Legújabb vélemények - Alapozók

• Vichy Normaderm Teint Alapozó
    Krémkedvelő editok   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Bar a fedesevel nem vagyok teljesen megelegedve, de az mindent karpotol, hogy amiota ezt az alapozot hasznalaom, nincsenek ujabb pattanasaim es leszaritotta a regieket is. Mindenkeppen ajanlom csunya, gyulladt pattanasos borre!!

• Helia-D BB Krém
    Újonc emike20   Bőrtípus: Normál

Nagyon fehér a bőröm, de ez tökéletesen illeszkedik hozzá, ami egy csoda. Illatáról nekem valahogy a süti jut eszembe , ez tetszik :D .Fedése közepes, karikáimat, szeplőimet enyhén elfedte. Szép, egyenletes bőrfelszínt/színt ad ez a krém. Viszont negatívuma, hogy kukacosodik egyes részeken és nekem kiemeli a mitesszereket is az orromnál. Közepesre pontozom.

• Miss Sporty So Energetic Natural
    Krémkedvelő Tala   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Ez valami borzalom...semmivel sem fed jobban mint a legolcsóbb BB krém, egyedül az illata jó-egyébként azonnal ,,lehámlik" a bőrömről, egyre több pattanásom lett tőle, nem lehet szépen felkenni. Szörnyen olajos vagy milyen. Pont arra nem jó, amit hirdet... Egyszóval pocsék. Én semmit nem szoktam kidobni, ezt is majdnem teljesen elhasználtam, de beleuntam, még volt valamennyi a tubusban, de kidobtam. Ja és ráadásul iszonyatmód folyik, csöpög. Szörnyű csalódás volt. Nem tudom, lehet csak én vagyok peches ezzel a márkával, szempillaspirált is próbálta, hasonlóan kellemetlen végeredménnyel. Nem hiszem, hogy még egyszer beszereznék valamit ebből a márkából.

• Bourjois Healthy Mix Serum Alapozó
    Krémkedvelő Lexi   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 18-24

főnököm használt ilyet, ő ajánlotta nekem.
    előtte sosem használtam alapozót, csak BB krémet -mióta lehet kapni-
    nekem bevált.
    nincs az az érzésem, hogy kiló vakolat van rajtam.
    igaz nem túl tartós, de ettől függetlenül szeretem :)

• Max Factor Facefinity All Day
    Krémek Krémje pink sunrise   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

Bűnbe estem,és megvettem a tizenvalahányadik alapozóm mellé ezt is...(na jó,egyik sem high end...ilyen avon ,oriflame stb...+ a missha bb,és brtc volt a legdrágább)....Ezt 3199-ért vettem és olyan akció volt hogy kaptam mellé egy Max factor alapozó ecsetet.A nálunk kapható legvilágosabb árnyalat(warm almond) elég pinkes rajtam......Nézegettem külföldi véleményeket és swatchokat ,és van jóval világosabb,semlegesebb árnyalatú is,de mint mindig,kis hazánkban korlátozott a választási lehetőség....mily meglepő......
    Most rajtam van,és azt kell mondjam hogy meg vagyok elégedve a látvánnyal....Nyárra biztosan jó lesz,de most azért jócskán kellett korrigáljak rajta hogy a fehérségemhez elfogadható legyen a végeredmény.Az ecsetet is szeretem...szóval mondhatom hogy megérte....DE...jó lenne ha végre nem lennénk háttérbe szoritva,és nálunk is megtalálható lenne az összes árnyalat,ami máshol megvan...kereslet volna rá,mert a nagyon nagyon hófehérkéktól kezdve a sötétebb bőrűekig megtalálható itt minden bőrszin....

Up:Azt elfelejtettem irni hogy szerintem egyáltalán nem folyós állagú,inkább krémes(aki használta a Maybelline Affinitone-t az tudja milyen az igazán folyékony alapozó:)...nekem semmi gondom nem volt a felvitellel,szépen ,egyenletesen el tudtam oszlatni.

• MAC Prep+Prime Folyékony BB Krém
    Krémek Krémje Medora   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 35-44

Mintám van belőle ami 3 használatra volt elég.
    Nagyon meggyőző hogy 35 faktoros,nyárra nagyon jó alternatíva lehet ha 40 fokban sikítófrász kerülgeti az embert a vastag alapozóktól.9 árnyalatból lehet válogatni (itthon nem tudom mennyi van forgalomban) így biztos hogy mindenki számára található megfelelő szín.
    Szépen el lehet dolgozni,fedése a BB krémeknél tapasztalt enyhe,inkább csak színkiegyenlítő jellegű.
    Gondolkodom a teljes méreten ha elfogy a Clinique BB-m.

Update: na most már 2 hónap használat után,igen kijelentem ez az egyik legjobb BB.A Light árnyalat valami mesés a bőrömhöz.Nagyon megszerettem, mostanság amúgy is bele vagyok buzulva a MAC-be,primernek is nagyon jó választás.Az összetevők is szépek mi kell még ennél több?

• MAC Studio Sculpt Alapozó SPF 15

Mivel a bőröm lassan már olyan fehér mint egy kísértetnek (és jó nekem ez nagyon is) így az alapozó,korrektor,púder készletem felétől meg kellett válnom,sőt amiket utoljára szereztem be,azokból is sötétnek éreztem néhányat.Ezúton is köszi a lelkes krémmániás vevőimnek,hogy nem hagytak kukázni és inkább hasznosították a tévedéseim:)

No de termékről: az NC15 egy nagyon-nagyon világos árnyalat,de egy cseppnyi NC20-al felütve szuper.Ezt a két árnyalatot fogom keverni bőröm aktuális színét figyelembe véve,ugyanis gyönyörűen fed,remekül terül,de csak akkor ha gondosan hidratálunk előtte.
    A reggeli "rétegeim" most éppen BRTC C vitamin szérum,Clinique fényvédő és ez az alapozó.
    Korrektor már nem is nagyon kell,csak egy pici a szem alá és az egészet Clinique Almost Powderrel fixálom.
    Nagyon jól működik és a hidratáló hatása elsőrendú.Kevés mennyiség is elég belőle, RT Buffing Brush-al és egy cseppnyi Mac Fix Plus-al lehet a legszebben dolgozni vele.
    Érdemes nézegetni a Paula féle beautypedia-t,én is ott találtam a BEST minősítések közt,döbbenetes hogy a fényvédős alapozók közül mennyire kevés a jó minősítésű.
    Szerencsére ő tényleg teljesíti amit igér.Normál,száraz bőrűeknek a legjobb választás.

• Maybelline Affinitone Mineral
    Krémkedvelő laborkornelia   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Bőröregedés   Korcsoport: 45-54

Én a legvilágosabb árnyalatban használom, 010 ivory-t. Betegesen fehér a bőröm azt mondják és igaz is, mivel egy nagyon hosszú betegség miatt most lábadozom, tavaly még a napon sem voltam. Kicsit sötétebb amikor felkenem, majd 1 perc alatt igazodik a bőrszínhez. Jól fed, fekete szemkarikák kilőve, mikor felkenem, már csak ezért is megéri, na és gazdaságos, nagyon kevés elég belőle, mivel ha többet teszek, már maszk hatása van.

• Bourjois Healthy Mix Radiance
    Krémmániás Yubiri   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Bőröregedés   Korcsoport: 35-44

Véletlenül ezt vettem meg a Serum helyett, aztán kiderült, hogy az már nem is kapható.
    Színben, fedésben, hatásban, illatban, számomra mindenben egyezik a Serummal. Aki azt szerette, ebben sem fog csalódni. Amit ígér, betartja, valóban ragyogóbb, egységesebb bőrfelszínt eredményez.
    Sokakkal ellentétben, én az illatától nem vagyok beájulva (ahogy a Serumnál sem). Viselhető, de semmi több.
    Amit negatívumként megemlítenék a Serummal szemben, hogy annak még csak-csak le tudtam végső kifogyás előtt csavarni a kupakját, és utána még 2 hétig használhattam (ami ilyen ár mellett nem elhanyagolható számomra), ennek viszont úgy néz ki nem tudom lecsavarni majd a kupakját és marad majd elhasználatlan alapozó az üveg alján.
    Mivel a termék nagyon jó, ezért ettől függetlenül marad az 5 csillag, és nem is szeretnék másik fajta alapozót vásárolni.

• Max Factor Facefinity All Day
    Krémek Krémje Milka   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)   Korcsoport: 35-44

jóval többet vártam ettől az alapozótól. végigolvasva a véleményeket, többen említették, hogy hajlamos oxidálódni, ezért a saját színemnél úgy két árnyalattal világosabb, 50-es naturalt választottam, amit végső soron jól tettem, mivel feltéve rajtam szinte hullafehér, viszont 1-2 óra múlva valóban tökéletesen igazodik a bőröm saját árnyalatához. / inkább rózsaszínes / valóban érdekes a színskála, nagyjából hasonlóan láttam, mint Gyöngy05, ahol én vettem, a sand-ból ugyan nem volt teszter, de nekem úgy tűnt, hogy a hatból öt kimondottan világos, a legsötétebb, caramel meg már botrányosan sötét. első használatkor nagy bátran a "pucér" arcomra raktam fel, tekintettel arra, hogy még a mattnak minősített alapozók is úgy viselkednek rajtam, hogy nemcsak a t-vonalban fénylenek át, de még az vízhiányos orca-részen is. jelen esetben nem kellett volna. maszkos lett, szárított, a szemem alatt pedig kimondottan rondán nézett ki, a pókáló-szerű ráncaimon vénasszonyos mélységben gyűlt össze, holott összesen egy pumpálásnyit oszlattam el az arcomon, tehát nem az volt az oka, hogy kilószám vittem volna fel. második körben hidratáltam, szérumoztam, szemkrémeztem, sőt ez utóbbit még az alapozó után is használtam, kisebb mennyiségben, óvatosan beleütögetve a szemem alatti területre. nagyon szép eredményt sikerült elérnem, bár megjegyezném, hogy azért közel sem tökéletes a fedése, mert az orrom tövében lévő hajszálértágulatokat nem takarta, illetve építve is csak enyhítette. nálam a mattító-hatás kb 2 óra púderrel, pedig alapvetően ezért vettem meg, hiszen nagyon sokan dicsérték ebből a szempontból. talán nem annyira durva, mint más alapozókkal, viszont még nincs is 40 fok. összefoglalva:
    mint primer: nagyon nem
    mint korrektor: komolyabb bőrhibáknál aligha lehet kihagyni a valódi korrektor használatát
    mint alapozó: összességében nem rossz, de azért nem is kiemelkedő, bár mesterséges fénynél tényleg hozza a bababőr-hatást, viszont ordít a megfelelő előkészítésért
    nálam az el fogom használni, de biztosan nem veszem újra kategória.