KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Egyéb

Vattacukor1990
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. december 15.

Van viszonyítási alapom, ami két Philips epilátor. Kevésbé vagyok ezzel megelégedve, mint a másik két epilátorommal. Ez nem annyira alapos, kevesebb szőrszálat távolít el tövestől, és többet tép el. Számomra fájdalmasabb is ezzel az epilálás. Ami jó benne, hogy kicsivel csendesebb és a világításnak köszönhetően a legapróbb szőrszálakra is fény derül.
Előny, hogy az epilálófej levehető és mosható. A görgős masszírozó fejet egyszer kipróbáltam, azóta nem használom, mert azzal sokkal kevésbé hatékony.
A jó és rossz tulajdonságait is figyelembe véve én közepesre értékelem.

Bigblueeyes
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. december 15.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. december 15.

Minden Catrice terméket imádok de főleg az alapozót.
De ez is bevált.Müllertben vettem.

gondnok
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. december 15.

Ár-érték arányban verhetetlen. Illata kellemes, bár kicsit gyenge. A bőrviszketést, kipirosodást pár használat után megszünteti, nagyobb szakáll esetén érdemes inkább a bőrre csepegtetni és úgy szétfésülni a szakállon. Reggel és este is használom, nem zsírosodik a bőröm, a szakállam érezhetően puhább.

nekyra
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. december 15.

Szuperül segít a fog érzékenységen, de nekem meglazította a fogínyemet (nem olyan feszes) és az egyik fogam elkezdett mozogni, visszaváltottam az előző fogkrémre és megszűnt a probléma.

nekyra

A legjobb fogkrém. Nem tud semmi különöset, de nagyon jól tisztít és nem marja szét a számat. Már 3x újravettem. Segít a fog érzékenységen is. 2 hete megvettem a sensodyne protect and repair fogkrémjét (mert egyel keményebb fogkefe fejre váltást miatt érzékenyebb lett az egyik fogam), talán több benne ez a dentin lezáró összetevő, DE annyira meglazította az ínyemet 1 hetes használattal, hogy elkezdett mozogni az egyik hátsó fogam. Másra nem tudtam gondolni, minthogy a fogkrém miatt van, visszaváltottam erre és megoldódott a probléma. Nagyon sokáig elég és ki lehet nyomni az utolsó cseppig a tubusból a fogkrémet.

Tinamina
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. december 15.

Második vagy harmadik tégellyel használom már. Én csak hónalj gyantázására használtam eddig(egyszer szedtem vele bikini vonalat, na azt otthon egyedül soha többet. A fájdalom az életemben új definiciót nyert).
Szerintem hónalj gyantázására nagyon jó, nekem a mikrómban se szikrázott soha.
Fontos hogy elég meleg legyen a gyanta, és száraz a bőr. Én pálcikával kenem fel, így az ujjaim is tiszták maradnak (a körmökről tényleg nehezen jön le). Aztán valami hideget rá nyomok hogy megdermedjen teljesen, és utána csak lehúzom. Pár pici szál ami marad azt már csipesszel ki lehet szedni. Cserébe pedig sima bőrt kapok.🥰
Persze kell egy kis rutin, az elején én is szenvedtem vele. De ha megvan minden (meleg gyanta, száraz bőr stb ) akkor szépen működik.
Más területekre, pl lábra nem tudom mennyire hatékony .

mariasoros
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2018. december 15.

A piros Sensodyne fogkrémet használtam eddig, mert csak fluormenteset használhatok. Dohányzom és kávézom, viszont a fogzománcom nem tűri a fehérítést. Ez a termék mindkét problémámra megoldás. Fluormentes, szépen fehérít (nálam látszik, de nagy csodát senki se várjon) , finom, jól habzik, természeres és az ára is OK.

pomme
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. december 14.

Kamillás verzióban van meg, és szeretem. Az "illata" elég érdekes, kb. mintha egy deci alsópolcos vodkát összeöntöttek volna egy icipici kamillateával, de szerencsére gyorsan elillan. Teszi a dolgát, nem ragad, a repülős füldugóimat is tök jól át lehet vele törölni (meg nyilván zsepivel), kézre meg alap, ha megyek valahova. Egyedül az "orosz nagymama gyógyszere" illat miatt vonnék le csillagot, de igazából a sima is hasonló, úgyhogy nem lenne igazságos. Meg amúgy is plusz pont, hogy nem úszkálnak benne indokolatlan kis golyócskák, mint némelyik másik fertőtlenítőben.

Lilium
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: < 18  |  2018. december 14.

Száraz körömágyra kerestem olajat és mivel a márka lakkjait kedvelem, meg pont jó árban volt amikor megláttam ezért végül ezt hoztam el. Igyekszem gyakran használni, így pár nap után már sokkal szebb a körömágyam. :) A körmeimre is jó hatással van, az előbbi olajaimhoz képest hamar beszívódik. A kiszerelés óriási és az illata is tetszik, nekem megérte.

exhocmomento
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. december 14.

Én 2B vagyok, ez egy átmenet a hullámos és a göndör haj között. A hajam száraz (típusából adódóan is + festett + balayage stílusban világosított) és gubancolódásra (néha bizony rasztásodásra) hajlamos. Már régóta egy Rossmann sajátmárkás hajkefét használtam (olyan régóta, hogy már nem is gyártanak olyat, csak újabb és máshogy elkeresztelt utódjai vannak), amivel én pöpecül meg voltam elégedve, csak hát 1. nagyon viseletes volt már csóri 2. az itteni kiugróan fantasztikus vélemények miatt egyre jobban és jobban és jobban vágytam erre a TT-re.

Napokig ki sem bontottam, csak gyönyörködve bámultam a dobozában. Nézegettem, csodáltam, majd' elcseppentem. Aztán végre eljött a hajmosás napja (mert ugye a göndör hajam csak vizesen fésülöm) és kipróbálhattam. És... és... és... hááát hölgyeim, én akkorát csalódtam, mint egy ház. Úgy éreztem, hogy kidobott pénz, és nem értettem, hogy mit lehet ebben szeretni, mitől forradalmi ez, mit is vártam ennyire. Úgy tűnt, hogy a gubancokat nem bontja, hanem csak karistolja, és mind a hanghatások, mind a kézzel fogható eredmény erről tanúskodott. Végül ki tudtam bontani nagy nehezen a hajam, de sokkal tovább tartott, mint a kis régi kefémmel, és őszinte leszek, szenvedtem. Semmi "kés a vajban" effekt, inkább vért izzadtam.

Másodjára rájöttem, hogy ez nem egy hagyományos fésű, így nem is hagyományosan kell használni. Eddig szépen alulról kezdtem el bontani a hajam, és utána lépkedtem egyre feljebb. Na, ennél ez nem megy, mivel alul vannak a gubancok (nekem legalábbis) és csak karistolja az alját, de előre nem halad. Ezzel úgy kell, hogy felülről, egészen a hajtőtől indítom, aztán amikor megakad a gubancnál, akkor kiveszem belőle és elfordítom függőlegesre (tehát úgy áll a kezemben a fésű, mint itt, a képen) és ilyen állással bontom ki a gubancot. Tudom, hogy ez így nagyon hülyén hangzik, de nekem csak ez a módszer válik be.

És ez sem mindig. Az előbb például akárhogy forgattam, nem volt képes egy erősen rasztás nehéz-eset tincset kibontani. Ellenben régi kis ócska kefém másodpercek alatt kivégezte, amivel a TT percekig küszködött, eredménytelenül.

Szóval nem is tudom. Nem mondom, hogy teljesen megbántam, de ha tudom, hogy ez lesz, nem biztos, hogy megveszem. Maga a hajfeke egyébként pihekönnyű kis eszköz, a sörték ruganyosak és valóban nem karcolnak, viszont olyan sűrűn vannak, hogy számomra kifejezetten logikai feladvány még a hajat is kiszedni belőle, nemhogy tisztítani.

Leginkább úgy tudnám összefoglalni, hogy egy "hagyományos"* kefe sokkal rövidebb idő alatt bont ki egy gubancot, viszont sokkal nagyobb erővel tépi azt. Ezzel szemben a TT apró kis karistolásokkal megy neki egy gubancnak, így sokkal több lépésben, sokadik nekifutásra, hosszabb idő alatt bontja ki a hajat. Nem tudom melyik a rosszabb: a kevesebb de erősebb rántások, vagy a gyengédebb de jelentősen nagyobb számú rántások. Amennyiben ez a kefe tényleg egészségesebb, hajkímélőbb, és meg fog óvni a töredezéstől, vissza fogok jönni és felpontozom 5*-ra. De ez persze legalább félév, hogy kiderüljön. Jelenlegi tapasztalatimmal 4 csilit tudok neki adni, és ebben is benne van minden jóindulatom, mert annyian rajongtok érte, hogy nem akarok valakit pont én elrettenteni a kipróbálástól.

(*A hagyományos szót azért tettem idézőjelbe és csillagoztam meg, mert az említett Rossmann sajátmárkás régi hajkefém sem egy mezei fésű, hanem anno is valamiféle speciális funkció megnevezésével látták el. De már nem emlékszem mi volt az... pneumatikus, vagy valami ilyesmi.)

Ui.: Ja, majdnem elfelejtettem! A kishúgomnak viszont 3B göndör haja van, tehát nagyon csigás. Ő viszont oda-vissza van érte, már csak ezt használja, mindig elcsórja tőlem. Mondom ezt úgy, hogy ezelőtt a fésülködés egy sírós-ordítós félórás mutatvány volt nála (8 éves), akármivel csináltuk, akárhogy csináltuk. Úgyhogy ki tudja, talán csak az én hajam ilyen elégedetlen csodabogár. :D