KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Alapozók

feketebodza
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. augusztus 19.

Jaj szerintem szörnyű...lehetetlen eloszlatni, és a legkisebb mennyiseg is napfenyben szörnyen néz ki, maszk. A színe se stimmel nekem, világos bőrre nem felel meg igazán egyik szín se, főleg, hogy gyönyörű narancs színűre oxidálódik. Sajnos 2 használat után a sarokban porosodik. Hidratálóba keverve is próbáltam, de még úgy is foltos es eldolgozhatatlan.

dorkaww
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. augusztus 19.

Nagyon vékony a fedese tehát alkalmas nyárra ha nem akarunk tul eros sminket viselni. Puder viszont erősen ajánlott azok számára akik hajlamosak a zsirosodasra, kifényesedésre.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

niki33
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2016. augusztus 19.

Én is akciós áron szereztem be, csak a 04-es light caramel árnyalat volt, amit kicsit félve vettem meg, mi van ha túl sötét lesz.
Nyárra a lepirult arcomra ennyiért tökéletes:))
Jól fed, nem hagy vakolat-érzést, de teljes áron nem venném meg, mert tudok ennél jobbat is.

Putypurutty
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. augusztus 19.

Kint vettem eloszor Azsiaban, es imadtam! Azt hittek az emberek, hogy tokeletes a borom, nem hittek el, hogy alapozo van rajtam. Aztan elfogyott, es itthon ujra vettem. Na ez az alapozo kozel sem ugyan az, mint a kinti volt: felkenem, es eloszor kiszaritja a boromet, de kozben megis csillog. Puder nelkul nem tudom hasznalni, vagy kb 5 perc utan mar letrejon egy szaraz, rancos bor, ami megis csillog. Puderrel ez kb 1 ora mulva jon letre. Nem ertem, a kinti termek kb felert egy Mac vagy NYX hatassal, de a hazai teljesen mas! A szemem kornyekre kerul belole egy keves, es kb ugy kiszarad, mintha csipas lenne a szemem. Elegge ciki! Lehet, hogy csak a kornyezet valtozas miatt van ez, mivel en egy tropusi orszagban hasznaltam eloszor, ahol nagyon magas a paratartalom. Ott azert az en borom sem olyan, mint itthon! Itthon vizhianyos, lehet csak ez a problema, lehet nem.

Nancika
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. augusztus 18.

Alapvetően sokáig, jó pár hónapig használtam ezt az alapozót, mert nagyon könnyű volt vele szép, láthatatlan, mégis jól fedő sminket készíteni. Mivel jól kenődik, szivaccsal szépen, egyenletesen fel tudtam vinni mindig, de mindenféleképpen kellett hozzá valami jó erős fixáló, mert különben sokat kopott (mindig foltosan). Ha nem nyüstöltem, tapogattam agyon a bőröm, és jól fixáltam, akkor tökéletes (valóban tökéletes) sminket tudtam vele készíteni - pár órára. Alapvetően az alapozót a bőrszín egyenletlenségek és a pórusok elfedésére használom, ez arra pont tökéletes volt, csak mellette sokszor hámlott ettől a bőröm, vagy viszketett, vagy volt kellemetlen érzés a viselete. Egy darabig használtam, aztán észrevettem, hogy ráncosodok tőle, meg a PETA oldalán szembe jött velem, hogy a Clinique tesztel állatokon (én úgy tudtam korábban, hogy nem), így elkezdtem más termékek felé is kikacsintgatni. Mivel hatalmas Alverde rajongó vagyok, így első körben az ő termékeik közül tesztelgettem az alapozókat, és eléggé meg voltam velük elégedve, ráadásul összetevőikben és hatásukban is sokkal jobbak ennél, aztán végül kamaszkori szerelmemhez a Dr. Hauschkához is visszatértem, így aztán semmi okom nem volt már ezt újra venni. Pláne, hogy pár hónap alatt hatalmas szemráncokat kreált nekem (akkor jöttek elő, és azóta nem mélyültek, csak valamivel javult az állapotuk), amik azóta is nagyon nehezen "kopnak", pedig anyukám kozmetikus, minden követ megmozgatunk a kezelésükre, de ahogy ő is mondta: ha fel szeretném őket számolni, ahhoz ő kevés, ahhoz orvos kell és pénz. :D Így történt, hogy egy amúgy normálisnak tűnő alapozóból végül katasztrófa lett azért, hogy napi pár órára jól fessek (a következő párra pedig borzalmasan). És amire amúgy anyukám az összetétel alapján előre figyelmeztetett, de engem meg hajtott a kalandvágy - így van ez sokszor... :) Az biztos, hogy többet nem venném, senkinek sem ajánlanám, viszont azért vannak előnyei is, úgyhogy két csillagocskát csak megérdemel: ha csak pár órára keni magára valaki, és nem érdeklik a hosszútávú következmények: tökéletes választás.

Az én bőrömre pedig pláne rossz volt, akkoriban, amikor használtam, akkor is hámlottam folyamatosan, ha napokig nem kentem magam vele, mióta pedig letettem, és visszatértem csak a natúr kozmetikumokhoz, újra szép a bőröm, észre sem veszem, hogy kombinált lenne, mert újra úgy viselkedik, mint egy normál. Ami szerintem elég beszédes. :)

Funnyface
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. augusztus 18.

Etude house új párna alapozója, tőlük szokatlan formulával. Folyékony alapozóval van átitatva párna, de felvitelkor azonnal púderessé válik. Éppen púder alapozót vadásztam, úgyhogy nem hagytam ki ezt. Most kifejezettem aknés bőrre is kiadtak egy párna alapozót.

Tulajdonságai: párna alpozóktól szokatlan módon csomagolása sokkal vékonyabb, már majdnem eléri a kompakt púderek dobozának méretét. Csomagolása elegáns, minőségi benyomást tesz. Benne a párna sokkal rugalmasabb, keményebb, nem tudom az utolsó cseppeket hogyan fogom kicsvarni belőle... Szivacs párnája egészen jó, de a formula miatt gyorsan kell dolgozni vele. Illata etude house-os, állítólag egész nap érezhető, de én ezt nem tapasztaltam...Az alapozó fedése közepes-magas, építhető. Rendkívül gyorsan púderessé válik, emiatt gyorsan el kell dolgozni, ill. nehezebb eldolgozni. Felvitel után, valóban púderes, mintha már fixáltam volna.

Előnye: zsíros bőrre kiváló, és bírja a párás meleget is. Nem érzem nehéznek, mint a ragyogást adó, hidratáló párna alapozókat, pedig naptejet is használok alá. Nem szárítja, vagy irritálja a bőrömet.

Hátránya: Önmagában nem olyan tartós, primerrel használom és a t-zónámon púderrel mindig fixálom. Kisebb ráncokba beleül, estére kiemeli a száraz foltokat, viszont nem jobban, mint más koreai road shop márkájú párna alapozó.

Utántöltőt nem adnak hozzá, amit most nem bánok. Szerintem egész jó kis alapozó, nem rosszabb, mint más. Sőt, ez a koreaiaktól szokatlan módon valóban matt formula, annak minden szokásos előnyével és hátrányával. Zsírosabb bőrüeknek ajánlom inkább, náluk jobban teljesít, mint kombinált bőrömön. Nem hiszem, hogy újra veszem, a lábamról nem vett le, és mindig több az új termék, amiből választani lehet.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

csakeeen
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2016. augusztus 18.

Szép fedésű alapozó, egész nap fenn marad, tapizást bírja, sőt a spontán medencés buli sem fogott ki rajta.

Negatívumai:

-A legvilágosabb árnyalat is sötét nekem (de ez nem a termék hibája)

-Édesek benne az arany csillámok, de nem tudom mi hasznuk van

-(Rajtam) nagyon durván oxidálódik.

telelle
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. augusztus 18.

Két árnyalatom van, és lassan úgy érzem, megérett az idő a véleményírásra. A Krém gyönyörű, üde arcot ad, a Búza pedig nagyon jó sötétítésre másik színhez keverve (a KAP alapozómmal szoktam keverni) ha önbarnítózok, önmagában pedig tökéletes bronzosító árnyalat az én halovány kis bőrömön. Az állagukat szeretem, finom selymes, és szépen egységesíti a bőrt. A csomagolás oké, én nem téptem le róla teljesen a fóliát, de a Búzát már anélkül kaptam, ráragasztottam egy celluxcsíkot és úgy már tök jól kezelhető. Imádom, hogy nem romlik meg és jó sokáig elég is.

toszkana
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2016. augusztus 18.

Nagyon jó alapozó :) Az iparfümériáról rendeltem...fresh beige színben. Előtte ELDW-t használtam. Megmerem kockáztatni, hogy hatását tekintve vetekszik vele. Nagyon szép bőr képet ad, nem kopik, nem folyik, a helyén marad 30 fok felett is. Én aláhidratálok, rajtam így is működik. Sokkal olcsóbb, mint a vetély társak (Chanel, Armani, stb) mégis felveszi velük a versenyt minőség tekintetében. Tartós és jól fed. Eddig meg vagyok elégedve vele...biztos, hogy újravevős:) :)

(4)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

crazy
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: < 18  |  2016. augusztus 18.

Nekem nagyon nem vált be. Nem volt drága de pont annyit ért. Semmit. Semmi fedése és bár matt, ez már annyira matt hogy szinte lemászik a fejemről. Az illata és az állaga jó lett volna de nekem semmit nem segített. Soha többé nem veszem újra, sőt inkább ki is dobom és veszek egy másikat mert ezzel nem tudok mit kezdeni, nagyon sárgás ha sokat teszek fel a fedés érdekébe. Miss Sporty terméket azt hiszem nem nagyon fogok többet venni...