KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Purito

Ár:   4800 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: yokkoa, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2018. október 10.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Enyhe, nem irritáló hámlasztó AHA, BHA és PHA összetevőkkel. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, segíti a sejtmegújulást, lassítja a bőröregedést, gátolja az aknék kialakulását. Panthenol és hialuronsav tartalma révén a bőr nedvessége megmarad, nincs feszülés érzet használat után. Érzékeny bőrre is alkalmas.

yokkoa

2018. december 12.

Kicsit több, mint 2 hónapja használom napi szinten ezt a terméket. Mindenképp akartam legalább ennyit várni, hogy reális legyen az értékelésem. Más mellé kaptam először 3 mintát, amiket gyors egymásutánban felkentem és az eredmény durván látványos volt, szinte azonnal rendeltem is a teljes kiszerelést. Azt tudni kell a bőrömről, hogy valahol a kombinált és a normál közt félúton helyezkedik el. Nagyon érzékeny, főleg szemkörnyéken. Orromon tág pórusok, mitteszerek. Menszesz alatt csúnya, gyulladt pattanások, nem sok, de azokat nem bírom ki, hogy ne vakarjam szét. Szóval sebekkel és elszíneződéssel is meg kellene küzdenie az arcápolási termékeimnek. Ez az első próbálkozásom kémiai hámlasztás terén. Szerintem mindenkinek tökéletes lehet első lépésnek. De talán kicsit kevés. Legnagyobb hibájának azt tartom, hogy nem tüntették fel hány százalékos, erre sehol nem találni infót. A másik dolog, amit csak a gyártó weboldalán vettem észre, hogy javasolt hűtőben tárolni. Meg kár, hogy 4es a phja, lehetne kicsit alacsonyabb, bár akkor lehet, hogy nem volna ilyen kíméletes. És akkor jöjjenek a jó dolgok: az elmúlt picit több, mint két hónapban minden nap használtam. Még így sem hiányzik az ötöde sem a teljes terméknek, vagyis nagyon kiadós! Volt, hogy elszaladt velem a ló és akkor naponta kétszer. Úgy egy hét után vettem észre, hogy az orromon kifényesedett a bőr, ezt enyhe túlhámlasztás jelének vettem. De napi egy használattal gyakorlatilag képtelenség ezzel túlhámlasztani. Amit gyorsan hat: nagyon hamar összehúzta a tág pórusokat, csökkentette a mitteszereket, illetve egyszerűbb a bőrt ebből a szempontból kitakarítani. A kombósba hajló bőrömet teljesen nomrálra fogta vissza, a teljes arcomon megszűnt az olajosodás. Amihez nekem kevés: a hormonok miatt előjövő csúnya gyulladásokat nem tudja megelőzni.Sőt, első körben szerintem még romlott is a helyzet (tisztulás talán). Második hónapban már határozottan kevesebb rondaság jött elő, de nem szüntette meg a problémát. Viszont a sebek abszolút hamarabb gyógyulnak. Én a ráncok (kezdődő vonalak) terén is határozottan látok javulást, bár azt hozzá kell tennem, hogy ez most egy kevésbé stresszes szakasza az életemnek.
Használata: eleinte ujjaimra nyomtam, azt masszíroztam be a már megtisztított bőrömbe. Nagyon jó az adagolója, viszont nagyon folyékony a termék, alig viszkózusabb a víznél. Ezzel a módszerrel 2 pumpálásnyi elég. Egy időben próbálkoztam vattakoronggal, de úgy sokkal pocsékolósabb, 4-5 nyomás is kellett. Most közvetlen arcra nyomom, így vált be legjobban. Egyébként a csomagolás nagyon prémium. Még a doboz belsejébe is nyomtattak kémiai hámlaszós alapismereteket xD a százalálok sajnos ott sem találhatók meg.
Külföldi oldalakon a CosRX hasonló termékével vetik össze: annak kb negyedével drágább ez, összetevőlista alapján jobb is annyival.
All in all: ez egy nagy biztonsággal használható, kiváló termék, amivel gyönyörű részeredményeket lehet elérni, de a súlyosabb problémákat nem fogja megszüntetni. Szerintem tökéletes előszobája a kémiai hámlasztásnak, de önmagában a problémás bőrre sajnos nem elég. Mindenesetre nálam tuti újravevős.

yokkoa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 12.

kata.olajos

2018. november 9.

Szeretem a Purito termékeit, és ez a hámlasztó is szimpatikus. Három vagy négy mintát próbáltam ki eddig, amiket rendelésekhez kaptam. Paula 8 és 10 százalékos AHA hámlasztóit használom régóta, és nagyon szeretem őket, de egy kicsit elcsábultam most. Ennek a terméknek tetszik az ára, a Paulához képest mindenképp, az állaga, és az, hogy gyengéd de hatásos. Mandula, szalicil és glükonsav kombója, gyengéd de mégis szépen teszi a dolgát, anélkül, hogy kiszárítaná az amúgy is száraz bőrt.
Az állaga folyós, de mégis gél szerű, kb. mint egy szérum. Átlátszó, könnyű olajos-sikamlós érzete van először, nagyon egyszerű eloszlatni a bőrön.
Normál, száraz, érzékeny bőrűeknek nagyon jó lehet. Én szép, tiszta bőrképet kaptam a használata után. A 10 százalékos AHA-t heti kétszer használom ezt tudnám két naponta és elgondolkodtam rajta, ha elfogy a Paula ezt veszem helyette, mert kíváncsi vagyok, hogy tartós használatnál mit tud. Csak az zavar egy kicsit, hogy nem tudom ez a termék hány százalékosnak felel meg...

kata.olajos
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 9.

Antioxidánsok: Perilla Ocymoides Seed Extract
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid
Vitaminok: Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.