KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

The Ordinary

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2018. március 13.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Ultrakönnyű, tengeri eredetű vízmegkötő anyagokat tartalmazó hidratáló formula, vegán termék.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Sugarplumfairy

2018. április 17.

Elhasználtam, nem volt kiemelkedő, a kedvenc Hada Labo hialuronos lotion-t nem tudta felülmúlni. Nem ártott de nem is éreztem semmilyen pluszt. Tartsatok perverznek, de nekem tetszett az a minimális illat amit érezni lehetett.

Sugarplumfairy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 17.

jirka

2018. április 11.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
Megjelenésekor megvásároltam, mert nagyon kiváncsi voltam a lista alapján e szérumra, a NIOD MMHC szérumom úgy ki volt számolva, hogy pont elfogyott mire ő megérkezett. Elhasználtam egy üveggel belőle, napi kétszeri használattal kb. 6 hétre elegendő mennyiséget tartalmazott, jelenleg van egy nyitott üvegem belőle. Utaztattam is, és éppen az ára miatt nem kellett aggódnom azon, hogy mi lesz ha tönkremegy, volt nálam más, ami miatt aggódhattam :)
Visszaváltottam a NIOD MMHC-re, egyértelműen. Határozottan is a fiatal korosztálynak tudnám ajánlani, kamaszgyermekem bőrére tökéletesen passzol, bár ez a korosztály leginkább arctisztításra szorul, mint hidratálásra, de gyermekem valamiért nem kedveli a krémállagot, inkább a szérumokat vagy olajokat részesíti előnybe.

Állag: Könnyed, vízes álagú, nekem nem ragadt. Az illatára érkezik a legtöbb panasz, igen van neki, de én már határozottan sem érzem, így még hasonlatom sincs rá.

Hajlamos vagyok csatolni és visszacsatolni, én kérek elnézést. E szérum esetében ez a bohókás dal jutna róla eszembe, melyet küldök szeretettel nektek e kellemes napon - https://www.youtube.com/watch?v=3jt9JWTxhTE&list=PLcHulKHPE_N8L_be6-qdP9YD2zJbOFIP6&index=1

jirka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 11.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!

patriczia

2018. április 4.

Nyárra vettem hidratálónak, de már használtam néhányszor, mert pl. 2 hét influenza után annyira száraz volt a bőröm, hogy kellett neki a dupla hidratálás. Pár nap alatt rendbe is rakta a betegségtől szörnyű állapotban lévő bőrömet, viszont annyira borzasztó szaga van, hogy engem minden használatnál kerülget a hányás. Ezért nem is nyúlok érte túl gyakran, nem akarom érezni a szagát, azt meg még kevésbé, hogy ez a szag átkerüljön az arcomra.

patriczia
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 4.

Kati04

2018. március 24.

Eddig nagyon tetszik. Tényleg rendkívül könnyű állaga van, hamar beszívódik. Az ordinary c vitamin port keverem ezzel össze a tenyeremben és úgy viszem fel. Picit fura szaga van de hamar elillan. Hidratáló hatása elég kevés, de a melegebb időkre pont elég lesz.

Kati04
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 24.

Antioxidánsok: Alanine
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Algae Extract, Pseudoalteromonas Exopolysaccharides, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Alanine, Histidine, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Propanediol, Ethoxydiglycol, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid

A Pseudoalteromonas nevű, Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs fermentációjával nyert összetevő, melyet a hialuronsav alternatívájaként használnak a kozmetikumokban, mivel mindkettő glucuronic acid-ban gazdag. Az összetevő gyártója szerint jelentősen több vizet képes megkötni, mint a nagy molekulasúlyú hialuron sav (pedig az is a saját súlyának az ezerszeresét köti meg) és még extrém esetekben is képes növelni a nedvességmegtartást; egy -20 fokban végzett teszt során ez az arány 60% volt. Összehasonlítva a nagy molekulájú HA ugyanilyen körülmények között 11%-kal növelte a vízmegtartást.

Az Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs, mely hidratáló, sebgyógyító tulajdonságokkal is rendelkezik, sőt állítólag serkenti  bőrünk kollagén és elasztin termelését is. Az összetevő hatékonyságát sajnos független tanulmányok nem támasztják alá, a kutatási eredmények mind az összetevőt előállító és forgalmazó spanyol cégtől származnak. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/pseudoalteromonas-ferment

A vörös tengeri alga kivonata. Kémiai szerkezetét tekintve a glycanokhoz tartozik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és gélképző hatású összetevő.

Alanine a I h

Az aminosavak csoportjába tartozik, vízmegkötőként használatos. Lásd glycine.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A Threonine esszenciális aminosav, vagyis az emberi szervezet nem képes előállítani. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

PCA h

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.