KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

CKNYL
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport:  -  |  2017. március 8.

Két éve nyáron, kuponnal vettem igénybe, a nyakamat és az arcomat kezelték. Borzalmas volt, és így az eltelt időre is figyelemmel,semmit nem ért.

A kupon egy Budapest belvárosi, nagyon elegáns szalonba szólt, minden kellék működött ami ehhez tartozik (tiszta és elegáns környezet, kedves recepció, bájos, talán túl fiatal kozmetikus (?)). Gondoltam óvatos leszek, így első alkalommal a nyakamat kezeltettem. A kezelés nem volt kellemes, sőt kellemetlennek is mondhatnám, de Anyukámtól azt tanultam a "szépségért szenvedni kell", így némán tűrtem a nyaggatást. A kezelés után a kellemetlenség hamar elmúlt, minden rendben volt, sőt apró javulást is láttam (vagy csak akartam látni), ezért még az akció alatt gyorsan megvettem a következő kupont, az arcomra. Ez a kezelés viszont már borzalmas volt, valami irtózatos módon fájt, különösen a "csontosabb" részeken, mint az áll és a homlok. Így utólag már bánom, hogy nem álltam fel és hagytam ott a francba, de ugye akkor még bíztam abban, hogy a szépségemért megszenvedve, idővel "gyönyörű" lesz a bőröm.

A kezelés után egy napig vörös volt a fejem, majd ez enyhülve több napig látszódtak az arcomon piros pettyekből álló, egymás mellett futó csíkok. Úgy néztem ki mint egy harci díszbe öltözött indián.:( Ami ettől is jobban megijesztett, az az volt, hogy a piros pettyek elmúlása után is maradtak pici "gombócok" a bőröm alatt, amik pl. mosolygáskor kifejezetten látszódtak. Csak azért nem rohantam azonnal bőrgyógyászhoz, mert vagy egy hétig fogalmazgattam magamban, mit is mondok neki, miért voltam ekkora hülye. E pár nap alatt pedig szerencsére elmúltak a göbök is.

Azután viszont az ég egy adta világon nem látszott semmi, sem kis idővel később, sem most, sem soha, nem ért semmit az egész cécó, nyoma sem maradt az én szenvedésemnek. Se a nyakamon, se az arcomon (bár emiatt talán hálás is lehetnék).
Teljes pénzkidobás volt, ami a jelmagyarázat szerint itt az egy *-nak felel meg.

Első körben tehát Kedves Krémmániás lebeszélnélek erről a kezelésről, de ha mégsem voltam elég meggyőző, akkor kérlek, legalább alaposabban nézz körül, és profi szakemberrel csináltasd meg.

GretiK
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 24.

Sziasztok! Ahol dolgozom,ott van shr gép és nagyon változó kinek hogy válik be (erősen függ a szőr.minőségétől,mennyiségétől és hogy milyen fázisban van a szőr). Magamon is használtam,így annak az esélye is ki van zárva,hogy a kezelő levenne az erősségből(mert sajnos nagyon sok a panasz,nem azért nem hat mert a gép haszontalan lenne).Kb egy évig használtam a lábszáramon, kisebb -nagyobb kihagyásokkal,bár nem végleges eljárás,de sokat segített. Azt érdemes tudni,hogy legalább 10-12 alkalom kell ha látványos eredményt szeretnétek.Ha végleges eljárást szeretnétek,akkor az orvosi lézert ajánlom. Én azzal folytatnám tovább bár borsos az ára,de erősebb mint az shr.Remélem tudtam segíteni.

Papec
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2017. február 23.

Tegnapi napon készült el a szemhéj tetoválásom. Hát, fájt. De érdekes, a két szemhéjam között különbség volt, nem mindkettő egyforma fájdalommal járt. Csak felül tetováltattam, szerintem és a szakember szerint is, csak felül kellett, mert így lett nagyobb, szebb a szemem. Ma reggelre bedagadt, bevörösödött, úgy néztem ki, mint Rocky Balboa a nagymenet után :D De nem bántam meg. Ma jegeltem, kenegettem popsikrémmel és törölgettem, mert egyfolytában könnyezem. Eddig még nem bántam meg, remélem szép lesz, mert az előrajzolás tetszett.

Lizu
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 23.

A kezelés maga nagyon jó, csak figyelni kell, hogy tényleg az az anyag legyen, amit mondanak.. sok szalonban előfordul, hogy csalnak, mert drága az anyag...

despoina
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 8.

Sokáig kacérkodtam a gondolattal, aztán idén megcsináltattam. A kezelést végző kozmetikussal csak jó tapasztalataim vannak, alapos munkát végzett pakolással, fertőtlenítéssel, radírozással együtt. Számomra nagyon szép eredményt hozott: gyönyörűen tiszta, tónusos, pattanás és piros foltoktól mentes és ragyogóan tiszta lett az arcbőrőm. Nincs szükségem alapozóra annyira szép a bőrőm felszíne. Szerintem megéri nagyon a havi egy alkalom. Másnap kipirosodott az arcom, de arckrém megnyugtatta. Azt nem tudom hogy hosszútávon mennyire roncsolja a bőrfelszínt ez a fizikai beavatkozás, de a krémek hatóanyagai gyorsabban tudnak felszívódni és látványossabb hatást érnek már egy éjszaka után. Nekem vízhiányos,érzékeny, száraz a bőrőm. Igy a kémiai hámlasztás kevésbé jöhet szóba nálam. A bőrradíroknál sokkal hatásosabb, de költséges.

Anita1978
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 35-44  |  2017. január 28.

Az eredeti Scrammek melyhamlasztason voltam a Blahanal.Az itteni irasban felismerni veltem a bunko es nagykepu, idos kozmetikusnot, aki csinalta..Szamomra nem fajdalmas,uveggyapotos szuro erzes, es nagyon szep eredmenyt hoz 6 nap utan.Ezalatt szabira kell menni agy ilyesmi, mert zombikent nez ki az ember. ☺
Evekkel ezelott voltam,akkor volt 40e.
Most mar minden telen megcsinaltatom csak nem Scchramekkel,igy 4 kezeles egy kura (heti 1 kezeles),es a 4..hetre megujulok.Epp most vegeztem az ideivel..Ajanlom.

EnCsibe
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. január 17.

Szóval kaptam egy szempilla szettet. Már szemezgettem vele, hogy majd kipróbálom, mert milyen szép, és drámai és nyílt tekintetet ad, sőt némelyik tök természetes, de így nem halogattam tovább. A csajszi aki felrakta nagyon szakszerű volt, ( annak tűnt, sok tapasztalatom ugye nincs..) még 3 hét után is rengeteg szempillám volt, és tök jól nézett ki, csak mostanra kaptam a következő időpontot, de le is szedettem.
Tapasztalataim, pár pontba összeszedve:
-nem tudom megdörzsölni a szemem
-nem tudom jóízűen megmosni az arcom
-mivel víz nem nagyon érheti, így macerás
-hajmosásnál rendszeresen belement a szemembe a sampon, és csípte, de nyilván mivel nem lehet dörzsölni mert kihullik és visszaszúr, így kínszenvedés volt..
-3 hét után csak simán szúrt a szempilla, hiába fésülgettem, igazítgattam
-leoldotta a csajszi, hellyel-közzel megmaradtak a pilláim, viszont iszonyatosan visszatört, de frankón alig látszik valami a spirálból, és nem azért mert megszoktam a hosszabb pillákat :/
-szóval ricinusozhatom, vagy valami növeszto erősítő szert kenhetek a szempilláimra
-pénzkidobásnak tartom azt a 4-6 ezer forintot amennyiért feltöltik 3-5 hetente
-SOHA TÖBBET!

petruszanna
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. január 9.

Kedves Guffyyy, kérlek írd meg, hogy hova jársz SHR kezelésre. Köszönöm

asdf27
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. december 28.

2016.12.23 Én az akncés hegek és némi ránc kisimítása végett mentem el. Tegnap voltam először.
Előtte utánaolvastam a neten, meg megnézegettem mások kínlódását, és teljesen el voltam borzadva, de úgy voltam vele, hogy most van időm otthon ücsörögni, mert Karácsonyra úgyis szabit veszek ki de poénból csak azért nem veszek ki szabadságot.
A kezelés menete: érzéstelenítőt kennek az ember arcára, utána rajta hagyják, hogy zsibbadjon, és utána kezdődik a kezelés. Az érzéstelenítő egyébként a száj körül zsibbasztja a leginkább az embert. érdemes egyébéként jól elkenni az arcon a szélekre is.
Amikor bementem, a kijövő hölgy azt mondta, hogy ő már a harmadik körén volt, túl lehet élni. MOndtam neki, hogy nagyon félek, jobban mint a fogorvosnál. Erre megszólalt a sarokban várakozó másik csaj, hogy ő fogorvos. .-)
Visszatérve a kezelés menetére: 2 x mentek körbe az ember arcán, a homlokon kezdik és úgy körbe. Azért lélekben készülni kell, hogy nem egy kellemes dolog, és kb olyan érzés, mintha nyomtatott áramkört égetnének az ember arcába. Közben hűtik valami légfúvókával, meg jégpárnával is azon a helyen, ahol éppen nem dolgozik az orvos.
Utána az ember arcán olyan mintha rácspontokkal lenne tele, de ekkor még vállalhatóan néz ki, vagyis még nincs kivörösödve, szépen hazamehet busszal is.

Hazaértem, és lélekben arra készültem, hogy az érzéstelenítő után majd pokoli fájdalmakat fogok átélni, de legnagyobb meglepetésemre nem volt semmi extra, éjszaka sem fájt, csak kellemetlen volt, hogy háton kellett volna aludni.
Másnapra már egészen jól bepirosodott, de még így sem nézett ki vészesen az ember, főleg, hogy reggel a gyógyszertárba vissza kellett mennem, mert nem a napfényvédős krémet vettem meg én okos.
-3 fokban sétálva egyékébnt a pirosság még nem is volt annyira szembetűnő.
Ha már a gyógyszertárnál tartunk: az orvos kétféle krémet ajánlott: Sudocrem, és a Cicaplast vagy cicabio 50SPF+ . A gyógyszertárban figyleni kell, és a cica krémeknél mondani, hogy napfényvédőset akarunk.

update 28.12.2016, ma van a hatodik napom, és szinte teljesen lehámlott a bőröm. A hámlás kb olyan 4. napnál kezdődött, az ötödik napra majdnem mind lejött, ma már csak egy nagyon kicsi maradt. A hámlást egyébként kb úgy néz ki, mint amikor valakinek korpás haja, és így darabokban hullik le bőre. Nem vészes egyébként ez sem, nem fáj, nem érzékeny különösebben. Gyógyulás alatt megjelent 1-2 gennyes pattanás, azokat érdemes hagyni, el is fognak tűnni maguktól, és nem piszkálni, hogy ne vérezzen be a bőr, mert ilyenkor nem igazán ajánlatos nyomogatni.
A bőr szép rózsaszín, egészséges színe van, kellemes ragyogása van, tényleg sokat fiatalít az emberen. Olyan, mintha nagyon kellemes jól sikerült természetes üde sminkben lenne az ember.
A "kráteres" hegeimre azt mondamám,hogy kb max 50%-ot javultak. Azt szerintem nem lehet várni, hogy valaki tökéletesen sima bőrt kapjon, akinek előtte nem az volt. A javulás helyenként változó, az egyik arcomon szinte teljesen megszűnt minden seb, a másikon kb 50%-ig.
Igazából ugye kb 2-3 alkalmat szoktak javasolni az optimális eredméynért. Egyelőre majd akkor megyek legközelebb, amikor úgy lélekben is úgy gondolom, meg szabadságom is lesz rá. Elvileg a fokozott kollagéntermelés hatása egy kicsit később jelentkezik, úgyhogy meglátom, hogy mennyit fiatalodok még. :-)
Egyébként az asszisztens azt mondta, hogy van olyan, aki félévente/évente jár frissítés céljából. Ezt is meg tudom érteni.
Ami még javult, az a mérgesráncom, amit botoxoltattam ugyan, de már egy kicsit későn, és addigra már megtört a bőr. Ez is sokat javult.

Még egy dolog, hogy említették, hogy valakinek kozmetikus csinálta, és megégette. Szeritnem vigyázni kell, hogy tényleg csak orvos által végzett kezelésre szabad menni, mert ezzel komoly kárt is lehet csinálni.

asdf27
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2016. november 18.

én is a mérgesráncot botoxoltatom. nagyon stresszes a munkám, és eljutottam oda, hogy álmomban is ráncoltam a homlokomat. Az első 2-3 nap után megszűnik a kellemetlenség, nagyon jó, teljesen megszűnt a ránc, nincs természetellenes hatása sem.
Személyes véleményem, hogy a ránckrémektől nem lehet várni, hogy a sokévi húzogatás után majd eltűnnek a ráncaink, főleg akkor nem, ha valakinek már a bőrén az arcizmok nyugalmi állapotban is látszódnak a ráncok.