Shiseido

Ár:   8990 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   Müller, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: KezdoManias, az összetevőket feltöltötte: orsolyap, Módosítva: 2018. augusztus 28.

Lelőhely:   Müller, Douglas

Matt hatású, áttetsző krémes szemhéjfesték, melynek megalkotását a Japánban régóta tradicionális washi papír inspirálta, ami egyedülállóan áttetsző az eperfa rostok rétegezésének köszönhetően. A matt színek és textúra mellett a Shiseido Paperlight Cream Eye Color felvitelekor érezni a lágy, kellemesen könnyű hatást, akárcsak a washi papír tapintásakor. Világos + matt alap: áttetsző és mégis matt hatás – a különleges textúra egyedülálló innováció, mert olyan tulajdonságokat egyesít, melyek alap esetben kizárnák egymást. Visszafogott, halvány, de ugyanakkor telített, vibráló színeket kínál. Könnyű, jól kenhető textúra, mely mégis nagyon tartós és egyenletes hatást biztosít. Tökéletes textúra, vízálló és nem kenődik el.

6 árnyalatban kapható

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

legallybrunette

2018. augusztus 22.

Az előttem szólóhoz csatlakozom. Mivel nem szeretem a hasonló színeket halmozni, a szürkét (Usuzumi) vettem meg, mert olyanom nem volt (pedig nagyon csábított a rózsaszínű meg a lila is). A zöld szememhez régebben használtam szürke festékeket, de aztán kidobáltam őket, mert olyan fáradt egérkének éreztem magamat velük. De ez más. Nagyon jó döntés volt elcsábulni, pedig kicsit féltem, hogy mellényúlok vele. Én is akcióban vettem, még így is olyan drága, hogy a szívem helyén kővel jöttem haza, de kipróbálás után éreztem, hogy megérte, végre nem csak márkanevet meg sznobizmust kaptam a pénzemért.

Állaga csodás, nem is tudom semmihez hasonlítani, nem teljesen cream to powder, mert feltéve is krémes, és tapintásra az is marad, mégis olyan selymes, könnyen oszlatható. Nekem kézzel működik legjobban, de ecsettel is lehet használni.
Totálisan beleszerettem. Halvány galambszürke, alappal is áttetsző, szinte fátyolszerű színhatást lehet vele elérni, nincsenek éles kontúrok.
Vastag, intenzív, instás szemfestést kedvelők kerüljék el messziről!

legallybrunette
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 22.

Vastag, intenzív, instás szemfestést kedvelők kerüljék el messziről!

ecsi85

2018. augusztus 14.

Féláron volt a Müllerben, kipróbáltam, bánta is a pénztárcám, mert nem lehetett ott hagyni. Ilyen állagú szemhéjfestékkel még nem talakoztam. Ahogy előttem is írják valóban selymes annyira könnyű vele dolgozni. Az ujjbegyemmel viszem fel és tökéletesen beleolvad a bőrömbe, annyira természetes, mintha így születtem volna. Usuzumi Beige Gray árnyalatot vettem meg, mert szeretem a füstös szem hatást, imádom, hogy matt. Az ilyen tökéletes termékeknek megvan az ára, de féláron pláne minden pénzt megért.

ecsi85
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 14.

Glowla

2018. július 21.

Müller leárazáson vettem. Eredetileg a Sango Coral volt a cél, mint üde szín, a nyári ruhatár remek kísérője, de az én hideg tónusú bőrömön narancssárgának hatott. Szerencsére az Asagi Blue, mint szintén kötelező nyári árnyalat (de szépek ezek párban!), elfújta a kezdeti csalódottságomat, és valami miatt az Usuzumi Beige Gray-t nem tudtam otthagyni. A boltban még fogalmam sem volt róla, mire használom, de hozni kellett. Itthon aztán leesett: ez nagyon klassz füstös szem könnyű verzióban megfestéséhez, így egész évben használható. A szótár az usuzumira pedig azt írta: könnyű érintés, ami még inkább hozzátett a csodálathoz.
A gyakorlatban bajban voltam, mert ujjal felrakva sok felületet ért, de ecsettel, vattapálcával nagyon szépen működik. A szürke szépen mélyíthető a smokey eye-hoz.
Tetszik, hogy matt, még gondolatban sem poros, festés közben nem pereg a szem alá, végeredményében beleolvad a bőrbe. Nagyon könnyű viselni is, nincs az az érzés, hogy vigyázni kellene rá. Termálvíz fújklás nem bántja - egyértelműen nyári/fesztiválos darabok.
És hát valóban méregdrága, pont.
4* azért, mert számomra a márka szemfestéktriói a csúcsok. :)

Glowla
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 21.

És hát valóban méregdrága, pont.
4* azért, mert számomra a márka szemfestéktriói a csúcsok. :)

Doorikad

2018. április 8.

A korall színt vettem meg. Az eladó azzal beszélt rá, hogy pirosítóként is lehet használni (2in1). Gyönyörű szín, finom, elegáns, visszafogott, természetes, üde tekintet és arcszínt kölcsönöz. Este ugyanolyan, mint mikor reggel felkentem, nem kopik, nem mászil el, nagyon könnyű viselet. Matt, de mégis selymes, élettel teli, belesimul a bőrbe. A szürke árnyalatán is gondolkodom. Fél pont levonás viszont jár neki az ára miatt, leárazva is méregdrága volt.

Doorikad
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 8.

Musil

2017. október 23.

A Sango Coral árnyalat boldog tulajdonosa vagyok, Shiseido terméktanácsadáson került a választás erre a színre, magamtól sosem nyúltam volna érte, meglepő módon azonban mégis ez állt a legjobban. Nagyon finom, könnyű, krémes textúrája van, ujjbeggyel szoktam felvinni, akár szemhéjalapozónak is kiváló lehet. Nagyon felfrissíti a tekintetemet. Könnyű egyenletesen eloszlatni, szépen korrigálható. Nagyon szép, rendkívül jól használható árnyalatban kapható, a tégelye imádnivaló! Csak egyetlen dolog miatt lehet rá haragudni: sajnos horrorisztikus ára van.

Musil
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 23.

KezdoManias

2017. október 13.

Sajnos ennek sem tudtam ellenállni.... Fantázianeve coral, valójában matt barackos árnyalat lett az enyém. Ujjbeggyel kenekedek vele, tényleg papír-szerű, krém, de megis por. Nagyon tetszik ez az állag! Könnyű eloszlatni, jól latszódott, hosszas építgetéssel nem is próbálkoztam. A délután masodik felére megkopott, viszont nem volt alatta alap, miközben eleg fedett a szemhéjam.
Szerencsére egy ideig nem jutok el drogériába, különben biztosan gyarapodnának a készleteim - gyönyörűek az árnyalatok, es a csomagolas is nagyon tetszik.

KezdoManias
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 13.

Antioxidánsok: Tocopherol, BHT
Hidratálók: Aluminum Hydroxide, Glycerin

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.

Kalcium-szulfát, melynek a fő forrása a Wikipédia adatai szerint a természetben megtalálható gipsz és evaporit, de a kalcium-szulfát számos egyéb kémiai eljárás melléktermékeként is keletkezik. Átlátszatlanná tevő, összecsomósodást megakadályozó, sűrítő segédanyagként használt a kozmetikumokban, és a többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre. Leggyakrabban különféle arcpakolásokban találkozhatunk vele.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.