KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Vaipani

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ayurveda, Módosítva: 2016. február 16.

Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Száraz hajra való ayurveda hajsampon. A benne található henna és a bhringaraj kiemelten ápolja a fejbőrét és haját.  A használat során mogyorónyi mennyiségben kell alkalmazni. A samponnak köszönhetően a haj dús és fényes lesz, visszanyeri tartását. A benne lévő hennától nem lesz vörös, de szép fényt kap a haj. Paraben- és SLS-mentes, így hozzájárul a haj egészségének megőrzéséhez.

Mivel SLS-mentes, a habzása kisebb, de a csökkentett habzás nem befolyásolja a minőséget. Érdemes vízzel 1:3 arányban higítani, ettől hatékonysága nem változik, s felrázva már első alkalommal is habzik.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

eniko04

2016. augusztus 3.

Pixibox-ban találkoztam vele. Sajnos nekem inkább zsíros hajam van, így biztos voltam benne hogy ez nem az én samponom lesz, de azért kipróbáltam. Nekem nagyon nem volt jó élmény, rossz illata volt és nagyon furcsa lett a hajam tapintása tőle. Elajándékoztam.

eniko04
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 3.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.