KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Montale

Ár:   22 000 Ft és 34 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, Módosítva: 2017. október 13.

Ár:   22 000 Ft és 34 900 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Montale ezen parfümje a nőknek szól. A bazsarózsa elbűvölő illata kerek és buja egységet alkot a jázmin, rózsa, barack és kókusz illatával, melybe kávé és szegfűszeg csempész izgalmat. A szantálfa és vanília stabil, hosszantartó és szeretnivaló végjátékot biztosít.

nyarigabi

2018. június 14.

Nem vagyok a bazsarózsa rajongója, de ezen az édes vaníliás alapon nagyon tetszik. Inkább őszi-téli illat.

nyarigabi
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 14.

Yeticica

2018. június 14.

Haaaaat... a Montale haz meg nem keszitett olyan illatot az altalam probaltak kozul, ami ugy ugazan egyuttmukodne velem.
Ez egy kifejezetten kedves, szep illat, bar en sem bazsarozsat, sem szegfuszeget, kavet mzg fokent nem ereztem benne, akarhogy is probaltam.
Helyette egy edes, kicsit szuros , olyan igazi Montale fele rozsat ereztem. De azt jo sokaig es nagy hatosugarral. Ennyi.

Yeticica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 14.

Laurencia

2018. április 26.

Soha az életemben nem választottam volna magamnak, kaptam én ezt az Édes Bazsarózsát és néhány nap után kezdem megérteni mit is akar itten Pierre Montale bácsi magyarázni nekünk.

Ez kérem az 1986-os év La Vie est Belle-je, ahol szerencsére nincs jelen cukor, nincs metil-vanilin, meg gyümölcsös-pacsulis ACC köptető sem.
Lássuk be, a fenti történés egyszerű paradox és nem is igazán lett volna létjogosult egy olyan korban ahol a nők parfüm igénye az Opium-Charlie-Poison-L'air du Temps-Magie Noir tengelyen indult.
Mégis, ebben az illatban van valamiféle nosztalgia, valami olyasmi amit egy ilyen típusú parfümben mindig is keresek és ritkán találok, az a fajta könnyedség és erőlködésmentes szépség amit ma már csak nagyon kevesen tudnak, ha klasszikusan NŐI illatról beszélünk.
Az én parfüm gardróbom sötét, mély, férfias és fekete, a Sweet Peony pont annyira illik bele mintha a patás ördög egy rózsaszín flamingoval a vállán sétálgatna.
Öreg vagyok hozzá, kislányos, egyszerű és nem is viselek ilyenformán szabott illatokat, mert barackos, rózsás, virágos púderfelhő ő, nem kiabál, nem hívja fel magára a figyelmet, de jelen van és kápráztat.

Ahogy Szerb Antal írja az Utas és Holdvilágban- "A szerelem mindvégig megőriz egy pillanatot, azt a pillanatot,
amikor született; és akit szeretnek, sosem öregszik meg, szerelmese szemében mindig tizenhét
éves marad, és kócos haját, könnyű, nyári ruháját ugyanaz a barátságos szél borzolja egy életen
át, ami akkor fújt, abban a végzetes pillanatban."

Szabad vagyok ettől az illattól és újra 26 éves, mondanom sem kell, hogy az ajándékozó sosem fog másként látni, pont ahogy a fenti sorok írják, e parfüm nekem csak segít elhinni, hogy rajtam nem fog a kor, és létezik öröklét valaki szívében.

Laurencia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 26.

át, ami akkor fújt, abban a végzetes pillanatban."

aidanne

2018. március 30.

Up2: A szerelem toretlen, meg mindig csodalatos ez az illat szamomra. Fontos megjegyeznem, hogy nagyon nagyon tartos illat. Este 16-kor fujtam magamra es masnap reggel 10 kor meg ugy illatoztam, mintha akkor fujtam volna be magam. Zsenialis.

Up: A "jocsajillat" mara mar at avanzsalodott egy nemmondomelsenkinekhogyezavilagonazegyiklegfnomabbillat... hat igy allok vele. Persze, mar uveggel birtoklom, es el kell mondanom, hogy ez az illat egy kremes-puderes alom. Nem tudok vele betelni, es az en boromon annyira tartosan jatszik a legszebb arcait fel-fel valtva valtogatja. Nagyon orulok, hogy szinte elso blikkre ratalaltam, de most ugy erzem nem szeretnem eletreszteni, es feltve orzott 50 mls uvegembol mar jocskan fogyott. Nem tudom elkepzelni, hogy egy ilyen puha, kremes-puderes illat ne lenne az illat gardrobom darabja. Elkapraztatott. Csak adjatok neki egy kis idot.

Nem mindíg vágyom arra, hogy az illatok elkáprásztassanak az egyedi illatukkal, érdekes összetevőjükkel, sőt mi több mesélni sem mindíg kötelező. Egyik Nerolis látogatásom alkalmával megint Montale-ék szentélyéhez mentem, és kb úgy festettem mint a Csengetett Mylordban a becsüs, aki valójában lopni akart a házban, de nem sikerült neki. Lelki szemeim elött már-már imára emeltem kezeim, bácsak találnék valami olyat, ami csak úgy tetszik.
Megfújtam 2 üveget blatterra, és vittem haza. Otthon a táskámból halásztam ki, hogy estére emlékezzek melyik melyik volt. Memóriám megint csak nem hagyott cserben, és felcímkéztem a papírcsíkokat.....Felkeltem másnap és valami eszement krémesség csapott meg egy kis bazsirózsi illattal karöltve... megszaglásztam a papírkát és emlékeimből merített iratot néztem a blatteren... hm... ez valóban ilyen kellemes volna? Nem bíztam a véletlenre, és városon és túl az óperenciás tengeren is túlon át jöttem, hogy mintát szerezzek eme balhémentes illatból.
A bőrömre hintve meg csapott a "jócsajszag" Az a tipikus jó illat, ami majd' mindenkinek bejon ha viseled, és ettől olyan menő...
Számomra meglepő módon a felsorolt jegyekből nem sok mindent érzek ki, jól össze lett kutyulva, mintha minden jót belekotyvasztottak volna ami épp otthon volt. Nem baj! A krémes bazsarózsás "jócsajillat" tökéletesen kielégít. Tartós és manipulatív, pont jó lesz ez nekem, ha másért nem, azért mert már nem kell annyit izgulnom a Montale szentély elött.. egy darabig biztosan nem.

aidanne
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 30.

Blackbird

2018. január 8.

Púderes , lágy, nőies, rózsás, barackos bazsarózsa illat.Semmi izgalom, csak egy bájos virágillat. A szegfűszeg harmatszál benne, pedig tudna a történeten csavarni, a kávé adhatna kraftot, de ez max . egy üres nescafés doboz. A vanília szépen bújik elő belőle, és a szantál is korrekt keretet ad. Nem nagyívű, inkább lágy, de nem is bújásra csábító.Komfortillat,semmi merészséggel. Rajtam 4-5 óra, aztán huss..Ajándékba olyannak, aki a kis semmiségeket, csak egy kellemes illatot szeretne, ideális.

Blackbird
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 8.

Vancsi

2017. november 14.

Előszőr nem tetszett de utána mgszerettem, most még csak mintám van, tanakodom, hogy karira megveszem.

Vancsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 14.