The Ordinary

Ár:   €6.79   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2018. március 8.

Ár:   €6.79
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

10% mandulasavat tartalmazó hámlasztó. A mandulasav a többi alfa-hidroxi savhoz képest nagyobb molekulamérete miatt lassabban szívódik fel a bőrbe, így igen gyengéd és minden bőrtípus számára használható. Naponta egyszer használandó, ideálisan az esti rutinban. Hígítható más termékkel, amíg kialakul a tolerancia vele szemben.

A termék használata mellett fényvédő használata kötelező, mivel érzékenyebbé teheti a bőrt az UV-sugárzással szemben.

Ár: 1800 Ft , Eladó: lzsoficim
Állapot: 3/4-e meg van a terméknek bőven. Párszor használt., Helyszín: Budapest, fizetés: banki utalás, készpénz(csak személyes átvételnél)

veresbianka12

2018. szeptember 3.

Kb. egy hónapja felváltva használom a piros AHA hámlasztós tesójával. Amikor egy kicsit kényesebbnek érzem a bőröm és félek, hogy egy erősebb hámlasztó csak rontana a helyzeten, akkor mindig ezt veszem elő. Nem hámlasztok minden nap. Inkább csak heti 1 max. 2 alkalommal az AHA-s nagyágyú és 1-2 alkalommal ez, de mindig figyelembe véve a bőröm állapotát (igényli-e, mennyire érzem vastagnak a bőröm, érzékenyebb-e). Mióta használom kevésbé érzem a bőröm problémásnak, jobban meg tudom akadályozni a pattanások kialakulását, egységesebb a bőröm és pirosodásra is kevésbé hajlamos. Szerintem nagyon szuper kis cucc, tuti állandó része lesz a rutinomnak!

veresbianka12
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 3.

mirtillmajoros

2018. augusztus 22.

7%-os tonik, ez, csipkebogyó olaj, és a TO hidratáló az esti rutinom. Már a tonik is csúcs, de amikor ezt rákenem, a bőröm újjászületik. Mielőtt megvettem a MAC volcanic ash bőrradírját használtam, amiért kezdetben odavoltam, de sajnos minél több ideje használtam, annál inkább nem használt semmit. A bőröm nem lett egységes és tiszta, viszont száraz és hámlott, főleg szemöldök környéken.
Majd rátaláltam erre, és a többi TO termékre. Azóta nem pirosodom, a sminkem is szebb, mert tökéletes az alap. És ez a kulcsfontosságú tényező! Könnyű most már a bőrömre dolgozni, a vízhiányos bőröm SOHA nem volt még ilyen szép, nem hámlik le darabokban, viszont élettel teli, egységes színű és felszínű, garantálom, hogy BÁRMIVEL felveszi a versenyt. Imádom. Ja, és SOHA nem bántotta a bőrömet, heti 2-3 alkalommal használom, ideális. Hiába sminkelek rá, a hatás másnap is tart!

mirtillmajoros
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 22.

Picieri

2018. augusztus 19.

Mint minden TO termékem amim van tökéletes, így ez is beállt a sorba. :) Ugyan van egy erősebb AHA savam (TO AHA30% BHA2%), amit így nyáron ritkábban használok, és bejött a geek&gorgeous mandulasavas hámlasztója is, ezért gondoltam megrendelem ezt is.
Első használatkor érdekes módon csípett, pedig nem gondoltam volna az erősebb hámlasztók után, amiket használtam, hogy fog. Erre azt írta, hogy gyengédebb AHA, így napi szinten használható. Nekem kombinált, T-vonalon zsírosabb bőröm van. Valóban érezhető, hogy kevésbé issza be a bőröm, kicsit zavaró olajos érzetet hagy maga után, de elnézem neki. Este szoktam felkenni és reggelre pihe-puha a bőröm tőle, és egységesebb az összkép. Nagyon megkedveltem, de nem szeretném minden nap használni, mert azt vettem észre, hogy elkezdett hámlani filmrétegszerűen a bőröm, de sajnos annyi mindent használok, hogy valószínűleg az lesz a baj. Kicsit redukálni kellene ezt a hámlasztást, főleg most nyáron, mert elkapott a gépszíj,amikor láttam, milyen szépen helyrerakta ez az egész procedúra a bőrömet, és könnyű túlzásba vinni, szóval tényleg csak óvatosan, mert nekem is csak egy-két hét után kezdte ezt a hámlást, amit tapasztalok. De ez nem a termék hibája, teszi szépen a dolgát! Csak én vagyok mohó :D
Jaj igen! És baromi kevés kell ebből is, még ha napi szinten használnám is(de most nem fogom) borzasztó sokáig elég ez a 30ml. Pár csepp elég belőle és szétmasszírozom az arcomon, szemkörnyéket kihagyva tisztán, nem keverve. Picit olajos, nehezebben szívódik fel, mint azt már írtam előbb.

UPDATE:(18.júni 26.)
Elhagytam a többi hámlasztót és csak ezt használom. Még most is fennáll a filmrétegszerű hámlás másnapra. Este lefekvésnél használom, másnapra amikor sminkelek, elmozdul rajta a bb krém, vagyis hámlásszerűen jön le a bőröm. Minden más hidratáló procedúrám ugyanaz, szóval ez a mumus. Mégsem hiszem, hogy túltolnám a hámlasztást, mivel tényleg csak ezt használom, ezt pedig minden nap lehet, mert annyira kímélő hámlasztó. Semmi irritáció nincs a felkenésnél, picit(minimálisat) csipked, az az érzés, amikor tudod, hogy dolgozik, ezen kívül semmi. Mivel sokkal erősebb AHA-t is használtam és ilyen utóhatás még annál sem volt, így gondolom a mandulasav lesz a hámlás okozója. Az a bajom, hogy nem tudom, normális-e ez a filmrétegszerű hámlás, mert erről nem olvastam semmit, hogy ilyen hatása lenne-e vagy csak az én bőrömön jön ez ki. Nem vonok le pontot, mert ugyan kicsit bosszant ez a hámlás, várok, hogy kinek milyen tapasztalata lesz vele kapcsolatban, mert az is lehet, hogy ez a típus ilyen gyengéden hámlaszt(látványosan)csak azt nem értem, hogy pont az erősebb savaknál gondolnám ezt a hatást, nem egy ilyen napi szinten használható gyengédebb verziónál. Szóval egyenlőre marad az 5* :)

UPDATE: (18.08.19)
Áááá, már azt hiszitek ez fizetett ömlengés, de tényleg nem az! :DD Egyszerűen csak simán imádom a terméket.
Most, hogy már szinte csak ezt használom, olyan szép az összkép másnapra, hogy úgy simogatom magam a tükör előtt, mint egyedülálló nő az ágyban! :D
Egyszerűen fantasztikusan pihe-puha, egységes a bőröm. Igazából már nem is érdekel a filmrétegszerű hámlás, mert biztosan ez járul hozzá ahhoz, hogy így eltüntesse a hámréteget. Ám legyen, vhogy mindig megoldom, hogy tudjak rá sminkelni, de lassan már azt sem kell, mert olyan szép a bőröm, hogy tisztán mutogatom, semmilyen alapozó vagy BB krémet nem igényel. Már az erősebb AHA-t nem is veszem elő, mert úgy tűnik tényleg ez bőven elég.
Remélem nektek is beválik majd, legalább annyira, mint nekem!
Többet már nem upgradelek, mert hónapok múlva is ugyan ezt tudnám írni sztem.
Legközelebb már csak akkor jövök, ha lerohadt a fejem! :DD
Puszi

Picieri
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 19.

UPDATE:(18.júni 26.)

UPDATE: (18.08.19)
Remélem nektek is beválik majd, legalább annyira, mint nekem!
Többet már nem upgradelek, mert hónapok múlva is ugyan ezt tudnám írni sztem.
Legközelebb már csak akkor jövök, ha lerohadt a fejem! :DD
Puszi

Antioxidánsok: Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.