Sante 100% Pflanzen Haarfarbe Növényi Hajfesték (Sante)

Sante 100% Pflanzen Haarfarbe Növényi Hajfesték
  • Kategória: Hajfestékek
  • Bőrtípus: Minden
  • Bőrprobléma: ---
  • Árkategória: ---

Címkék: Natúrkozmetikumok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mystang96

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Már nem gyártják | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen

• ,
    Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 35-44

Igen-igen. Kb, 2 hónapja festettem a mogyoróbarnával a hajam, nem igazán tetszett, (terrával kevertem), következő hónapban visszatértem a Logona krémfestékhez. Most ki fogom dobni a Santét, mert nem merem többet így használni. :-((( Köszi az infót. Az ember nem tudja, mikor tesz jót...vegyszerek vagy bacik,gombák? Nehéz a döntés. :-(((

• ,
    Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 35-44

Kevdes Natasa, mivel a fogyasztók nagy része a nemkívánt mellékhatásokról és bőrreakciókról hallgat, csak egyszerűen kidobja a terméket és senkinek nem jelenti hogy mi történt, elég nehéz felismerni ezeket a termékeket és időbe telik a teljes bevonásuk is.

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 35-44

A naturrot árnyalatot használtam. Szép, természetes árnyalat, vegyszer nélkül. Kipróbáltam nemrégiben a terra és a nussbraun keveréket is, egész jó kis barna árnyalatot kaptam, a szokásos melír hatású őszfedéssel.
    DE már régebben is tapasztaltam, hogy a por növényi festékek (a Logona is) szárítja a hajam, ugyanakkor mintha korábban zsírosodna is. Szóval maradok a Logona krémhajfestéknél. Állítólag a Sante is beújította a krémfestéket. Most még nem kísérletezek vele, talán majd egyszer.
    Azért kap mégis 4 csillagot, mert évekkel ezelőtt ezzel álltam át a vegyi festésről a növényire. Nosztalgia, ilyesmi...

5/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 35-44

Nagyjából egy éve használom ezt a festéket. Annak ellenére, hogy macerés bekeverni, felvinni, stb, kárpótol az érzés, hogy valami természetes dolgot teszek a fejemre vegyszerek helyett. Én Flamenrot és naturrot keverékét használom, vörösborral főzöm fel és mindig kivárom a két órát a hatással. Egy akció kb 3 órás, tehát csak olyannak érdemes használni, aki ezt kibírja. Nekem 100%-ig fedi az ősz hajszálaimat, talán az egyetlen bajom, hogy élénk vörös hajszínt nem tudok vele elérni hanem csak olyan barnás vöröset, ha valakinek van valami csodatippje, várom! :)

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált

Sötétbarna hajam van, és azért próbáltam ki ezt a terméket, mert még picit sötétebb árnyalatot szerettem volna. Megvettem a fekete árnyalatot, de mivel tudom, hogy ezekkel nem lehet olyan intenzív színt elérni, nem is vártam, hogy fekete lesz az eredmény, inkább csak valami "nagyon sötétre" számítottam ;) Hááát...nem jött be :/ Ráadásul nem is olcsóság. Lehet, hogy valamilyen szintem ápol, olyan ez, mint valami jó drága kondicionáló haj maszk egyszeri használatra. Kár, hogy nem fest, mert arra számítottam, hogy az első őszhajszálakat is ezzel fogom majd egyszer elfedni...Előnye, hogy akármennyire is lepotyog hajfestés közben, akárhová is, mindenhonnan le tudtam mosni meleg víz segítségével. Arcról is, fejbőrről is, ez nagy plusz. Láttam olyat is, hogy indigó port kevertek a fekete hennába festés előtt. Én ezt nem próbáltam, lehet úgy lenne is valami látszata a festésnek. De most egy jó ideig nem szedem rá magam, hogy újra vegyem.

Krémkedvelő Bőrtípus: Normál   Korcsoport: 45-54

Évek óta ezt használom ( gesztenyebarna) és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sokféle hennát kipróbáltam,de mindegyik kopott és a törölközőt/ruhát is megfogta még a festés után hetekkel is. Ez az első ami tökéletes, egyáltalán nem fog és sokáig szép a hajam színe. Csak néhány ősz hajszálam van, ezekkel eleinte kinlódtam, de most már megvan a megoldás. Nagyon kell figyelni,hogy a fólia teljesen befedje a hajat, ami kilóg az kevésbé lesz szines. A másik titka,hogy a keverékbe bőven kell citromlé és az elkészítés után legalább fél napig álljon hűtőben. Utána mikróban melegítem és felrakom. 1-2 óra alatt bőven befogja a hajat.Az igazsághoz hozzátartozik,hogy nekem sűrű, de vékony szálú a hajam, szerintem ez henna szempontjából előnyösebb.A barátnőm is kipróbálta egyszer a drótszerű sötét hajára és nem lett szép neki, az ősz szálakat csúnya rézvörösre fogta.

Hydrolyzed Wheat Protein EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Algin EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

Lawsonia Inermis (Henna) EWG Kockázat: 4 - 7, EWG Adat: Közepes

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Cassia Auriculata Leaf Powder EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Az összetevőnek még nincs leírása. Készíts leírást Te! (Hol nézhetünk utána egy összetevőnek?)

Juglans Regia (Persian Walnut) Shell Powder EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Közönséges dió héjának az őrleménye, melyet dörzsölő, bőrradírozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Indigofera Tinctoria EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

Indigofera Argentea Leaf Powder EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Rheum Undulatum Extract EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Krameria Triandra (Rhatany) Root Extract EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Coffea Arabica (Coffee) Extract EWG Kockázat: 1

Curcuma Longa (Turmeric) Root Powder EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract a EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

cékla gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint a cékla gyökere gazdag forrása az antioxidánsoknak.

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!