Legújabb vélemények - Alapozók

• Maybelline Wonder Finish Alapozó
    Krémmániás im   Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

életem első alapozója volt, szerettem a finisét. nagyon gyorsan el kellett dolgozni az állaga miatt.

• L'Oreal Mat Morphose Alapozó
    Krémkedvelő sztikke   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

A kedvenc alapozóm! Jól fed, tartós, imádom az állagát, és nekem elég sokáig elég. A legfontosabb viszont számomra az, hogy eddig ezzel az alapozóval maradt a legtovább matt a T-vonalam úgy, hogy közben nem volt túlságosan maszk hatása. Száraz bőrre viszont nem szabad felvinni, mert csak jobban kiemeli a hámló részeket.

Én egyébként ebayről rendeltem legutóbb, ha jól emlékszem kb 2600 forint volt. Először megijedtem, mert nem teljesen ugyanolyan a csomagolása, de szerencsére hamar rájöttem, hogy ugyanazt a terméket kaptam :)

• Maybelline Fit Me Alapozó
    Krémkedvelő vadike   Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 25-34

Egyik ismerősömtől vettem, aki külföldön vette, de neki színben nem lett jó . Nagyon szeretem, nem pattogok ki tőle, ami nekem külön öröm! :) nagyon természetes hatású, nagyon szép finishe van, bár egy kis púderrel még szebb! Kár, h itthon nem kapható! :(

• Maybelline Affinimat Alapozó SPF17
    Krémkedvelő justagiirl   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: < 18

Update: Nem tudom miért, (talán mert elkezdtem hidratáló krémet használni a zsíros bőrömre, és azóta javult a bőröm állapota) de egyre jobb lesz ez az alapozó. Már egész nap fent marad az arcomon, nem tűnik el, aminek nagyon örülök. Amióta nincs pattanás az arcomon, már nem kell annyi belőle, mint régebben, ezáltal a fedése is természetesebb lett, és őszintén szólva megszerettem! Az én hullasápadt fejemhez is tökéletesen illeszkedik a 03-mas árnyalat. Szép, egészséges bőrt varázsol. Viszont az alkoholos szagával még mindig nem vagyok kibékülve. :D

Sajnos azt kell mondjam, hogy borzalmas... Én is olcsóbb alapozó után kerestem, s mikor a Müllerben jártam, épp akkor rakták ki, mint "újdonság", a tesztereket is én bontogattam ki. Nagyon megörültem, mert végre megtaláltam a tökéletes színt, ami passzol a bőrömhöz... Igen ám, de miután otthon kipróbáltam, egyhamar elmúlt a lelkesedésem. Brutális alkoholos a szaga, és ráadásul olyan folyékony, hogy lassan megközelíti a víz sűrűségét. Szóval a jó fedésének lőttek, ahogy a hosszantartó mattító képességének is. Nekem egy 1,5 - 2 óra után átfénylik az egész, hiába használok púdert, majd szépen elkezd "elpárologni" az arcomról, és a nap végére semmi sem marad belőle. Kombinált bőröm van, de a hatása egyenlő a nullával. A zsíros/kombinált bőrűeknek egyáltalán nem merem ajánlani.
    Szóval egyetlen pozitívumnak a színét tudom megemlíteni, mert a választékban valószínűleg minden világos bőrű társam megtalálja a magának való színt.

• Rimmel Stay Matte Liquid Mousse

Update 2: Kipróbáltam a 100-as Ivory árnyalatot is, de ez még rosszabb, mint a 103-mas True ivory. Az én hullasápadt, sárga tónusú bőrömből malacfejet varázsol. Azt hiszem, visszatérek a 103-mas True ivory és a Maybelline Afinimat 03-mas árnyalat keveréséhez, még úgy is sokkal szebb lesz az arcom, mintha csak a 100-ast használnám magában. Csalódás volt, ha külföldön leszek, és valahol kaphatóak a világosabb árnyalatok, pl. a 010-es Light Porcelain, akkor mindenképpen kipróbálom majd, az hátha jobb lesz.
    A teljesítményével még mindig meg vagyok elégedve, magasan a legjobb alapozó, amit próbáltam.

Update: kicsit túlozhattam anno, hogy tökéletesen illik a bőrömhöz, ugyanis még a 103-mas True Ivory is sötét számomra. Ami viszont nagyon érdekes, hogy mikor felkenem az arcomra, úgy nézek ki, mint aki barnítókrémmel kente be a fejét, de 1-2 óra múlva, újra tükörbe nézve már csak annyit látok, hogy gyönyörűen illeszkedett a bőrömhöz, de amíg ez az 1-2 óra el nem telik, elég furán festek. Még beszerzem a 100-as árnyalatot, hogy meglássam, az hogy működik, szerintem az jobb lesz egy fokkal a 103-nál. Ennek ellenére még mindig a legjobb alapozó, amit életemben próbáltam. Imádom! Bátran merem ajánlani az extrém zsíros bőrűeknek is!

Én direkt szilveszterkor próbáltam ki ezt a kis csodát, és nem kellett csalódjak. Délben alapoztam le az arcom vele, és egy kicsit tényleg sűrű, azonban a fedése hihetetlen!!! Korrektort sem kellett használjak mellé, minden bőrhibám elfedte. A hatása sem különb: ámultam-bámultam, hogy milyen matt lett az arcom, akár egy babapopsi :DD A kezemet sem bírtam levenni az arcomról, annyira imádtam. Éjfél körül megnéztem az arcom, és egyáltalán nem volt zsíros a bőröm, még a T zónámban sem (és ez tőlem nagy szó, mert elég zsíros a bőröm) igaz, egy picit megkopott, de ez a legkevesebb. Egyszóval imádom, nekem a legvilágosabb 103 True ivory árnyalat van meg, remekül passzol a bőröm színéhez, és biztos, hogy újraveszem, ha elfogyik.:)

• Max Factor Whipped Crème Alapozó

Sajnos le kell húznom ezt az alapozót, nagy reményeket fűztem hozzá, de nálam igen gyengén teljesített. Eredetileg a nekem jól bevált L'oreal Matmorphose alapozót szerettem volna megvenni, de az sajnos itthon már nem kapható, így vettem meg ezt az alapozót. Amellett, hogy nálam egyáltalán nem fedett, úgy éreztem, hogy nem hagyja levegőzni a bőrömet, és hamar bezsírosodott tőle a kombinált bőröm. Zsírosodásra hajlamos bőrüeknek nem ajánlom.

Amúgy meg is válnék tőle, itt az oldalon árulom, csak párszor használtam belőle.

• Bourjois Healthy Mix Alapozó
    Krémmániás dodessz   Bőrtípus: Normál   Korcsoport: 18-24

Hat nekem ez nem jott be....az itteni velemenyk alapjan vettem meg, de a kryolan utan sztem nem er semmit,..

• Essence Soft Touch Mousse Alapozó
    Krémkedvelő popszli   Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: < 18

Nekem bevált..:)legalábbis eddig

UI: még mindig ezt használom, fent marad a bőrömön és nem idéz elő pattanásokat!!:)

• Clinique Superbalanced Alapozó
    Újonc kisvirci   Bőrtípus: Normál

Nekem normál típusú bőröm van, de (főleg nyáron a nagy melegben) ezt szoktam használni. Ez az egyetlen alapozó eddig (pedig milliót próbáltam már....) ami nem üt ki! Én szeretem hogy a fedése nem maszk-szerű, púderral fixálva csodás.

• Rimmel Stay Matte Liquid Mousse
    Krémmániás katemus   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

A Stay Matte púder miatt vettem meg, mert azt nagyon szeretem. Az ára nagyon vonzó volt és épp le volt árazva, így kipróbáltam. Engem meggyőzött, már újra is vettem. Erős a fedése, a bőrhibákat teljes mértékben fedi. Én Primerrel használom, így nem tapasztaltam, hogy kifényesedne stb. egész nap tartós eredményt és flawless bőrt eredményez. Szerintem nincs olyan matt finishe, nem is szárítja a bőrt, inkább egészséges fényt ad. 5 csillag!