KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Maison Francis Kurkdjian

Ár:   44800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditka70, Módosítva: 2017. június 15.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A mesterparfümőr, Francis Kurkdjian Párizst kelti életre: a hajnal és az éjszaka elevenedik meg a 2016-os Petit Matin és Grand Soir parfümduóval.

Petit Matin - Párizs hajnalban

Kora reggeli séta Párizsban. A város még csöndes és friss, az utcák nyugodtak, a hajnali nap sugarai épp kezdik bevilágítani őket. Élénk kubeba, kalabriai citrom, narancsvirág nyitány után érkezik a galagonyás-levendulás szív, majd örömmel veszünk el a mósusz-ámbra élvezetes labirintusában.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Yeticica

2018. június 9.

Annyira de annyira elszomorodom, amikor ilyen szepsegekkel hoz ossze a sors. Mert bizony ez egy (szerintem) tipikus Kurkdjian illat, az en penztarcamhoz jobban passzolo Elie Saab vonalat veltem felismerni benne.
Mostansag a levendula nagyon az utamba kerul minden iranybol, es en ennek modfelett orulok, ugyanis regen utaltam (borzalmas emlekeket idez fel, tenyernyi molylepkekkel egy angliai kis hazban, grrrr), viszont most tobb parfumben is megdobogtatta a szivemet.
Petit Matin rajtam olyan volt, mint a kora reggel : fatyolos, illano-lebbeno, takaro alatt osszefonodo, kedves kis semmiseg. Ha megthetnem, biztosan beszereznek belole egy uveggel es locsolnam magamra boszen, hogy ujra es ujra osszebujjunk a szaten agynemu alatt.... hmmmm...

Up: sajna van benne valami nagyon szuros illat (en a citrom-kevendula kombora gyanakszom, amit az orrom citromfunek detektal, esetleg citromhejnak. Tul aromas, szuros nekem).
Igy leglabb nem faj annyira a szivem erte!

Yeticica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 9.

Igy leglabb nem faj annyira a szivem erte!

Marcsi66

2018. április 9.

Párosan szép az élet,el kell ismernem a duó mindkét tagja fantasztikus,,,,az éjszaka már az enyém,de ez a reggeli köszöntő is annyival magával ragadott,h érkezik nemsokára,Egyszerűen megkomponált boldog illat,sugárzik, de színvonal már a csúcson.,Szárnyal a hit,az életbe vetett szépség ébredezik,és csak egy mosolyt kér.,Citrusos de nem nyilall,krémes inkább,érzem a narancsvirágot nagyon kedvesen,és a levendula-galagonyás szívnek sem hevesen dobog a szíve,olyan láthatatlan szép érzékkel kifejezett alkotás(.Aki kifejezetten levendulás parfümre vágyik,ez nem az)
,Komoly ellenfelei voltak,de én rá szavaztam.(,tartósnak tűnik a minta alapján:)

Up.Az egyik leggyönyörűségesebb komfort amit ismerek,tegnap volt rajtam először,végig viszi a napot,ez biztos ,könnyedség ellenére is masszívan illatozik,sajnálkozom egy picit,megérte volna beruházni az üvegesre,,,,utazó kiszerelést választottam,

Marcsi66
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 9.

aidanne

2018. február 4.

Aranyos fiúcska ez a Francis, Petit Matin illatával csalogat minket Párizsba, ráadásul hajnalba... nem mentem Parizsba végül, és hajnalban sem kelek fel, helyette az esős Budapesten grasszáltam ezzel az illattal... nem, napsugarak sem voltak...
Rájöttem, a levendula a havarom akar lenni és én hajlok arra, hogy tisztességes kapcsolatot építsek eme összetevővel. Nem titok, hogy "kora reggel" és én, rapid randin találkoztunk. Megéreztem, felkentem, és most ő és én titkos "kapcsiban" ( tejóúristen) lézengünk.
Levendula tolt nekem egy kis krémességet bele, mellé citrusosan tálalva, és tökéletesen meggyőzött a csipetnyi narancsvirágával, hogy nem érdemes más levendulás kotyvalékkal (el)kábitanom magamat, ő tökéletes lesz nekem....

aidanne
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 4.

melwin

2017. szeptember 28.

Nagyon szerettem volna szeretni ezt a parfümöt, de amint feltettem elkezdett fojtogatni. Gondoltam várok még hátha tompul az a meghatározhatatlan illat, ami szúrt. Bele a fejembe. Meg is fájdult tőle, így kénytelen voltam lemosni. Tartóssága biztosan nagyon jó mivel lemosás után is órákig éreztem magamon és szinte még akkor sem enyhült. MFK legtöbb parfümjét szeretem és a fej note-ok miatt az első benyomás kellemes volt, csak a folytatás nem. Ezért kettő csillag az eredmény.

melwin
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 28.

erika0325

2017. június 5.

Kedves illat... Frissítő fuvallat, mely lágyan körbeölel, nem megosztó, nem hivalkodó, de jelen van. Citrusos, de a levendula ad neki egy kis mélységet, a mósusz-ámbra meg körbezárja a citrom-levendula párost. Nagyon kellemes viselni, szeretem:-)

erika0325
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 5.

sonkabence

2017. január 7.

Az első pozitív csalódás Kurdjian-tól. Az amyris homme-t a végletekig lehúztam az olcsó, szintetikus, jellegtelen hatása miatt. Utána Megismerkedtem az Aqua Universalis-al egy újabb csalódás ért. Egyébként máig nem értem miért ilyen felkapottak, elismertek az illatai. Ez végre egy értékelhető, csodás alkotás. Eredetinek semmiképp sem az, mert Creed-ék már megcsinálták az Original Vetiver-el, ami ebbe benne van. Ebbe több a citromos, szikrázó jegy kevésbé zöld. Az összetevők minősége méltó a niche vonalhoz, különösen a citrom, levendula. Tavaszra, nyárra jó választás lehet főképp tartóssága miatt. Manapság igen kevés a tartós, de könnyű illat. Aki szereti a Creed Vetiverét, de a tartósságával nincs megelégedve (jogosan) az válassza ezt! Simán 4- 4,5 csillagos illat, de mivel semmi eredeti nincs benne, így csak 3 csillagot adok.

sonkabence
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 7.

szeliger

2016. szeptember 27.

1 ml minta fiolában. Már egy ideje próbálgatom, friss, üde, reggeli illat. A mai reggel hangulatát tükrözi, a kissé hűvős, de derűs, napos időben igen jó viseletnek bizonyult, vajon mit tudhat nyáron?
Amióta a citromos illatokat előszeretettel használják légfrissítőkben, nem lehet könnyű dolguk a parfümőröknek a citromos alapú illatokkal. Itt most sikerült nagy ívben elkerülni a légfrissítők buktatóját, a citromos aroma szikrázó, nekem kicsit borsos jellegű. Valószínűleg a borsos frissesség mögött a levendula állhat, ha nem láttam volna leírva, nem is gondoltam volna levendulára. Már a kezdetektől érezhető a pézsmás alap, így aztán a citrom nekem nem savanykás, hanem inkább krémes, koktélos. Rajtam bőrközeli illat, jó 6-8 órás tartóssággal, kényelmes, jól hordható. Szép, szép, de a vele egyidőben kiadott Grand Soir a listámon messze megelőzi.

szeliger
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 27.

Antioxidánsok: BHT

Más néven Uvinul A. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (max. 354 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)