KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Shiseido

Ár:   28 990 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Müller, Douglas   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: whitemerci, Módosítva: 2018. január 10.

Ár:   28 990 Ft
Lelőhely:   Müller, Douglas
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A szemkörnyék korral járó különböző bőrigényeinek kezelésére. Vitalizál és felszínre hozza a bőr szépségét. 24 órán keresztül intenzíven hidratálja a szemkörnyéket. Folyamatos használat mellett a szemkörnyék feszesebbé válik, a kontúrok határozottabbnak tűnnek, mint korábban.

whitemerci

2018. január 27.

Ezt a szemkezelő krémet igaz, hosszan utána olvasgatva, de elkeseredésemben vettem meg. Ezzel egy időben természetesen próbálom a lelki problémáimat is, és az életem erősen összekuszálódott szálait is kibogozni, egyelőre rosszul haladok, de nem vagyok az a könnyen feladós típus. Az utóbbi időben rengeteg szemránckrémet, szérumot, miegymást összevásároltam, de az átütő sikert és eredményt egyik sem hozta meg. Nemrég viszont annyira csúnya lett a bőrképem, hogy drasztikusabb lépésekre szántam el magam. Ez a krém igazából arra hivatott, hogy próbálja megállítani a folyamatot, a már kialakult probléma ne súlyosbodjon, tehát szinten tart. A krém állaga testes, zsíros, kissé szilikonos, tehát könnyen siklik, szépen kenhető. Az illata, mint minden Shiseido terméknek, ennek is eléggé intenzív, de legalább kellemes. Nekem jelenleg erősen ki is van száradva a szemkörnyékem, ezért villámgyorsan becuppantotta a bőröm, semmilyen fénylő felületet nem hagyott maga után, pedig, maga a fehér színű krém eléggé gyöngyházfényben pompázik, és többen írták róla, hogy éppen emiatt csak este használják, mert nekik fényes felületet hagy maga után a bőrön. Az első használatkor kissé többet sikerült kinyernem/kipumpálnom belőle, ezáltal tényleg eléggé vastag rétegben tudtam csak felvinni, de nem panaszkodott a bőröm, elnyelte mind. Mivel kicsit sem olcsó termékről van szó (én 23-ért jutottam hozzá :( ), és csak 15 ml, ezért szerintem fél-fél pumpányi elegendő egy-egy szemre. Reggelre kisimultabbnak, egészségesebbnek láttam a szemkörnyékemet, de soha nem az első látványra adok, hanem mindig az arcmosás után rám visszanéző tükörképre, de az is rendben volt. Egyelőre én most reggel is és este is használom + beszívódás után egy kis retinolos La Roche-Posay Redermic R correcteur dermatologique anti-aging concentrate intensive eyes krémecskét is. Bizakodó vagyok. :)

whitemerci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 27.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT, Sodium Metabisulfite, Tocopherol
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Inositol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Alkoholok: Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Hydrogenated Polydecene, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Petrolatum, Hydrogenated Polyisobutene, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Palm Oil, Myristyl Myristate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract
Emulgeálószerek: Stearyl Alcohol, Hydrogenated Palm Oil
Szilikonok: Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Thymus Serpillum (Wild Thyme) Extract
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Parfum / Fragrance, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol
Színezékek: CI 77492, CI 77491
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, BHT, Sodium Metabisulfite

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.