KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Alapozók

Pötyi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2015. március 21.

Mivel itthon (ha jól tudom) nem kapható, és szállítani se szállíthat senki Magyarországra, a tavaly nyári londoni út bevásárló listájának egyik fontos tétele volt. Az interneten olvasott vélemények és a név (sheer, meg ugy glow), nagy reményeim voltak. Visszagondolva már akkor gyanakodnom kellett volna, amikor feltették a boltban (emlékeim szerint mintha feszült, szárított volna), de idő hiányában inkább gyorsan megvettem, nem akartam több napot vásárlással tölteni. Itthon ért a nagy - kellemetlen - meglepetés, amikor feltettem (egyébként a Deauville árnyalatot). Arcomon megint megvolt a kellemetlen, talán feszítő érzés, de ennél is rosszabb volt, ahogy az orromon illetve környékén kinézett. Nem igazán tudom, hogyan fogalmazzam meg, de mintha a száraz foltokat kiemelte volna. Már ha az orromon lennének egyébként száraz foltok. Nagyon figyelek az arcápolásra, folyamatosan, de persze nem túlzásba esve hámlasztok, szérumokat használok, hidratlálok, az orrom pedig ha nem is zsíros, azért az emberek 99%-ához hasonlóan nem az arcom legszárazabb része.
Azóta párszor próbálkoztam, de igazábol nem merek emberek közé menni, ha ez van rajtam. Ha meg nem megyek emberek közé, akkor ugye nem igazán hordok alapozót... Biztos fogok adni még neki esélyt, de a fentiek alapján biztosan nem meglepő, hogy nem vagyok boldog ettől a beszerzéstől :-(

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

tátombák
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2015. március 21.

Olyan olcsó alapozót kerestem, amit nem sajnálok használni, ha csak rövid ideig kell kinézni valahogy. A márka longlasting alapozója szimpatikusabb volt a vélemények alapján, de óriási különbség van a legvilágosabb árnyalatok között. Az sokkal-sokkal sárgább, az én világos bőrömre ez az egészen világos való.

Nyerő a kiszerelése, bár első használat előtt kezdtem pánikolva keresni a blokkot,mert hosszú percekig nyomkodtam, és nem jött semmi belőle. Sűrű anyag, először azt hittem, hogy nem tudom majd szivaccsal elkenni, de nem volt ezzel probléma. Nehéz krém, púder mindenképpen kell rá, mert hamar átfénylik és ha óvatosan hozzáérek, már ott van az ujjamon. Gyengén fed, sajnos a pirosságra nem elég, ami nekem elég szívfájdalom. Az illata nem zavar, nekem tetszik, és egyébként is elillan hamar. Meg ha valaki huzamosabb ideig használja, úgysem fogja érezni :)

Összességében ez egy erős 3as, a hozzá fűzött reményeimet beváltotta, csodát és egész napos matt bőrt ettől ne várjon senki. Csak az a fránya denaturált alkohol ne lenne ott a második helyen, az lehúzza az értékelésemet... :/

Zsildom
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 35-44  |  2015. március 21.

Nehéz pontozni, mert maga a termék kiváló. Szépek az összetevői, sok árnyalata van, nem kell óránként frissíteni, klasszul működik az ecsete is. Csakhogy: a kupak nem marad a helyén, táskában utazáskor én külön befóliázom, mert ért már csúnya meglepetés. A púder adagolása: fejjel lefelé fordítva a lyukacsos doboztetőn kiszóródik valamennyi, ebbe mártjuk az ecsetet, majd azt kopogtatjuk, hogy a szálak közé kerüljön a por, elkerülve a túl sok felvitelt. (Közben az ecset aljából, ami a doboztető is egyben, csak száll és száll tova a por....) Magyarázni sem egyszerű, használni kimondottan macerás. A termék ötös, a felvitelre ajánlott technika egyes.

silver
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 18-24  |  2015. március 21.

2013. júl. 11. Egy elhibázott lépés volt megvennem ezt.
Az illatával semmi bajom nincs, engem a naptejre emlékeztet. A színe is rendben lenne így nyárra. Sőt, még a csomagolása is tetszik. De ezen kívül semmi jót, vagy akárcsak semlegeset nem tudok mondani róla.
Ennek az alapozónak konkrétan nincs fedése! Hülyén néz ki leírnom ezt a mondatot, de ez az igazság. Viszont cserébe olyan zsíros fényt ad az arcomnak, mintha szalonnával kenegettem volna. Ez a Natural Matte dolog egyszóval úgy kamu, ahogy van, és jól meg is bírságolnám érte a márkát, hogy ekkora hazugságokat ír a tubusra.
Szánalmas.

UPDATE
2015. márc. 20. Már-már perverz örömet lelek abban, hogy másfél évek elmúltával visszatérjek újból véleményezni a krémeket.

Először is, jól fenékbe rugdosnám azt a NYC-nél, aki elnevezte ezt a terméket.

A nevével ellentétben, ez NEM ALAPOZÓ. Alapozótól az ember korrekt fedést vár el, nos ennek a krémnek ilyen szuperképessége nincs. Jóindulattal nevezhetjük színezett hidratálónak, de fedni azt nem fog. Pozitívum: nagyon világos bőrön is elmegy. Negatívum: csak szép bőrű embereknek jó, akiknek nincsenek bőrhibáik, vagy legfeljebb általános színkülönbség kiegyenlítésére szeretnék használni.

A nevével ellentétben, ez NEM MATTÍT. Ennélfogva zsíros bőrön totális katasztrófa. Normál és száraz bőrön viszont egy olyan fényt ad az arcnak, amit nevezhetünk jó marketinges fogással akár egészséges ragyogásnak is, de azért én inkább ennek elejét veszem egy leheletnyi púderrel

Mindent összefoglalva: ez a krém csuda jó abban az esetben, ha alapvetően rendben van a bőröd, de nem szeretnél meztelen arccal megjelenni. Amúgy pedig: szar a megnevezés, szarul van feliratozva, szarul van árulva, emiatt pedig nem a megfelelő felhasználókhoz jut el. Ez egy személyiségzavaros krém. És egyáltalán nem csodálkozom, hogy egy csomó embert megtévesztett. Nem is csodálkozom a szar értékelésen. Nem is fogok neki 3 csillagnál többet adni, mert ennyire nem lehet idióta egy cég.

Egy kicsit azért persze titokban örülök, hogy rendbejött a bőröm annyira, hogy tudom használni...

(3)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
Estée Lauder Double Wear  Alapozó SPF 10

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF 10

Estée Lauder Double Wear  Alapozó SPF 10
dorabora
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2015. március 20.

A STORY:
Nagyon rég vágytam már rá. Ugyebár itt olvastam róla először, majd kaptam egy kis termékmintát, és beleszerettem, bár nem az én színem volt, a textúrát imádtam, és el is döntöttem, hogy idővel megveszem. A színkeresés most sem volt egyszerű, a Douglas helyi készletében a Fresco volt a legvilágosabb, és hát... ég és föld voltunk. De nagyon akartam, szóval látatlanul lerendeltem a Cool bone árnyalatot. A vásárlás mellé kaptam kék-arany neszeszert, pár kis csodácskával, így duplán megérte...:)

A LÉNYEG:
IMÁDOM. Tényleg ő az alapozó. A drogériákban sokfélét próbálgattam már, a krémmánián pedig nézegettem a high-end termékeket is, és ő az, aki tényleg megéri az árát, mert 99%-ban mindenki oda van érte. Jogosan. Persze az sem mindegy, ki milyen végeredményt vár, de aki minimális fedésre pályázik, nem fontos neki a tartósság, inkább csak egy kis korrekcióra és hidratálásra vágyik, annak ott vannak a BB krémek, felesleges is ezt az alapozót próbálgatniuk.
Ő ugyanis nem természetes. Vagyis igen... Na. Kezdjük az elején.
1. Kötelező alatta a szépen hidratált bőr, mivel egy konkrét réteget képez az arcon, és feltűnő az alatta hámló, száraz bőr. DE! Nem azért kéri a hidratálást mert szárít, nem teszi. Nekem extra száraz bőröm van, de nem bántja. Ugyanabban az állapotban hagyja estére, mint felkenés előtt volt.
2. Egy konkrét réteget képez az arcon, tényleg 'double wear'. Viszont ez a réteg nem ragad, fog, mocskol mint más alapozóké. Ez ott van a bőrön, és nem mozdul, bár ha mozgatom az arcom, érzem, de ezzel nekem nincs problémám, mert ezt vártam. Ez a réteg olyan mint a photshop. Nem természetes, mert olyan tökéletes baba bőrt csinál, de valahol mégis természetes, mert nem látszik maga az alapozó. Érthetetlen.
3. A fedése szuper, pattanásokra, és szem alá is, plusz 1-1 aprócska pötty, és kész.
4. Matt, de nem túlságosan, pont amennyire természetes, bár én egy kis átlátszó púderrel még megdobom, megszokásból imádom az igazán matt arcbőrt.
5. Akiknek nem csontos egy kicsit az arcuk, azoknak eltüntetheti a vonásait, formáit, így a pirosító/bronzosító/higlihterezés megfelelő kombinációja kötelező.
6. A Cool bone nekem picit túl sötét, pedig ez az egyik legvilágosabb, bár akkor üt el a szín igazán, amikor megbillen a kezem, és túl sokat használok belőle. Ha vékonyan használom, türhető, majd legközelebb nézek valami sárgásabb, de szintén a legvilágosabbak közé tartozó árnyalatot.
7. A csomagolás szép, de mint írtam, nem praktikus, mert túl sok folyik ki belőle hirtelen, majd meg kell tanulnom kezelni.
8. Kipróbáltam az Avon sminkfixálójával. nem kellett volna. Nem próbáltam más alapozóval, de mások kellemes tapasztalatai alapján azt gondolom, hogy ez ez az alapozó szimplán nem igényli ezt, és kész.
9. Tényleg őrületesen TARTÓS. Most már nyugodtan nézek délután és este is a tükörbe, nem kell szívrohamot kapnom, hogy az alapozó már megint elpárolgott, szétszárította a bőröm, és az egész sminkem romokban.

RÖVIDEN:
Akiknek fontos a gyönyörűen egységes bababőr, és a drogériás alapozóktól nem kapták ezt meg, és akik imádják az apró-cseprő luxuscikkeket a 'mindennapos szürkeségben', azoknak tényleg ajánlom. Tessék megkérni az eladókat, hogy kenjék fel, ellenőrizzétek napfényben is az árnyalatot, majd csukjátok be a szemeteket és a fületeket fizetés közben. Esküszöm, hogy megéri, csodálatos termék, feldobja a mindennapjaim, tényleg szépnek érzem magam tőle. Nem mellesleg ekcémára hajlamos a bőröm, és még így is jó barátok vagyunk, szóval...:)

UPDATE: Továbbra is szerelmesek vagyunk egymásba. Semmi ekcéma, szárítás, kenődés, rossz tapasztalat, csak a bababőr... Ééés, végre kipróbálhattam izzasztó helyzetben. Tánc órám volt, 2 órát táncoltunk, ömlött rólam mindenhonnan a víz, ám az arcomon csak minimálisan, biztos a fixáló púdernek is köszönhetően. Miután lehűltem, átöltöztem, és tükörbe néztem, csak minimális kopást tapasztaltam, folytathattam a napom anélkül, hogy hozzányúltam volna! :)

(5)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

samelike
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2015. március 20.

Végre egy világos alapozó ez már magában megér egy tapsot!
Nagyon csalóka kis alapozó, a tubusból ahogy kifolyik nem tűnik sűrűnek, viszont eloszlatni már annál gyorsabban kell. Tapasztalataim szerint kis mennyiséggel érdemes dolgozni, a bőrhibákra pedig korrektor használata javallott. Hidratáló krém nélkül baromira szárít. Púdert mindig használok, de ennek ellenére délutánra már kezd átfényesedni az arcom, úgy gondolom önmagában nem állna helyt. Fedését elégségesnek érzem a hétköznapokra. Amit még előnyként ragadnék meg, hogy szuperül keverhető más alapozókkal így simán világosíthatóm a meglévő darabjaimat. Az ára akcióban nagyon baráti.
Az illata az ami eszméletlenül erős, nem is értem mért raktak bele ennyi illatanyagot... szerencsére felkenés után hamar elillan.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

Anna0310
Újonc  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2015. március 20.

Nem vagyok egy nagy alapozó barát, ha tudom elkerülöm a használatát, viszont, ha használni kell akkor ezt használom. Nem üt el az arcomtól és nem tűnik úgy, mintha 5 kg vakolat lenne rajtam. Szerintem jól fed és tényleg könnyű az állaga. Nekem bevált!

miko02
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2015. március 20.

Szuper smink alap. Nem teszi maszkszerűvé az arcot, mégis tökéletesen fed. Könnyű vele dolgozni, kellemes állaga van, gyakorlatilag azonnal szárad, lehet továbbhaladni a sminkeléssel.
Én szoktam alá hidratáló krémet tenni, de nem nélkülözhetetlen kellék. Tartós, nem folyik le, foltosodik meg nap végére. Elég drága, de hibátlan minőségű termék.

Evelin19
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2015. március 20.

Az Avon mattifying foundation alapozóját használtam eddig, ami nagyon jó volt az arcomhoz.
Miután megláttam,hogy már nem kapható, ennél maradtam,hiszen bíztam benne, hogy hasonló eredményt érhetek el vele, hiszen ez is mattító hatású.

De nekem nem vált be. Zsírosodó az arcom és néha kisebb hibák elfedésére nem volt képes, még úgy sem, hogy púdert is használok mellette.
A legvilágosabb árnyalatot (Ivoryt) vettem meg, de nem passzolt az eléggé világos bőrömhöz (pedig a másik alapozóból ugyanez tökéletes volt).

Egy próbát megért, de sajnos csalódás volt.

ylexe
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2015. március 20.

Erős, természetellenes, maszkos fedés, de szép szín, púderes finish. A száraz részeket kiemeli. Jóindulattal közepes.