KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Lalique

Ár:   8560-11 390 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: juditka70, Módosítva: 2017. június 15.

Ár:   8560-11 390 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml

Illatcsalád: orientális

Fejjegyek: paprika, mirtusz, bergamot

Szívjegyek: jázmin, heliotrop

Alapjegyek: vanília, tonkabab, szantálfa, pacsuli

Ár: 7800 , Eladó: Nikolett85
Állapot: Néhány fújásnyi hiányzik belőle., Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétellel

AAndi115

2017. november 14.

Micsoda megosztó parfüm! Akciós volt, szép az üvege, ilyenem még nem volt, megrendeltem. Első fújásra majdnem rosszul lettem, jesszusom, mit vettem?!?! Szörnyű volt, a kifestett mamikat láttam lelki szemeim előtt a metrón. Borzalmas, ódon hangulatú, erőszakos pacsulinak éreztem.
Azért nem mostam le, hátha később lesz belőle valami.
És jött a csoda! Valami hihetetlen átalakuláson mentünk át, Ő és én. Újra és újra újat tudott nyújtani. A legrafináltabb parfümöm azóta is. Kizárólag hűvös időkre, nyáron csak hódításhoz, szigorúan éjszakára. Varázslatos illat, de 30 fölött, érettebb hölgyek számára, mert nagyasszonyos, komoly, nem tucat és nem divatos illat, érni kell hozzá. Mindennapi szaladgálósnak sok, nagyon különleges. Adjatok neki esélyt! Engem megvett kilóra, de 15 éve még azt mondtam volna, hogy elképzelhetetlen, hogy ilyet fújjak magamra. Most mégis szerelem.

AAndi115
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 14.

Azért nem mostam le, hátha később lesz belőle valami.

GNóri

2017. november 12.

Annyira vonzó az üvege, hogy bevallom, csak emiatt próbáltam ki. Az illatot viszont egyelőre nem tudom hova tenni. Rajtam nagyon erősen szappanos, ez teljesen elnyom mindent. A háttérben érzek egy kis pikáns paprikát, minimális füstösséget, és talán mintha méz is megbújna a fűszeres jegyek között. Valahogy azonban olyan kusza az egész, mintha nem állnának össze, és nem is illenének össze az illatjegyek.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 12.

Luna1024

2017. augusztus 22.

Van nekem egy nagy parfüm-szerelmem (aki amúgy már sok-sok hónapja a kedvenc illatom), Őt úgy hívják: Givenchy Play For Her Intense. Rengeteg oka van, miért is szeretem annyira azt az illatot. Ezek egyike az, hogy szerintem elképesztően karakteres, egyedi és balzsamos illata van, valami olyan, ami semmihez sem fogható...
Nos, ez utóbbi meggyőződésemben inogtam meg egy picit, amikor találkoztam a Lalique Le Parfum-mel. Ez az illat ugyanis - és ezt szó szerint értsétek - rajtam az első 10-15 percben szinte egy az egyben ugyanaz az illat, mint a Play For Her Intense! Később azért változik egy keveset, de a kísérteties hasonlóság rajtam végig megmarad. És az a helyzet, hogy ez a Lalique illat 2005-ös megjelenésű, míg a Givenchy csak 2010-ben jelent meg... Megfordult a fejemben, hogy az illat, amit én annyira imádok, koppintás eredménye lehet (utóbbit nagyon nem szeretem), de csakúgy, mint a Bvlgari Green Jade-nél, itt is szeretném azt gondolni, hogy egy akkora márka, mint a Givenchy, nem enged meg magának ilyen szintű ötlettelenséget, és csak véletlen egybeesés az egész... Elfogult vagyok? Igen, lehet...
Most, hogy ezt letudtuk, illik írni magáról az illatról egy keveset: rajtam balzsamos, nagyon mély, már-már sötét "noir"-jellegű illat krémes tonkababbal, pacsuli-vanília párossal és csípős-pikáns rózsaborssal (valószínűleg utóbbi három összetevő miatt érzem annyira hasonlónak a Play For Her Intense-szel). A rózsaborsot mint összetevőt külön kiemelném, ugyanis számomra ebben rejlik az illat egyik különbsége a Play For Her Intense-től: a Lalique számomra egy idő után sokkal fűszeresebb, mint a Givenchy (nekem már-már túlságosan is az), sokkal dominánsabb benne a rózsabors, és egy kicsit vissza is vesz a "sötétségből", átalakulva a bőrömön egy nem tingli-tangli, de könnyed gyümölcsös illattá (ami fura, lévén a bergamotton kívül elvileg nincsenek is benne gyümölcsök). :D A Givenchy illata valamennyivel kevésbé édes, barackosabb, mélyebb és szerintem dögösebb is, szebben összemosott határokkal és kifinomultabban, ezért nekem az marad a szívem csücske... :)

Mindezektől függetlenül ez egy gyönyörűszép, igazi melengető őszi-téli illat. Nekem nagyon a kedvemre való ez a fajta illatvilág, amit a Lalique Le Parfum és a Givenchy képvisel, így nincs okom 5 csillagnál kevesebbet adni rá. Nagyon erőteljes, karakteres, fűszeres darab, így inkább a hideg időre ajánlanám, és leginkább azoknak, akik szeretik a picit harsányabb, édes, ugyanakkor egyedi parfümöket, mert ez abszolút olyan! Karakteressége ellenére én nem érzem fojtogatónak, "régimódinak" pedig végképp nem, sőt. Tény, hogy érett illat - így ilyen felfogású nőt igényel viselőjeként is -, de mivel én e tulajdonságokat nem tartom kifejezetten korfüggőnek, 20-től felfelé minden KM-társamnak ajánlanám kipróbálásra (én Notino-ról rendeltem a mintámat). Brutálisan tartós, nagy hatósugarú finomság csodaszép üvegben, így meggyőződésem, hogy akin működik, az igazi kincsre lel benne. :)
Nekem nagyon tetszik: kellemes csalódás egy általam eddig nem ismert márkától. Biztosan ki fogom próbálni más illatukat is! :)

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 22.

Kedi81

2017. június 12.

Rajtam csak nagyon erőteljes tonkabab és vanília érződik,így én egy elegáns,idősebb esetleg bundás hölgyön tudnám elképzelni mondjuk télen az operában:-)
Sajnos ez nem én vagyok,egyáltalán nem illünk össze,pedig kíváncsian vártam a "találkozást",tartóssága kiemelkedően jó,egy fújás a csuklómon még órák múlva is érződik,4 csillagot adok,mert akin passzol annak egy baromi tartós,kellemes illata lehet :-)

Kedi81
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 12.

andrea91

2017. május 29.

te jó ég, na ez aztán odavág... ez egyszerűen valami rettenet, és tényleg nem szoktam ilyen egyszerűen és közönségesen leminősíteni illatokat, de ezzel engem vallatni lehetne. nyanyás is de nem a régies nagyis értelemben, hanem az a bizonyos rettentően emancipált és modern idős "hölgyek" értelemben akik korukhoz illetlenül festik magukat és viselkednek... sajnálom, és abszolút nem személyes, sértődések elkerülése végett, de egyszerűen ilyen erőszakos édes illattal én még nem találkoztam. a vanília krémes is de közben kapar fullaszt, fojtogató. a többi jegy pedig csodásan kiemeli mindezt...

andrea91
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 29.

Sundiboszi

2017. április 18.

Nagyon érdekes, teljesen egyedi a nyitánya meglepően finom! Fűszeres vaníliás, mégsem igazán édes illat, csipetnyi borsosság, felejthetetlen és különleges!

Sundiboszi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 18.

dandy

2017. március 16.

Egy csere útján került hozzám fújósban ez az illat, már rég ki szerettem volna próbálni, de féltem üvegeset rendelni. Nagyon kellemes csalódás, kicsit füstös, fűszeres, édes, balzsamos illat, 2 fújás lágyan belesimul a bőrömbe, körülölel, folyamatosan érzem. :) Több helyen is utána olvastam és sehol nem találkoztam ilyen megjegyzéssel, de rajtam ez az illat majdnem megegyezik a Chopard Wish-el. Így elnézve sok egyezés van az összetevők között. Nekem egy picit jobban is tetszik, mint a Wish. Esélyes, hogy következő ősszel-télen beszerzem. :)

dandy
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 16.

Pünyike

2017. január 29.

Szerelmes lettem az üvegébe. Az illatjegyek miatt nem akartam, mert nem igazán az én illatom. Végül nem bírtam magammal, megrendeltem, és milyen jól tettem! Térjünk vissza egy kicsit a csomagolásra. Egyszerűen gyönyörű - és tényleg. Egyszerű üveg, semmi cicoma, egy négyzetes kis csoda, fején egy gyémántos fekete kalap, nyakában egy vörös selyemsál.
És ami benne van. Füstös, mély, gyengéd, vonzó, érzéki, komoly...ez a parfüm a negyvenes nő a szomszédból, akiért bomlanak a 16-100 év közötti fiúk/férfiak, aki után irigykedve megfordulnak a nők az utcán. Ugyanakkor ez egy anya illata is. Anyáé, aki féltőn öleli át gyermekét a téli hóesésben, hogy testével, szeretetével átmelegítse. Jó érzés, megnyugtató hozzábújni.
Finom, füstös, édes virágillat. Rögtön az elején a füstöt érezni, utána jönnek a virágos jegyek és én itt vélem felfedezni a borsot, először elég haloványan, majd később erősödik, de egyáltalán nem bántóan. A végén a pacsuli, a vanília és a nyugalmat árasztó szantálfa tökéletes harmóniáját érezni. Nagyon tartós. Reggel fújtam magamra, kilenc órával ezelőtt, s még mindig érzem. Hatósugara közepes, nem erőszakos, nem fullasztó, de kétségtelenül figyelemfelkeltő. Nem lehet szó nélkül elmenni mellette. Téli illat, a kánikulához nagyon mély, testes, de a hidegben átölel és melenget. Szeretettel ajánlom mindenkinek, s bár szerintem egy illat nem a kortól, sokkal inkább az ízléstől függ, mégis inkább csak 30 fölötti hölgyeknek javaslom. Nappalra vagy éjszakára? Hétvégére vagy hétköznapra? Különleges alkalomra vagy bevásárláshoz? Estélyihez vagy mackónadrághoz? Hölgyeim, amihez és amikor csak akarjátok! Ez az illat különlegessé tesz minden pillanatot!

Pünyike
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 29.

HRenata

2016. szeptember 30.

A leírás és az itteni vélemények alapján úgy gondoltam, tetszene nekem. Itt vettem belőle 5 ml-t. És olyan, amilyennek elképzeltem. Kellemesen fűszeresen édes, de nem cukros, rajtam mintha mézes lenne inkább, jázminnal és valami pikánssal, az lehet a paprika? Nagyon-nagyon finom és nőies, különleges, hűvösebb időre való melengető illat!

HRenata
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 30.

d.krisztina

2016. szeptember 24.

Csak egy szó: Olympea. Egy ismerősöm azt használja éppen hatalmas dózisban, szóval a könyökömön jön ki, annyira ismerem már. És nem, nem kedvelem egyáltalán, zavar. Na, de a Lalique-nál tartunk! Fújtam egyet ebből, először erős és érdekes, talán a paprika, bár paprikát konkrétan nem érzek benne. Aztán szelídül, fele olyan erős, fele olyan érdekes. Olyan fél óra múlva szagolom és... nini, mit keres rajtam az Olympea hígabb, gyengébb változata?? Kétszer is megnézem a címkét. Lalique. Nem hiszem el! Annyira emlékeztet rá, nem olyan, de nagyon hasonló és brrr....nem akarom érezni. Pedig jókat olvastam róla, fel sem merült bennem ilyen rokonság. Sajnos mi nem leszünk rokonok. Ráadásul két óra múlva már alig érezhető. A két csillag a paprikának szól, amit imádok (enni). :)

up: Na jó, az igazsághoz tartozik, hogy később, pár óra múlva már nem hasonlított rá egyáltalán csak a középső szakasznál éreztem ezt, és végül az alapjegy még sok óra múlva is érződött a bőrömön bár nagyon gyengén, de akkor sem tudom kettesnél jobbra értékelni. Nekem ez nem tetszik.

d.krisztina
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 24.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Alcohol, Limonene, Benzyl Benzoate
Színezékek: Orange 4 / CI 15510
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol