KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

The Ordinary

Ár:   €9.60   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2017. szeptember 12.

Ár:   €9.60
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Vízmentes, nagy stabilitású szérum 2% új generációs retinoiddal, amely 0,2% tiszta retinol savval (all-trans retinoic acid) látja el a bőrt.

A hydroxypinacolone retinoate hatékonyan veszi fel a harcot a bőröregedés számos jelével, hatékonyabban, mint a retinol, retinyl palmitate és majdnem minden egyéb vény nélkül kapható retinoid, irritáció nélkül.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

claudia.nyilas

2017. október 8.

Heti egyszer dermarollerezés után használom. Persze eléggé csíp utána, de nagyon hamar megnyugszik a bőr. A ránctalanítás nagymestere!

claudia.nyilas
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 8.

jirka

2017. szeptember 26.

Retinol érzékenyek figyelmébe:
Amikor kijött a Deciem az új Retinol termékek bontásával, nagyon megörültem, mert retinol érzékeny vagyok, és itt olyan rangsorolás hoztak össze, miszerint e szer nem irritál. Két és fél hete használom, és sajnos fel kell, hogy adjam: mert irritál. Nagyon is, éppen úgy, ahogy szokott a retinol, erős bőrpír és apró sebek. Nagyon szomorú vagyok, de be kell látnom (persze ezt már sokszor leírtam itt a KM-en), nem való nekem a retinol. Meg kell, hogy barátkozzak a gondolattal. Valószínűleg abba a nagyon szűk körbe tartozom, aki valamiért extrémül reagál e szerre, és talán az is lehet - bár őszinte csodálója vagyok Truaxe-nek és csapatának -, hogy nincs eléggé kitesztelve a termék. A terméket körülbelül 2-3 naponta használtam, mert mást is használtam éjszakára, amivel nem szerettem volna, hogy összeveszen. Hámlasztóval nem kombináltam, nappalra HA szérumot használok.
Csomagolás: Megszokott TO dizájn, pipettás, sötét üveggel.
Állag: Mézsárga színű, olajos állagú folyadék, illatanyagot nem érzek benne. A szkvalén (ennek külön örültem) és a jojoba olaj adja az olajos hatást, kellemes viselet, bársonyos érzést nyújt a bőrnek. Körülbelül a második hét közepe/vége felé éreztem, hogy valami baj van, de annyira szerettem volna hinni abban, hogy nincsen, hogy tovább használtam. Ez hiba volt, mert tapasztalatom szerint, körülbelül 1 hét kell, hogy valamennyire regenerálódjon a bőröm.
A többi terméket már régebb óta használom, és elégedett vagyok velük, tudom, hogy hogyan viselkednek. Hosszú évek óta kísérletezem retinollal, eddig csak a Mad Hippie A vitaminos szérumja nem bántotta a bőrömet, bár hatása sem volt sok.
Az ára miatt nem sírok, sőt őszintén hálás vagyok érte, mert sokat többet buktam már retinol készítményeken.

jirka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 26.

Retinol érzékenyek figyelmébe:
Csomagolás: Megszokott TO dizájn, pipettás, sötét üveggel.

Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Vitaminok: Hydroxypinacolone Retinoate

Squalane eo 1 0

A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!