HIRDETÉS

Legújabb vélemények - Alapozók

• Lancôme Hydra Zen BB Krém
    Krémmániás sztinke   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

A Clinique és az Annamemarie Börlind BB-krémjeim mellé csak megvettem ezt is... :D
    Nagyon megkedveltem, hihetetlen könnyű állagú, egyáltalán nem látszik és nem is érződik, hogy van valami az arcomon, mégis szépen egységesít. Persze a nagyobb bőrhibákat nem fedi el, de nem is ez a dolga, összességében szép, természetes, egységes bőrképet ad. A végeredmény bőrfényű, ápolt megjelenésű bőr. Sem a pórusokat, sem a szárazabb részeket nem emeli ki.
    Ezt már más termékeknél, de ennél is megfigyeltem, hogy bár alapvetően zsírosodó bőröm van, a kellemesen hidratáló termékek használata mellett kevésbé fényesedik ki a bőröm...valószínűleg éppen azért, mert ha megfelelően hidratálom a bőrömet, akkor nem ösztönzöm fokozott faggyútermelésre. :)

A többi, általam használt BB-krémhez viszonyítva: a Clinique BB krém jóval sűrűbb, talán a fedése is jobb, érdekes módon mégis szárít picit így télen, az Annemarie Börling BB pedig hajlamos kicsit oxidálódni, az állaga hasonlít a Cliniquére, elég sűrű, és a szárazabb részeket is kiemeli. Irritációt, pattanásokat egyik termék sem okozott nálam.

• Estée Lauder Double Wear Alapozó
    Krémmániás S.Merci   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Én a Müller-ben vettem ezt az alapozót, és nekem is az a tapasztalatom, hogy nem értenek hozzá (legalábbis ott nem). Az eladó hölgy nem is tudta, hogy meg vannak jelölve tónus alapján az árnyalatok...
    Az alapozót viszont nagyon imádom. Ez az első drágább kategóriájú alapozóm, és azért döntöttem emellett, mert nagyon gyakran eltűnnek rólam az alapozók egy fél nap alatt.. hogy hova, azt nem tudom :D
    Én felviszek egy nagyon vékony réteget, alaposan eldolgozva, és ha valamit még el kell takarni, akkor egy kis korrektoros ecsettel teszek oda egy plusz réteget. Így nem lesz maszkos, mégis tökéletes a fedése.. és a legjobb, hogy tényleg ott marad, ahova raktam..
    Most télen nálam is elkél egy kis hidratálás előtte, de szerintem nyárra nem kell majd.
    Az egyetlen, amit nem annyira kedvelek, hogy túl matt a finishe.. de mivel tudtam róla a megvétele előtt, ezért nem vonok le pontot, csak nekem jobban tetszene egy egészséges bőrfénnyel..

• Maybelline Affinimat Alapozó SPF17
    Újonc agneeees_   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Kombinált bőröm van, ami egyes helyeken teljesen normál, viszont ahol zsíros, ott nagyon hajlamos extrán bezsírosodni.
    Ez az alapozó a téli bőrszínemhez és a bőrtípusomhoz is tökéletesen passzol. Enyhén szárít, csodával határos módon a zsíros területeken, ám ez hidratáló krémmel olyan szinten ellensúlyozható, hogy egyszerűen nem találok semmi kifogást ez ellen az alapozó ellen.
    Az állagát nagyon szeretem, igaz, hogy elég folyékony, viszont nekem így sokkal könnyebb eldolgozni. Egyenesen a tubusból szoktam pöttyözgetve felvinni, így tudom követni, hogy hová jutott már, majd ezt dolgozom szét az ujjammal. Nem csíkozódik, szépen fed, egységes porcelánbaba bőrt varázsol. Néhány nagyobb, kinyomhatatlan pattanásom szokott kijönni az államon, amiket régebben tűvel kiszúrva, a bőröm mélyebb rétegeit csúnyán összezúzva mégis kiműtöttem, ezeknek pedig csúnya hegei maradtak. Ez az alapozó gyönyörűen elfedi és úgy vettem észre mióta megvan, hogy a hatására szépen lassan 2-3 hetente ezek a területek lehámlanak és egészen elhalványultak a balgaságom nyomai.
    Nem fénylik át, az én arcomon a szilvesztert is lazán kibírta.
    Összességében nagyon elégedett vagyok vele, tőlem megérdemel egy csillagos ötöst!

• Vichy Normaderm Teint Alapozó
    Krémkedvelő Levendulás

szépen fed, az illata finom, kézzel szépen fel lehet vinni, felvitel után csodaszép bőr az eredmény,nincs maszkhatás
    nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni
    szeretném nagyon, de a tarto'sság, és a matt hatás nem igaz, nekem egy o'rán belül lefolyik az arcomro'l sajnos

• Lancôme Teint Idol Ultra 24H
    Krémkedvelő Levendulás

Nagy reményekkel vettem, de nagy csalo'dás, a tarto'ssága 0,egy orrfújás és lejön az alapozo', ráadásul így valahogy rászárad az orromra, és tök foltos az egész.és a po'rusokban is megül.

• Alverde Cover & Stay Make-Up SPF6
    Krémek Krémje Natali E   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pigmentfoltok   Korcsoport: 35-44

Itteni vélemények hatására teszteltem az üzletben. Többször is.:) Az összetevőlista miatt nem foglalkoztatott igazán,de a kézfejemen elért fedő hatása és hozzám jól passzoló színe miatt,na meg a kedvező ár miatt is,csak megvettem. Drogériás alapozók közül most találtam egy a bőrtípusomnak,koromnak rendkívül megfelelő új terméket(Astor),amit most hosszabb távú használat után már biztos,hogy újra fogok vásárolni,annak ellenére,hogy a fedése nem mindig elegendő. Így jött az ötlet,hogy korrektorként az Alverde tökéletes lehet nekem. Az is és az INCI miatt sem kell annyira izgulnom,vízhiányos bőrömre nem szívesen kenek Denat Alc.-os cuccot. Számomra túl erős a fedése,ez érdekesen hangzik,de érettebb,vízhiányos bőrömre amit "csak" pigmentfoltok csúfítanak,én jobban kedvelem a természetesebb finisht. Szerintem az Alverdéhez ez egy brutál jól sikerült alapozó még akkor is,ha nem igazán rendeltetésszerűen alkalmazom.

• Alverde Cover & Stay Make-Up SPF6
    Krémek Krémje Milka   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)   Korcsoport: 35-44

csatlakozom az elégedettek táborához, meglepően jó alapozó. a színválaszték valóban durva, de - hasonlóan banditához - a sienna árnyalat számomra is vállalható most,de nyáron már nyilván viccesen mutatna. gyönyörűen fed, nagyon szép bőrképet ad, én primer után használom, úgy a felvitele is egyszerűbb.

• Avon Calming Effects Illuminating
    Krémkedvelő Rami:)<3   Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: < 18

Elég jó kis alapozó sokáig elég a fedése közepes természetes marad tőle az arcom aminek kifejezetten örülök :)

• NYC All Day Long Alapozó
    Krémmániás KlaudiaZs   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Amit vettem, annak a színe úgy tűnt passzolni fog, de túlságosan is narancssárgás, miután felviszi az ember. Az állaga kicsit nehéz szerintem, felvitel után sose éreztem kellemesnek, olyan zavaró volt, ez a "van rajtam egy rakás alapozó" érzés. :D Emiatt legalább azt vártam volna, hogy jól fed, de egyáltalán nem, valamint ez a matt-hatás dolog... hát nem hogy matt nem volt, de még zsírosabban csillogott egyből utána. Ha nem púdereztem volna, még rosszabb lett volna a bőröm mint előtte. Nem érte meg a pénzt, és már nem ez az első NYC termék ami csalódás, szerintem ezek után hanyagolni fogom. 2 csillagot azért kap mert így is a felét elhasználtam, mikor nem volt más otthon, mert pattanásosabbá legalább nem tette a bőröm.

• MAC Studio Fix Fluid SPF15 Alapozó
    Újonc el_eszter   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: 18-24

Én sokkal többet vártam volna egy Mac alapozótól. Egy pumpányi mennyiség nekem nagyon kevés, ahhoz hogy mindenhol szépen fedjen többször kell nyomnom. Nem érzem azt hogy estig kitartana. Egyetlen előnye hogy tényleg semmi maszkos hatása nincs. Valakinek biztos bejön de az én zsíros/kombinált bőrömön nem vált be. Ennyi pénzt biztosan nem ér meg, más drogériás alapozó is simán felveszi a harcot vele.