KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Naturland

Ár:   350 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: pixie, az összetevőket feltöltötte: _-Mia-_, Módosítva: 2013. december 11.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Vízhiány

Fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású orrkenőcs.

A készítmény hatóanyagai: egy tubusban (10 g) 200 mg bórsav, 75 mg eukaliptuszolaj, 60 mg borsosmentaolaj.

Egyéb összetvők: cetil-sztearil-alkohol, gyapjúviasz-alkoholok, szemészeti fehér vazelin, fehér vazelin.

Babooca

2013. március 30.

Kiskorom óta ezt veszi Anyukám a kisebesedett orra. Nekem az orrcsepp és a neogranormon kombó a favorit, de őneki ez a kedvence .

Babooca
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 30.

darcy

2013. március 16.

A náthások megmentője! Amikor az ember már vörösre fújta az orrát, nagyon jól megnyugtatja a bőrt, igaz, csak rövid időre. (Legalábbis nálam.)

Hoagirl: kíváncsiságból kipróbáltam a számra, de nekem sajnos nem vált be. Inkább még jobban kiszárította.

darcy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 16.

Inez

2013. február 19.

Nagyon jó, és hasznos krém, de amúgy is kedvelem a multifunkciós holmikat. Bevált orrcsepp (jajj, de utálom!) helyett is, az orrfolyós időszakokban ápolja az orromat kívül-belül, és - akár csak Hoagirl -, használom szájápolóként is.

Inez
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 19.

Hoagirl

2013. február 19.

Ezt használom esténként lefekvés előtt a számra. Tudom furcsa, mert ez ugye elvileg orrkenőcs, de nekem nagyon bevált az ajkaim ápolására. Repülőre mindig viszem fel magammal a fedélzetre is, enélkül ugyanis még egy röpke 1,5 órás utazás után is szétszárad és berepedezik a szám, ez az egyetlen ami megóvja. És ráadásul olcsó is. Szeretem.

Hoagirl
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 19.

pixie

2013. február 13.

Jó kis krém, nátha idején hasznos! Mérsékli a bőr szárazságát, elősegíti a gyógyulást. Ezen kívül kellemes gyógynövényes-mentolos illata van, ez belélegezve elősegíti a tisztulást :) az ára nagyon klassz, 250 Ft körül van, és egy időre elég.

pixie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 13.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Vaselinum Album
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol
Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

Nem szabványos INCI név. Fehér vazelin, mely kőolajból nyert, félszilárd szénhidrogének tisztított és elszíntelenített elegye. Fehér vagy csaknem fehér, áttetsző, lágy, kenőcsállományú anyag. Az ásványi olajhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.