KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Tindigo

Ár:   6490 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. december 28.

Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Varázslatos, gélből olajjá változó arclemosó értékes növényi olajokkal a tiszta és gyönyörű bőrért.

• Gyengéd tisztítás és ápolás
  • Napraforgó-, sárgabarack-, argán- és jojobaolajjal
  • Illat-, szulfát- és alkoholmentes, kímélő formula

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

derienart

2018. január 17.

No. Én nem voltam hű de oda ezért a termékért, úgy voltam, hogy kipróbálom, mert olyan szépek az összetevői. :) Állagra én nem vagyok elvarázsolva ettől a gélből olajjá változós történettel, nem nyújt sem pluszot sem negatívot. Én a sminklemosást micellás vízzel teszem, így arra nem is próbáltam. Azért vettem, hogy a micellás víz után valami még szépen és kíméletesen letisztítsa az arcom. Igazából ezt meg is teszi. Lemosás után nagyon puha és hidratált tőle az arcom.

Viszont. Nagyon kevés ez a mennyiség nagyon drága összegért. Ezért a plusz kis hidratált érzésért nem szeretnék még egyszer kifizetni 7.000,- Ft-ot. Nekem kicsit olyan semmilyen ez a termék, az árát szerintem nem éri meg.

derienart
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 17.

pigglypig

2018. január 17.

Nos, nem is tudom hol kezdjem ennyire széles skálán mozgó vélemények után :)
Egy kedves barátnőmtől kaptam meg, mert azt mondta, neki nem tetszik. Na mondom ennyire mázlista nem lehetek, hiszen amúgy is meg akartam rendelni, erre az enyém lehet ingyen... nem tudja ez a lány, mi a jó, gondoltam, biztos nincs tapasztalata az olajos lemosókkal, először nekem is fura volt.
Kezdeném először a jó tulajdonságaival. Nagyon gazdag, tápláló termék, számomra nem komedogén, alapvetően jó érzés felkenni a bőrömre. Tetszik a kiszerelés, higiénikus, utazáshoz is megfelelő - bőröndbe simán dobnám, és nem félnék, hogy csupa olaj lesz a cuccom. Nem csípte sem az arcom, sem a szemem, utóbbiért nagy plusz neki.
Viszont... a lényeg, miszerint tisztítana, annyira nálam sem jött át. Kicsit olyan, mintha kimentem volna a konyhába és locsoltam volna egy kis Vénuszt a fejemre. Nagyon sokáig kellett vele játszadoznom a bőrömön, mire úgy éreztem, hogy többé-kevésbé leszedte, amit kellett volna, de sajnos még így sem jártam sikerrel, a sminkem nagy része csak más helyre került az arcomon, nem a lefolyóba. Nem vártam, hogy mindent lekap egy perc alatt, de azért ez így gyengécske. Az az érzésem, hogy Ildi jót akart azzal, hogy egy olyan lemosót készít, ami nagyon kis finom, nem irritál senkit, nem allergizál, száraz bőrre is jó, de nem is komedó képző, ápol, megváltoztatja az állagát, stb stb - a fő szempont, miszerint ez egy lemosó, aminek az lenne a célja, hogy megtisztítsa a szennyeződésektől a pofinkat, valahogy elveszett félúton. De lehet, hogy rosszul gondolom :)
Én leginkább úgy tudom elképzelni, hogy reggel fogom használni, mikor az arcról nem kell konkrét koszt/sminket eltávolítani, és kombinált bőrűként inkább csak a téli időszakban, nyáron kicsit fullasztó lenne. Ebben a januári cidriben viszont jól jön, hogy ad egy kis plusz hidratálást a bőrömnek.

Nem fogom túlságosan lehúzni, mert elfogult vagyok Ildivel, és tisztelem a munkásságát, s csak remélni tudom, hogy sokan lesznek, akik örömüket lelik a termékben, attól függetlenül, hogy lesznek olyanok is, akik nem feltétlenül maradéktalanul elégedettek. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha kipengettem volna a majd' 7000 jó magyar forintot, lehet, hogy kicsit csalódottabb lennék :P

pigglypig
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 17.

Nos, nem is tudom hol kezdjem ennyire széles skálán mozgó vélemények után :)

Jadviga

2018. január 16.

Még nem akartam felbontani, mert van még az előző arcmosómból, de az itt olvasott eltérő vélemények hatására kíváncsi lettem a termékre, vajon mit is vettem, mert vásárláskor alapvetően a kíváncsiság vezérelt, izgatott ez a háromfázisú kombináció. Leszögezem, általában szemsminklemosó-patikai mosakodókrém- micivíz trióból áll az arctisztításom, nincs igazán összehasonlítási alapom. Az arcápoló rutinomból viszont tudom, hogy a korommal szárazabbá vált bőrömnek jól esnek az arcolajak. Úgyhogy most kizárólag az első benyomásom írom le, a csillagszám is csak ennek szól. Szemhangsúlyos sminket használok, így azt előre leszedtem, az arcomon viszont EL DW Nude Water Fresh és egy Mac krémpír nap végi maradványai voltak. Egy pumpálás a tenyérbe, arcmasszírozás. Olajos réteg a bőrömön... Lehet, hogy nekem az egy pumpányi csík sok lesz? Lehet, ki kell még kísérleteznem. Viszont éppezért jól tudtam masszírozgatni. Aztán jött a meleg vízzel leöblítés. Sokszor, alaposan. Csak azért se akartam törölközőt használni, hogy lássam utána a micivizes vattát. Valóban maradt ugyan utána egy érdekes tapintása az arcomnak, de nem tudom azt mondani, hogy olajos réteget hagyott volna. De valami volt, az biztos, és az a valami számomra nem volt kellemetlen. Ezután az arcom egyik felét letöröltem micivízzel, de a vatta teljesen tiszta maradt, illetve a törléssel az arcomról is eltűnt az a bizonyos réteg . Gyanítom, hogy a sima arctürcsi azt ugyanúgy leszedi, micivíz nélkül is. Az arcom másik felén megvártam, hogy mi lesz azzal a réteggel. Pár perc után eltűnt. Felszívódott volna? Mindenesetre a bőrömnek ( hangsúlyozom, inkább száraz) nem esett rosszul. Lehet, hogy csak az olajak ápoló hatása volt? Nem tudom, de azt tudom, hogy az arcom tiszta lett, amit a vattakorong is bizonyított. Lehet, hogy ez a lemosót is bőrtípusa válogatja??? Jövök majd még frissíteni, több napos használat után.

Jadviga
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 16.

svivko

2018. január 16.

Update: Becsülettel adtam a nedves törölközős metódusnak is esélyt, nehogy a "smink mossa a lemosót". Sajnos nem lendített a hatásfokon, pedig ismét csak egy fél mogyorónyi BB maradékot, szemöldök ceruzát, és sima spircit kellet lehoznia, úgy 10 órányi kopás és intenzív arctapizás (ejnye) után. Azthittem meg lehet tanulni ezt is használni, ahogy az Innisfree apple seed cleansing olaját is zseniálissá fejlesztettem, de ezzel és a törölközős extrázással úgy érzem még több olajosság maradt a bőrömön, mint a folyóvízzel történő lemosásnál.
És mielőtt megindulnának a habzószájas kommentek, nem sminklemosónak gondoltam, viszont ha a kb 2%-nyi BB-t így keni csak az arcomon, nem tudom milyen városi piszkot tudna leoldani, pláne a vékony zsírpáncél maradékkal.
&
A Krémmánia független felület, az, aki kiad egy termékért pénzt, és kialakul róla valamilyen véleménye az igenis nyugodt szívvel írhassa meg. Bár nem nekem szólt, a "~minek vetted meg (lehet, hogy nem teljesen így hangzott el)" kérdés, szerintem borzasztó helytelen, hiszen ki nem szeretne hibátlan arcápolókat, és, hogy egy magyar mindenmentes, jól átgondolt termék ne sikerüljön jól, és használhassa élete végéig visszaforgatva egy magyar márkába a nehezen megkeresett ~6500 forintjait. Szerintem, ahogy én is, ezért vettem(k/)m meg.
_____
Az új vonalból ez érdekelt a legjobban. Borsos az ára, de úgy voltam vele, hogy ha működik, és beválik akkor megéri.
Használtam már jó pár lemosót, olajos lemosókat is, úgy voltam vele, hogy ilyen incivel bizony oldania kell még a legmakacsabb baking-et is, "a lemosó az mosson le" címszóval neki estem.

Sajnos nem voltam vele megelégedve, egyszerre elég sokat kell belőle használni (~úgy fél cm a flakonból), hogy az egész arcomon el tudjam egyenletesen teríteni, és még akkor is rengeteg (12 óra után minimál maradék) BB maradt az arcomon & ráadásként a zsíros, olajos réteg, amit maga után hagy, ez kifejezetten nem tetszik, melegebb idővel, egy ilyen extra réteggel nőnének izgalmas albérlők a bőrömön.
Géles krémes állagból gyakorlatilag felismerhetetlen állagra vált, ami miatt ha nem figyelünk oda, nagyon gyorsan elfogy.
Ha a felszínen megmaradt sminkmaradványt nem tudja leszedni, hogyan bánik el a város porával, vagy a mikronnyi bacikkal? (Költői kérdés.)

Olvastam Ildi megjegyzését, hogy nedves törölközővel kell lemosni amit feloldott, ez nekem sosem volt szimpatikus, kinek van arra ideje, hogy minden nap kimossa-kivasalja az össze-sminkmaszatolt törölközőt, hogy ne fogja meg egy életre a törcsit? De ha nem is sminkelsz, és a tiszta arcodat mosod le, és olajozod össze a törölközőt, hogy marad az az anyag bacimentes?
Nem mosott le. Pedig akartam.
#arclemosóhelyettlenetnearcdörgölő

svivko
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 16.

&
_____

Nem mosott le. Pedig akartam.
#arclemosóhelyettlenetnearcdörgölő

szysszy

2018. január 15.

Nagyon vártam ezt a terméket és be kell vallanom nem csalódtam. Micellás víz után használom nagyon jól megtisztítja a bőrömet. (Kiemelném, hogy ez nem egy sminklemosó, szerintem nem feladata lehozni a teljes sminket) A maradványokat viszont szépen eltűnteti.Az állaga tényleg furcsa ki kellett tapasztalni mekkora mennyiség kell belőle. Számomra a legjobb tulajdonsága, hogy nem húzódik tőle a bőröm. Egy negatív tulajdonsága van csupán: sajnos az árához képest nagyon gyorsan fogy, pedig csak 1 pumpálásnyit használok. :(

szysszy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 15.

vgyongy

2018. január 15.

Ildinek hatalmas rajongója voltam egészen addig a pontig, amíg újra nem kezdte és profitorientálttá nem tette a vállalkozását. Értem én, hogy ő is pénzből él, de ezek az új termékek szimplán pénzlehúzásnak tűnnek. Ez a lemosó szimpla napraforgóolaj, egy kis tartósítószerrel vegyítve. Maszatol, ragad, és semmit sem tisztít. A tiszta bőr érzetéhez még véletlenül sem nyújtja, pedig úgy használtam, ahogyan javasolta. Sokkal, de sokkal jobb arctisztítók vannak a piacon, ennek a terméknek az árának töredékéért.

vgyongy
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 15.

svekits

2018. január 15.

Karácsonyra kaptam, pont jól jött, mert elfogyott az olajos lemosóm. A többi olajos lemosó után nekem nagyon fura volt az állaga. Őszintén szólva engem kicsit zavart, hogy nem folyékony, de nem is ez a könnyű "balm" kókuszzsír-textúra, ami nagyon könnyen felolvad az ember kezében (mint mondjuk a Clinique take the day off-ja), karácsony óta használom, de még nem sikerült hozzá szoknom. Pont emiatt, hogy géles-szilárd, kicsit tovább kell kenni, mire feloldódik, így az arcra is mintha több kéne belőle, mint más hasonló termékekből. Én ezt követően még arcot mosok egy lemosóval, a kettő együtt abszolút szépen leszedi a sminket, akkor is, ha sok van rajtam, viszont a jelenlegi szempillaspirálommal ez a termék nem birkózik meg, de van külön szemfesték lemosóm, szóval nem olyan gáz. Egyébként tetszik a flakon, bátran utaznék is vele (sok olyan olajos lemosó termék van, aminek a csomagolásában nem bízom meg ennyire) tetszik, hogy nem illatos, nem hagy olajos réteget maga után, nem szárítja az arcom, sőt, szép és pihe-puha utána a bőröm, és a szempillaspirált kivéve az én sminkemet le szokta szedni. Az állaga miatt nekem kicsit pocsékolós, eleinte nehezen kenhető, ezért kap csak 4-est.

svekits
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 15.

CeCeDrake

2018. január 14.

Update2:
Akartam szeretni, így még a Foreo Luna Play-t is bevetettem mellé. Azzal sem tisztít megfelelően. Viszont lassan el is fogy.

Nem jött be, sajnálom.
Össze-vissza keni még a BB krémet is, arra jó, hogy kicsit feloldja a sminket. Pl a szemsmink az kifog rajta, szétkeni az egészet. Utána szükséges rendes tisztítás. Így meg csak egy plusz nagyon költséges lépés.
Egyáltalán nem éri meg az árát.
Nem akartam lehúzni, de sajnos muszáj.

Update: eszembe nem jutna törölközőbe törölni a sminkem. Arctörléshez fehér törcsiket használok csak és kizárólag. Nagyon bizalomgerjesztő lenne abba törölni tényleg...köszi, nem.
Reggeli arctisztítónak elmegy...de semmi extra.

CeCeDrake
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

Update2:

Nem jött be, sajnálom.
Egyáltalán nem éri meg az árát.
Nem akartam lehúzni, de sajnos muszáj.

Reggeli arctisztítónak elmegy...de semmi extra.

zityka

2018. január 13.

Nagyon jó lemosó, ajánlom. Az egyetlen, ami nem szárítja a bőröm, jól tisztít, azonnal be tudtam illeszteni a napi rutinomba. Sajnos sok kell belőle, gyorsan el fog fogyni, de újravevős lesz.

zityka
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 13.

Regina11

2018. január 13.

Nagyon szeretni akartam, de nem vált be. Arcmosás után micellás vízzel áttöröltem az arcom, és megrémültem, hogy mennyi szennyeződést hagyott az arcomon még úgy is, hogy duplán mostam vele arcot, nagyon kedvelem Ildit a termék megalkotóját de ezt most nem találta el. Az ára pedig ahhoz képest amit nyújt tisztítás terén és hogy az egyik legolcsóbb olaj az első összetevője irreális. Tényleg nagyon sajnálom :(

Regina11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 13.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate