KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

NIOD

Ár:   €27   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2017. október 6.

Ár:   €27
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Survival20 SPF20 (PA+++) fényvédelemmel ellátott fizikai fényvédő. A Survival20 nem színezett formula, viszont a benne lévő karotinoidok a világos textíliát megszínezhetik. A fényvédő közepes védelmet biztosít, közepes vagy sötétebb arctónusra ajánlott (a Fitzpatrick bőrtónus skálán belül: III, IV és V).

jirka

2017. október 13.
6 hétig volt elegendő a 30 ml-s mennyiség, napi 1 használattal. Természetesen van belőle utánpótlásom, mert egyértelműen fantasztikus termékről van szó. Nekem a több mennyiség válik be, de ezt az arcbőr igénye határozza meg. Évek óta használok fényvédőt, soha nem voltam hosszútávon elégedett velük, és persze úgy gondoltam rájuk, mint a kötelező elemre a rutinban, de ennél többet nem nyújtottak, vagy kifényesedtek, vagy lemeszeltek, vagy szárítottak. A Survival túl mutat a kötelező fényvédős terméken, táplál, egységesít, véd, ezzel a termékcsaláddal (már a Survival 0 is meg van) Truaxe és csapata nagyot alkotott, az áráról nem is beszélve, mert a NIOD-hoz képest, ez az ár - tudásához képest - baráti.
Maradok Connor MacLeod-os beragadt idézetemnél :)

2017. szeptember 21.
Az első fényvédős terméke a Deciemnek, melyet júliusban dobtak piacra. Mikor nézegettem ezeket a termékeket, fogalmam sem volt, hogyan működik (a leírás ellenére sem), mert nem ilyen fényvédőhöz vagyok szokva, nagyon újszerűnek tűnt. Hiába olvastam a leírást róla, a szöveg még magyarul is nehézséget okozott volna, a tudományos leírása miatt. Vártam, vártam a véleményeket róla, nem sok érkezett rá, legfeljebb panasz a csomagolásra.

A Survival egy szérumhoz hasonlít a legjobban, ezért fogalmam nem volt hogyan kell használni. A válasz egyszerű: ugyanúgy, mint a többi fényvédőt, vagyis a nappali rutinban utolsó lépésként, ha nem sminkelsz. Ha sminkelsz, akkor a smink előtt, a primert előtte használd. Becsatlakoztam az FB-n a Deciemnek feltett kérédésekbe, így ők azt mondják, hogy ebből a fényvédőből nem kell annyit használni, mint ahogyan megszoktuk, kevesebb is elég, mivel koncentráltan tartalmazza azt. Mindenképpen egy kísérletezős darab, már csak az az állagából kifolyólag is. Ha kételyeitek vannak, vegyétek fel a Deciem ügyfél szolgálatával a kapcsolatot, készséggel válaszolnak.

Állaga: Tejeskávé színű, folyékony formula. Konkrétan olyan, mintha valóban tejeskávét löttyintenék a kezembe. Illatot nem érzek benne. A pipettával valóban ügyeskedni kell, mert a Survival sűrűssége miatt, nehezebben szívja fel a kellő adagot. Sajnos kilötyög az üvegből, így az foltos lesz, oda kell figyelni a használatra, a pipetta felszínéről is lelehet húzni egy jó adag fényvédőt, mert bőven rátapad.
A csomaglása miatt lehet nyaffogni, de szerintem még ez a kiszerelés a legjobb megoldás, annyira híg. Estleg még egy cushion formában tudnám elképzelni, úgy mindenképpen táskabarát lenne. Nekem körülbelül egy 5-10 Ft-os nagyságú adag elég egész arcra és nyakra (a pipetta felszínéről is lehúzom), a tenyerembe teszem, úgy oszlatom el arcbőrön.

Felkenés után halvány tejeskávé színem lesz, majd felszívódik és semmi nem látszik belőle (talán egy leheletnyit a szemhéjam lesz halványabb), színt nem hagy, csak ha frissen van kenve, bár nem teszteltem hófehéren, azért óvatosan kell kezelni, lehet, hogy ott a későbbiekben nyomot hagyna. Nagyon gyorsan felszívódik, nem hagy ragacsos réteget, nem fénylik, nem matt, "normális", nem tudnám másképpen jellemezni. Szemet nem irrtálja.
Harmadik hete használom, napi 11-12 órát van fent, az alatta lévő rétegekkel. Nem húzódik a bőröm tőle, nem szárad ki, és nem is zsírosodik. Este lemosásnál határozottan elszíneződik a vattakorong, de nem úgy, mint egy BB krém esetében, halvány, narancssárgást színt hagy.
Ha jellemezhetném e fényvédőt, nekem olyan, mintha egy védőfátylat tennék fel az arcomra, ami egész nap megvédene a külső hatásoktól.
És ahogy Connor MacLeod mondja a Hegylakóban: It's a kind of magic! Én kérek elnézést, mióta NIOD-ot használok, ez a mondat beragadt.

jirka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 13.

2017. október 13.
Maradok Connor MacLeod-os beragadt idézetemnél :)

agotamaci

2017. szeptember 21.

Nekem a Survival 30 van meg (az még nincs fennt a KMn), de szerintem nincs különbség bennük a fényvédelmen kivül. Nagyon szuper termék, muszály írnom róla :-) Legjobban úgy tudnám összefoglalni, hogy egy fényvédős szérum. Nagyon szép, egységes, pihe-puha, feltöltött bőrt hagy maga után és még másnap is érzem a hatását! Ez az első Niod termék, amit használok és fényévekkel jobb, mint bármi amit eddig használtam. Sajnos a csomagolása tényleg nagyon rossz, nekem még nem sikerült az adagolóból tenni krémet, mivel kivülről annyi lecsöpög, hogy az bőven elég az egész arcomra...Ami még negatívum, hogy szembe kerülve nagyon csíp, de erre vigyázni fogok. Mindezek ellenére az eddigi legjobb fényvédő/szérum amivel találkoztam (pedig egy hónapja még azt hittem, hogy a Hylamide Subq az :-D ), csak ajánlani tudom mindenkinek!

agotamaci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Antioxidánsok: Dimethylmethoxy Chromanol, Superoxide Dismutase, Pinus Pinaster (Maritime Pine) Bark Extract, Alanine, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Alanine, Histidine, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sucrose, Butylene Glycol, Ethoxydiglycol, Caprylyl Glycol

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antoxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Alanine a I h

Az aminosavak csoportjába tartozik, vízmegkötőként használatos. Lásd glycine.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A Threonine esszenciális aminosav, vagyis az emberi szervezet nem képes előállítani. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

PCA h

Squalane eo 1 0

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.