KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Scinic

Ár:   4100 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: HRenata, Módosítva: 2017. november 7.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Sokoldalú gél 50% csiganyál kivonattal és peptidekkel:

• hidratál és táplál
  • a peptidek serkentik a kollagén- és elasztintermelést a bőr feszességének helyreállításáért
  • a niacinamid és az édesgyökér kivonat nyugtatja a bőrt
  • a zöld tea és az aloe vera gyulladáscsökkentő hatású

dzsanki

2017. november 8.

Nemrég fedeztem fel ezt a szérumot, itt még nem volt fent, ezért leinformáltam a cosdna-n, meg a kedvenc dél-koreai bloggeremnél (majdnem maximális értékelést kapott), és azonnal megrendeltem. Mielőtt az összetevőit megnéztem volna, biztos voltam benne, hogy kb vízalapú, pár kulcsösszetevővel talán, mivel ez a kiszerelés szokatlanul nagy egy szérumnak, és főleg ezért az árért. Nagyon meglepődtem, mikor láttam az incit, hogy mennyi minden van benne, és az első összetevő a csiganyálka. Ha ez a szérum 50 ml-es lenne, akkor is teljesen normál lenne az ára, de így példátlanul olcsó és egyedülálló a piacon. Egyedüli szépséghibája, hogy van benne parfüm, illetve akinek nincs otthon egy jófajta pumpás flakonja, annak a használatát azért megnehezíti. Én a volt bentonos pumpás flakonomba töltöttem át, úgyhogy nem kell belenyúlkálnom a tégelybe. Reggel-este használom hámlasztó utáni első szérumként, nagyon jól hidratál, csökkenti a gyulladást, puha lesz a bőröm tőle, nagyon örülök, hogy rátaláltam. Az állaga géles, hűsítő, gyorsan beszívódik a bőrbe, nincs utána ragacsos érzet. Megtippelni sem tudom, hogy meddig lesz elég, de mondjuk ez a mennyiség valahogy arra is készteti az embert, hogy ne fukarkodjon vele, úgyhogy jut a nyakra és dekoltázsra is, ajándékoztam is belőle, és ha beválik hosszútávon, akkor újraveszem, illetve kipróbálom a márka többi szérumát is, mert mindegyik ilyen nagy kiszerelésű.

dzsanki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 8.

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, rh-Polypeptide-7
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Butylene Glycol, Ethoxydiglycol, Glycereth-26, Trehalose, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Hydrolyzed Silk, Caprylyl Glycol
Peptidek: rh-Polypeptide-7, Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Niacinamide

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Paula Begoun szerint a gotu kolának baktériumellenes és sebgyógyító tulajdonsága van. Hatásos összetevő a pikkelysömör ellen is. Ajurvédikus gyógynövény, mely flavonoidtartalma révén élénkíti a vérkeringést. Szaponintartalma miatt tisztító és lágyító hatással is rendelkezik, a benne található oligoszaccharidok hidratáló, a fitoszterolok pedig védő hatásúak.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Közismertebb nevén argiline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő gyártója azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Paula Begoun szerint ezeknek az állításoknak túl sok alapja nincsen, és az szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, viszont mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.