KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

The Ordinary

Ár:   €6.79   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2018. március 8.

Ár:   €6.79
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

10% mandulasavat tartalmazó hámlasztó. A mandulasav a többi alfa-hidroxi savhoz képest nagyobb molekulamérete miatt lassabban szívódik fel a bőrbe, így igen gyengéd és minden bőrtípus számára használható. Naponta egyszer használandó, ideálisan az esti rutinban. Hígítható más termékkel, amíg kialakul a tolerancia vele szemben.

A termék használata mellett fényvédő használata kötelező, mivel érzékenyebbé teheti a bőrt az UV-sugárzással szemben.

Ár: 1800 Ft , Eladó: lzsoficim
Állapot: 3/4-e meg van a terméknek bőven. Párszor használt., Helyszín: Budapest, fizetés: banki utalás, készpénz(csak személyes átvételnél)

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Picieri

2018. június 10.

Mint minden TO termékem amim van tökéletes, így ez is beállt a sorba. :) Ugyan van egy erősebb AHA savam (TO AHA30% BHA2%), amit így nyáron ritkábban használok, és bejött a geek&gorgeous mandulasavas hámlasztója is, ezért gondoltam megrendelem ezt is.
Első használatkor érdekes módon csípett, pedig nem gondoltam volna az erősebb hámlasztók után, amiket használtam, hogy fog. Erre azt írta, hogy gyengédebb AHA, így napi szinten használható. Nekem kombinált, T-vonalon zsírosabb bőröm van. Valóban érezhető, hogy kevésbé issza be a bőröm, kicsit zavaró olajos érzetet hagy maga után, de elnézem neki. Este szoktam felkenni és reggelre pihe-puha a bőröm tőle, és egységesebb az összkép. Nagyon megkedveltem, de nem szeretném minden nap használni, mert azt vettem észre, hogy elkezdett hámlani filmrétegszerűen a bőröm, de sajnos annyi mindent használok, hogy valószínűleg az lesz a baj. Kicsit redukálni kellene ezt a hámlasztást, főleg most nyáron, mert elkapott a gépszíj,amikor láttam, milyen szépen helyrerakta ez az egész procedúra a bőrömet, és könnyű túlzásba vinni, szóval tényleg csak óvatosan, mert nekem is csak egy-két hét után kezdte ezt a hámlást, amit tapasztalok. De ez nem a termék hibája, teszi szépen a dolgát! Csak én vagyok mohó :D
Jaj igen! És baromi kevés kell ebből is, még ha napi szinten használnám is(de most nem fogom) borzasztó sokáig elég ez a 30ml. Pár csepp elég belőle és szétmasszírozom az arcomon, szemkörnyéket kihagyva tisztán, nem keverve. Picit olajos, nehezebben szívódik fel, mint azt már írtam előbb.

Picieri
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 10.

Antioxidánsok: Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

A hialuron sav egy újabb formája, ami a gyártó állítása szerint kivételeses jó vízmegkötő tulajdonságokkal rendelkezik. 24 óra elteltével a hidratáló hatása állítólag a sima hialuronsav hatásának 5-szöröse.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.