HIRDETÉS

Legújabb vélemények - Alapozók

• Catrice Nude Illusion Make Up
    Krémkedvelő Kay   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)   Korcsoport: 18-24

Na, minekutána sikerült beszereznem a számomra megfelelő, legvilágosabb árnyalatot - ez már tökéletesen passzol a bőrömhöz -, átfogalmazom a véleményemet.

Nem túl folyékony, nem is túl krémes; mivel nem használok szivacsot, a H&M alapozóecsetemmel érem el vele a legszebb eredményt (szebb a fedés, laposfejű alapozóecsettel nem igazán jött össze). Fedése közepes, elég szépen eltakarta az épp piros foltoktól és pattanásoktól egzotikus fejemet, de azért korrektor elfér mellé. Nekem teljesen matt a végeredmény, habár inkább száraz bőröm van és nem szoktam igényelni a mattítást, amit ez ígér; cserébe lehet, hogy ezért volt azzal problémám, hogy nagyon megült a kis mitesszereimen, kiemelte őket. Remélem, okozni nem fogja őket, ha már szépek az összetevői... Ezt leszámítva semmi bajom vele, kb. hat óra után mostam le és bőven volt a kendőmön, a tartóssága is jónak tűnik. Sajnos úgy vettem észre, kicsit szárít. Egynek most jó, különösen az árát figyelembe véve, de nem feltétlenül ezt venném újra a Catrice alapozókból.

Egyébként reggel először elkövettem azt a hibát, hogy szintén Catrice transparent púdert tettem rá, na azzal konkrétan horrorisztikusan mutatott (olyan hangsúlyos lett minden pötty és pórus, mintha apó golyókkal lőttek volna képen szorgalmasan), úgy megijedtem mikor megláttam, hogy gyorsan le is mostam és feltettem újra, púder nélkül; úgy már jó volt. Cserébe tényleg a helyén maradt fixálás nélkül is.

• Editt Perfect Mat Alapozó
    Újonc Rubyka79   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)   Korcsoport: < 18

Nagyon krémesen fed, de mégse túl erősen, megfog mindent ami hozzáér (sajnos jobban mint magát a bőrt:D) de egyébként annyira nem rossz. Legjobb barátnőm imádja:D nekem csak 4 pont.

• Lora Folyékony Alapozó

Borzasztó a fedése, nagyon foltos, tehát egy foltban nem fed el semmit egy másikban pedig 6 árnyalattal sötétebben teszi... Én szeretem a Lorás sminkeket, de ez az alapozó egy vacak.. még azt a 90 forintot se éri meg amennyiért darabját adják itt a mi városunkban....

• L'Oreal Infallible 24 H Alapozó
    Krémek Krémje Dorcsa   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 18-24

A 16 órás elődjét nem használtam, ezt is egy 50%os kuponnal vettem pár hete, de eléggé megbántam. 5200 Ft volt az eredeti ára, annyit elkérni érte szerintem már a pofátlanság határát súrolja hiszen egy kicsivel többért már high end alapozót kapni.
    Na de így féláron gondoltam csak nem akkora a buktató, ha nem válik be.
    A legvilágosabb színben vettem, de nagyon oxidálódik vagy nem tudom, de van egy rimmel alapozóm, ami az üvegben ennél picit sötétebbnek tűnik, amikor egymás mellé rakom őket, az arcomon ő mégsem üt el, ezzel az alapozóval pedig riogatni tudnék. Rögtön besötétedik, ahogy kinyomom a kezemre és éri a levegő. Tartósnak nem tartósabb egy átlagos alapozónál, a fedése nem rossz. Ilyen árért én kisebb csodát vártam, de ez most csak egy ketteske.

• Catrice All Matt Plus Alapozó
    Krémkedvelő busa01206   Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 18-24

Na ez egy olyan alapozó, amiből most használom talán a 4.-et. A színe tökéletesen passzol a hófehérke bőrömhöz és nagyon természetesen fed. Nem őt használom minden nap, mert szeretek másokkal is kísérletezgetni,de tudom hogy ő mindig itt van nekem és ha biztosra akarok menni, akkor tuti érte nyúlok reggelente :)

• Manhattan Powder Mat Alapozó
    Krémmániás Nolee   Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: < 18

Nem rossz kis alapozó ez. Nagyon jó fedése van, az Avonos ecsetemmel szépen el tudom oszlatni, és hosszú-hosszú órákig matt marad. Az összetevőitől viszont nem vagyok elragadtatva, úgyhogy csak alkalmakra használom, vagy a nagyobb bőrhibákra korrektorként. A másik problémám vele, hogy hajlamos megülni a pórusokban, és kiemelni a szárazabb részeket, ezért érdemes leradírozni a bórt használat előtt.
    A hibái ellenére is szeretem ezt a kencét, megérdemel egy négyest. Hétköznapokra viszont semmiképp se ajánlanám, ahhoz túlságosan fullasztó.

• L'Oreal Infallible 24 H Alapozó
    Krémkedvelő busa01206   Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 18-24

Akinek durva bőrhibái vannak, annak nagyon jó választás lehet, mivel elég szépen fed maszkhatás nélkül, persze azért időt kell szánni az alapos eldolgozásra. Akinek nem kell erős fedés, annak szerintem egy kicsit sok, de egyébként jó kis alapozó :)

• Rimmel Wake Me Up Alapozó SPF15
    Krémmániás Fleur   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: < 18

Nagyon csalódtam, mikor kiderült, hogy a legvilágosabb árnyalat is sötétebb az arcbőrömnél. Egyszerűen szörnyen néz ki, ha felviszem. Nagyon sajnálom is :(

• Barry M Flawless Matte Finish
    Krémmániás profectuscat   Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Amit szeretek benne:
    1. nem oxidálódik, legalábbis nem több árnyalatot
    2. nem ül bele a pórusokba, nem emeli ki őket, szépen beleolvad a bőrömbe
    3. ecsettel nagyon jól eldolgozható
    4. nem túl sűrű, így a bőrön jól kenhető, nem foltos
    5. nem teljesen matt, inkább fél matt, vagyis inkább természetes bőrképet ad, így nem szárít
    6. pirosságot, sárgásságot eltünteti, nem kopik meg nap végére
    7. púderrel együtt nem hajlamos túlzott zsírosodásra
    8. könnyed viselet, nem érezni, hogy fent van
    9. nem fogja meg a ruhát, ha érintkezik vele

Amit nem szeretek benne:
    1. Túl szagos, túl parfümös
    2. nem kopik, nem foltosodik, de órák után a pirosság jobban átlátszik rajta
    3. talán amit, hogy nincs erős fedése túlzottan, egy hajszálnyival erősebbet elviselnék még :)

• Lush Colour Supplement
    Krémmániás risaedla   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Alapozónak nem nevezném, szerintem magában van olyan fedése mint egy (erősen) színezett hidratálónak. Ennek ellenére kedvelem, mivel nem szoktam alapozózni, egy kis korrektor után ez nagyon szépen egységesíti az arcszínem. Meglepően pattanásokat sem okozott.