KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

The Ordinary

Ár:   2600 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Fiffi, Módosítva: 2018. január 9.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Gyengéd tejsav tartalmú hámlasztó, mely gyors eredményt hoz. Puhává válik az arcbőr, halványulnak a bőrhibák.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

deezsina

2018. június 19.

Kellemes hámlasztó, a vízszerű állaga miatt szerintem sokáig elég, mert jól terül a bőrön (az a 3 csepp ami szükséges, sokkal kisebb mennyiség mint egy sűrűbb, emulzió szerű termék esetében). Ha az ujjaimra csöppentem akkor sokszor szétfolyik, ezért mostanában közvetlen az arcra próbálom ügyeskedni.
Semmiféle irritációt nem okoz, maximum friss sebek helyén csíp. Rövidesen elkezdem újra a retinolt is, naponta tervezem váltogatni ezt a két terméket, ott már felléphet irritáció, de majd kitapasztalom, mi lesz fenntartható.
Pórusösszehúzó hatást várok a terméktől, a niacinamid nálam nem használ, mert nem zsíros bőrön tágak a pórusaim, hanem általában laza a kötőszövetem és száraz bőrnél nem oldja meg a dolgot az a termék.
Ha pihentetni akarom a retinolt, valószínűleg ezt alkalmazom, kellemes termék de nem üti ki az erősebb hámlasztás szükségességét. Ennél a terméknél tényleg a pillanatnyi hatást kell nézni, mivel nem mély hanem felszíni hámlasztást csinál, ezért akinek az elején nem elég az eredmény, szerintem később sem lesz az.

update: egészen megszerettem ezt a terméket, nehéz a hosszútáv-rövidtáv kérdésben döntésre jutni, tudom hogy nem mélyen hámlaszt de jobb eredményt ad másnapra mint a retinol. Összességében nem örülök, hogy a mitesszer problémát nem oldja meg semmilyen hámlasztó, pedig elvileg az elhalt hámsejtek az okai mindennek, hiába hámlasztok orrba szájba, ugyanúgy napról napra tele van az összes pórusom :(

deezsina
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 19.

vikica00

Korcsoport: < 18
2018. május 22.

Hát nem is tudom...eddigi pályafutásom legelső hámlasztója,így nem igen van viszonyítási alapom más termékekhez képest...DE! Ennek ellenére,azt kell mondjam,nem hozott túl nagy változást,illetve abszolút nem nyűgözött le (eddig) . Semmi,de semmi változás nem látható a használata után.. Nem tudom hogy a használat rendszerességével lehet-e a baj (minden másod-harmadnap használom) vagy valami teljesen más áll a háttérben.
Minden esetre csalódott vagyok:(( . Nem ezt vártam. A használat előtt túl nagy reményeket fűztem hozzá,kiderült hiába. Nem adom fel,még próbálkozom vele,hátha sikerül valamit elérni. Viszont mellette szóljon,hogy nem okoz patikat és nem irritál,tényleg kíméletes,lehet már-már túlságosan is..
A jelenlegi álláspont szerint nem venném újra,inkább kipróbálnék egy másik TO-s hámlasztót.

vikica00
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. május 22.

PAncsi79

2018. április 5.

Egy üvegcsével használtam el belőle, szerintem kellemes kis hámlasztó. Kíméletes, így akinek a bőre az erősebb hámlasztókhoz szokott, annak valószínűleg kevés. Szerintem ez tipikusan az a csendben teszi a dolgát, ezért azt gondoljuk, hogy valójában nem is csinál semmit termék.
Érezhető némi különbség a használata után: puha a bőröm, frissnek és üdének érzem, azonban nem olyan durva a hatás, mint egy 7-10%-os AHA esetében.
Ahhoz gyenge, hogy a pigmentfoltokat-ráncokat eltüntesse, de szerintem ezt nem is szabad tőle elvárni.
Gyengéd, finom kis hámlasztónak készült, és annak remek.
Szerintem nyárra újraveszem majd, időnként kiegészítve a BHA hámlasztót (és természetesen bőszen fényvédőzök mellette, ahogy szoktam).

PAncsi79
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 5.

Gyengéd, finom kis hámlasztónak készült, és annak remek.

quika

2018. március 15.

Semmi (!) változást nem tapasztalok a bőrömön napi egyszeri használat mellett.

quika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 15.

Semmi (!) változást nem tapasztalok a bőrömön napi egyszeri használat mellett.

LondonBee

2018. február 12.

Teljesen kezdőként kezdtem el használni ezt a kémiai hámlasztót. A sok negatívum miatt, nem akartam többet fizikai hámlasztót használni, ezért keresnem kellett egy alternatívát. Eddig soha nem használtam ilyen jellegű készítményt és egy kicsit aggódtam miatta... Keresésem alatt, csak egy biztosat tudtam, hogy a The Ordinary-től fogok beszerezni egyet (3 terméküket használom rendszeresen), ezért kiválasztottam a leggyengébb hatóanyag összetétellel rendelkező változatukat, amit "kezdők" is használhatnak. ^_^
Nem jellemző, hogy sok pattanásom legyen, viszont nagyon hámlik (főként télen) az arcom. 2-3 naponta, este használom a terméket - csak pozitív dolgokat tapasztaltam vele kapcsolatban! Nem csíp, nem pirosodik ki tőle az arcom, reggelre nagyon puha és egyenletes lesz a bőrfelszínem, csökkent a hámlás mértéke. Nagyon elégedett vagyok! Most úgy látom, számomra elegendő a LACTIC ACID 5% + 2% HA, de később, ha szükségét érzem, bátran kifogom próbálni az erősebb hatóanyagú változatát is!
Világos- sárgás színű, vízszerű hámlasztó; nem kell belőle túl sokat használni, szépen eloszlik az arcon, nincs jellegzetes- erős illata, ami számomra előny. Bátran ajánlom kezdőknek, és érzékeny bőrüeknek!

LondonBee
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 12.

Fiffi

2017. december 5.

Gyengéd AHA-s hámlasztót kerestem érzékeny bőrömre és erre esett a választásom. Szerintem remek termék, minimalista összetétellel. Azt tudja amit ígér, gyengéd hámlasztást. Segít, a kialakuló pattanások megelőzésében, illetve az esetlegesen kialakult pattanások után maradt foltokat halványításában. Nem iritál, igaz utána egy kis bőrpír megjelenik, de az is pár percen belül le is megy. Üveg csomagolásból pipettával lehet adagolni. Biztos, hogy sokáig kitart majd, mert csak egy negyed pipettányit használok el egyszerre és egy héten egyszer vagy kétszer ajánlott alkalmazni. Én egy héten egyszer a negyed pipettányit felpaskolom az arcomra, utána a szokásos éjjeli krémemet felkenem. Zöldre emlékeztető illata alig érezhető, szinte nincs is. Nincs benne parfum, ugyhogy ez az összetevők természetes illata. Ár-érték arány szempontjából is kedvező termék.

Fiffi
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 5.

dali

2017. október 31.

Korrekt kis hámlasztó. Nem ámít, nem ígér semmi olyat, amit ne tudna betartani. Bár mostanában nem használom annyit (Cosrx BHA kellett a bőrömnek), hamarosan vissza fogok erre is szokni és élvezni a csodás folthalványító hatását.

Ahogy a weboldalon írják, hidratáló előtt, utolsó szérumként használom. Erre jön egy érzékeny bőrre való hidratáló (pl.: Schaebens tengeri sós), majd csipkebogyó olaj. Igyekszem minél párásabb környezetben használni, hogy a HA hozzon egy kis plusz vizet a bőrömbe. :-)

Összességében, bár tudnék nélküle élni, jó kis hámlasztó, örülök hogy megvan, és további update jön majd a folthalványító hatásáról.

dali
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 31.

Antioxidánsok: Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract
Hidratálók: Lactic Acid, Glycerin, Propanediol, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.