KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Robert Piguet

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Atlantide, Módosítva: 2016. augusztus 4.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Fracas Robert Piguet mesterműve, az összetéveszthetetlen párizsi stílus iskolapéldája. Provokatív, mégis tiszta, alapvetően modern, mégis egy másik, dicsőségesebb kor jegyeit viseli magán. Ahogy alkotója mondta: "A Fracas a szív káoszának illata".

Illatjegyek: bergamott, jácint, mandarin, gardénia, ibolya, jázmin, narancsvirág, nárcisz, neroli, rózsa, tubarózsa, mósusz, szantálfa, vetiver.

[4000.-] Robert Piguet Fracas vintage old formula full concentrated parfum
Ár: 4000.- Ft + postaktg. , Eladó: rata.sum
Állapot: 4 ml új, használatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: személyesen Budapesten metróállomáson vagy utalás + posta (postán maradóra)

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

galagonyanya

2017. június 17.

Nem vagyok a "virágok gyermeke" ha parfümről van szó - a virágos illatokat kevésbé kedvelem - mégis, a tubarózsa valami elképesztő módon hatással van rám. Olyan virág lehet, amelynek a pokolban van a gyökere, nem másutt, mert rabul ejt, behálóz, alattomos módon fogva tart. És nemcsak rám van ilyen hatással, életem párja a múltkor nagyon megdicsérte a Fracas-t rajtam, ami nagy szó, mert meglehetősen hidegen hagyja a parfümök iránti szenvedélyem, hogy magukról a parfümökről ne is beszéljünk, legfeljebb annyit mond reggel az autóban: máskor ne fújj be, nagyon erős... na, ezt nem a Fracas-ra mondta. Attól odaolvadt a lábaim elé, nagyon helyesen. Pokoli egy fajzat ez a tubarózsa, mézédes az illata, bűnös, frivol és csábító. A Fracas pedig egyet jelent számomra ezzel a virággal. Varieté-színésznőkön kitűnően mutathat. Amikor például legutóbb viseltem, teljesen olyanná vált rajtam, mint a Tubereuse 3 Animale (Histoires de Parfums) és ettől őszintén megrökönyödtem, mert kevés parfüm képes olyan szinten sokkolni, mint az: hordani képtelen vagyok, ugyanakkor elszakadni sem bírok tőle. Nos, a Fracas nem ment ilyen messzire, de ezzel a húzásával végleg belopta magát az én pici, örökké éhes szívembe.

galagonyanya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 17.

Luna1024

2017. május 17.

Féltem tőle, mert klasszikus illat, azok közül meg hordhatóság szempontjából sok elvérzik nálam (ez egyéni ízlés dolga, ennél fogva teljesen szubjektív, viszont nem szoktam érte sok pontot levonni). De amennyire féltem tőle, annyira vártam is, a kommentek ugyanis maximálisan felkeltették a kíváncsiságomat, meg hát szeretem is a tubarózsát, itt pedig az övé a főszerep. Ez volt az egyik olyan minta, amit a legjobban vártam a nerolis csomagból.

Valami izzasztóan erotikus, túlfűtött illatra számítottam, egy igazi "nagyágyúra", amitől elönti a testemet tűz, a végtagjaimon futkos a libabőr, és csak az illata jár az eszemben. Találkoztam már ilyen illattal, ezért van egy pici viszonyítási alapom... Amikor végre megérkezett a csomag, ez volt az első minta, amit magamra pacsmagoltam, de a várt hatás elmaradt. :( Úgy éreztem magam, mint a kislány, aki végre meg tudta venni a zsebpénzéből azt a rég áhított játékot: rohan haza, otthon izgatottan tépi fel a dobozt, de amikor kipróbálja, rájön: közel sem olyan jó, mint amilyennek képzelte... A mosoly szép lassan leolvad az arcáról, a gyermeki kíváncsiság helyét csalódottság veszi át. Tudom, megint nem leszek népszerű ezzel a véleménnyel, és mondhatjátok, hogy nem tudom őt értékelni, de mindenkinek mást jelent egy illat, és ez a klasszikusokra is igaz. Ami nekem az erotika magasiskolája, az másnak a "meh" kategória és fordítva. Úgy érzem magam a Fracas esetében, mint a La Panthere-nél: látom én, hogy mindenkit elvarázsol, de az okát sajnos nem értem, engem nem sikerült a bűvkörébe vonnia (vagy talán épp fordítva, ki tudja), számomra sajnos mind a Fracas, mind a La Panthere a "nagyobb a füstje, mint a lángja" kategória. :(
Hogy az illatról is írjak valamit: rajtam elementáris erejű, intenzív tubarózsa, de amolyan szúrós-mirhás féle, ami kicsit savanyú is, kicsit kesernyés is, és bevallom: számomra nem kellemes. Abszolút érződik rajta, hogy nem tegnap alkották (de tudom, hogy sokatoknak épp az tetszik benne, hogy másabb, mint a mai "modern" illatok), nekem kissé ódon hatása van. Nem mondom, hogy semmilyen - az nagyon erős túlzás lenne -, de az biztos, hogy számomra nem ő a tubarózsás illatok Királynője, akármekkora klasszikusnak is számít. :( Míg másoknak a Fracas egy bűbájos szirén, nekem inkább egy gyengédség nélküli, erőszakos és harsány kis házisárkány, és a legrosszabb, hogy én is ilyennek érzem magam, amikor viselem... Taszítjuk egymást, de nagyon.
Javára szóljon, hogy brutálisan tartós, erőteljes, nagy hatósugarú illat. Nem érzem alkalminak, de kell hozzá egy bizonyos szintű érettség.

Nem akarom nagyon lepontozni, de az biztos, hogy számomra mindkét "kistestvére" - a Petit Fracas és a Douglas Hannant - is előrébb van. Mindkettő tetszik, hordhatóbbnak találom őket úgy, hogy közben ők is nagyon intenzívek, karakteresek, szóval esetükben modernebb mivoltuk nem társul lagymatagsággal vagy túlzott konformizmussal, mint sok mai illatnál.
Igyekeztem objektíven pontozni, ahogy szoktam, de 2 csillagosnál akkor sem érzem többnek ezt az illatot. :(

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 17.

Stellas

2017. január 28.

Erre a remekműre nem adhatok mást, mint 5 csillagot. Tökéletes kompozíció. Gyönyörűséges, krémes tubarózsa, az összetevők teljes összhangban vannak egymással és egy semmi másra nem hasonlító, de számomra mégis ismerős, "mintha találkoztam volna vele gyerekkoromban"-illatot alkotnak. Nem fiatal lányok illata, az érettebb korosztályból is azok azonosulhatnak vele teljes mértékben, akik nem félnek megmutatni saját nőiességüket. Nagyon tartós és nagyon kevés kell belőle, óvatosan az adagolással! :)

Stellas
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 28.

Atlantide

2017. január 17.

Utanozhatatlan remekmu... A tubarozsan alapul ez a parfum, az teny. De azon kivul meg millio osszetevoje van, megpedig olyan osszhangban es olyan elkepeszto kremesseggel megalkotva, ami a legnagyobbak koze emeli. Annak ellenere, hogy a tubarozsa illata nem a kedvencem, ot csillagot kell adjak ennek a parfumnek. Nem egy modern illat, nem trendi, de nem is "nyanyas". Fiatal lanyokon azert nehezen tudom elkepzelni. Azt gondolom, minden igazi parfum rajongonak kellene lenni otthon egy fiolaval, akkor is ha nem tetszik az illata, mert ennek a parfumnek a megkomponalasat, tanitani kellene.

Annyit tennek meg hozza, hogy szereny velemenyem szerint Fracast nem szabadna spray valtozatban arulni, csak szigoruan öntős uvegben. Nagyon eros parfum, meg egy teljes fujas is sok belole. En mindig csak azt a mennyiseget hasznalom, amit kifujtam fiolaba. Sokkal kellemesebb, elegansabb igy az illata.

Atlantide
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 17.

zuzmano

2016. december 1.

Ajánlom összehasonlításra, Versace Blonde hoz nagyon hasonló. Szerintem a Donatella ihlette illat szebb, finomabb, leszáradáskor. Igen, más korszak szerintem is. Én szeretem az időutazást. :) Aztán jó visszatérni és kicsit különlegesnek másnak lenni. ebben az uniformizàlt világban. Nem ez lesz a signature illatom és blonde sem. Megmaradnak ha különlegesnek vágyom magam.
Nem találtam meg a KM en Versace blonde - jat ezért feltoltottem

zuzmano
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 1.

Nem találtam meg a KM en Versace blonde - jat ezért feltoltottem

mikkamakka75

2016. november 7.

Lehet, hogy én nem vagyok mèg elég egy Fracas-hoz, de megmondom öszintén, egy fikarcnyi pàrizsi stilust vagy a màsik, dicsösègesebb kor hangulatàt nem érzem benne. Se nem provokativ, se nem tiszta. Egy harsàny tubarozsàs, narancsviràgos inditàs utàn olyan illata lesz rajtam mint egy gyerekfogkrèmnek. Vagy szagosradirnak. Gondolom van akin sokkal szebb arcàt mutatja, de velem ez nagyon nem kompatibilis. Nem is müködik rajtam, meg mintàbol szagolva sem tetszik. De annyira nem, hogy közepesnél jobbat nem tudok neki adni, sajnàlom..

mikkamakka75
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 7.

Szofia1981

2016. október 21.

És lehet, hogy ő lesz az? Az alkalmi illatom... Nem biztos, de lehet. Ha nem mondtok mást akkor igen. A 6 mintám közül (amik közül reméltem a megoldást az alkalmi illatomra) ő és a "kishúga" a Douglas Hannant lehetnek a befutók. Annyira nem ájultam el egyiktől sem, de nincs más ötletem. Azt meg kell vallani, hogy nagyon "érdekes" illat. Nekem full rágógumi, és furcsálltam is , hogy más ezt nem írta, Blackbird-öt leszámítva. Szóval nekem tetszik, csak a kolléganőim nem voltak elájulva tőlük. És én sajnos adok mások véleményére. Az egyik "csak" annyit mondott, hogy "jó..., biztos nem fog szembe jönni az utcán, mert különleges", de ismerem már, hogy milyen a reakciója ha igazán tetszik neki valami. És ez nem olyan volt. A másik meg azt mondta, hogy WC illatosító. Na ez azért már durva! Az itteni vélemények alapján legalább az egyikőnknek el kellett volna ájulni tőle. Azért megadom az 5 pontot, mert "lehet, hogy ő lesz az"!

Szofia1981
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 21.

Blackbird

2016. október 1.

Érett, krémes tubarózsa. Csupa lüktetés,csupa vágy. Egy régi klasszikus,ami viselhető ma is.A tubarózsa mellett gyönyörű folyamban vannak az összetevők,de nekem kibogózhatatlanul.Virágok garmada és az emberi test pulzálása,úgy,hogy mindegyikük a tubarózsa fényét emeli ki.Van benne egy kicsit rágógumira hajazó összetevő,vele még barátkoznom kell.Nem édes,nem zavaró,nem egy idejétmúlt ,de érezhetően más megközelítés,mint ami most szokás.
Nagyon elegáns, nagyvilági, szépen tart, nem üt agyon,de megkíván egy magabiztos kiállást.Nem harsog,de észrevehető.Sikkes, lehengerlő.
Nem gondoltam volna,hogy egyszer lesz alkalmi illatom

Blackbird
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 1.

Nem gondoltam volna,hogy egyszer lesz alkalmi illatom

egyedszilvi

2016. szeptember 4.

Én beleszerettem😊.Igazán extra,buja illat,nagyon nagy hatósugárral és tartósságal.Nem tudom semmihez sem hasonlítani,nincs is hozzá....tubarózsa igen😊 de eszméletlenül összetett,mély,előkelő.Tartóssága is jó,csendben ott van még 6-7 óra múlva is.

egyedszilvi
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 4.

Marcsi66

2016. július 12.

Szuper,már akinek bejön,,,nekem annyira h most megint raktam a csuklómra,nagyon nagy vágyakat hordoz,nagyon természetes ösztönökre épül,és elhiszem h ez a tálalás,sokak gyomrát megfekszi,mégis nagyon EMBERI,...Valóban az érett tubarózsa illata,sok mindennel társítva,igazából összeolvadnak,nem lehet szétválasztani őket,de ebben az őrületben nem is kell,,,,,a kedvem döntené el,h mikor használnám,egy újabb MESTERMŰHÖZ volt szerencsém
tartós

Marcsi66
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. július 12.

tartós

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Amyl Cinnamal, Amyl Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Cinnamyl Alcohol, Cinnamal, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, BHT

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!