Robert Piguet

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: x, Módosítva: 2014. április 28.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Merész, vad, fás-állatias, virágos, kemény chypre. 1944 óta boldogítja a vállalkozó kedvűeket.

Ár: 3500 , Eladó: Olgi72
Állapot: 10ml, Helyszín: heves, fizetés: előre utalás
Ár: 14 000 Ft (plusz Foxpost) vagy csere Robert Piguet Fracasra , Eladó: Pajzs
Állapot: 50 ml/ kb. 43 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel/ Foxpost
szbhelga

2019. február 12.

Imádom, imádom, és imádom. A végzet asszonyának illata. A nő, aki nem alkuszik meg. Azon kevés illatok egyike, amely régi, de mégsem divatjamúlt. Teljesen kortalan. Egy dolgot nem szeretek benne: hogy nem tudom, mit érzek. Nem igazán ismerem sajnos fel az illatjegyeket itt. Nagyon fás, nagyon száraz illat, halványzöldes aldehides nyitással, majd egy nagyon enyhén szappanos-virágos szakasz következik füstős-fás-bőrös háttérrel, végül pedig a leszáradásban már a bőr dominál. Talán amiatt is nehéz jobban kielemeznem, mert az egyes jegyek rendkívül kiegyensúlyozottak, teljesen eggyé olvadnak. Szerény véleményem szerint zseniális kompozíció, nem tudok még csak hasonlót sem mondani, annyira egyedi. Nem egyszerű viselni, fel kell nőni hozzá. Plusz ő maga sem küzd nagyon érte, hogy megszeressék, ugyanis a jelenlegi női parfümdivatnak homlokegyenest az ellenkezőjét képviseli. Ha mindenáron kategorizálni szeretném, azt mondanám, hogy a Chanel Cuir de Russie és a Gres Cabochard rokona, de véleményem szerint ő az előbbieknél kifinomultabb, és a nagy hatósugara ellenére sem olyan tolakodó, ódon hangulatú illat.

szbhelga
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 12.

Pajzs

2019. január 7.

Bandit az a kertész, akinek agyonhordott bőrdzsekije és szúrós pulóvere alatt mindig szappanillatú a bőre, és rengeteget dohányzik. Vagy csak túl sokszor füstöl gazt ősszel. Virágot pusztán mutatóba ültet, ellenben fűfélékből gazdag kertjében a választék. Téli éjszakákon gyakran inszomniás, és alvás helyett a fémszagú, magányos utcákat járja teljesen csak a saját gondolataival törődve. Hajnalban hazamegy, iszik egy piszok kesernyésre főzött szegfűszeges teát, aztán végigdől a bevetett, hűvös ágyon, és a növényei latin nevét ismételgeti, míg el nem alszik.

Pajzs
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 7.

Parfuwoman

2018. augusztus 23.

Jaj,de nagyon nem. Szörnyű ,igaza van az előttem szólónak, régi olcsó kölniillat. Fracas megvan nekem,szeretem,az se egy könnyed kis illatocska.De ez,fullasztó . Nagyon tartós ,levakarhatatlan. Van valami szúnyogriasztó sprays illata is. 2* csak a tartóssága miatt .

Parfuwoman
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 23.

hzsvitamin

2018. június 19.

Nagyon vártam, hogy megérkezzen a fújósom a sok izgalmas vélemény után, amit olvastam róla. Sötét, bőrös, Marlene Dietrich, erőteljes, úttörő, domináns, állatias....ejha, hát nagyon nem védte meg a hírnevét. Biztos vagyok benne, hogy az alkotása idejében különleges volt, mint azok a nők, akik nadrágot hordtak és dohányoztak. Az én orromnak ma ez azonban csak egy a régi illatok közül. Húsvéti locsolkodó kölni illat. Pont olyan "illata" van, mint nagypapámék kredencében egy nagyon olcsó, kb 40 éves kölninek, amit inkább már senki sem akar megszagolni. Jó, persze a Bandit talán nem olyan brutál, mint az a kölni, de sajnálom, nekem mégis csak egy hagyományos kölni illat. Biztos egy vagyok a három élő személyből a bolygón, akik nem értik, mi ez a szenvedélyes pezsgőbontogatás a Bandit körül, de én tényleg nem értem.

hzsvitamin
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 19.

Verona5

2018. január 12.

Az előttem szólók sok minden szépet és jót elmondtak róla, nem is lehet felülmúlni. Nagyon tetszik a "zöld"-sége, frissessége, az első fél óra csúcs! Talán kevésbé érzem állatiasnak és vadnak, mint a lentebb hozzászólók, inkább hűsítő fás chypre-snek mondanám és csak egy picinykét maszkulin. Később szelídül, virágosodik, bőrösödik. Nagyon finom egy egyed, a Rasasi Safinánál azért jóval erőteljesebb, jellegében hasonló, de ez nem olyan "arabos".

Verona5
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 12.

GNóri

2018. január 9.

Régimódi, nyers, erőteljes, zöld-chypre illat. Aldehidek, bőr, fűszerek, zöld-, és animális jegyek csöppet sem finomkodó elegye. Egyébként rajtam nagyon hasonló a Rasasi Safina-hoz, ami viszont ötödennyibe kerül.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

galagonyanya

2017. június 4.

Banditák banditája, rémületes Gorgó-fej kígyónyelvekkel, izzó szemekkel... számomra cseppet sem érzéki, nem is vonzó, elképzelni nem bírom azt a hímnemű lényt, aki ezt szívesen szagolja, és jómagam, mint nőnemű, ezzel hasonlóképpen volnék... egy, csupán egyetlenegy alkalomra tudom elképzelni ennek a szörnyűségnek a viselését: a Kihívás Napjára, jelentsen bármit. Mount Everestet megmászni. Forradalmi tüntetésen résztvenni. Lefutni egyedül az Ultrabalatont. Mit tudom én. Akkor és ott, azt hiszem, annyira feldühítene és kihozna a sodromből, hogy magamon érzem és viselnem kell ezt a kemény, zöld, fanyar izét, hogy harci kedvem fellángolna, erőm megsokszorozódna, ezáltal sikerülne bármi, amihez hozzáfogok. Brutális, na!

Utóirat B-nek: A következő UB-ra ha szeretnél, csak szólj...

galagonyanya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 4.

Utóirat B-nek: A következő UB-ra ha szeretnél, csak szólj...

Blackbird

2017. május 15.

Hűű. Szerető-illat.Amikor tilosban jártok mindketten,és ez emeli is a tétet,sokszorozza az élvezetet. Bőr,moha, szegfű,aldehyd, galbanum,,,,ahhh,teljes arzenálja az érzékiségnek és jázmin,és gyanta pacsuli, és gardénia és neroli és ylang-ylang...eszement módon sokszínű,és mégis nagyon önazonos illat.Nagyon is uniszexnek gondolom,mégis végtelenül feminim, bár nem a cicababa kategória, hanem egy laza, öntudatos nő illata.Intelligens, mint K . Hepburn , elegáns,mint Ingrid Bergman, sejtelmes, mint Garbo, szeszélyes,mint Vivien Leigh, elbűvölő,mint Audrey , őrületbe kergető,mint Gipsy Lee Rose, vad,mint Bettie Page.Bettie karrierje csúcsán,és utána,amikor vezekelt. Időkön átívelő,a mai napig friss, üde, aktuális, mocskos-emelkedett ,hűvös-zsigeri.. Remekül tart, nem tolakodik,de észre kell venni,számon kell tartani.Bandit .

Blackbird
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 15.

0808

2017. április 26.

"Szó bennszakad, hang fennakad, lehellet megszegik. -..." tudtam ezzel itt a végem. Annyira de annyira brutál, szexi őrjítő, ááá basszus nem tudom leírni mit művelt velem, ördög és pokol minden ami mágikus és földöntúli, emberfeletti benne van ebben az illatban. Ő úgy megbabonázott, hogy most azt érzem enyém a világ, bármit elérek bárkinél...
Ki az az eszement aki ilyet tudott összedobni és most mért nincsenek ilyenek, hol vannak ezek a őrültek,- már bocsánat de nem tudok rá jobb szót - mindenki "normális"? és jobb és kifizetődőbb beállni a sorba és ránk ereszteni a szirupokat...de engem ezek után már ez sem érdekel nekem már megvan az első számú nehézbombázóm.

Semmi finomkodás,semmi báj, egy erős bőrös, tölgymohás ámbrás indítás után egyszer csak szép lassan beköszönnek a fehér virágok, ekkor kicsit fellélegzem de már várom a következő bódulatot mert mindvégig dübörög- benne vagy bennem már azt sem tudom hol- a szenvedély... nem ereszt, talán már sosem és nem is akarok elmenekülni, vágyom rá, mert jó vele.

...mint amikor tudod, hogy egyikőtök sem teheti meg, mert tilos,mert veszélyes, mert egyébként is máshol várnak haza... de már hosszú ideje csak ő jár az eszedben és te is neki, mert csak vonz és vonz egyre jobban éjszakákon át már számtalanszor elképzelted mi lenne ha... alig várod, hogy a bőrét az illatát megérezd még ha csak fél méterről is.. mert még mindig tudtok megálljt parancsolni .. de nem a végtelenségig, elhagy a józan ész és nem érdekel a holnap mert kibírhatatlan fájdalmas a vágy, megtörténik.. akkor ott épp olyan mint az álmaidban, tökéletes, vad szenvedélyes állatias, ...na ilyen Ő.

0808
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 26.

szilviakiralyno

2016. október 21.

Áááá kész vagyok! Nem tudom, hogy Én vagyok - e az áldozat, vagy a Bandit nekem. Nem tudom még, ki a főnök, Ő vagy Én.
Egyelőre csak mintám van belőle, de igencsak várólistás. Ez maga a megtestesült önbizalom, gyengébb, szelíd napjaimon lehetetlen lenne viselnem, akkor uralkodna felettem. Ahogy x írja, valóban nagyon hasonló a Cabochard-hoz, ami nagy-nagy szerelem nekem. Ez tényleg a totális észvesztés, ütős, erős, gigantikus hatású picit skizoid illat, ami miatt még jobban megfogott, ledöntött a lábamról, elvette a maradék józan ítélőképességem, és magába bolondított, amitől Én is enyhén személyiségzavaros állapotba kerültem. Csak azt tudom, hogy kell nekem, némileg perverz módon talán magam is kínozni egy totálbrutál kivégzőerővel, ami meggyötör, de ugyanakkor ősi erőimet ébreszti. Bőr és füst, zöld és tölgymoha, gyanták... Semmi finomkodás, semmi gyengédség. Nyers, és őrülten parancsoló illat. Uhhh imádom, és bár annyi mindent szeretnék megvásárolni, de Ő lesz a következő. Igazából azt hiszem, nem is én választottam Őt, hanem az illat választott engem. Van ilyen. Egy gonosz és elvetemült manipulátor, ami megbabonázott, és most betör, igába hajt, na de nem fogom magam hagyni. A végén csak én győzhetek, és meg fogom szelídíteni ezt a nagyvadat.

szilviakiralyno
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 21.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Lyral, Benzyl Salicylate, Eugenol, Linalool, Hydroxycitronellal, Limonene, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Citral, Citronellol, Farnesol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Isoeugenol, Butylphenyl Methylpropional, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.