Legújabb vélemények - Alapozók

• Lancôme Teint Miracle Alapozó
    Krémmániás marek.adrienn   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

Sokadszorra vettem már meg és még mindig imádom. Nekem egy üveg kb. egy évig is elég, bár nem kenem fel vastagon (mindig ujjal viszem fel), így is szép hatást kelt, nem maszkos. Mondjuk szerintem akinek bőrhibái vannak annak nem lenne túl jó, mert olyan közepes fedésű. Bőröm száraz, de ez nem szárította jobban ki. Sajnos a héten érek az utolsó üveg aljára, ugyanis nálunk már sem parfümériában sem interneten nem lehet kapni Beige Albatre árnyalatban. De már beszereztem a Teint Idole Ultra 24H ugyanebben az árnyalatban. Hallottam, hogy nem annyira jó mint ez, de puding próbája az evés.

• Astor Perfect Stay Oxygen Fresh
    Krémek Krémje c.ancsa   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

Nekem sajnos még ő sem az igazi. :( Most azért nem is tudom még használni, mert egy árnyalattal minimum sötétebb a bőrömtől a 100-as árnyalat is. Pedig a sok pozitívum, hogy 18-as fényvédő van benne, nagy-nagyon! szép bőrképed ad, az erős fedés ellenére sem maszk hatású! Viszont 3 óra múlva nekem a homlokon tocsogott (pedig nem szokott) de ami a nagyobb, zavaróbb baj az az, hogy megfulladok alatta! De olyan rossz érzés, hogy iszonyat! Nem tusom hogy, de még a szememet is irritálta. :( Bár extra érzékeny bőröm van, de ilyet még alapozónál nem éreztem. Ha azt mondom nyári szín, oké, de hogy fogom én ezt elviselni nyáron???? :O Azt hiszem eladó sorra fog kerülni. :/

• Clarins Ever Matte Alapozó
    Krémmániás Miliana   Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 25-34

Update: Pont két hete használom, és megérdemli az 5 csillagot. Némi kísérletezés után rájöttem, hogy ha elhagyom az eddigi tömény szilikonos primerem, akkor jobban bírja, voltak olyan napok, mikor délre fényesedett ki nagyjából, ami az én kb 7 órás sminkelésem szerint 5 órát bírt. Nem csodaszer, de az épp elfogyott YR alapozómat azért veri. Igazából a Clinique Stay-Matte olajmentes alapozójához tudnám hasonlítani (árban is), de annál kicsit erősebb (de nem természetellenesebb) a fedése, aminek én örülök. Egy dologban nem vagyok még biztos, mintha a bőröm állapota kicsit romlott volna, de nem ez az egyetlen dolog, amit pont most váltottam le a napi rutinomban, szóval ezt nem írom a számlájára.

Régóta csekkolom, hátha valaki kipróbálta végre, de nem, szóval meg kellett rendelnem a Clarinsklubtól :) (pick-pack pontra szállítottak, 4 nap alatt ideért, minden korrekt volt). Egyelőre 4es, mert még csak ma próbáltam ki, a mattítása átlagos, bár ezt majd a primerek váltogatásával megpróbálom kitapasztalni, egyelőre a Sephora bázissal nem hozott hű de extra változást (nagyjából 3 óra után éreztem, hogy kezd "iszamóssá" válni a homlokom, bár tény, hogy púdert nem használtam rá). A 110 Honey árnyalat van meg, picit sötétebb a bőrömnél, de nagyon szépen illeszkedik természetes fényben is. Nálam általában 1-2 óra alatt eldől, hogy egy alapozót tolerál-e a bőröm, úgy tűnik, őt igen. Majd update-elek :)

• Maybelline Affinimat Alapozó SPF17
    Krémkedvelő nemethanna7   Bőrtípus: Normál   Korcsoport: 18-24

Imádom! :) Nagyon rég óta újra, és újra megveszem! Lehet drága...de megéri! Sokáig tart! Gyönyörűen lehet vele dolgozni, az apró bőrhibákat simán elfedi, nem kell külön korrektorral bajlódnom.. Hidratálja a bőrt, amit észre is lehet venni :) Sima, puha lesz az bőröm tőle :) Csak ajánlani tudom :)

• MAC Studio Fix Fluid SPF15 Alapozó
    Krémmániás eszterrr   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: < 18

Szeretem, sok árnyalat van belőle, de úgy érzem ennyi pénzért maradhatna fent több ideig is.

• Essence All In One BB Krém
    Krémkedvelő vargakrisztina   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Bőröregedés   Korcsoport: 45-54

A krém az apróbb hibákat orvosolja, a bőrömet különösebben nem ápolta. A felvitellel nem volt gondom, de nem voltam tőle elájulva.

• Alverde Natural Light Make-Up

Nagyon nagy csalódást okozott. Egyáltalán nem fed semmit. A felkenése katasztrófa! Mintha egy híg löttyöt próbálnál eloszlatni egyenletesen az arcodon (ami lehetetlen) majd egyszer csak azt veszed észre, hogy a krém ráncosodva száradni kezd. Még ilyen katasztrofálisan rossz termékkel soha nem találkoztam.Óriási pénzkidobás volt.

• Avon Calming Effects Illuminating
    Krémmániás Edóka22   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)   Korcsoport: 25-34

Szörnyű, borzasztó, SOHA többet...
    Még szerencse, hogy csak mintát rendeltem!
    Túlságosan folyékony, fedése kb. semmi, zsíros bőrre egyáltalán nem jó, nagyon csillogott a bőröm már pár óra után is, sorolhatnám...

• Maybelline Affinitone Mineral
    Újonc alexyandra   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: 18-24

Nem rossz...nem rossz...A melegebb időszakban könnyebben kifényesedik az arcbőröm, de ő egyáltalán nem segít ezen. Nincs különösebb gond az arcbőrömmel, úgyhogy a közepes fedése ideális lenne, ha nem fényesedne ki ennyire az arcom tőle:( Nekem nem tart egész nap, kb. 6-8 órát bír ki és úgy, hogy szoktam rá kevés kompakt púdert is pamacsolni. Összességében jó, viszont a "tudásához" képest kicsit drágállom!

• Mat' Magique Mattifying Alapozó
    Krémmániás kockaorchidea   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Dm-ben 2000 forint volt, joker kuponnal megkaptam 1500 forintért ami oké, főleg mert az alapozók általában 30 ml-es kiszerelésben kaphatók, ez a kis tubus pedig ravasz, mert csak 25 ml. Ehhez képest az ára 4000 Ft. Nagyon jó kis krém, de nagyon ciki, hogy a tubus folyamatosan pukkan és pazarló mennyiséget nyom a farmeromra... Kicsit nehézkes kinyomni. Leértékelem, mert a többi L'oréal alapozóm 30 ml, a tubus mérete alapján nem gondoltam volna, hogy ez kevesebb. Eredeti ára egyszerűen pofátlan és 3. használatnál pedig már félig összenyomva erőszakoltam ki a levegővel telt tubusból a krémet.