KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Alapozók

UnicornsOfLove
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. január 20.

Vegyesek az érzelmeim. Az igazi és talán egyetlen pluszpont a szín. Világos bőröm van és sárgás tónusú, mintha lenne benne egy ilyen sárgászöld árnyalat is. Nem feltűnő, kicsit sápadtnak tűnök, de hát ezt már megszoktam. A lényeg hogy jóó fehér vagyok. Drogériás viszonylatban sosem sikerül ilyet találnom, mert ami sárgás az már egyszeree barna is és sötét. A világosak meg gyakran a rózsaszínes tónusba tartoznak. Már ha vannak... de amúgy meg... nem nagyon vannak. Ebből az alapozóból az Ivory árnyalat felelt meg tökéletesen, kinyomva brutál sárga, de eldolgozva teljesen jó. Sajnos azonban a száraz részeket az arcomon kiemeli, beleül a pórusokba és valahogy ilyen maszkos az egész. Én a természetesebb, dewy finisht szeretem, ez meg valahogy nem is matt de nem is dewy, hol ilyen hol olyan attól függ hogy homlok, orr vagy milyen területen nézem. Háát fogalmam sincs, szeretném eladni inkább. A nagy kedvencem a Maybelline affinitone volt, de minden színe túl sötét nekem :( max nyáron jó az első pár árnyalatból az egyik. :(

Update: átgondoltam és újra kipróbáltam. Azt kell hogy mondjam, egyetlen pozitívuma a színe, valahogy csúnya a bőrön, nem fed jól de mégis maszkos. Természetellenes. Fura.

sandra1230
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. január 20.

Vegyes érzéseim vannak ezzel az alapozóval kapcsolatban. Sokat ígér sokan dicsérték de az én bőrömön valahogy ez is ugyanúgy működik mint az összes többi alapozó, ugyanúgy észre lehet venni és a homlokomnál ahol pl. nagyon száraz a bőröm mit ne mondjak elég durván látszik. Nem tudom milyen bőr típusra alkalmas de úgy látszik, hogyha szárazabb a bőröd akkor nem igazán válik be. Valamint ez a pipettás dolog jó ötlet menő is de annyira folyékony, hogy konkrétan lefolyik mindenhova elég ha mellé cseppen és a ruhádból a büdös életbe nem tudod kiszedni( tapasztalat 2 felsőm is bánja..) ezek után nem tudom, hogy milyen durva anyag lehet benne ha kimosni se tudod a ruhádból.Itt azért ellgondolkodtam rajta hogyha ennyire erős kémia van benne akkor ezt felkenjem-e az arcomra... Előttem már írták, hogy egy alapozó az működjön krémek és mindenféle kence nélkül is valahogy ezzel teljesen együtt tudok érteni.

sandra1230

Nekem ő az alapozó. 12 óra meló után még mindig bírja úgy, hogy semmi krém nincs alatta se primer semmi. Az agyon dicsért Catrice Hd Liquiddel ellentétben ez nem szárítja ki a homlokomnál a bőrömet. Nagyon jó a fedése meg is lepődtem rajta amikor először felkentem mennyire jól passzol a bőrömhöz valamint eldolgozni is nagyon könnyű. Ecset és szivacs nélkül kézzel kentem fel egy próbára de tökéletesen tudtam vele dolgozni. Ár érték arányban szerintem ez a legjobb. Kicsit mintha nekem olajosabb lenne de ez a néhol száraz bőröm miatt egyáltalán nem hátrány. Ha elfogy tuti újra fogom venni simán megéri.

canimbenim
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. január 19.

Nagyon jól fed de sajnos kicsit se találtam el egyik árnyalatot sem🤣🤣🤣 az egyiket anyumnak vettem aki hófehér, de még neki is világos. A másikat magamnak ami konkrétan karamell színű. Pedig nem vagyok olyan fehérke. Viszont ha a világosabba teszek egy cseppet a sötétből, hibátlan lesz a szín

Roni1220
Újonc  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport:  -  |  2018. január 19.

Sziasztok. Én segítséget kérnék. Ma vettem és még csak egyszer használtam. Azért őt választottam mert is olvastam hogy imádjátok, és másol is nagyon ajánlották, am nekem aki eddig zsírosnak tartotta a bőrét száraznak hat és olyan mintha helyenként hámlana egy minimálian a bőröm. segíthet rajta ha használat elött leradirozom vagy használjak más alapozó pamacsot? ami még eszembe jutott az elötte hidratáló krém, az utána fixáló folyadék és a valakikor a kezdet és a vég között valamiféle olaj felvitele az arcomra. esteleg ötlet? :D köszönöm :)

orchidea8627
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. január 19.

Egy ideje kerestem egy könnyű, bőrfényű, természetes hatású, de mindemellett közepesen fedő alapozót.
A TBS bronzosítóját leszámítva eddig nem nagyon nézegettem a sminkeket, de szerencsére most valamiért mégis betévedtem a boltba.
Szuper a színskála, rengeteg szín van, rózsás és sárgás árnyalatok is. Az enyém a 012-es Bora Bora árnyalat, szép világos, enyhén sárgás tónussal.
Szépen beleolvad a bőrbe, tartós de ha hozzáérsz akkor nem érintésálló, ezzel jó számolni. Nekem elég macerás a bőrtípusom, erősen vízhiányos de kifényesedik, a pórusaim viszonylag nagyok és sajnos pattanásokra is hajlamos vagyok.
Ez az alapozó viszont nem hangsúlyozza ki a pórusokat és a nap végére is szép, egy egészen picit kifényesedik de olyan egészséges fénye lesz, nem zsíros hatású. Illetve ami még nagy pozitívuma hogy nem töredezik meg a bőrön az alapozó, nem lesz “cakey” és nem kopik foltosan.
Nekem ez nagy felfedezés, valóban nem olcsó kategória, de őszintén szólva az EL és a MAC alapozóim árának kb felébe kerül, nekem abszolút megéri a teljes árát is.
👌🏻

akamillas
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. január 19.

Hú, de szeretem...
Nem szeretek sokat költeni sminktermékekre, inkább az arcápoló termékekre vagyok hajlandó rászánni nagyobb összegeket.
Kivéve az alapozó: az egész arc bőrét éri, egész nap (nálam legalábbis, mivel munkába is viselek alapozót). Notino-n nézelődtem valami magasabb árkategóriás alapozó után, mert a drogériások nem igazán jöttek be. Nem is tudom, hogy esett erre a választásom, de nagyon örülök, hogy felfedeztem!
Nagyon szép, természetes finishe van, nagyon szépen terül a bőröm (nekem az ujjaimmal legkönnyebb felvinni, kb 5mp az egész, és gyönyörű az eredmény). Nap végére is szépen néz ki, nem szárítja a bőröm, és van benne SPF (ami lehetne mondjuk 30-as, vagy legalább 20-as, de ez van).
Az egyetlen kis kifogásom a színválaszték: mivel online vásároltam és neten nem túl sok swatch található, ezért belutriztam a 102-es árnyalatot, ami elvileg az egyik legvilágosabb. Érdekes a dolog, mert az üvegben (és kinyomva is) nagyon nagyon narancssárga, még felkenve is az, de ha az ujjaimmal eloszlatom a bőrömön, már alkalmazkodik a bőröm színéhez, amolyan színváltós :) Ez picit fura, nem tudom eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem. De pl .ha beautyblenderrel szeretném felvinni, akkor narancsos marad :S alapozóecsettel nem próbáltam, de gyanítom, ott is ez lenne a helyzet. Ez pár embernek negatívum lehet, én nem bánom, hogy az ujjaimat kell használni.
Összességében a kis negatívumok ellenére öt csillag - még nem találtam jobbat, de nem biztos, hogy akarok kísérletezgetni másokkal, amíg Ő elérhető a piacon :) (hacsak nem találok megfelelő cruelty-free alternatívát, amit aktívan kutatok...)

Vivienn05
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. január 19.

Könnyen lehet vele dolgozni, kényelmes viselet egész nap. Nehezen kopik, bár én mindig lefixálom púderrel így nem csoda hogy nem kopik. :D Ajándékba kaptam, úgy tűnik hogy kicsit sötét színt választottak nekem, így ha kicsit több kerül az arcomra akkor elég barna lesz az eredmény. Télre biztosan keresek egy világosabb árnyalatot ami jobban passzol hozzám, de nyárra tökéletes lesz ez a szín. A fedése megfelelő, a pipettás megoldás egy kicsit furcsa, de szeretem használni.

SunnySide
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. január 19.

Na most én ezt a márkát sem ismertem és úgy bukkantam rá. Már kezemben volt egy jóval drágább alapozó és mikor fizetni mentem volna akkor pillantottam meg. Nem volt leárazva 900 Ft körül volt, néztem világos alapozó,olcsó,nagy kiszerelés,pumpás adagoló, na jó, jó lesz. Később vettem észre hogy szalicilsav van benne úgyhogy örültem meglehet hogy az utóbbi pár hónapban teljesen csúnya pattanásos bőrömmel is fog kezdeni valamit.

Először is fedése nem annyira extra de nálam a piros részekkel pattanásokkal is elbánik. A szaga először engem is megijesztett, de felkenés után el is tűnik. A színe tökéletes a világos bőrömhöz és igen, nekem a pattanásokon is segített szóval mostmár szinte alapozóra sincs szükségem. Nekem mondhatni csodaszer. Mellette szól hogy nem kell sokat használni belőle így a kiszerelés sokáig bírja.

Teljesen elégedett vagyok, néhány jóval drágább alapozót is simán leköröz. Bárhogy felvihető, bár én a blenderre esküszök. Nem mondanám hogy nagyon tartós de azért így fixálás nélkül is kibír 5 órát kb.
Nekem bevált! Szerintem újra fogom venni. Úgy érzem, ez egy gyönyörű barátság kezdete :D

Zelmora
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. január 19.

Csak azt bánom, hogy nem vettem meg hamarabb, fantasztikusan sokoldalú, szuper alapozó. Az itt-ott vízhiányos, amúgy kissé kombinált bőrömnek tökéletesen megfelelő. Nagyon tetszik az állaga, az építhető fedése és hogy csak egy enyhe citrusos illata van - ha csak egy rétegben viszem fel, a bőrbe masszírozva mint egy krémet, mindenki megkérdezi, mitől ilyen szép a bőröm! Kicsit trükkös alá megfelelő hidratáló krémet találni, mert az olajos bázisúakkal nem annyira működik együtt, illetve bizonyos szérumok is fel tudnak gyűrődni alatta, nekem megfelel mondjuk arckrém nélkül is. Több helyen is láttam illetve tapasztaltam, hogy ezt az alapozót érdemes ujjakkal felvinni, mikor elkezd megszilárdulni, beletapogatni finoman az arcbőrbe - nagyon szép lesz így a finishe. C2-es színt választottam, egy rétegben a sárgás árnyalata pont elég a pirosság ellensúlyozására nálam.