KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Naturland

Ár:   1110 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: edgars.angel, Módosítva: 2016. március 31.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Samponok

A Naturland Herbal Svédkeserű Hajsampon aktív hatóanyagai kiválóan ápolják és óvják a hajszálakat, táplálják a fejbőrt. A sampon rendszeres használata a hajat puhábbá, könnyen fésülhetővé, csillogóbbá teszi. A különböző hajkezelések károsító hatásait jelentős mértékben csökkenti.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

koirankeksii

2016. április 26.

Talán ez az első olyan sampon amint kb. 2 éve használok kisebb megszakításokkal. Nem mondom, nem olcsó, kb 1300 Ft/180 ml, de most figyeltem, és 2 naponta mosásnál (alkalmanként 2x samponozok), kb. 2 hónapig elég nekem. Szép fényes tőle a hajam, nekem másodjára habzik csak fel igazán.

koirankeksii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 26.

memyselfandi

2015. augusztus 28.

Nekem is a legjobb samponom, amit valaha használtam. Egy éve használom kis megszakításokkal (ilyen sokáig sosem használtam még sampont), azóta a fejbőröm magához tért, nem zsírosodik annyira, nem viszket, már-már normális :) A hajamnak jó tartást ad, imádom.

memyselfandi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. augusztus 28.

Ancsibaba1993

2015. augusztus 21.

Sok sok szulfát,de sok sok gyógynövény..Hmm... De a lényeg hogy használ!Kicsit szárít,de jól tisztít,elég egyszer samponoznom a hajam,nagyon habzik,picike is elég egy mosáshoz belőle.

Ancsibaba1993
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 21.

Metta

2015. február 23.

Nem néztem meg az összetevő listát a boltban, csak már akkor amikor itthon voltam. Kicsit meglepődtem a sok szulfát láttán a lista elején, mert hogy ez egy gyógynövényes sampon. De persze azért elkezdtem használni. A hajmosás jó vele, és a kifésüléssel sincs gond mosás után. Egy flakonnal használtam el belőle. Nem minden alkalommal ezt használtam, inkább amikor eszembe jutott. Tényleg nagyon gyorsan nő tőle a haj. Aminek nagyon nem örültem, mert formára volt vágva a hajam, és így gyorsan lenőtt. Most egy másfajta gyógynövényes sampont használok, annál azért nincs ilyen látványos hajnövesztő hatás.

Metta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 23.

Keyo38

2015. február 22.

3-4 hónapja használom és elmondhatom, hogy tényleg csodaszer. Remekül habzik,tisztít és még az illata is rendben van (bár az számomra egyáltalán nem szempont). Többen is megjegyezték, hogy nagyon gyorsan nőtt tőle a hajam és, hogy milyen egészséges kinézete van. :) Ezenkívűl nem viszeketett tőle a fejbőröm.
Biztosan újravevős lesz, mindenkinek ajánlom :)

Keyo38
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. február 22.

Biztosan újravevős lesz, mindenkinek ajánlom :)

Felföldi Beáta

2014. augusztus 21.

Ilyen jó samponom, még sosem volt. Körülbelül 3 éve használom, hetente 2 alkalommal. A hajam puha, csillogó, könnyen fésülhető, gyorsan nő. A negatívuma talán, hogy az illata kicsit fanyar, de a hajam mégis jó illatú lesz tőle hajmosás után. Én szívből ajánlom Mindenkinek!

Felföldi Beáta
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 21.

lasvegas7

2013. december 27.

Jobb mint amire számítottam.Kis kiszerelés,rossz illat,az első észrevétel a boltban. Itthon kiprobálva meglepően folyékony állagú,az illata már a hajamon,nem volt büdi,inkább kellemes.Így lehet tovább elég lesz miint gondoltam. Már 2szeri hajmosás után rendesen kihozta a koszt,és rendesen habzott. Már sok sampon kiprobáltam,hasonló eredményt produkál a revalidhoz,de ettől mintha fényesebb lenne. a hajam puha már rég volt ilyen szép. További használat után lehet azt mondom,h ezt a sampont kerestem idáig. Engem meggyőzőtt.

lasvegas7
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 27.

melanie500

2013. november 24.

Kb fél éve használom rendszeresen ezt, vagy a 24 féle gyógynövénnyel tömött tesóját úgy, hogy mást nem használok mellette. Balzsam helyett 3 éve almaecetes öblítést alkalmazok, de azt vettem észre, hogy e sampon használata után nem igényli feltétlenül sem a hajam, sem a fejbőröm az öblítést, mert a nélkül is puha és könnyen fésülhető marad a hajam. A többi drogériás samponhoz 2-3 hónap után hozzászokott a hajam és irtózatosan elkezdett szállni és viszketni tőlük, de ettől nem. Könnyen zsírosodó hajam van, azelőtt 2 naponta mostam, de azt vettem észre, hogy ettől a sampontól kitolódott 1-2 napot a mosási rituálé, aminek nagyon nagyon örülök. :) Az SLS és többi Sulfate sem zavar, ha továbbra is ilyen fantörpikus hatása lesz a többi hatóanyagnak. :) Kicsit drága, cserébe viszont kevés kell belőle egyszerre és így nekem pl elég csak havonta újra venni.

melanie500
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 24.

muckó

2013. július 11.

Naturland kénes sampont próbáltam előtte, de ez sokkal jobb illatú és kíméletesebb. Régebben másnapra már nagyon zsíros volt a hajam, amióta ezt használom egész normál kinézete van, kevésbé zsírosodik.

muckó
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 11.

Rela6

2013. február 8.

Nagyon szeretem ezt a sampont, nekem bevált. Puhább lett a hajam, és ami fontos, nem viszket utána a fejbőröm, és ez az előtte használt samponjaimról nem volt elmondható. Az illatát pedig nagyon szeretem! :) Összességében az eddigi legjobb samponom, pedig jó párat próbáltam már.

Rela6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 8.

Antioxidánsok: Cimicifuga Racemosa Root Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Extract, Verbascum Thapsus
Hidratálók: Cimicifuga Racemosa Root Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract

Orvosi angyalgyökér kivonata. A wikipédia szerint gyógy- és fűszernövény. Az angyalgyökeret felhasználják vizelethajtó borok, étvágyjavító, szélhajtó, izzadást megszüntető, idegerősítő gyógyteakeverék készítésénél.

A kozmetikumokban használják a növény levelének, gyökerének és magjának a kivonatát és olaját is. A növény legtöbb részét a CosIng bőrjavító és tonizáló összetevőnek kategorizálja. Levelének kivonata szövetösszehúzó. Gyökerének kivonata és olaja pedig illatanyag, maszkoló (kellementlen íz és illat semlegesítése). Paula Begoun szerint gyökerének az olaja fény hatására mérgezővé váló összetevőket tartalmaz. Az olaj pozitív tulajdonsága viszont, hogy antioxidáns hatása is van.

Szártalan bábakalács gyökerének a kivonata. A kozmetikumokban használva tonizáló, élénkítő tulajdonsága is van. Haj és bőrápoló termékekben egyaránt használt növényi kivonat.

A szomáliai balzsamfa (Commiphora myrrha) a szappanfaalakúak rendjébe, a balzsamfafélék családjába tartozó növényfaj. A belőle előállított szirupot mirhának nevezik. A mirhának fertőtlenítő, gombaölő hatása van, különösen hatékony a szájnyálkahártya és a gége betegségeinek kezelésében. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazzák sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre. Paula Begoun szerint a benne található illatanyagok potenciális bőrirritálók.

Magas kőris. A kozmetikumokban kérgének és levelének kivonatát egyaránt használják. Nem igazán található információ arról, hogy mire szolgál a magas kőris a kozmetikumokban, a CosIng mindegyiket bőrjavító összetevőnek kategorizálja.

Fehér kurkuma kivonata. A wikipádia szerint a gyökeréből kivont illóolajat parfümökben és szappanokban használják illatanyagnak. A CosIng levelének a kivonatát hidratáló összetevőnek kategorizálja.

Egy bazsalikum féle kivonata. A kozmetikumokban levelének és virágának a kivonatát és a bazsalikum olaját is használják. A CosIng a növény legtöbb részét tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyagnak kategorizálja.

Kardamom. Fűszernövény. A kozmetikumokban a kardamom magjának kivonatát és olaját használják, melyek  a CosIng szerint tonizáló és illatanyagok.

Rövidvirágú poloskavész. A homeopátiában görcsoldó szerként használt. A kozmetikumokban a gyökér kivonatát használják, ami hidratáló, emollient, antioxidáns, bőrvédő és gomba ellenes anyag.

Orvosi macskagyökér. A kozmetikumokban gyökerének és gyökértörzsének kivonatát, olaját használják. A CosIng szerint nyugtató hatása van a gyökérnek. A wikipédia szerint külsőleg az orvosi macskagyökeret ekcéma, sebek és fekélyek kezelésére használják.

Szurokfű, mely fűszer- és gyógynövény. A kozmetikumokban virágának, levelének a kivonatát és olaját használják. A CosIng szerint a virág kivonata segít a faggyú termelés szabályozásában. A wikipédia szerint a szurokfű a természet antibiotikuma, mely gyulladáscsökkentő és baktérium ellenes anyagokat is tartalmaz.

Fahéj kivonat. A kozmetikumokban a fahéj levelének a kivonatát illatanyagként használják, a fahéj kéreg kivonata pedig a CosIng besorolás szerint baktérium ellenes, antioxidáns, szövetösszehúzó, emollient, hidratáló, illatanyag, bőrvédő és bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint a fahéj mindezen előnyös tulajdonságok mellett bőrirritáló.

Sárga tárnics. Serkentő hatású, keserű növény, amelyet gyomorbántalmak, renyhe emésztés és étvágytalanság esetén használnak. Étvágygerjesztő hatása miatt régóta az aperitif likőrök alkotórésze.

A kozmetikumokban gyökértörzsének és gyökerének kivonatát használják fel, melyet a CosIng bőrjavító, tonizáló összetevőnek sorol be. Paula Begoun szerint a gyökér kivonata gyulladáscsökkentő és antibakeriális összetevő.

Szerecsendió. A kozmetikumokban a szerecsendió kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng a szerecsendió különböző változatait bőrkondícionáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) anyagnak kategorizálja. A wikipédia szerint a szerecsendió népszerűségét illóolajának köszönheti, mely a mag 5-16%-t teszi ki.

Vidrafű levelének a kivonata. E szerint az Estee Lauder szabadalom szerint a vidrafű levél kivonata hatásos összetevője lehet ani-aging készítményeknek, mert a levélben található hatóanyagok gátolják a bőrünk rugalmasságát és fiatalosságát adó fehérjék, a kollagén és az elasztin lebomlását (egész pontosan az un. MMP 1, 2 és 9 enzimeket gátló hatása van az összetevőnek).

Közönséges párlófű. A wikipédia szerint összehúzó, epeműködést szabályzó és epehajtó, étvágyjavító, vizelethajtó, antibiotikus hatású és gyulladásgátló. A kozmetikumokban gyökerének, levelének és virágának a kivonatát is használják. A gyökér kivonata a CosIng besorolása szerint antioxidáns és szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint a levél kivonat hatásos a hepatitis b vírus ellen és antioxidáns, azt azonban nem tudni, hogy van-e bármi előnye az összetevőnek a bőrön alkalmazva.

Gyömbér kivonat. A CosIng hivatalos besorolása szerint bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint a gyömbér kivonatnak szájon át bevéve és a bőrön alkalmazva egyaránt gyulladáscsökkentő és rák ellenes hatása is van (viszont a gyömbér olaj problémás). Bisaboloolal együtt használva a két hatóanyag erősíti egymás gyulladáscsökkentő hatását (forrás).

Csillagánizs.  A kozmetikumokban gyümölcsének olaját, kivonatát használják. A kivonat illatanyag, az olaj pedig maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és tonizáló összetevő.

Benedekfű. Népies neve áldott bogáncs, keserű bogáncs, áldottfű, áldott bárcs. Gyógynövény, mely emésztés- és étvágyjavító hatású, gyomorsav-elválasztást fokozó szer, és alkalmazzák a népi gyógyászatban epehajtóként is. A kozmetikmokban a növény kivonatát használják, melyet a CosIng bőrkondícionáló, tonizáló összetevőnek sorol be.

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Kínai gyömbér. Nem igazán érhető el információ arról, hogy mire szolgál a kínai gyömbér a kozmetikumokban. A CosIng adatbázisában mind a levél, mind a gyökér kivonata szerepel, és mindegyiket bőrkondícionáló összetevőnek kategorizálja.

Narancs virág. Paula Begoun szerint illatanyag, mely irritáló hatással lehet a bőrre.

Szegfűszeg. A kozmetikumokban a szegfűszeg különböző részeinek olaját és kivonatát egyaránt használják. A CosIng a szegfűszeg különböző részeit illatanyagnak kategorizálja, virágának kivonata szövet összehúzó, tonizáló összetevő. Levelének kivonata hidratáló. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású.

Kubébabors. A növény nem szerepel semmilyen formában a hivatalos CosIng adatbázisban. Az EWG adatbázisa szerint gyümölcsének olaját és kivonatát használják, mindegyik illatanyag.

Molyhos ökörfarkkóró. A Wikipédia szerint a növény gyulladáscsökkentő hatású. A CosIng szerint a növény kivonatát és levelét egyaránt használják. Bőrkondícionáló, nyugtató összetevő.

Rozmaring kivonat. Paula Begoun szerint bár anitoxidáns hatása van a bőrre, a benne lévő aroma komponensek irritáló hatással lehetnek a bőrre. A CosIng frissítő, tonizáló összetevőnek kategorizálja.