KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Sun Ozon

Ár:   399 Ft és 1199 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Maniac, az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2017. június 24.

Ár:   399 Ft és 1199 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 200 ml
Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Fényvédők

Közepes védelem a napra érzékeny, még le nem barnult bőrnek.

Nikolato

2017. július 17.

Számomra ő _a_ naptej. Imádom az illatát, még soha nem égtem le vele, elég hamar beszívódik és vízben is jól teljesít. Nem mellesleg az ára is kedvező és nagyon sokáig elég.

Nikolato
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 17.

Yubiri

2016. július 30.

Egy igazi naptej illatú naptejet kerestem, az itteni vélemények alapján erre esett a választásom. Számomra ez is fontos, és azt kaptam, amit elvártam tőle. Az illata tartós.
Nem szoktam órákat tölteni a napon, nem vagyok leégésre hajlamos.
Számomra ez egy ideális naptej.

Yubiri
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 30.

Nem szoktam órákat tölteni a napon, nem vagyok leégésre hajlamos.
Számomra ez egy ideális naptej.

SimonO

2016. július 22.

A héten kezdtem gyakorlatra járni, már az elején leesett, hogy bizony sokat leszek kinn szabad ég alatt. Tudom magamról, hogy gyorsan leégek, ezért évek óta kerülöm a tűző napot nyáron, a barnulást meg nem nekem találták fel.
A lényeg, gyorsan beszereztem ezt a naptejet, kicsi kiszerelés, táskába dobálós termék és olcsó. Az összetevőkre csak a nem szép jelzőt írnám, remélem nem lesz később belőle probléma.
Másnap már el is kezdtem a karom kenni vékony rétegben. ( máshova nem kell, a zárt ruházat miatt és a hosszú farmernadrág ajánlott ) Még a gyors beszívódása mellett is úgy érzem, hogy hagy maga után egy kicsit ragacsos réteget, de az lehet eleve a meleg miatt is meg a sok por és kosz rátapadása a bőrre.Tökéletesen helyt tudott állni, nem égtem le, barnulás nulla. Aznap leégett egyből a nyakam. Következő nap egy keveset a nyakamra is tettem, délutánra már nem éreztem fájdalmat és lappadni kezdett a pirosság is.
Szerintem hamarabb kapok napszúrást, mint hogy barna leszek a nyár végére :D

SimonO
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 22.

Szerintem hamarabb kapok napszúrást, mint hogy barna leszek a nyár végére :D

vikcsi

2016. július 19.

Gyermekkorom napteje. Ezt és a fújós verzióját is használtuk, és imádtam. Az illata mindig a balatoni táborokat juttatja eszembe. Teljesen jó naptej, soha nem égtünk meg tőle, több órás napozást/fürdést is beleértve. Tőlem maximum csillagot kap.

vikcsi
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 19.

trixie

2016. május 22.

Néha használtam nagyon jól védett nem égtem le viszont mellékhatást láttam fesztiválon valamiért rengeteg szárnyas hangya volt és ők is imádják ennek a szagát mint kiderült mindenki aki ezzel volt kenve azokra rászálltak de nem 1-2 db ált. kb fél óra múlva elmúlt ez a hatás de vicces volt nézni hogy söprögetik le magukról a hangyákat.

trixie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. május 22.

Gyevocska

2016. április 23.

Na, pont ma szemeztem vele a Rossmannban...Emlékeztem rá, hogy anno azért dobtam ki, mert 2 féle parabén van benne. De ma végig sasoltam a flakont, és nem találtam ezt a 2 borzalmat az INCI-ben. Na, holnap újra átnézem, hátha csak délibáb volt. és ha nincs, akkor hurrá!
Ugyanis, imádtam ezt a krémet. Elég jó bőröm van, nem annyira égek, de tele vagyok anyajeggyel. Viszont hiába próbáltam bio-, natur-, vagy akármilyen naptejet, azok nagyon büdik. Kenni így nem szerettem őket. pedig ennyi folttal muszáj!
Az illatába szerelmes vagyok! Nap, strand, és nemtom illat. A kicsivel vettem régen, és mindig volt egy a táskámban. Így akár a városban is bármikor kenhettem egyet, ha már tele volt az orrom a város bűzével. Egyébként nem tudom, kinek vannak még emlékei, de megboldogult gyerekkoromban volt a Panatta naptej. valahogy annak az illatára emlékeztet.
Oké! Újra szemrevételeztem, a flakonon, az INCI-k között már nincsenek parabének. Remélem nem egyszerűen csak kihagyták...?

Gyevocska
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 23.

maow

2016. február 24.

Jobbnak találom, mint a Sundance (DM) termékeit, mert ezek sokkal könnyebben kenhetőek, így nem maradok fehér tőle. Meg persze a nap elleni védelmet is jól ellátja. Sajnos ez is kicsit zsíros érzetet hagy maga után, mint a naptejek legtöbbje, ezért egy csillag mínusz.

maow
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. február 24.

Kremrajongo

2015. december 28.

Nagyon jó termék, mindig a táskámban van nyáron a kis mérete miatt. :)

Kremrajongo
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. december 28.

Nagyon jó termék, mindig a táskámban van nyáron a kis mérete miatt. :)

szeleske

2015. november 12.

Egy váratlan (de annál klasszabb) balatoni hétvége során otthon felejtettük a szokásos fújós napkrém garmadát, és ezt a jószágot kaptuk kölcsön. Teljesen meglepődtem rajta (eddig rossz tapasztalatom volt a kenegetős fényvédőkkel, a legtöbbtől ragadtam még órákkal a felvitel után is), de annyira bevált, hogy már be is szereztem és azóta tengerparton is teszteltük több mint egy hétig. Miért, kinek és hogyan ajánlom: inkább fehér, de barnulásra (bár csak korlátozottan) képes, leégésre hajlamos bőrre kentem vastagon reggel, strandolás előtt kb. 40 perccel egész testre, arcra nem. Napközben egyszer újrakentem, plusz mindenféle kilógó testrészeimet magasabb faktorral többször lefújogattam. Először ragadt ez is, de hagytam beszívódni, kb. 10 percig, ezután egész kellemes viselet volt, azzal együtt, hogy kicsit csillogott tőle a bőröm. Az illata nem tolakodó, és nem sárgultak be tőle a fehér felsőim. Szerintem jobban védett a naptól, mint a 30as sundance vagy sunozon spray-k bármelyike. Gyorsan fogy, de nem jön le az első fürdéssel. Összegezve: szerintem szuper, megszerettem, megtartom.

szeleske
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 12.

Lillia

2015. szeptember 16.

Ár/érték arányban jó termék. Az arcomon foltokban nem szívódott fel mindig rendesen, ezért mínusz egy csillag.

Lillia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. szeptember 16.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.