KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Logona

Ár:   2600 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 2600 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: natasa, Módosítva: 2011. június 18.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Szepsegtrend.hu, 2600 Ft

A Logona hajfestékek tartósan és kímélően színezik a hajat. Nem hatolnak be a hajszálak szerkezetébe, mint a vegyi festékek, nem támadják meg a haj szerkezetét és természetes festékpigmentjeit, hanem a természetes hajszínnel kombinálva védőréteget képezve rakódnak le minden egyes hajszálon.

A Logona-Kosmetik növényi hajfestékek olyan természetes alapanyagokból tevődnek össze, mint amilyen az ellenőrzött biotermesztésű henna, a különböző füvek, gyümölcsök, vagy a fakéreg, növényi bőrápoló anyagokkal - mint a búzaprotein vagy a jojobaolaj kombinálva. Nem tartalmaznak szintetikus színező-, illatosító- és tartósítószereket, sem egyéb vegyi anyagokat.

Ár: 2600 Ft, Eladó: Szepsegtrend.hu
Fizetés: készpénz, utánvétel, Szállítás:személyes átvétel, futár

Morci

2013. augusztus 13.

A nem túl jó értékelések ellenére úgy döntöttem, kipróbálom a dióbarna árnyalatot. A hajam rövid, vékonyszálú, enyhén kezdek őszülni. A por felét kevertem csak be, nekem elég is volt, így abszolút nem is drága a használata. Az volt benne a szimpatikus, hogy nem nekem kell kevergetnem a hennát ezzel-azzal a megfelelő árnyalat eléréséhez, mert azzal azért elsőre nem mernék megpróbálkozni. Én a blogon olvasottak hatására nem úgy kevertem ki, ahogy a learásban tanácsolják, hanem tettem hozzá egy kanál olívaolajat, egy kanál citromlevet, illetve két kanál cukrot is. Előző este összekutyultam, másnap pedig még higítottam forró vízzel, mert olyan lett az állaga, mint a sár. Összeségében véve szerintem kétszer annyi vizet használtam, mint amennyit javasoltak. Hajfestő ecsettel vittem fel a hajamra, csak egyszer potyogott le belőle egy darabka, akkor higítottam még egy kicsit a cuccot. :-) Tény, hogy macerásabb a felvitele, mint egy kémiai festéké, és erős szénaszagot is áraszt, de hát valamit valamiért... Két órán keresztül hagytam fent a zuhanysapi alatt, a törölközőbe tekerést a meleg miatt kihagytam. Soknak tűnik a hatóidő, de közben megfőztem az ebédet, sütit sütöttem, és már mehettem is lemosni. :-) Kétszeri samponozással tökéletesen sikerült kimosni a hajamból, utána még jött egy öt perces Dr. Organic olívaolajos balzsamozás. Nagyon szép fényes, jó tartású, meleg árnyalatú vöröses hajat kaptam, az ősz hajszálaim ugyan világosabbak lettek, de ez kifejezetten jól néz ki. A fejbőröm nem viszket, mint a vegyi hajfestés után. Már csak abban reménykedem, hogy elég tartós is lesz az eredmény, egyelőre csillagos ötös.

Morci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 13.

koc

2012. március 12.

A dióbarna-gesztenye árnyalatot próbáltam. Nekem bevált, gyönyörű szép mély gesztenyeszínűre fogta be a sötétbarna hajamat. Állandóan nézegetem a tükörben, annyira tetszik, a tapintása is csodás a hajamnak.

koc
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 12.

betty-ka

2012. február 12.

Nekem nem vált be. Én feketét vettem ami több mint 2 óra után sem fogta be a hajam (pedig még fekete teát is vettem és azzal kevertem össze az intenzívebb szín érdekében). A felvitele sem volt egyszerű, iszapos, homokos jellegű így rendkívül nehéz a felvitele. Sajnálom pedig reménykedtem, hogy nem kell többet mérgeznem magam a szintetikus hajfestékekkel.

betty-ka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 12.

csoki

2011. szeptember 4.

Nekem nem igen vált be. Nekem nagyon erősszálú sötétbarna hajam van. Az ősz hajszálak eltakarása miatt kezdtem el festeni a hajam, de mint ahogy azt előttem is írták, az ősz hajszálakat alig-alig fogja be, és nekem a sötétbarna hajamból továbbra is kiríttak az ősz hajszálak, csak nem fehéren, hanem olyan halovány sárgásan. De még talán túl tudtam volna ezen tenni magam, hiszen akár melírnak is lehetne nézni, viszont az ősz hajszálakról 2 hajmosás után teljesen lekopott a festék. PErsze magamban kerestem a hibát, ezért kétszer is kipróbáltam, másodjára már szinte egész nap a hajamon hagytam a festéket, de az eredmény így is ugyanaz lett.
Én egyébként sajnos azt a változatát vettem, amit otthon kell folyadékkal kikeverni, mert jóval olcsóbb volt. Nem tudom, hogy a másikra is igaz e, de ennek a hajfestéknek az állaga olyan lett, mint az iszap, ezért nagyon nehéz volt eloszlatni a hajamon.
Szó mi szó, soha többet nem próbálkozom vele, az biztos. Csak azért nem minimum pont, mert ha valaki nem ősz hajszálakra akarja használni, akkor annak ez a kímélő összetevőjű hajfesték megérhet egy próbát, még mindig jobb, mint a vegyi alapúak...

csoki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. szeptember 4.

natasa

2011. június 8.

Lassan két éve festem a hajam növényi hajfestékkel. Nagyon szeretem! Kicsit félve vágtam bele, mert korán őszülni kezdtem, és elég változatos véleményeket olvastam neten. De kivártam a másfél-két hónap átmenetet a vegyi festés után, és hajrá! A haj nagyon szép lesz, egy kellemes vöröses árnyalat van benne, de nem vad vörös. Amúgy középbarna a hajam...Az ősz hajat is megfogja, bár az ősz szálakat kicsit világosabbra, de mindenki dicséri, mert olyan, mintha lágy melír lenne benne, de nagyon természetesen hat. Azóta több kolleganőm is hennázza a haját, náluk is látványos a javulás! Szép fényes a haj, és más árnyalata van napfényben, bent, árnyékban...A lenövés sem látszik annyira, mint a vegyi festéknél. Nagyon egyszerű használni, és nincs benne vegyszer!

natasa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. június 8.

Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Közönséges dió héjának az őrleménye, melyet dörzsölő, bőrradírozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

A cékla kivonata, melyet a kozmetikumokban természetes színezékként használnak.