KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Alapozók

Dalma0802
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. április 17.

Hát vártam a Glamour napokat,hogy beszerezzem,mert normál árán biztos nem venném meg. :D Mindenesetre bejön ez az alapozó, jól fed, csomagolása is tetszetős :)

KezdoManias
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2016. április 16.

Az az érzésem, hogy ez jót tesz a bőrömmel. Aktuálisan a kedvencem, amit gyakorlatilag színezett hidratálóként használok, és amiért hálás vagyok az armanis sminkes fiúnak. No meg a 25%-os Glamour napi kuponnak:-)
Már régóta gondolkodtam a Luminuous silken, olyan sok jót lehet róla olvasni. Ám amikor próba gyanánt feltették, zavart a csillogása és nem éreztem komfortosnak. Múlt pénteken már a glow-t szerettem volna kipróbálni, a sminkes fiú pedig felajánlotta, hogy az arcom felére a luminous silket is tegyük fel, hogy össze tudjam hasonlítani a két változatot. Az én arcomon a glow sokkal kevésbé csillogott, és sokkal kényelmesebbnek éreztem, így bizony beruháztam. És bár még csak néhány napja használom, úgy érzem, nagyon jól hidratálja az egy ideje vízhiányos bőrömet, ami csak úgy becuppantja az olajakat.
Szerencsére könnyű kézzel feltenni, ami számomra plusz pont! Egy rétegben nagyon enyhe fedése van csak, a mindennapokra nekem most épp ez a tökéletes. Ezért hasonlít inkább a színezett hidratálóimhoz ( pür minerals és laura geller BB).
A pipettázás tényleg macerás kicsit, viszont az üveg pereme befelé lejt, így nehezebben folyik le az anyag a peremen. Ami az összerázást illeti, a pipettában lévő mennyiségre külön gondot kell fordítani, mert ha nem nyomkodom ki rendesen, nem lesz homogén, ami kijön belőle.
A lemosása sem túl nehézkes, és mind használat közben, mind utána selymesebbnek érzem a bőrömet. Szóval egyelőre kölcsönös a szerelem:-)

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

Szilva86
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. április 16.

A fedése számomra tökéletes (nem szeretem a teljes fedést és nincs is rá szükségem). Mivel eléggé fényes marad már a felkenés után így nem árt egy kis púderes mattítás. Négy csillagra értékelem, mert egy tulajdonsága számomra zavaró-> ahogy az arcomhoz érek már a kezemre kenődik is le. Igy bizonyos részeken elég hamar megkopik. Ennél a Face&Body jobban teljesít.

betti999
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. április 16.

Nekem eddig ez a legjobban bevált alapozóm. Vegyes/zsíros bőrömet szépen mattítja, a fedése pedig nagyon nagyon jó, picit olyan "selymessé" teszi az arcbőröm, nagyon jó a textúrája. Fixálni púderrel szoktam.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

Zsokaa
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. április 16.

A Joy magazinban volt belőle minta. Egyszer használtam csak, a hozzá adott primerrel együtt. Már a primer is bezsírosította az amúgy is zsíros bőrömet, így igazából nem is tudom csak magát az alapozót pontozni, de nagyon átlagosnak tűnik. Nem venném meg az tuti. Az állagával, illatával nem volt bajom. Szivaccsal jól el lehetett oszlatni.
A fedése egy gyenge közepes.

niki33
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2016. április 16.

Kíváncsiságból rendeltem meg, nem használtam még oriflame-es alapozót.
Nem tetszik. Nem mondanám tartósnak, és hiába világos az arcbőröm, ez az alapozó még világosabbnak mutatja, és nagyon penészvirág-szerű kinézetem lesz tőle. Annyi pozitívuma van, hogy szépen el lehet dolgozni, és nincs maszk hatás. Elhasználom, de maradok a jól bevált cc krémemnél (max factor), ami drágább ugyan, de annyival jobb is.

Update: Már majdnem a végére értem, (nem mindig ezt használom) mégis adok +1 csillagot, mert egész jól fed, akciósan meg pláne jó ár. Újra is rendeltem. (nude pink árnyalat).

annajeney
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. április 16.

Megérdemli az 5 csillagot, mivel ár-érték arányban az eddigi legjobb, amit próbáltam. Simán kenterbe veri a "nagyobb márkák" néhány alapozóját. Szépen fed, nem maszk hatású, nem kopik foltokban! Újraveszem mindenképp!

(2)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

ursuska
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. április 16.

Röviden: szárít, de nem mattít. - most már első kézből tudom, hogy miért mondják, hogy kerüljük az alkoholt! egy idő után az alkoholos illat is roppant zavaró volt. soha többé.

hanita
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2016. április 16.

Az egyik kedvenc alapozóm, amit már kivont a Stila, hiszen új termékekkel rukkolt elő. A Fair árnyalat a legvilágosabb, de az igazán fehérbőrűeknek ez már túl sötét. Nekem a Fair a téli alapozóm, tökéletesen illeszkedik az arcomhoz. Könnyű, kissé vizes textúrája van, a fedése közepes, pont ahogy szeretem. Gyönyörű arcbőrt varázsol, és no makeup kinézetet nyújt. Kicsit ragacsos marad, így por pirosítóval tökéletes nászt alkot, és fixálni is csodásan lehet egy transzparent púderrel. Nem tűnik el a bőrről, elég tartós darab. Nyárra van egy Light árnyalatom, és ha ezekből kifutok, ejtek néhány könnycseppet, mert számomra rendkívüli darabok a készletemben. Az új Stila alapozók is csodásak, de arról majd legközelebb!

Funnyface
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. április 16.

Harmadik hónapja használhatom, napokon belül a elfogy. Még a wonder woman collab-ból vettem ezt a terméket (WW és smink...:) Nagyon jól sikerült a doboz dizájnja, azonban sajnos nem bírná ki, hogy magammal hordjam, WW lekopna róla. Úgy tűnik, hogy ez a termék mindig csak limited edition, collab dobozokban jelentik meg. Wonder woman már nem kapható, ezért az aktuális dobozzal tettem fel, ami nagyon cuki...Nem tudtam ellenálláni ennek a collabnak sem, csak a társát vettemmeg, a magic cusiont mackós dobozban, ami matt hatású.

Tulajdonságai: Fényes hatású alapozó, hidratáló összetevőkkel. A csibés doboz nagyon cuki, jobb minőségű, mint az előző, biztosan nem kopik le. Jól zár a párna fedele, nem szárad ki. A szivacs sok terméket felszív a látszat ellenére, és le adja a bőrön. Elég egyszer belenyomni a párnába, és a fél arcra elég. Első pár használatnál csak óvatosan, mert tényleg sokat felvesz a szivacs. Fedése közepes, építhető.

Előnye: Szépen kiegyenlíti a bőrszínt és a bőrfelszínt is, talán még primer nélkül is, minden bőrhibát orvosol. Fedő képessége közepes, de elégedett vagyok vele. Könnyen eloszlatható a bőrön, valóban hibátlan bőrt varázsol.

Hátránya: a szivacs hajlamos arra, hogy megbüdösödjön. Igaz, a fényvédőm is gazdag, lehet hogy a kettő együtt okozza. Általában nehezebben moshatóak ezek a szivacsok. Fényes hatása kifejezett, púderrel és mattosító primerrel használom. Sajnos, ebéd időre már az olajosabb bőrterületekről lekopik, miközben a száraz foltokat meg kiemeli. Fel kell frissíteni. 23-as árnylatot rendeltem, ami a világos-közép bőrszínre, sárga tónussal ideális. A bőröm semleges tónusú, emiatt nekem enyhén sárgább, mint ami illene a bőrömhöz. A koreaiknál esszenciális a fehér bőr, ezért minden alapozó világosabb náluk a nyugati társaikhoz képest. (A 21-es árnyalat porcelán-világos bőrre ideális, és inkább rózsaszín tónusú)

Mire nem jó a krémmánia, átnézve az összetevőket sajnos elenyésző mennyiségben van benne olyan anyag, amire érzékeny a bőröm. Igaz, nem éreztem, hogy irritálna, de inkább nem kockáztatok. Úgy terveztem, hogy a mostani collabból is rendelek, de lehet, hogy inkább mást választok.