KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Maison Francis Kurkdjian

Ár:   44 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditka70, Módosítva: 2017. június 15.

Ár:   44 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A mesterparfümőr, Francis Kurkdjian Párizst kelti életre: a hajnal és az éjszaka elevenedik meg a 2016-os Petit Matin és Grand Soirparfümduóval.

Grand Soir - Párizs éjjel

A párizsi este mesés: a hidak és emlékművek úgy ragyognak mint ezer csillag az égen. Gyönyörűen felöltözve vágunk neki a véget nem érő éjszakának. A fenséges napnyugtát idéző sziámi benzoébalzsam puha vaníliás lágysága lassan az éjbe – a mély, sötét labdanumba – hajlik.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

zuzmano

2017. október 23.

Khmm most én leszek a párizsi éjjel trollja :)
Szóval rajtam nem grand soir hanem egy kis szó viccel nagy kaki ...
Vártam a füstös pubbi :) hangulatot finom fajta skót Whiskyt, mély dekoltázsú hamvadó cigarettavéget . Helyette kaptam ;
Egy jól ismert Mugler Angel-t az elején ami a kb a 30 évvel ezelőtti helyi cukrászda vagy szász söröző filinget adja így keverve nem felrázva . Ha nagyon becsukom a szemem talán egy leszbikus klub de ennyi. Később pedig egy jófajta férfi illat lesz belőle. Tisztán! Ha nem ismerném magam most flörtölni kezdenék az illatommal . Hozzáteszem nem egy próba után írom ezt , ez kb 4. Alkalom . Ma pedig hűvös szeles igazi zordon őszi idő van...
Annyira sajnálom vágyom a füstös Whiskys női csodára de nem ő az . Nekem nem. Sajnos csak egy imitátor lett rajtam ! Igaz az egy matadornak is jó volna ! Szeretném egyszer érezni vki Máson ezt a csodát hogy tényleg én vagyok ennyire elcseszett kémiai úton v az orrom gáz !! ?? Nekem rajtam nagy jóindulattal és Maison úr tisztelete miatt 3 . :( ....
Nem adom fel pár hónap és újra próba ...

zuzmano
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 23.

Khmm most én leszek a párizsi éjjel trollja :)
Szóval rajtam nem grand soir hanem egy kis szó viccel nagy kaki ...
Nem adom fel pár hónap és újra próba ...

Verona5

2017. október 13.

Mintácska ma estére - ismerkedés az első MFK illattal! Imádat van - ámbra, vanília, brazil tonka, spanyol labdanum, icipicit dohányos csoda. Nincs mit tenni, nagyon tetszik a maszkulinitása, meleg bőrössége, olyan ami jól áll a nőkön is, unisex. Közben megy Avicii - Addicted to you - el lehet képzelni, hogy lüktet vele a város, a párizsi éjszaka!

Verona5
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 13.

Ascyra

2017. szeptember 18.

Köszönet a Sorsnak és annak a történéssorozatnak, amely eljuttatott eddig a CSODÁIG. Mert az.
Hálás vagyok, hogy végigjártam néhány nagyon rossz, és néhány nagyon jó parfümöt, hogy ez az út sokszor grimaszba változó arccal, hangos nemtetszéssel vagy épp elégedett és meglepett felkiáltással tarkított. Mindenem eladom, mindent elárulok, mindent levetkőzök és elidegeníttetek. Csak Ő kell. Mindenféle drámának, allűrnek és pozőr sznobizmusnak vége. Megtaláltam a végsőt, az igazit, az elsőt, a csodát, a lenyűgözőt. Pici Gollam leszek és féltve könyörgöm Őt, hogy legyen újra az enyém. (Most csak mintám van, de mostantól nem eszem, nem iszom, nem fizetek semmi másért - csak Ő... Elvette az eszem.
Az illat annyira összetett, hogy még a Shalimart is simán kenterbe veri. Ami ugye nem egy könnyű, laza feladat. Egyszerűen már összehasonlítani sem tudom, annyira értelmet nyert a dobogós első hely, hogy az nemcsak orrba-tűnő, de egyszerűen szinte az összes másik mintám, parfümöm (köztük van komolyabb niche is) nevetségesnek hat. Ez egy elixír, egy olyan keverék, amit legszívesebben magamhoz láncolnék és egyesülnék vele, hogy minden adandó alkalommal a pórusaimon keresztül lélegezzem ki-és be. Szerencsétlenné és szánalmas bábbá avanzsált engem, mit nekem Guerlain és Montale? Minek nekem tízes lista? Nekem TÉNYLEG csak Ő kell. Így nyugodtan és végtelenül megszabadulva minden sallangtól, egyenesen és higgadtan.
Rajtam olyan, mint a Tullamore Dew. Vaníliás-alkoholos, de annyira nem tolja túl, hogy gourmand legyen. Sőt! Pontosan olyan érzés egész nap a felhőjében járni-kelni, mintha megittál volna egy ilyet, szép lassan, kevés jéggel vagy tisztán, élvezve minden zamatát – de inkább az érzés ragad magával, az a fajta protokoll, ami jellemzi a whiskeyivás művészetét. Muszáj hozzá felnőni és megkomolyodni. Ahogy múlnak a tinikor legszebb évei, majd a fiatal felnőttség is leáldozóban, és ezt követően, letisztultan, szinte újjászületsz a felnőttlét minden előnyével és hátrányával, immár bölcsebben, öntudatosabban, tettre és akár változásra készen. Ez az illat is ilyen: alaposan megszerkesztett, ellentmondást nem tűrőn minőségi; rávesz, hogy gondolkodj, hogy legyen ízlésed; öntudatlanul is felülemelkedsz minden hibádon és gyarlóságodon, nem foglalkoztatnak sallangos dolgok, nem hagyod, hogy apró dolgok kizökkentsenek a zen-nyugalmadból, belátod, hogy a Világ szép, ha szépnek akarod látni, öröm, ha örömmel tekintesz rá és boldog, ha boldog akarsz lenni. Komoly, mély, szexis, igazi finom-vonalas, élbeli párizsi nő/férfi leszel tőle, ha tartod a tempót. Lemorzsolódni szinte lehetetlen, hiszen Ő diktál. Rajtam három - négy csepp olyan illatfelhőt produkált, hogy 12 órán keresztül csont nélkül vette a tartóssági akadály rátáit. Soha még ilyen kemény, egyértelmű/egyenes, finom, elegáns, kiemelten magas színvonalú, lágyan odatevős, és komplex illattal nem találkoztam. Tényleg nem kérdés, hogy mindenkit maga mögé utasít. Ha ezen felül még van feljebb is, az számomra már éteri csoda… És valószínűleg nem holnap fog kopogtatni. Teljességgel átlényegült, higgadt szerelem lett. Örökkön-örökké :)

(még a csillagozását sem tartom értelmesnek ehelyütt, hiszen végtelen csillag :)

Ascyra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

laracroft

2017. szeptember 3.

Nagyon finom, érdekes, rajtam is szivar és vanília némi fűszeres-likőrös felhanggal.
Sajnos a bőröm egy idő után kissé szárazzá, fássá és maszkulinná alakítja, inkább tudom elképzelni az erősebbik nem egy képviselőjén, mint magamon.
Hatósugara brutális, egy csepp és a szomszéd városban is érzik, ráadásul tartós is.
Egyetlen pontot vonnék le tőle, pontosan azért, ami nekem a problémám szinte mindegyik MFK parfümmel - már éreztem valahol. Mintha Kurkdjian már meglévő parfümöket tökéletesítene, mert hibát aligha találni a műveiben, mégis hiányolom az egyedi ötletet.

laracroft
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

csikosmatyas

2017. május 6.

Az első olyan niche ami miatt félretenném egy kis időre a Guerlain-jeimet.
Rajtam vaníliás szivarfüst 3,cent konyakkal, nagyon-nagyon spirituális és az első amire azt mondom, hogy valóban érzem benne a nagyvonalúságot, szinte harapni lehet az öblösen terjengő illatot.
Minden cseppje kincs!

csikosmatyas
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 6.

Az első olyan niche ami miatt félretenném egy kis időre a Guerlain-jeimet.
Minden cseppje kincs!

aidanne

2017. április 13.

Csodalatos illat, valoban egy igazi Parizsi ejjel( fuggetlenul attol, hogy meg sosem jartam ott de mindenesetre jol hangzik 😀)
Az en boromon azonban nagyon maszkulin lett, es en nem tartozom abba a tipusba akinek ez jol all, viszont a ferjem imadta es jol is allt neki igy odaadtam neki, hasznalja o :)
Meleg, balszamos illat, sok sok fuszerrel:) igen tartos kis parfum....

aidanne
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 13.

Meleg, balszamos illat, sok sok fuszerrel:) igen tartos kis parfum....

galagonyanya

2017. február 7.

És ma estére a vitriolos meg az unatkozó véleményem mellé ráadásnak egy valóban rajongó megnyilvánulás: ez az illat AZ AZ ILLAT. Az, amellyel kelsz és fekszel. Amelyre gondolsz. Amelyre vágyol. Amely után elindulsz, legyen bár közben száz sivatag, száz szögesdrót. Amelyért mindent odaadnál, hogy megszerezd. Amely körbeölel, és nem ereszt. Igazi függőséget okoz. Fűszeres, leheletnyit férfias beköszöntő után tiéd a mámor, tiéd az éjszaka, a meleg, balzsamos, vaníliás-ámbrás gyönyörűség, én nem tudom, ember hogyan képes ilyet alkotni. Vannak pillanatok, amikor a Gaultier2 jut az eszembe, és többen a Chergui-hez hasonlítják, ezzel is egyet tudok érteni. Mindkettőt imádom, de a kettőt együtt sem annyira, mint a Grand Soir-t, amely nélkül ugyan lehet élni, valóban - de minek?

Szerintem Kurkdjian eltévesztette, és valójában erre az illatra akarta mondani: My Masterpiece...

galagonyanya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 7.

bara89

2017. február 2.

Tökéletes harmónia. Puha, meleg és lágy. Általam ismert ámbrás illatok közül a legcsodásabb. Kurkdjian művészete abban rejlik, hogy "hatalmas" egyensúlyt képes alkotni. Csak egy mintát használtam el, de mindenképp KELL több.....és több

bara89
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 2.

sonkabence

2017. január 16.

Páratlan alkotás ez is mint a testvére - Petit Matin. Végre felfelé ívelnek a Kurkdjian illatok. Nagyon szép ámbrás-tonkababos nyitány. Az ilat színe mint egy hosszú-hosszú évekig érlelt nemes borpárlat, ami teljesen átvette a tölgyfa színét, aromáját. A nyitány kétségkívül az egyik legszebb még niche vonalon is.
Ott van benne az esti hangulat, amikor már odanyúlhatunk a töményebb illatokhoz. Apró hibája, hogy viszonylag hamar leszárad az illat és ami marad az egy Guerlain alap, de nagyon durván, mint a LIDGE másnap (L' Instant de Guerlain edp).
Ezt leszámítva hozza a nagy estét.

sonkabence
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 16.

Ezt leszámítva hozza a nagy estét.

Marcsi66

2016. december 22.

Kurkdjian egyik parfümje a Oud amit én természetesen csak mint,fogyasztó megtudok ítélni,zsenialitás,soha életemben nem találkoztam ilyen hatással,és az a véleményem,aki ezt létrehozta,,,,az már mindent tud ( és nekem van is belőle 7ml!!!!! ) Ismerkedni veszélyes a mester parfümjeivel,(mert e szépségeket aranyárban mérik) Grand Soir gyönyör egy város csillogását,ragyogását a szívekbe ülteti,talán ez az éjszaka,amit majd egy életen át hordozunk, és az emléke örök.
Férjfogó parfümnek ilyet,és a balzsammal el is kezdődik,a vanília édessége a vágyé,a labdanum elmélyíti az ölelést,,mérsékelten szexi sztem,de mégis belehet tőle csavarodni,és itt megint kevés illatjeggyel éri el,,,,odavagyok teljesen,

up.minden vágyam ez a parfüm volt,nem is gondoltam volna h még ebben az évben teljesül,,,itt jutottam hozzá,az eladónak nagyon nagy köszönet érte,,,hát ragyogok is rendesen,ahogy illik ehhez az illathoz.

Marcsi66
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 22.

Fényvédők: Octinoxate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Coumarin, Limonene, Linalool, Eugenol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Citral
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090
Tartósítószerek: BHT

Más néven Uvinul A. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (max. 354 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is.

Színező anyag. (Piros)