. :)

ursuska
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 7.

Talán jobban működik annak, akinek nem ilyen nagyon zsírosodik a bőre. :)

lalavica

2016. június 7.

Problémás bőrre hasznalom mivel fényérzékeny vagyok. Olyan mint egy enyhe bb krem amely védi is az arcom es egyben szep egysrges arcbort eredmenyez 😊 a tubusbol kinyomva sotetnek tunik, de eldolgozasnal szepen illeszkedik borom színéhez. Az egyetlen negativuma, higy gyorsan kell vele dolgozni mert kulonben kicsit szarad 4*

lalavica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 7.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Silica Silylate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Polyglyceryl-10 Laurate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum
Fényvédők: Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Titanium Dioxide (Nano), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Mexoryl SX
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Potassium Cetyl Phosphate, Inulin Lauryl Carbamate, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum
Illatanyagok: PEG-8 Laurate, Parfum / Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.