KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

NIOD

Ár:   €26   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2017. november 21.

Ár:   €26
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Survival10 SPF10 (PA+++) fényvédelemmel ellátott fizikai fényvédő. A Survival10 nem színezett formula, viszont a benne lévő karotinoidok a világos textíliát megszínezhetik. A fényvédő  SPF10 védelmet biztosít, sötétebb arctónusra ajánlott (a Fitzpatrick bőrtónus skálán belül: V és VI).

A ténylegesen tesztelt SPF (Sun Protection Factor) a Survival 10 esetében 13,7 értékű, mely az UVB sugarak 90%-át blokkolja.

jirka

2017. november 27.

A Survival 20 és 10 között jelentős szín különbség van! Olvasom is és sejtem is, hogy a Survival 30 nagyon világos.
Az INCI eltérő, a 20 és 10 esetében az antioxidánsok jelentősen előre csúsznak a listában a 30-hoz képest, a Deciem is írja, hogy ez azért van, mert az SPF csökkenésével, az antioxidánsok erősítésével szeretnék csökkenteni a környezeti stressz (stb.) hatásokat.
A Survival 10 hárommal több elemet tartalmazz a Survival 20-hiz képest (61 elemből áll), Survival 20 contra Survival 10 esetében a plusz elemek: Hectorite, Silica Cetyl Silylate, Hydroxyethylcellulose, és a lista sorrend változik.
A Survival 20 hetek óta nem kapható, november elején adtam le a szokásos rendelésemet, azóta biztos nincs, értesítőt kértem rá. A Survival 30-at a színe miatt nem mertem megrendelni, így rendeltem meg a Survival 10-et.

Szürkületben megyek dolgozni, vaksötétben érek haza, közben irodában ülök. A bőrszínem kreolosabb, sötétebb tónusú, nincs pigmentáció a bőrömön, ez a bőrprobléma elkerül, cserébe van helyette más. Sziszegtem kicsit magamban, de a Survival nagy rajongója vagyok (0 is), kicsit monomásian bennük gondolkozom, ha fényvédőről van szó.
Csomagolás: Teljesen ugyan olyan, mint a többi Survivalnak.
Állag: Sötétnarancs! színű. Jujj, de megijedtem, amikor felkentem. Egyértelműen a Survival 0-hoz tudom hasonlítani, színre és állagra is, de illatot nem érzek benne, legfeljebb felejthetőt, a Survival 0-nak nagyon erős illata van.
Könnyebben csúszik - a Survival 0-nak van ilyen csúszós állaga -, mint a 20, talán ezért picit nehezebb a pipettával is bánni. Könnyen eloszlatható, picit lassabban szívódik be, mint a 20 ( de, még így is csak néhány percről van szó).
Egyértelműen fog, világos textiliát tutti, és lemosáskor a vattakorong sötétnarancssárgára színeződik el.
Részemről egy álom a textúrája és a fedése is, gyakorlatilag évek óta ilyet kerestem. Az arcbőröm sötétebb tónusú, ezért kellemes, üde, egységes bőrszínt biztosít egész napra. Hidratáló hatása erősebb a 20-nál, így ő inkább a szárazabb bőr barátja, zsírosabb bőrre szerintem a Survival 20 jobb választás.
Előfordult, hogy esti eseményhez is használtam, tökéletes volt.
Szabad téri sporthoz nyilván télen sem ajánlott, de hogy mondjam, e termék iroda kompatibilis, így irodistaként tavaszig velem marad (tartaléknak még van a 20-ból is félre téve, napfényes napokra).
Skót felföldi idézetemnél maradva, ahogyan C. MacLoad modja: "it's a kind of magic!"(+x2).

jirka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 27.

Csomagolás: Teljesen ugyan olyan, mint a többi Survivalnak.
Előfordult, hogy esti eseményhez is használtam, tökéletes volt.

Antioxidánsok: Dimethylmethoxy Chromanol, Superoxide Dismutase, Pinus Pinaster (Maritime Pine) Bark Extract, Alanine, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Alanine, Histidine, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sucrose, Butylene Glycol, Ethoxydiglycol, Caprylyl Glycol

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antoxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Alanine a I h

Az aminosavak csoportjába tartozik, vízmegkötőként használatos. Lásd glycine.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A Threonine esszenciális aminosav, vagyis az emberi szervezet nem képes előállítani. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

PCA h

Squalane eo 1 0

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.