Legújabb vélemények - Hajfestékek

• Garnier Nutrisse Creme Tápláló
    Krémek Krémje Kiscsillag5   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Anyukám hosszú évek óta az 53-as Csokoládé nevű árnyalatot használja. Szereti. Próbált másfélét is, de azok nem fogták be rendesen az ősz hajszálakat elmondása szerint. Ez neki abszolút bevált. Mondjuk az elnevezést nem igazán értem, ugyanis egy nagyon szép vöröses árnylatról van szó. Az összetevőlista nem valami szívet melengető. Épp tegnap festettem be a haját és nagyon zavart a szúrós szaga, kicsit meg is fájdult tőle a fejem.

• L'Oreal Preference Wild Ombres
    Krémkedvelő swedishgirl   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Túlérzékenység   Korcsoport: 18-24

béengé! Ezt az árnyalatot ajánlom neked, de azért 5-10 percenként rá kell nézni, mennyit világosított.
    Én sötétbarnára festett hajra használtam a Nr. 1 változatot. Magamnak csináltam, nagyon szép lett a végeredmény. (Ez persze a technikától is függ, én rengeteg videót néztem előtte.) A sötétbarna hajamból vöröses, néhol enyhén szőkés, világosabb barnát csinált, rengeteg bókot kaptam érte.
    Soha nem töredezett a hajam de ettől olyan száraz lett a hajam vége, hogy el se hittem. Hajolajat használok a végekre, azóta tökéletesen rendbejött, újra fogom vásárolni, ha le lesz árazva. Alapból elég drága szerintem.

• Palette Mousse Color Hab Állagú

Csak a (sötét)barna árnyalatokról tudok nyilatkozni, de nekem mindig dicsérték a hajam, mikor ezt használtam. Körülbelül 1,5 éve festem ezzel a hajam, nagyon meg vagyok vele elégedve. Hátközépig érő, viszonylag sűrű hajam van, egy adag bőven elég hozzá. Egységesen fedi be a hajamat.
    Természetesen magamnak csinálom, csak arra kell figyelni, hogy ne kerüljön a fejbőrre, mert sokáig rajt hagyva bizony napokig nem jön le. (Körömlakklemosó kitartó használatával azért gyorsabban.)
    Az illata nekem nagyon tetszik más hajfestékekhez képest.

• Verona Henna Proseries Cream
    Krémek Krémje _-Mia-_   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

A szemöldökömet a barnával szoktam megtámogatni :) Kb 3 hétig tartja a színt, nem irritál pedig nevetségesen olcsó.... A dobozban egy tubus festék, 3-as oxi és egy tök jó fogacskázott spatula van. Én szerintem kb egy éve vettem, és alig az egyharmada hiányzik még csak.... Annyi hogy pont ma tört le a kupak a menetről, így visszacsavarni nem lehet, de egy csík cellux körbe ideiglenesen megteszi (ezért jutott eszembe véleményezni...), míg nem veszek újat.... 5 csillag, mert tényleg semmi bajom vele, ezen kívül - és azért ilyen vegyszert szerintem nem is illik egy évnél tovább tárolni felbontás után, úgyhogy nem zavar, hogy eltörött.

• Wella Color Touch Hajszínező

szépséges

• Wella Koleston Perfect Hajfesték
    Krémek Krémje winnie   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok

Mostanában nem használom, de régebben tökéletes minőségű festék volt. Csodálkozva olvastam a negatív kommenteket. Az biztos, hogy ha nem szakértő ember dolgozik vele, könnyen jöhet meglepetés, főleg a szőkéknél, vagy a szőkített hajra festőknél. Szerintem aki nem szín a színben palettán gondolkodik, inkább kérje ki egy hozzáértő tanácsát, mielőtt otthon nekiáll. Jobban jár és nem fog csalódni.

• Total Keratin Complex Hajfesték
    Krémek Krémje winnie   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok

Ár-érték arányban egy nagyszerű festékről beszélhetünk. Nem mellesleg 100 ml-es kiszerelés, az átlag 50 ml helyett. Csokibarna színben vettem. Az állaga nagyon jó, nem túl híg, elég krémes és sűrű, tehát nem csöpög szerte szét
    A fedőképessége maximális, lemosás és szárítás után konkrétan reklámokban látott csilli-villi, puha, gyönyörű hajat kaptam. Meglepődtem rendesen, mert egy viszonylag ismeretlen termék, ráadásul elég olcsó. Nem mellesleg jelentősen csökkentett az ammónia tartalma. Szuper, újra vásárolós kis cucc ez.

Update: Bő egy hónap telt el a festés óta, és szinte teljesen lekopott. Tanácstalan vagyok, mert ez lehet a FIN aloe verás samponja miatt is. Elsőre elég sötét barna volt, sőt már-már fekete, mostanra lett egy egyébként szép közép árnyalat, némi vöröses beütéssel. (csoki barnában vettem 5-ös alappal, most jócskán 6-os) Ettől függetlenül nem pontozom le, mert szerintem a samponom volt a fő bűnös.

• L'Oreal Excellence Creme Hajfesték
    Újonc vagevi   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

A 03-as, extra világos hamvasszőke színt használom. Mivel sötétszőke hajam van, amelyben sok a sárga pigment, elég nehéz házilag értékelhető szép szőke színt elérnem. Sokáig próbálkoztam mire rátaláltam erre a festékre. Gyönyörű és tartós a színe, pont olyan mint a dobozon, és mindemellett valóban nem roncsolja úgy a hajam. Ha tényleg odafigyel az ember hogy csak a lenőtt részt fesse, hosszú távon sem teszi jobban tönkre a haját mint bármi más, és így nekem még két festésre is elegendő mennyiséget nyújt. Váll alá érő hajra is elég szerintem az egy doboz.
    Mivel mostanság eléggé megemelték az árát, legutoljára kipróbáltam a Preference-t (azt hiszem az extra világos gyöngyszőkét) de nagyon megbántam. Csibesárga hajjal indultam vissza a drogériába beszerezni a jól megszokott Excellencet.
    Amikor elkezdtem használni, kb. a 3. festésre érte el a végleges színét, és ami nagyon fontos számomra, hogy lenövéskor sem sárgul a hajam töve. Ezentúl biztos hogy nem választok mást. Az árát azóta visszacsökkentette a dm és most 2499 Ft-ért lehet hozzájutni. Az illata szerintem egyáltalán nem vészes és a balzsam is szuper, több alkalomra elég. A felvivőflakont igen, a fésűt nem használom, őszintén szólva ki sem próbáltam, az ecset számomra tökéletesen megfelel.
    Bátran ajánlom, de szőkénél tényleg érdemes kivárni a második festést hogy a dobozon lévő eredményt kapjuk.

• Khadi Hajfesték Por - Mogyoróbarna
    Krémkedvelő kittyleo   Bőrtípus: Normál   Korcsoport: 18-24

Tegnapelőtt lett másodszorra befestve a hajam Khadival. Én a mogyoróbarnát világosbarnával keverem, mert féltem tőle, hogy túl sötét lesz. Legközelebb viszont a sötétbarnát fogom, világosbarnával fele-fele arányban, mert az jobban menne a lenövésemhez (a saját hajamnak nincs meleg, vöröses árnyalata, a mogyoróbarna szín pedig vörösesebb, mint a sötétbarna). Imádom ezt a festéket, bár nagyon macerás használni, de egyből látszik, hogy mennyire jót tesz a hajamnak és a fejbőrömnek, csillog-villog, erősebbnek látszik tőle, imádom. A lenövésemet nem fogja be ugyanúgy, mint az alatta lévő vegyi festék maradványos hajamat, így sajnos látszik, de nem vészes, olyan ombrés a hajam így, mert a lenövésem sötétebb (de vörösesbarna árnyalatúvá teszi) a vegyi résznél viszont kopik ki, ahogy telik az idő, és világosodik. Második festésre egyébként jobban befogta a lenövésem, így szerintem van remény, bár ismerőseim szerint nagyon jó így is a hajam színe! Én bátran ajánlom mindenkinek, mert ez nem fogja tönkretenni a hajatokat, sem a fejbőrötöket, plusz nem szívódik be az a sok mérgező anyag ami egy vegyi hajfestékben van :S soha többé nem lennék képes azt kenni a hajamra Khadi után.

ja és én is másfél órát lazán rajtahagyom, annál jobbat tesz szerintem a hajnak ;)

• L'Oreal Paris Sublime Mousse
    Krémmániás Thumpa   Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

70-es árnyalatot próbáltam a sötétebb hajrészeimre (világosbarna, esetleg közép). Nem vagyok elájulva, kb. semmit nem változtatott, vagy csak sötétebbre fogta be, mint kellett volna. Szerintem szőke hajra ideális (legalábbis videókon ezt láttam), bár legalább három olyan panaszt láttam, hogy ez az árnyalat nagyon sötétre fogta be a hajat. Ettől függetlenül a hajam szép sima és fényes lett azon a pár tincsen, ahol kipróbáltam, de hatalmas enrage lett volna, ha az egész fejem bekenem vele, és kapok valami sötét/középbarna színt. Hiába reklámozzák ezt hűdenagyonaztakrva világos barnaként, ez sötét-középszőke árnyalat, és egyáltalán nem világosított annyira. 3-mas, mert jóindulatú voltam.