KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

The Ordinary

Ár:   €7.20   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2017. március 13.

Ár:   €7.20
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

10 perces hámlasztó kezelés 30% AHA-val (glikolsav, tejsav, borkősav, citromsav), 2% BHA-val (szalicilsav), hialuronsavval, B5-vitaminnal, fekete répa és Tasmanian Pepperberry kivonattal. Hámlasztásban jártas személyeknek ajánlott, nem érzékeny bőrre. Megtisztított, száraz bőrön alkalmazandó, majd 10 perc után le kell öblíteni langyos vízzel. Heti két alkalomnál többször nem ajánlott a használata.

Hozzávetőleges pH: 3.6

alycethetyger

2017. október 8.

Az egyik legmasszívabb, legmegbízhatóbban teljesítő Ordinary termékem!

Ódára fakadtam volna már az első használat után is - annak ellenére, hogy hatalmas dilemma előzte meg a polcomra kerulését, imigyen lejátszódva az elmémben: érzékenynek titulált arcbőröm van, ez a hámlasztó meg 30 százalékos, nekem meg nem is volt még kémiai hámlasztóm, meg mindenki azt mondja, hogy szigorúan 10 perc, atyaisten, mi van leégeti a pofámat, meg még vörös is, te jó ég, leégett vörös fejjel fogok tölteni egy hónapot... De meg az is igaz, hogy az eddigi fizikai hámlasztóim lókakit nem csináltak a fejemmel, meg már 24 vagyok, el kéne kezdeni valami komoly arcápolási rutint, ha nem akarok idő előtt egy Donatella Versace torzót az arcom helyére.. Jöjjön, ha mások túlélték, nekem is menni fog.

Szóval megvettem, megjött, én meg, mint első úszó, visszatartott lélegzettel kentem magamra, és a bőrömhöz érésétől számoltam vissza másodpercre pontosan a 10 percet, aminek az utolsó 30 másodpercét már a mosdó felett bekészulve, biztos, ami biztos állásban töltöttem. Nagyon jó volt látni, hogy nem égtem meg, le tudtam mosni és maradt bőröm - nem is akármilyen bőr! Offissöli elértem a bababőr szintet, az örömkönnyek határán, az arcom tiszta volt, egységes, pórusaim mintha kisebbek lettek volna. Nem is akartam elhinni, két napig tapogattam a pofim.

Azóta is tartom a szintemet, és ezt a cseppentőst is vallásosan használom minden héten egyszer, nem félek már tőle, barátok lettunk és már nem figyelem a 10 percet sem annyira, volt már fenn 20-at is (talán egyszer 30-at is), úgy is megmaradtam. Azonnal hat, látványosan, tény, hogy kicsit budike, de ugye nincs benne parfum, ergó nem tartós az illat! Ez a 30 ml-s kiszerelés már majdnem két hónapja van nálam, és most járok a háromnegyedénél - hatalmas előnye, hogy kevés is elég belőle, sőt!

Alattam valamelyik kommentben valaki azt írta, a lábára is használja, nekem is bejött úgy is, finom puhi lábakat is kaptam tőle! Ne féljetek tőle, nem harap, szuper ez a cucc!

alycethetyger
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 8.

Az egyik legmasszívabb, legmegbízhatóbban teljesítő Ordinary termékem!

azutatir

2017. október 8.

Csatlakoznék az előttem szólokhoz. A legnagyobb előnye ennek a terméknek az, hogy gyönyörű szép Pihe puha bőrt varázsolt 10 perc után. Ennél többet, azonban nem tesz. Nekem felkelés után nem csíp, csak abban az esetben, ha előtte picit megnyomkodtam az arcomat. Mivel az ára nagyon jó, ezért újra fogom venni, és ezért jár neki az öt*. Nem kell csodákat várni tőle, és akkor nem csalódik benned az ember!

azutatir
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 8.

Lalage

2017. október 4.

Én kb. 4-5 naponta használom (amikor már szükségét érzem) és 5-10 percig hagyom fent. Szépen kitisztítja a miteszereimet, puhává varázsolja az arcomat. Tényleg vicces a piros málnaszörp kinézete, ami mintha kicsit "habosodna" felkenéskor. Nem csíp, nem irritál. Nekem bejön, de amúgy semmi extra a többi hámlasztóhoz képest.

Lalage
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 4.

diahlin

2017. október 3.

Sajnos csatlakoznom kell a "mumusokhoz", nekem sem jött be ez a hámlasztó. Felkenve pár percig csíp, aztán ez elmúlik, de nem vettem észre, hogy több elhalt hámsejtet szedne le mint a márka gyengébb, éjszakai hámlasztói. Azokat viszont be lehet építeni az esti rutinba, nem kell külön időt szakítani arra, hogy tíz percig pirosra pacsmagolt arccal mászkáljak a lakásban, és nincs olyen rettenetes ecetszaguk sem, mint ennek az oldatnak. Jó, persze, kicsit puhább lett a bőröm tőle, de én sokkal látványosabb hatásra számítottam...

diahlin
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 3.

dzsanki

2017. szeptember 30.

Ez egy vérvörös színű (felkenve elég vicces), könnyen felvihető, folyékony, de nem vízállagú hámlasztó, és azt tartom fontosnak elmondani, hogy nem kell félni ettől a 30%-tól. Oké, aki még sosem használt hámlasztót, annak nem feltétlen ezzel kell kezdenie, de - már csak józan paraszti ésszel is gondolkodva - ha 10 percet írnak le a használati utasításban, akkor az kb azt jelenti, hogy ha valaki magán felejti, és fél órát rajta lesz az arcán, akkor sem lesz tőle baja. Ha 11 perc után már erősen irritáló lenne, akkor 3 perc lenne ráírva. Nyilván lehetnek kivételek, pl nagyon érzékeny bőr, fizikai bőrradír után sem kell használni, fontos a többi termék, amit utána használsz, a megfelelő hidratálás, az, hogy egy ilyen hámlasztó után ne használj mondjuk alkoholos (ilyet eleve ne használj :) ), vagy szalicilsavas, vagy egyéb hámlasztó, irritáló hatású szérumot, krémet. De aki már jártas a profi bőrápolásban, pláne a hámlasztás terén, nyugodtan kísérletezhet vele szerintem. Az én bőrömet icipicit sem csípte úgy, hogy napi szinten használok bha-t, aha-t majdnem minden nap, sőt heti egyszer fizikai hámlasztót is. 10 perc után lemostam, de ki fogom próbálni a 15 percet is. Használom a talpamra is, azon egy órát hagytam rajta, és semmi különös nem történt, irritálás pláne nem. Szóval nem tűnt el a lábfejem, puhább lett a bőröm, amin egyébként amúgy sincs bőrkeményedés, szóval nem ez az oka annak, hogy nem esett le a lábfejem. :)
Arcon használva kb ugyanazt csinálja, mint egy 5-10%-os aha, amit esténként használ az ember rendszeresen. A gyulladást leviszi, puha, egységes lesz tőle az arcbőr. A 30 ml ár-érték aránya nagyon jó, az incije szép, kenjétek!
Update: Azóta kipróbáltam már hosszabb ideig is a bőrömön hagyva (20-30 perc), semmi bajom nem lett tőle (ettől még csak saját felelősséggre ajánlom, mivel nem egyforma a bőrünk toleranciája), kicsit sem irritált, viszont ilyen puha semmitől nem lesz a bőröm, mint ez után. Heti egynél többször nem kerül rá a sor, de utána minden kencét jobban magába szív a bőröm, és másnap reggel mindig nagyon egységes, feltöltött lesz.

dzsanki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 30.

Hybriss

2017. szeptember 26.

Tegnap jött meg, fel is kentem rögtön. Nagyon izgultam, hogy 10 perc múlva lemossam, annyira, hogy másfél órán át volt az arcomon. :DD Nem lett tőle semmi bajom. Kicsit féltem, hogy egy a málnaszósz jellegű cucc úgy befogja az arcomat, hogy nem szedem le, de semmi. Lejött könnyen. Viszont nekem zsíros típusú a bőröm, és szerintem száríthat, mert azért eléggé zsírosodott utána a bőröm. Hatását tekintve nagyon jó, elhasználom, talán újra is veszem. De nekem hasonlóan jó volt a CV gyümölcssavas peelingje is. Tkp. csak azért vettem ezt, mert van benne BHA, nekem pedig az jót tesz, a Paula's pedig kifogyott. Így pedig remélem, 2 in 1 megoldok mindent. Ha valami nagy változás lenne, még revideálok, de egyelőre ez 5 csillag.

Hybriss
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 26.

Zsuszie84

2017. szeptember 21.

A honlapjukon olvasható figyelemeztető szöveg után (kifejezetten tapasztalt, rendszeres hámlasztóknak ajánlják) bevallom, kissé félve próbáltam ki, de így utólag azt mondom, kár volt izgulni. Az én hámlasztási előéletem eddig csak abból állt, hogy G&G Cheer Upját (ami 6%mandulasav + BHA) pacskoltam az arcomra minden este. De gondoltam, mivel az semmilyen problémát nem okozott (a hatásáról részletesebben az ő oldalukon), kipróbálok egy kicsit durvább cuccot is.
Na hát kinézetre ez tuti durvább! Felkenve olyan vagyok, mint egy viking shieldmaiden (sorozatfanok előnyben), akinek vérrel van összekenve az arca, elég mókás látvány. Az első fél percben egy picit csíp (inkább csak jólesően bizserget, egyáltalán nem fájdalmas vagy zavaró), de utána mintha rajtam se lenne. 10 perc után pedig nagyon kis finom, puha bőrt hagy maga után. Semmi kipirosodás, semmi irritáció.
Nyilván nem fog egyből tökéletes babapopsi simaságú arcot varázsolni, de rendszeres használat mellett (és egy jól kialakított arcápolási rutinnal) szép összképet ad. Újravevős termék!

Zsuszie84
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Orsolya13

2017. szeptember 16.

Heti egyszer használom, maximum 9-10 percig és már két használat után is szebb lett a bőröm. Olyan egységesebb, frissebb kinézetű lesz a bőröm. A pattanások utáni foltjaim halványodtak és a meglévőket pedig szárította. Irritációt nekem nem okozott szerencsére, pedig érzékeny a bőröm. Használat utáni nap pedig fényvédő nélkül ki nem teszem a lábam. Eddigi hámlasztóim közül ez vált be a legjobban.

Orsolya13
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 16.

zsofi9435

2017. szeptember 12.

Ez az első hámlasztóm (egy gyengébb Müllereset leszámítva), és a 2%os retinoiddal együtt rendeltem augusztus elején. Most csöppentem csak bele a bőrápolás világába, ezzel a termékkel igazából olcsón szerettem volna bevezetni a hámlasztást úgy, hogy az AHA és a BHA áldásos hatását is érezzem magamon.
Az első használat után nagyon tetszett a bőrképem, és még többet akartam :D Úgy vettem észre nem különösebben érzékeny a bőröm, ezért bátran használtam az ajánlásnak megfelelően max hetente kétszer, 10 percig. Hamar kiderült hogy így kicsit sok, az orcámat irritálta, még napokig halványan piros volt. Azóta kb 5 naponta használom, vagy igény szerint, 7 percig hagyom fenn. Még így is kipirosodom, de annyira jót tett hogy nem akarok lemondani az orcám hámlasztásáról.
A két Ordinary termék (és a double cleansing) óta sokkal puhább és tisztább lett a bőröm, ilyen rövid idő alatt is. A pórusaim finomodtak, egységesebb a bőrképem.
Tehát azt leszámítva hogy nekem személy szerint (még) erős, ez egy remekül működő, jó ár-érték arányú hámlasztó. Szerintem nem fogom újra venni, még a rutinom felépítésének legelején nem köteleződöm el :D Mellesleg kipróbáltam már a mellkasomon, talpamon, lábszáramon a benőtt szőrök és pigmentfoltok miatt, nagyon jól működött, egyáltalán nem irritált ott. Szóval ha valakinek arcra nem jó, még ne dobja ki! :)

zsofi9435
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

Kim17

2017. július 21.

Jó kis termék, én 10 percig mindig fenthagyom, lemosás után jó puha lesz tőle az arcbőröm.:) Bár nekem amúgy is hámlik a bőröm mindig, amióta használom talán sokkal egyenletesebb a bőrfelszínem, illetve a pórusokat mintha egy kicsit összehúzná. Szeretem, hosszú távon kíváncsi leszek az eredményre.

Kim17
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 21.

Antioxidánsok: Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propanediol, Lactic Acid, Glycerin, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Salicylic Acid, Lactic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Panthenol

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

A hialuron sav egy újabb formája, ami a gyártó állítása szerint kivételeses jó vízmegkötő tulajdonságokkal rendelkezik. 24 óra elteltével a hidratáló hatása állítólag a sima hialuronsav hatásának 5-szöröse.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.