KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Sundance

Ár:   €3.95   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Noncs, Módosítva: 2018. április 26.

Ár:   €3.95
Kategória:   Fényvédők

Hidratáló fényvédő fluid magas védelemmel, arcra és dekoltázsra.

• Véd az UV sugárzástól és a környezeti hatásoktól
  • Erősíti a bőr ellenálló képességét
  • Vízálló és gyorsan beszívódik
  • Könnyű textúrája miatt tökéletes sminkalap

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Tvylvis

2018. június 14.

Van egy nagyon jól bevált, natúrkozmetikum, fizikai fényvédőm. Viszont napi használattal sajnos szárítja a bőröm. Szerettem a Clinique fényvédőjét tavaly, viszont a 30 ml-es tubus egy hónapig sem igen volt elég, és az ára így nagyon húzós volt. Koreai termékkel nem próbálkoztam, az első - és valószínű utolsó - rendelésem nem érkezett meg. Szétnéztem a DM-ben, és véletlenül akadt meg ezen a terméken a szemem. Az ára nem vészes, gondoltam, egy próbát megér (a Sundance testre való fényvédőit kifejezetten szeretem). A pumpás kiszerelés rögtön elnyerte tetszésem, a gyakorlatban is jól bevált. Egy pumpa pont megfelelő az arcomra, de lehet kevesebbet is adagolni. Érdekes módon az én arcbőröm nagyon jól beszívja, körülbelül 5 perc után már csak minimálisan fénylik a bőröm. Arra felteszek egy minimális réteg púdert, nagyon nem is bonyolítom tovább nyáron. Számomra kifejezetten kellemes viselet, én nem érzem, hogy rajtam van. Az illata minimális, naptejes, nálam fehér réteget sem hagy maga után (egy fizikai fényvédővel összehasonlítva ez szinte nem is fehér :-)). És a lényeg, hogy kifejezetten jól teljesített a védelem terén. Több órát voltam napon vele, nem pirultam le, pedig igen világos bőröm van, a nózim és a pofim nagyon gyorsan lepirul. Újrakenés nélkül is hosszan bírta, és tükör nélkül is újrakenhető. Ami még nagyon jó, hogy izzadással nem folyik irritálóan a szemembe. Praktikus és táskabarát a kiszerelése.
Összességében azt kell mondjam, nagyon jó termék, nekem abszolút elnyerte a tetszésem. Felváltva használom a fizikai fényvédőmmel, attól függően, mihez van kedvem. Bátran ajánlom!

Tvylvis
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 14.

RebekaFanny

2018. június 13.

Abszolút tökéletesen védi az arcboromet a leegestol.
Kellemes illata van. Használata mellett barnul az arcom szerencsére.
Egyetlen negatívum, hogy egész nap érződik a viselése, és bizony fénylik elég rendesen az arcom. :D sajnos hiába puderezem le, nem segít. A viselete emiatt nem Kényelmes. Sazabd levegőn dolgozom, így nyáron kénytelen vagyok használni. A funkcióját ellatja, teljesen elégedett vagyok vele ilyen szinten, szívesen fogom elhasznalni, de nem fogom ujravenni. Egy olyat keresek, ami nem ordít az arcomrol. :D
Alapozó alá meg nem próbáltam.

RebekaFanny
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 13.

Abszolút tökéletesen védi az arcboromet a leegestol.
Kellemes illata van. Használata mellett barnul az arcom szerencsére.
Alapozó alá meg nem próbáltam.

Malachite

2018. május 6.

Már akkor felfigyeltem rá, amikor még csak az új feltöltések között jelent meg az SPF50-es testvérével együtt, és nem cska azért, mert sunscreen-junkie vagyok, hanem mert az UVA/UVB védelem mellett az IR-A (infravörös-A) sugárzás ellen is véd, illetve a levegőben lévő szennyeződések ellen is. Figyeltem napokig, hátha valaki megveszi és gyorsan le is véleményezi nekem :D, ugyanis elég fifikás vagyok naptejek terén...A Ideális esetben szeretem ha nincs benne alkohol, és van benne pár antioxidáns, illetve plusz pont, ha a nap végére nem kapok 39 nem fogadott hívást MOL-tól, akik az arcomat szemelték ki a következő olajtermelő területnek...

Kezdem a negatívumokkal:

1). Alkohol: Sajnos van benne. Ettől függetlenül nem tudtam otthagyni, általában kinyomom a tenyerembe, és egy darabig...kavargatom az ujjammal, hogy minél több elillanjon belőle.

2) Nem túl könnyű formula: Nem nevezném kifejezetten zsírosnak, de semmiképp sem könnyű. Próbáltam itthonra, önmagában, kíváncsiságból, gondoltam legalább megfigyelem hogy mennyi idő után szívódik be, és mennyi idő után múlik el a fehérség (ami meglepő, hiszen egy molekulányi fizikai fényvédő nincs benne) és a ragacsosság. Nos a fehérség elég hamar elillan, viszont a ragadóssága 8+ óra után is megvolt. Viszont lepúderezhető! Csak ki a fene akarja a nyakát és a mellkasát is lepúderezni. Na az már túl sok munka.

3) Infravörös-scaremongering....: Elsőre felcsillant a szemem, láttam már 1-2 naptejet amik a napsugárzás ezen formája ellen is védenek, és butuska vevő módjára elhittem hogy persze, nekem erre szükségem is van! Na most ez nem igaz. Mivel szeretem tudni hogy mi fán terem az adott összetevő/hatóanyag/stb amit magamra kenek, felcsaptam a TruthInAging-et, ahol olvasgatni kezdtem az infravörös sugárzásról. Röviden és tömören: nem hogy nem káros (amennyiben természetes formában és mennyiségben ér, tehát napsugárzás), hanem épp hogy jótékony hatású. Ha valakit érdekel részletesebben: https://www.truthinaging.com/review/the-truth-about-infrared

Pozitívumok:

1) Antioxidánsok: Nem túl sok, de 4 fajtát számoltam össze az összetevők között. Drogériás szinten ez nem rossz egyáltalán, sőt! Higher-end termékek között is bővne találtam olyat, ami egy az INCI végén kullogó, szánalomból bedobott Tocopherol-on kívül semmi mást nem tartalamaz.

2) Pumpás kiszerelés: Nem egy hatóanyag stabilitásának egyik alapvető feltétele a légmentes kiszerelés, megörültem hogy praktikus, pumpás kiszerelésben kapható. Ráadásul elég jól adagol, egy pumpálás nem csak az arcra, de a nyakra is elég. Én másfél pumpányit használok, mert a dekoltázsra is ez megy.

3) Lehet rá sminkelni: Eddig csak két alapozóval próbáltam ki, a Wet N' Wild Photo Focus-szal (igen, köszi Tati Westbrook, felültem a hype-nak...de az egy másik történet) és a Catrice Liquid Coverage-dzsel. Egyiket se dobjale magáról, főleg ha hagyunk neki időt, hogy beszívódjon és "elhelyezkedjen". A Wet N' Wild-ot, tehát egy nem matt alapozót muszáj lepúderezni. Viszont még ekkor sem folyik le! Szóval ha valaki szeretne ragyogni mint Salamon töke, hajrá. A Catrice alapozó nagyon szépen működik vele. Érdekes módon gyönyörűen terül felette, és bár kabuki alapozóecset illetve blender szivacs-hívő vagyok, ha alapozásról van szó, mégis úgy a legszebb az eredmény, ha az ujjaimmal oszlatom el és dolgozom be ezt az alapozót. De csak ezzel a fényvédővel kombinálva. Lehet ezt is púderezni, de nem kötelező szerintem.

4) Remek fényvédelem. Tegnap nettó 6 órát voltam a napon délelőtt 10 és délután 4 között kisebb megszakításokkal, ez volt rajtam és a Catrice. Bevált, fehér maradtam és nem lettem szeplősebb:)

Ami a légszennyezés elleni védelmet illeti, csak arra tudok gondolni, hogy a nem épp könnyű formulája szolgál fizikai védörétegként a bőrünk és a levegő között. Összességében úgy érzem el fogom használni, mivel tudom hogyan érjem el, hogy "működjön", de az álom-fényvédő utáni hajszám nem ért véget.

Malachite
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 6.

Kezdem a negatívumokkal:

Pozitívumok:

Antioxidánsok: Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, Tocopheryl Acetate, Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak