KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Lush

Ár:   2690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   55g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ann S, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. május 28.

Kiszerelés:   55g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Samponok

"Ha erősebb, fényesebb, puhább hajat szeretnél, próbáld ki ezt az argánolajjal teli sampont, melyhez a Rose Jam illatát adtuk. Világosabb árnyalatú hajra ideális.

Samponkorongjaink annyi ideig tartanak, mint három 250 ml-es folyékony sampon – akár 80 hajmosásra is elegendőek."

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

BRebi

2018. július 6.

Imádom!!
Az első három hajmosás után már másnapra bezsírosodott tőle a fejbőröm, a haj végeit szárázzá tette, ami nálam szokatlan volt. Nem is használtam kb. 2 hétig, majd egy új esélyt adva neki az eredmény megdöbbentett: a göndör/hullámos festett hajam napokig selymes volt, nem szárította ki, és a 4. napon kezdett csak el zsírosodni a hajam.
Érdemes időt adni neki, amíg hozzászokik a hajatok, nálam nagyon bevált! (ha hozzászokik a hajatok, érdemes hetente egy másik samponnal váltogatni)

BRebi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 6.

Imádom!!

nhelga

2018. május 29.

A hajam gyorsan zsírosodó típus, amire a Montalbanot ajánlották amiből már kettő korongocskát sikerült elhasználni, viszont mindenképpen újítani akartam. Mivel a Montalbanot elsősorban gyorsan zsírosodó hajra ajánlották, ezért várható volt hogy kissé szárítani fog - főleg közel másfél éves használat után. Ezért váltottam erre, de sajnos nekem nem vált be. Talán a szárazságon segített, cserébe viszont kb. másnapra, vagy legfeljebb második napra iszonyat zsíros lesz a hajam, nem is tudok vele mit kezdeni. Ezen kívül észrevettem, hogy közvetlen hajmosás után kellemetlenül viszket tőle a fejbőröm. Nem tudom mitől lehet, a fejbőröm eddig sosem volt semmire érzékeny. Ez elmúlik miután megszárítom szóval így annyira nem vészes és elhasználom, de nem fogom újravenni. Ugyanakkor szerintem nagyon száraz hajra megfelelő lehety. Vásárlásakor nekem igazából most az orrom döntött, mert nagyon tetszett az illata. Szóval egy jótanács: érdemes elsősorban az eladókra és csak utána az orrunkra hallgatni :)

nhelga
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 29.

thegirlwiththemostcake

2018. május 11.

Félve vettem meg, mert nem olvastam sok jót a lush szilárd samponokról. Alapvetően nincs semmi probléma a hajammal, szóval nem ilyesmire kerestem megoldást, egyszerűen szerettem volna egy új sampont kipróbálni, ami lehetőleg hulladékmentes. Nekem abszolút bevált, az illata csodálatos, az egész fürdőszoba úszik benne és samponként is jól működik. Az első 2-3 alkalommal mintha kicsit gyorsabban zsírosodott volna a hajam, de ilyenkor csak tiszta vízzel megmostam két samponos hajmosás között. Azóta alkalmazkodott hozzá a fejbőröm és ugyanolyan gyakorisággal tudom mosni a hajam, mint régebben. Ami pedig hatalmas plusz: csodaszép fényes tőle a hajam:)) Normál és száraz hajra szerintem tökéletes választás mindenkinek

thegirlwiththemostcake
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 11.

poisonvert

2018. április 17.

Az illata valami zseniális. Hajmosás után, míg a szobámban hagyom megszáradni, szinte beillatozza az egész helyiséget! Ő az első samponkorongom és sokkal jobban tetszik a használata, mint egy sima samponé, ráadásul ezerszer jobban habzik és a felvitele is könnyebb. Számomra élménnyé teszi a hajmosást, legfőképpen azzal is, hogy nem műanyagba van zárva ez a kis csodaszer, és így nem szennyezem a környezetet.
Mindenképpen újravevős!

poisonvert
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 17.

Mindenképpen újravevős!

draculina

2018. március 15.

Egyszer használtam eddig és nagyon kíváncsi vagyok hogy tényleg megéri-e az árát. Az illata csodás és féltem attól hogy nem habzik majd eléggé, de tévedtem. Puha lett tőle a hajam és fényes.

draculina
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 15.

lulley93

2018. március 7.

finom illat, a megszokott rózsás kollekció. nekem sajnos nem lesz tőle túl szép a hajam, semmi extra. de pár hét használat után (nem csak ezt a sampont használtam), egyszer fejbőrvakarás közben elgondolkoztam, hogy mitől viszket a fejbőröm... viszketett, mikor az Aranyéletet néztük karácsony után. karácsonyra kaptam ajándékdobozban és ki is próbáltam 2 nap múlva a sampont. viszketett azon a bizonyos napon, és eszembe jutott, hogy előtte való nap ezzel mostam hajat. hát, sajnos ez a ludas. és zsíros korpát is okozott. a túl sok olaj lehet a probléma, mert gyorsabban is zsírosodott a (nem zsírosodó) hajam. szerencsére egy almaecetes öblítéssel és 2 másik samponnal való mosással el is múlt a panaszom, úgyhogy többet nem használom. a páromnak is hamarabb kellett utána újra hajat mosni. szappanként el fogom használni, úgyis elfogyott a Rose Jamem. :)

lulley93
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 7.

fodornoncsi

2018. március 2.

Használtam már pár fajtát a Lush szilárd samponjai közül, és mindről elmondható, hogy nagyon sokáig bírják (3-4 hónapig tutira, legalábbis nálam), így már nem is annyira húzós az áruk.
Nekem a már kipróbáltak közül ez vált be a legjobban, nem szárítja a hajam (bár mindig használok utána balzsamot), jól fésülhetővé teszi, szépen tisztít. Ja, és nagyonnagyon finom az illata, kár, hogy nem marad meg egyáltalán, egyedül ezt sajnálom. :(

fodornoncsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 2.

Lettiyy

2018. február 27.

Olvasgattam a Lush szilárd samponjairól, és megakadt a szemem rajtuk. A tökéletes sampon keresése kapcsán döntöttem úgy, hogy beruházok egyre. Az üzletben több termék között is vaciláltam, ezért az eladó hölgy azt tanácsolta, ha még nem próbáltam ilyet, döntsek az illata alapján. Ez fogott meg leginkább, így elhoztam.
Eleinte nehézségeim támadtak a használattal és a felhabosítással, de mostanában nagyon szépen és gyorsan habzik. Nem tudom, hogy a hajam szokott hozzá, vagy a több használat után "lágyult meg" ennyire. Nagyon szépen tisztítja a hajam, és az illata nagyon kellemes, viszont sajnos hamar elillan belőle.
Szkeptikus voltam a "80 használatra elég" dologgal, de 2 hónap után úgy érzem, nem lettem megtévesztve. Számolgatásaim alapján úgy márciusig kellene elégnek lennie, és még bőven a fele megvan, szóval míg máskor 2-3 tubus sampont elhasználok ennyi idő alatt, árban bőven visszajön, ezért már az árát sem sokallom.
Karácsonyra kaptam egy másik szilárdsampont is (Honey I washed my hair), nagyon kíváncsian várom azt is. Úgy érzem, nyárig nem kell már samponra költenem.

update: És valóban, most fogyott el a sampon. Az illatát még mindig imádom, de sajnos a hajam kócolódását nem akadályozta meg. Az utolsó 2-3 használat már elég nehézkes volt. A téli időszakban lehet, hogy nem a legjobb választás volt a részemről, de alapvetően elégedett vagyok vele, utazáshoz pedig tökéletes. Nyáron talán újraveszem.

Lettiyy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 27.

kgretu

2018. február 19.

Első benyomás!
Első Lush termékem és nagyon nagy volt az elvárásom vele szemben. Nagyon jól felhabzik, bár én a biztonság kedvéért kétszer is átmostam vele a hajam és tényleg olyan 'nyikorgós' lesz tőle.Most még hajpakolással (syoss) együtt alkalmaztam és a végeredményben szárítás után fényes, könnyen kezelhető, puha hajkorona lett! Nekem nagyon igénybe vett hajam van, rendszeresen vasalom és heti 2-szer mosom és nagy hőfokon szárítom. Most a szárítást nem ionos hajszárítóval csináltam, de szerintem azzal még könnyebben tudom majd formázni a frizurám. Pár hét használat után jön az igazi értékelés! ;) Ez csak egy kis segítség a tanácstalanoknak! Azért "csak" 4 csillag mert ez még csak az első használat utáni vélemény!

UPDATE:
3-4 hónap után fogyott el. Ez alatt az idő alatt rengeteget nőtt a hajam és a fodrász is megdícsérte, hogy mennyivel könnyebben kezelhető az amúgy brutálisan igénybevett, göndör hajam. Ár-érték arányban tökéletes, amint lesz rá lehetőségem biztos hogy újraveszem! Csak ajánlani tudom!

kgretu
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 19.

Első benyomás!

UPDATE:

MormiOrsi

2017. november 22.

Update: Miután már egy hónapja használom, gondoltam visszajövök frissíteni a véleményem, főleg a hajszínem miatt ugye, lehet az többeket is érdekelhet :) Szóval még mindig nem kellet újrafesteni és kb mindenki megkérdi, hogy mikor festettem, olyan jó színe van (pedig szeptember végén, szóval kb. 2 hónapja). Ez nekem jó hír, másnak lehet rossz, de nem fakultam ki, így marad a sampon!

Első Lush termékem volt és első szilárd samponom. Abszolút bejövős a sampon ezen formája, egyáltalán nem zavaró, hogy nem egy folyékony állagú anyagot kell kinyomni egy műanyag flakonból. Szóval ilyen szinten teljesen meggyőzött, ennyivel is kevesebb plasztikot fogok elhasználni.
Maga a használata is teljesen egyszerű, emellet nekem nagyon jól felhabzik és imádom az illatát.
Először én is megpróbáltam 2x kimosni a hajamat egymás után egy hajmosás alkalmával, de nekem úgy nagyon sok volt. Már értem ezt a "csikorgó tisztaság" kifejezést, amit lentebb írtatok. Szóval számomra ez nem volt kellemes érzés, kirázott a hideg a hajam érintésétől. Így legközelebb csak egyszer és kevesebb terméket használva teszteltem + adtam hozzá balzsamot. Így tökéletes! A hajam tiszta, selymes, puha és nincsen ez a rossz "csikorgó" érzet.
Ami nekem hátrány benne, hogy sajnos szerintem tényleg világosítja a hajat (amit nem vettem figyelembe vásárláskor - itt vettem a krémmánián jutányos áron:) nekem viszont festett barna a hajam, amit amúgy kb 2 havonta festettem eddig, mert az bőven elég volt. Meglássuk, hogy most a sampon miatt mennyire kell gyakrabban. De emiatt nem fogom lepontozni, mert nyilván ez nem a sampon hibája, hanem az enyém :) Viszont, ha emiatt hosszútávon probléma lesz akkor váltani fogok, de csakis szilárd samponra!
Majd jövök updatelni.

MormiOrsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 22.

Majd jövök updatelni.

Az agar tengeri vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keverék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gélképző, viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó), megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő, de szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt is használják a kozmetikumokban. Mivel rengeteg vizet vesz fel, ezért a bőr nedvesítésében van szerepe, kiváló vízmegkötő és bőrsimító hatással bír. Általában zselés jellegű pakolásokban és krémekben használják, a biokozmetikumok géljeinek egyik fő alapanyaga.

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Színezék. Lilás piros.