KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Logona

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: betty-ka, Módosítva: 2012. február 21.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

Varázslatos színező és erősítő réteggel von be minden hajszálat, így varázsolja dússá és fényessé a hajat.

Sempervivum

2017. április 1.

Már nyolc éve használok növényi hajfestékeket, gondoltam megpróbálkozom egy kevert porral. Natúr barnát vettem, két órát volt a hajamon, de se a barna, se az ősz hajamat nem fogta be, mintha semmi nem lett volna rajta. Azt hiszem, ezután is inkább magamnak keverem össze a henna-, indigóport és dióburkot.

Sempervivum
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 1.

zsuzsu901

2015. augusztus 6.

Amikor megláttam, nagyon megörültem, hogy létezik ennyire természetes összetételű hajfesték. A kedvem azonban hamar el is ment. A barna-umbra árnyalatot választottam, megfőztem a teát, összekevertem a festéket és ráraktam a hajamra. Két óra után semmi, de semmi nem történt a hajammal. Fésülhetetlenné vált, ragacsos lett tőle a hajam, miután lemostam. Ráadásul nagyon nehézkes volt a felvitel is és a fürdőszobám is egy koszfészek lett. Nagyot csalódtam benne. Az egyetlen csillagot csakis az összetétele miatt kapta.

zsuzsu901
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 6.

Stenico

2015. június 19.

Csodát vártam tőle, de alig fogta be a hajamat, fényesebb se nagyon lett tőle, az ősz hajszálak pedig 2 hajmosás után "ledobták". Örülök, hogy nem vette el a kedvem a hennától - azóta felfedeztem a Müller sajátmárkás hennáját, ami jóval kevesebbe kerül, mégis ezerszer jobb és tartósabb.

Stenico
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 19.

Imriful

2013. augusztus 7.

Nekem egyáltalán nem fogta be, pedig nagyon reménykedtem....Vékonyszálú kis baba hajam van, elvileg tök jól meg kellett volna színeznie. Amúgy a dióbarna-gesztenye árnyalattal próbálkoztam.

Imriful
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 7.

melinda18

2013. március 7.

nemtartos elég hamar ki jőn a hajbol egy pár mosás után

melinda18
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. március 7.

nemtartos elég hamar ki jőn a hajbol egy pár mosás után

kozmano

2012. december 19.

Hát, öööö, hol is kezdjem.

Vegyi festékkel volt festve sokáig a hajam, most hajlenövesztő projektben vagyok. Világosbarnára volt festve, a lenövésem pedig középbarna. Na mondom, akkor veszek egy sötétbarna árnyalatot, hogy egységesítse a hajamat. Eredetileg henna+indigó variációt akarok használni, de mivel a webáruházak már karácsony előtt nem szállították volna le, így megvettem a helyi bioboltba a logonát, hogy az ünnepekre nézzek is már ki valahogy.
Hazahoztam, elkészítettem, tettem még bele pici kókuszolajat, 5 csepp eukaliptusz olajat, egy löttyintésnyi almaecetet, egy kis kakaót és főztem egy jó erős dióteát is (fekete teám nem volt itthon, de mivel a diólevél tea remek barna hajra, gondoltam mit veszíthetek).
Először egy próbatincset festettem, hogy ne érjen meglepetés,nehogy bezöldüljek vagy valami, Fél órát hagytam rajta, lemostam, Semmi. Na gondoltam, biztos a rövid hatóidő miatt, na majd ha fent hagyom két órán át, akkor majd szép lesz az eredmény. Felkentem, betekertem, kötött sapkát húztam rá, két órát dunsztoltam, Lemostam. Az égegyadta világon semmi, de semmi nem történt a hajammal, Bosszus voltam, egyrészt mert kidobtam az ablakon 2.700 Ft-ot, másrészt meg egy csatatér lett a fürdőszoba, meg ráment egy csomó időm. Egyelőre itt ülök vizes hajjal, a hajam dúsabbnak hat, viszont elég sprőd, pedig tettem rá balzsamot, Ha megszárad majd meglátom,hogy milyen fényt adott neki, mert talán egy fél árnyalattal mintha sötétebb lenne a hajam (sejtem, hogy az első mosással ki is fog jönni)

Na mindegy, így jártam. Azt hiszem, hogy inkább megrendelem az indigót és hennát és januárban amint megérkezik nekiesek a hajamnak.

kozmano
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 19.

Hát, öööö, hol is kezdjem.

Szendi

2012. december 7.

Nem rég váltottam át a vegyi hajfestékekről. Ezt használtam először. Nekem nagyon bevált. Igaz egy kicsit macerás, mert pont jó állagúra kell kikeverni és melegen is kell tartani. A boltban, ahol vettem, azt tanácsolták, hogy fekete teába keverjem bele, mert úgy jobban be fogja a hajszálakat és tényleg így is történt. Szép, egyenletes lett a hajszínem, mondjuk nekem még nincsenek ősz hajszálaim, de teljesen meg vagyok vele elégedve. Amúgy nagyon sok mindentől függ, hogy éppen befogja-e a hajszálakat, pl a menstruációs ciklustól is. Én maradok ennél, biztos újra veszem.

Szendi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 7.

Bambie

2012. november 5.

Csak azért nem egy csillag, mert legalább kárt nem okoz. Amúgy totálisan felesleges volt felkenni, mert konkrétan SEMMI nem látszott a hajamon. Valamivel csillogóbb lett, és ez volt az összes eredmény, az árához képest nulla eredményt ad. Azóta rendes henna-indigóval festek, az bevált.

Bambie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 5.

81Judit

2012. április 16.

Gesztenyebarna árnyalatot próbáltam. Nagyon rövid a hajam így két alkalomra is bőven elég volt egy dobozzal. Első használatnál nem fogta be rendesen a hajam. Második próbálkozásnál már sikerrel jártam. Tetszett az eredmény. Az ősz hajszálakat is megszínezte, igaz világosabbra, de erre számítottam is. Pár hajmosás után viszont úgy tűnik gyorsan kopik ki a hajból, főleg az ősz hajszálakon feltűnő (pedig a Logona színmegőrző samponját használom). Így biztos nem kísérletezek vele tovább, inkább kipróbálom a valódi hennát és indigót.

81Judit
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 16.

Antioxidánsok: Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract

Nem szabályos INCI név. Jelentése illóolajok.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Közönséges dió héjának az őrleménye, melyet dörzsölő, bőrradírozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

cékla gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint a cékla gyökere gazdag forrása az antioxidánsoknak.