KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Robert Piguet

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Atlantide, Módosítva: 2016. augusztus 4.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Fracas Robert Piguet mesterműve, az összetéveszthetetlen párizsi stílus iskolapéldája. Provokatív, mégis tiszta, alapvetően modern, mégis egy másik, dicsőségesebb kor jegyeit viseli magán. Ahogy alkotója mondta: "A Fracas a szív káoszának illata".

Illatjegyek: bergamott, jácint, mandarin, gardénia, ibolya, jázmin, narancsvirág, nárcisz, neroli, rózsa, tubarózsa, mósusz, szantálfa, vetiver.

Robert Piguet Fracas 5 /10 ml fújós
Ár: 1200.-/ 2200.-Ft + posta , Eladó: Andyca
Állapot: 5 /10 ml frissen fújva , Helyszín: Budapest XVIII.kerület , fizetés: Előre utalás után foxpost vagy posta, személyes átvétel
Robert Piguet Fracas fújós
Ár: 5 ml 2000.- +p , Eladó: eletszinei
Állapot: üvegéből, Helyszín: --, fizetés: utalás után foxpost, postán maradó

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Yeticica

2018. július 16.

Vegyes erzesek kavarognak bennem, ugyanis en egeszen konkretan feltem ettol az illattol. Minden eddig altalam probalt regebbi illat (mondjuk ami a 2000-es evek elott keszult) elverzett. Valahogy nem passzoltak hozzam, vagy oregasszonyosnak erzetem onet, vagy siman tul odonnak, esetleg a tulsagosan gazdag osszetevok miatt egyszeruen tul soknak, netalantan a civet miatt egyszeruen budosnek ereztem oket.
Fracas asszonysag osszetevolistaja sem rovid, es van benne minden, amit nem kedvelek kifejezetten. Raadasul nagyagyu hireben all, igy hiaba szeretem a tubarozsat (mar amikor, mert azert nagyon veszelyes egy jegy Ő), nem mertem kiprobalni.
De most megertem ra, a Petit utan.
Es, hat egyaltalan nem erre szamitottam. Ez egy szep, finom, ugyan feltuno, de megis nagyon is hordhato illat. Rajtam. Picit savanykas, ez zavar benne, nem lesz szignatura illatom, az tuti.
Szival baromira orvendezek magamnak, hogy nem buzolog a boromon, ugyanakkor osszeomlott bennem egy ‘ideal’rol alkotott kep. Kiderult, o is csak emberbol, akarom mondani parfumbol van. 😊
Egyelore szeretet van (szerelem meg nincs). Kar, hogy ennyi ideig csak fantazialta rola.

Yeticica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 16.

De most megertem ra, a Petit utan.

Parfuwoman

2018. május 31.

Hű,ez a parfum egy dög :) Iszonyatosan buja virágoskert. Mondjuk rajtam a virágos ,orientális,vaníliás illatok amúgy is nagyon jól működnek. Ezt a tubarózsa nagyon bujává teszi,van,amikor a Jasmin fullra hasonlít ,csak annál sokkal izgalmasabb.Nem egy mondern kori felfogás szerinti szexi illat,sokkal inkább egy 50-es évekbeli díva illata. Igazi időutazás . Blind buy volt,egyetlen ,bontott üvegcse volt a kedvenc webshopomban,le is csaptam rá nyomban.Az ára is kedvező ,tartóssága a meleg miatt 6 óra ,télen lenne ez több is ,bár nekem ez inkább tavaszi -nyári illat. Viszont tényleg csak mértékkel,nagyon max 2 fújás!
Ritka alkalmakra tartogatott kincsem ez,gyönyörűséges

Parfuwoman
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. május 31.

Ritka alkalmakra tartogatott kincsem ez,gyönyörűséges

Tella

2018. március 25.

Nem ismertem ezt a parfümöt, az erőteljes virágillatok nem az én világom, de kíváncsivá tettek a vélemények. Beszereztem belőle egy kisebb mennyiséget. Szóval ez lenne a híres Fracas? Amitől mindenki el van ájulva. Hát én is. Csak máshogy.
Az én bőrkémiámmal nem működik együtt. A kezdet intenzíven virágos, felér egy arculcsapással, a leszáradása pedig borzalmas, valami beazonosíthatatlan összetevő irtó kellemetlen szagot produkál rajtam. (Lanvin Oxygene-hez hasonló hányingerkeltő szag)

Tella
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 25.

samtelen

2018. január 14.

Nem véletlenül óriási klasszikus. Amikor anno a Neroliban nagamra fújtam, fejbe vert, de így 2 ml-es mintából azt mondom, hogy erősen alklami ruhához ezt viselem majd. Erős, szédítő, és különleges. Teljesen más, mint a hétköznapi stílusom, ahol főleg narancsvirágosat viselek, de nem baj. Ez az illat önmagában egy hatásos belépő. Aki teheti, ismerkedjék meg vele.

samtelen
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

GNóri

2018. január 9.

Hatalmas erejű és hatósugarú, savanykás, rágógumis tubarózsa. Klasszikus illatjegyei ellenére nem is kifinomult nagyasszonyos, virágossága ellenére pedig nem is ártatlan kis bűbájoska. Van benne valami nagyon játékos, pajkos. Meglepő, szokatlan illat. A tubarózsa nem az én világom, de mindenképp megérte kipróbálni.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

bal26

2017. november 22.

Jesszus.Atya.Úr.Isten. ! ÉN… EZT… IMÁDOM… ! ez biztos furcsán hangzik egy fiútól, főleg azok után, hogy itt már többen leírtátok, hogy a Fracas „ultranőies”, „varieté-színésznős”, „feminin nagyágyú”, „a parfümök királynője”, „nagyvilági”, „erotikus mestermű”… ez mind igaz is, abszolút egyetértek. Én azonban azok táborát erősítem, akiknek nem léteznek külön női ill. férfi illatok, csak ILLATOK. És mindenki azt használja, amit szeret, ami jól áll neki. Fracas-t nyilván nem sok férfi visel, hiszen a fenti jelzők tökéletesen leírják az illatot, én azonban –mint örök kíváncsi és felfedező- megpróbálkoztam vele. És milyen jól tettem! Szerencsére rajtam egyáltalán nem harsány, bár én nem az EDP változatot, hanem a vintage old formula full koncentrátumot használom, amit egy nagyon kedves Krémmániástól, rata.sum-tól kaptam (szívből ajánlom őt, mint eladót!). Ez az „öntős forma” állítólag finomabb, visszafogottabb, krémesebb a bőrön, mint a spray verzió. Ez abszolút így van. Rajtam elképesztően harmonikus, visszafogott virágbomba, tényleg nem túl erős, közepes hatótávolsággal, brutál hosszú tartóssággal. Köztudott, hogy ez az illat inspirálta Madonna Truth Or Dare parfümjét is, a különbség a kettő között annyi, hogy a Fracas végig megőrzi a kicsit „vadállatias” nyers vonását, Madonna parfümje hamarabb csillapodik és lágyabb, krémesebb, vaníliásabb lesz leszáradáskor. Mindkét változat nagyszerű! Sajnos nem tudom megállapítani, hogy a Fracas melyik összetevője (lehet, hogy több is?) az, ami annyira addiktív hatású számomra, hogy nem tudok szabadulni tőle. Egyszerűen megunhatatlan. Szerintem, ha finoman, módjával adagoljuk, akár mindennapi, hétköznapi használatra is bevethető (a túlzott mennyiség viszont lazán kiírthat egy metrónyi embert is a közelünkben). Az nagyon furcsa (de kifejezetten tetszik) benne, hogy modern illatnak túl ódon, ódon illatnak viszont túl modern. Talán ezért lett időtálló klasszikus. A tartóssága pusztítóan jó, érdemes megvárni a hetedik-nyolcadik órát is, amikor már kis púderes visszafogott illattá válik. A Fracas a tökéletes példa arra, hogy bátran legyünk vállalkozó szelleműek és nyitottak mindenféle illatra, mert akkor ilyen kis csodák is megtörténhetnek velünk. :) egyértelműen maximális pontszám!

bal26
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 22.

galagonyanya

2017. június 17.

Nem vagyok a "virágok gyermeke" ha parfümről van szó - a virágos illatokat kevésbé kedvelem - mégis, a tubarózsa valami elképesztő módon hatással van rám. Olyan virág lehet, amelynek a pokolban van a gyökere, nem másutt, mert rabul ejt, behálóz, alattomos módon fogva tart. És nemcsak rám van ilyen hatással, életem párja a múltkor nagyon megdicsérte a Fracas-t rajtam, ami nagy szó, mert meglehetősen hidegen hagyja a parfümök iránti szenvedélyem, hogy magukról a parfümökről ne is beszéljünk, legfeljebb annyit mond reggel az autóban: máskor ne fújj be, nagyon erős... na, ezt nem a Fracas-ra mondta. Attól odaolvadt a lábaim elé, nagyon helyesen. Pokoli egy fajzat ez a tubarózsa, mézédes az illata, bűnös, frivol és csábító. A Fracas pedig egyet jelent számomra ezzel a virággal. Varieté-színésznőkön kitűnően mutathat. Amikor például legutóbb viseltem, teljesen olyanná vált rajtam, mint a Tubereuse 3 Animale (Histoires de Parfums) és ettől őszintén megrökönyödtem, mert kevés parfüm képes olyan szinten sokkolni, mint az: hordani képtelen vagyok, ugyanakkor elszakadni sem bírok tőle. Nos, a Fracas nem ment ilyen messzire, de ezzel a húzásával végleg belopta magát az én pici, örökké éhes szívembe.

galagonyanya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 17.

Luna1024

2017. május 17.

Féltem tőle, mert klasszikus illat, azok közül meg hordhatóság szempontjából sok elvérzik nálam (ez egyéni ízlés dolga, ennél fogva teljesen szubjektív, viszont nem szoktam érte sok pontot levonni). De amennyire féltem tőle, annyira vártam is, a kommentek ugyanis maximálisan felkeltették a kíváncsiságomat, meg hát szeretem is a tubarózsát, itt pedig az övé a főszerep. Ez volt az egyik olyan minta, amit a legjobban vártam a nerolis csomagból.

Valami izzasztóan erotikus, túlfűtött illatra számítottam, egy igazi "nagyágyúra", amitől elönti a testemet tűz, a végtagjaimon futkos a libabőr, és csak az illata jár az eszemben. Találkoztam már ilyen illattal, ezért van egy pici viszonyítási alapom... Amikor végre megérkezett a csomag, ez volt az első minta, amit magamra pacsmagoltam, de a várt hatás elmaradt. :( Úgy éreztem magam, mint a kislány, aki végre meg tudta venni a zsebpénzéből azt a rég áhított játékot: rohan haza, otthon izgatottan tépi fel a dobozt, de amikor kipróbálja, rájön: közel sem olyan jó, mint amilyennek képzelte... A mosoly szép lassan leolvad az arcáról, a gyermeki kíváncsiság helyét csalódottság veszi át. Tudom, megint nem leszek népszerű ezzel a véleménnyel, és mondhatjátok, hogy nem tudom őt értékelni, de mindenkinek mást jelent egy illat, és ez a klasszikusokra is igaz. Ami nekem az erotika magasiskolája, az másnak a "meh" kategória és fordítva. Úgy érzem magam a Fracas esetében, mint a La Panthere-nél: látom én, hogy mindenkit elvarázsol, de az okát sajnos nem értem, engem nem sikerült a bűvkörébe vonnia (vagy talán épp fordítva, ki tudja), számomra sajnos mind a Fracas, mind a La Panthere a "nagyobb a füstje, mint a lángja" kategória. :(
Hogy az illatról is írjak valamit: rajtam elementáris erejű, intenzív tubarózsa, de amolyan szúrós-mirhás féle, ami kicsit savanyú is, kicsit kesernyés is, és bevallom: számomra nem kellemes. Abszolút érződik rajta, hogy nem tegnap alkották (de tudom, hogy sokatoknak épp az tetszik benne, hogy másabb, mint a mai "modern" illatok), nekem kissé ódon hatása van. Nem mondom, hogy semmilyen - az nagyon erős túlzás lenne -, de az biztos, hogy számomra nem ő a tubarózsás illatok Királynője, akármekkora klasszikusnak is számít. :( Míg másoknak a Fracas egy bűbájos szirén, nekem inkább egy gyengédség nélküli, erőszakos és harsány kis házisárkány, és a legrosszabb, hogy én is ilyennek érzem magam, amikor viselem... Taszítjuk egymást, de nagyon.
Javára szóljon, hogy brutálisan tartós, erőteljes, nagy hatósugarú illat. Nem érzem alkalminak, de kell hozzá egy bizonyos szintű érettség.

Nem akarom nagyon lepontozni, de az biztos, hogy számomra mindkét "kistestvére" - a Petit Fracas és a Douglas Hannant - is előrébb van. Mindkettő tetszik, hordhatóbbnak találom őket úgy, hogy közben ők is nagyon intenzívek, karakteresek, szóval esetükben modernebb mivoltuk nem társul lagymatagsággal vagy túlzott konformizmussal, mint sok mai illatnál.
Igyekeztem objektíven pontozni, ahogy szoktam, de 2 csillagosnál akkor sem érzem többnek ezt az illatot. :(

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 17.

Stellas

2017. január 28.

Erre a remekműre nem adhatok mást, mint 5 csillagot. Tökéletes kompozíció. Gyönyörűséges, krémes tubarózsa, az összetevők teljes összhangban vannak egymással és egy semmi másra nem hasonlító, de számomra mégis ismerős, "mintha találkoztam volna vele gyerekkoromban"-illatot alkotnak. Nem fiatal lányok illata, az érettebb korosztályból is azok azonosulhatnak vele teljes mértékben, akik nem félnek megmutatni saját nőiességüket. Nagyon tartós és nagyon kevés kell belőle, óvatosan az adagolással! :)

Stellas
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 28.

Atlantide

2017. január 17.

Utanozhatatlan remekmu... A tubarozsan alapul ez a parfum, az teny. De azon kivul meg millio osszetevoje van, megpedig olyan osszhangban es olyan elkepeszto kremesseggel megalkotva, ami a legnagyobbak koze emeli. Annak ellenere, hogy a tubarozsa illata nem a kedvencem, ot csillagot kell adjak ennek a parfumnek. Nem egy modern illat, nem trendi, de nem is "nyanyas". Fiatal lanyokon azert nehezen tudom elkepzelni. Azt gondolom, minden igazi parfum rajongonak kellene lenni otthon egy fiolaval, akkor is ha nem tetszik az illata, mert ennek a parfumnek a megkomponalasat, tanitani kellene.

Annyit tennek meg hozza, hogy szereny velemenyem szerint Fracast nem szabadna spray valtozatban arulni, csak szigoruan öntős uvegben. Nagyon eros parfum, meg egy teljes fujas is sok belole. En mindig csak azt a mennyiseget hasznalom, amit kifujtam fiolaba. Sokkal kellemesebb, elegansabb igy az illata.

Atlantide
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 17.

Antioxidánsok: BHT

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!