Kövess minket Instagramon is! :)


MosóMami Eco-Z Hajbalzsam Krém B5 Provitaminnal, Keratinnal és Shea Vajjal
Ár: | 1630 Ft | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | 200 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | bioboltok, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: alexandra326, Módosítva: 2018. február 14.
Ár: | 1630 Ft | |
Kiszerelés: | 200 ml | |
Lelőhely: | bioboltok, online | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Ápoló bio olajokban gazdag, extra krémes és sűrű vegán hajbalzsam minden hajtípusra.
Az Eco-Z hajbalzsam gazdag krémje értékes, növényi olajokkal - bio sheavaj, bio argán, bio jojoba, napraforgó - öleli körbe a hajszálakat a következő hajmosásig, védi a környezeti hatásokkal szemben, így az kevésbé töredezik. A növényi glicerin segít fenntartani a haj hidratáltságát, mely natúr és festett haj esetén is, nyáron pedig kiemelkedően fontos.
Nem nehezíti el a zsírosodásra hajlamos hajszálakat sem és könnyen lemosható, a haj pedig friss, könnyed és kellemes tapintású és illatú marad napokig. Alkalmazásával egyszerűbb a hajformázás és gyorsabban szárad a haj.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate
eu
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Creatine
,
Parfum / Fragrance
i
,
Beta Sitosterol
,
Squalene
a I eo
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Dehydroacetic Acid
ta
,
Benzoic Acid
ta
,
Sorbic Acid
ta
,
Lactic Acid
h I kh
krémajánló

Egész jó kis balzsam. Finom, enyhe illat, könnyen kifésülhető haj. A hidratálása viszont nem túl meggyőző. Már rengeteg hajápolót leteszteltem (sampon, balzsam, olajok, krémek, egyéb kencék, stb.), így összességében az eddigiekhez képest meg vagyok vele elégedve, azonban az ára a méretéhez képest szerintem picit magas. Tovább keresem az igazit...


Az illata számomra semleges volt, viszont amit ígér, azt hozta. Fényes és puha volt tőle a hajam, könnyebb volt kivasalni. Nagyon sűrű krém, így nem árt odafigyelni, hogy rendesen kiöblítsük. Gondolkozom, hogy be kéne szerezni újra.



Az illata számomra semleges volt, viszont amit ígér, azt hozta. Fényes és puha volt tőle a hajam, könnyebb volt kivasalni. Nagyon sűrű krém, így nem árt odafigyelni, hogy rendesen kiöblítsük. Gondolkozom, hogy be kéne szerezni újra.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: SqualeneHidratálók: Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol
Emolliensek: Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Panthenol, Squalene, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Glicerinből, sztearinsavból és citromsavból származó, természetesnek számító emulgeálószer, amivel stabil olaj a vízben formulát lehet készíteni. Viszonylag könnyen használható, költséghatékony összetevő, így natúr formulákban különösen népszerű.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Olívaolajból kivont el nem szappanosítható lipidek. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevőt Hydrogenated Ethylhexyl Olivate-al vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Szerves sav, melynek fontos szerepe van a sejtek energiaellátásában és DNS-ének védelmében. A Beiersdorf kutatása szerint az összetevő hatásos a bőröregedés megelőzésében és kezelésében.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Koleszterinhez hasonló, növényi eredetű zsírsav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt összetevő. Jó hidratáló és gyulladáscsökkentő hatással bír.
Természetes olaj, melyet a cápa májából vagy növényekből vonnak ki. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Paula Begoun szerint antioxidáns tulajdonsága is van a squalene-nak.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak.
Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Tág pórusok
Korcsoport: 25-34
Egész jó kis balzsam. Finom, enyhe illat, könnyen kifésülhető haj. A hidratálása viszont nem túl meggyőző. Már rengeteg hajápolót leteszteltem (sampon, balzsam, olajok, krémek, egyéb kencék, stb.), így összességében az eddigiekhez képest meg vagyok vele elégedve, azonban az ára a méretéhez képest szerintem picit magas. Tovább keresem az igazit...