KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Hajfestékek

nagy.nikike
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2014. február 13.

Én az intenzív vöröset használtam, nagyon szép intentív szine lett a hajamnak. Nem szárította ki csak az volt a gond, hogy nem volt elég tartós,gyorsan kopott. De még így is megérte mert nem volt drága.

Azóta kétszer vettem újra a második festés sokkal tartósabb volt. A színe intenzív és gyönyörű teljesen olyan mint a képen, lekörözte az eddig használt Garnier festéket. Ez a színt dicsérték meg eddig a legtöbben, szerintem ennél maradok.

zsdt
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2014. február 13.

Én tegnap festettem be a hajam az 1020-as árnyalattal, egy 2 héttel ezelőtti katasztrófát próbáltam helyrehozni vele ( a korábbi szőke hajamból a Palette Mousse Color 800-as zöldet csinált).
Már az elejétől annyira csípte a fejbőrömet és viszketett, hogy gondolkodtam rajta, hogy lemosom. Egyik hajfestéknél sem éreztem még ezt ennyire erősen. Egy kis idő múlva, ha már nem értünk hozzá, akkor viszonylag enyhült, a végére szinte teljesen elmúlt, de nekem is megfordult a fejemben, hogy ezután nem marad majd hajam.
Viszont csak ennyi negatívumot tudok róla mondani, mert a festék állaga pont jó, nekem nem voltak tőle gubancok a hajamban, könnyen ki tudtam mosni, az illata sem kellemetlen. De ami a legjobban tetszik benne, az az, hogy tökéletes lett a színe, pont olyan, mint a dobozon, és amilyet szerettem volna. A korábbi zöld árnyalatot teljesen eltüntette, szerintem még soha nem volt ilyen szép hajszínem, mint most. :) Persze még kérdéses, hogy idővel milyen lesz, ha elkezd nőni a hajam. Egyedül a csípés, égetés miatt nem vagyok biztos abban, hogy újraveszem.

(2)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes

Alexy
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2014. február 13.

Én a fekete árnyalatát használtam. Finom az illata (többi hajfestékhez képest), selymes lett tőle a hajam, szépen befogta, DE elképesztően hamar lekopott. Elvileg ez egy tartós hajfesték nem? 2 hét múlva újra kellett festeni a hajam...

messin
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2014. február 13.

Tegnap festettem a barna hajamat mokka barna árnyalatra. Az állaga nagyon jó, és az is tetszett, h nem büdös. Festés után a hajam egyáltalán nem lett puha, és ellentétben a többi eddig használt hajfestékkel, szinte teljesen fénytelen. A színről annyit, h a néhány ősz szálamat nem igazán fogta be, így a hajtöveknél inkább egy enyhén vöröses árnyalatot kaptak az ősz szálaim. Már most alig várom, h elteljen pár hét és ráfesthessek valami normális hajfestékkel (Schwarzkopf Natural & Easy vált be eddig a legjobban, ammónia ide vagy oda). Egyáltalán nem vagyok megelégedve ezzel a hajfestékkel, biztos, h nem vásárolom újra.

Barack
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2014. február 13.

Nagyon régóta festem szőkére a hajam, sok festéket próbáltam már, természetesen a kedvencemet már rég kivonták a forgalomból.

Megláttam a dm-ben ezt a festéket, szép színei vannak, gondoltam kipróbálom.

Mire végeztem a felkenéssel iszonyatosan csípni kezdte a fejbőrömet. Komolyan gondolkoztam rajta, hogy lemosom, de inkább vártam. Kb 10 perc múlva javult a helyzet, de korántsem annyira, hogy ezt elnézzem neki. Amikor a végekre húztam rá a festéket, a csípés újrakezdődött. Alig vártam, hogy lemoshassam, és nagyon imádkoztam, hogy a festékkel együtt ne essen le a hajam is.

A kapott szín nem igazán tetszik, kicsit sárgás lett.

Pozitívumok: jó az illata, hogy nem tartalmaz ammóniát, és nem szárította agyon a hajam. De ezek eltörpülnek amellett, hogy nekem az elmúlt 15 évben festék ennyire még nem csípte a fejbőrömet. Soha többet nem veszem újra ezt a festéket.

krémmániás30
Újonc  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2014. február 13.

Nem régen a fekete hajamat kiszőkítettem teljesen szőkére, azóta rengetek festéket teszteltem már, hogy melyik a legjobb, de mindig visszatérek a palette skandinávszőke árnyalatához, ettől gyönyörű színe lesz a hajamnak igazi szőke szín amelyben van egy pici sárga de, inkább fehér lesz tőle a hajam színe, és ami a legjobb benne, hogy nem sárgul be egyáltalán a következő festésig ugyanolyan szép színe marad. Persze csak a hajam tővét festem vele mivel szőkítő is van benne, mégis tökéletesen befedi a hajamat, tökéletes mindenkinek csak ajánlani tudom.

gini88
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2014. február 12.

Nagy reményeket fűztem hozzá, de a hajfestés alatt viszketett a fejbőröm, már ott tartottam, hogy lemosom. Sok hajfestéket használtam már, de sosem volt még ilyen problémám egyikkel sem! Az állaga jó, az illata nem kellemetlen. Csokoládébarna árnyalattal festettem, de túl vörös lett a végeredmény. Az ára 1700.- Ft körül van, bár most akciós a Rossmannban, Én tuti nem veszem újra.

Kata lizator
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2014. február 12.

Csalódtam.
Nem színezett szinte semmit a hajamon a Diószőke szín. Azt tudni kell, hogy szőkére volt festve sokáig a hajam, aztán egyszer csak befestettem 6-ossal. (Így kaptam meg kb. az eredeti hajszínemet, vagy talán sötétebbet kicsit). Rá egy hónappal eléggé kifakult a szín, és a lenövésemen ott éktelenkedtek a kis őszhajszálak (amiket nem az idő, hanem a genetika okozott). Szóval, gondoltam befestem ezzel, és úgyis picit sötétebb lesz, de végülis nem gond. Hát, nem így lett! Konkrétan semmit nem csinált a hajammal!!! Mikor lemostam a festéket, csak annyi volt a különbség, hogy sokkal szárazabb volt, mint előtte! Pedig mindent leírás szerint csináltam: a tövén 15 percet tartottam rajta, majd felvittem a hosszára is, és még 10 percet vártam.
Talán egy pici különbség van: elöl a kis babahajakat picit vörösesebbé tette.
De pl. az ősz hajszálakkal semmit nem csinált.

Egyébként színezés... ez érdekes. Szerintem ez csak egy reklámfogás. Bármely tartós festékkel meg lehetne csinálni a színezést, mégpedig úgy, hogy 3%-os peroxidot használ az ember lánya! Kiszámoltam ennél a festéknél, hogy ez pont ilyen: az 50 ml festékhez adnak 20 ml 9%-os oxit. Amit ha átszámítok normál festék-keverésre (amikor fele-fele arányban keverünk festéket és hidrogén-peroxidot), figyelembe véve, hogy ezt nedves hajra kell felvinni: 50 ml festék+50 ml 3%-os oxi jön ki. Amit a fodrászok úgy hívnak, hogy színezés. Csak éppen a 3%-os peroxid nem képes megnyitni az ősz hajszálak ellenálló szerkezetét, ezért nem tud behatolni a festék. Ennyi.
Maradok a normál festék mellett.

Ina
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2014. február 12.

@kifli
Látom nem éppen mai a hozzászólásod, csak nekem is ugyanez volt a problémám, mint neked...
Bemásolom, amit a Khadi Indigóhoz írtam, hátha tudok még segíteni :)

Kb. már 2,5 éve próbálkoztam növényi hajfestékkel sötétbarna hajszínt elérni, már minden létező márkát kipróbáltam, de semmi nem hozta meg a várt eredményt...Sőőőt, még ahhoz közelit sem... Már majdnem feladtam, és akkor jött a Khadi!! :) :) azért itt is kellett kicsit cseleznem, és kellett jócskán türelem is: először a sötétbarna, aztán a fekete színeket próbáltam, és csak a végére jöttem rá, hogy nekem az Indigóra van szükségem, mert az festi nekem igazán szép mély sötétbarnára!! Ráadásul most már tudom, hogy csakis ezt az elsőre ijesztőnek hangzó "kétlépéses" módszert kellett volna mindig is alkalmaznom, mert amúgy nem lesz olyan intenzív a kapott szín, sőt, egyszer-kétszer bebizonyosodott, hogy az én hajam eléggé hajlamos a zöldülésre... :) bár hajmosás után eltűnt ez a nem kívánatos árnyalat, de a végeredmény egyszerűen össze sem hasonlítható. Ha először befestem vörössel, és rögtön utána ezzel az indigóval, az eredmény egyszerűen maga a tökély!!!! :) Csillog, dús, puha és igazán szép, intenzív mély sötétbarna!! (egyesek szerint fekete - de mivel napsütésben látszik a szép, természetes barnás árnyalat, ezért szerintem akkor is sötétbarna:)) És nagyon tartós! Előbb nő le, mint hogy kopna!
Csak ajánlani tudom!!! 5*!!

nitavondee
Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2014. február 12.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2014. február 12.

Szerintem ebből a 30-as sötét barna a legjobb, azt nem dobja le.. (barátnőm tapasztalata).
Az 500-as barna meg arra jó ha le akarod növeszteni, mivel hamar ledobja és csak egy halvány barnás színt ad a hajnak.

02.10: Imádom! Hosszú vastag hajamra elég volt 1 doboz! (pont elég :D, egyébkét 2-3 doboz kell) 500-as valódi barna árnyalatot próbáltam ki egyelőre nagyon szép barna lett, de nem az a hamvas barna szín, nekem így tetszik. Kicsit szárazabb lett a vége, mint mikor hajszínezővel festettem, de ezen nem aggódom 1-2 mosás után szerintem helyrejön. A tartósságával kapcsolatban majd updatelek.

Update, 03.01: 2-3 hajmosás után (színvédő gliss kur sampon) sajnos ledobta az előző lenőtt részen :( olyan, mintha be se festettem volna csak a hajvégen csillog a szín, A szárazság még kezd helyrejönni szerintem még 2-3 hét. Így sajnos nekem nem jött be, pedig nagyon tetszett a színe elsőre!! Még van egy ugyanilyen doboz festékem..lehet fent hagyom 50percre...az se zavar ha sötétebb lesz.

03.25: végül is a lenövés látszik, igaz nem feltűnő, tehát mégse kopott le a festék, de esküszöm még világosított az eredeti hajszínemen.