Legújabb vélemények - Hajfestékek

• Khadi Shikakai Por
    Krémkedvelő zengőalicia   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Nagyon szeretem. Ez az egyetlen olyan termék, amivel a hajam nem egy, hanem két/három napot is kibír két hajmosás között. Az egyetlen hátránya, hogy enyhén barnára színez, ami azonban rendes samponnal való mosás után kijön, ha valaki számára nagyon zavaró.

• Khadi Hajfesték Por - Mogyoróbarna
    Krémmániás Villango   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Két bloggerlány hatására váltottam hajéletmódot, utolsó kence váltásként a natur hajfesték következett. Jutának köszönhetően ( http://jutahajatnoveszt.blogspot.hu/ ) csakis a KHADI jöhetett szóba, így vettem egy mogyoróbarna színűt, és szereztem párom szüleitől egy akváriumi vízhőmérőt. :)
    Nem volt annyira macerás mint amire számítottam. Felkentem ecsettel, rajta volt 2 órát, az előbb mostam le, szárítottam meg. A szín nagyon szép, de sokkal mélyebb mint vártam...ez persze nem zavar, mert az eredeti (fakó) hajszínem is barna. A hajam tapintása mint a selyem, valami eszméletlenül puha és csillogó lett. Az tuti hogy én többet vegyi hajfestékre rá sem nézek. Eddig nem tudom hogy voltam meg enélkül, de meg vagyok róla győződve hogy meg fogja hálálni a hajam ezt a gondoskodást.
    Voltak hidrogénnel szívatott világos vörös tincseim, na azokat rozsdavörösre fogta be, de nem bánom, szép lett.
    Augusztus elején színeztem utoljára a hajam az olia-val.
    Juta szerint a haj kevésbé lesz száraz, töredezett, és a blogján látható mi lett az eredménye annak hogy már nem ken semmiféle vegyi dolgot magára. Remélem az odafigyelésnek köszönhetően pár év múlva a mostani nyakszirtig érő oroszlánsörényem nekem is szép hosszú lesz. ;-)
    Legközelebb biztos hogy keverem majd a vörös árnyalatúval. ;)

• Khadi Növényi Hajfesték Por -
    Krémmániás emilil   Bőrtípus: Száraz   Korcsoport: 25-34

Több mint 1 évig használtam neha hennát, most cseréltem le a Khadira. A neha használata után borzasztóan viszketett a fejbőröm, pedig nagyon szépen befogta a hajam. Nemrég kaptam Khadi hennát, hogy próbáljam ki. 2 óra hatóidő (forró vízzel és egy kis citromlével kevertem ki) után gyönyörűen befogta a hajam, még az őszhajszálakat is . Szép fényes, selymes lett a hajam és nem jelentkezett a viszketés. Ezentúl biztos mindig ezt fogom használni.

• Neha Természetes Hennapor
    Krémmániás emilil   Bőrtípus: Száraz   Korcsoport: 25-34

Lassan 1 éve festem a hajam ezzel a hennával. Az eredeti hajszínem középbarna, nagyon szép vörösesbarna színe lesz. Az ősz hajszálak narancssárgásak, de mivel nekem még nincs olyan sok, nem zavaró. Hennázás előtt mindig fekete szappannal mosok hajat. A hennaport forró vízzel keverem össze, 6 csepp levendula és eukaliptusz olajat teszek még hozzá. 4 órát hagyom a hajamon.

Több mint 1 év használat után lecseréltem Khadi hennára. A nehától nagyon szép élénk színe lett a hajamnak, viszont minden egyes használat után borzasztóan viszketett a fejbőröm. A Bionom oldalon többen panaszkodtak erre a viszketésre, de ott állították, hogy a hennától nem lehet, biztos vmi más. Gondoltam több mindenre, az illóolajokra amit a hennába tettem, a samponokra (a hennával egyszerre tértem át a natúr samponokra). Végül kaptam Khadi hennát hogy próbáljam ki. 2 óra hatóidő után tökéletesen befogta a hajam, az őszhajszálakat is és a viszketés nem jelentkezett. A borzasztó viszketés miatt -1 csillag...

• Garnier Olia Tartós Hajfesték
    Krémek Krémje zsuzsanna.kurdy   Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: 18-24

Hajam előtörténete:
    Eredetileg sötétszőke hajamat, ami növesztés alatt állt / van most is 3x kiszőkítettem (nem most csinálom először mielőtt valaki azt mondja, hogy otthon leégettem...) egészen 10.1-es színig. Alfaparf-al festettem mindig is, selymes és szép maradt a hajam, nőtt mint a gomba, lassan a vállamig ért, amikor jött a nagy sugallat, hogy nekem most márpedig piros haj kell nekem. 8.4-el visszapigmentáltam a hajam, aztán 6.66I-vel befestettem. Gyönyörű volt a színe, szép volt a fénye is. Aztán mivel dobta le a festéket, és a vörösnek nem barátja a hajmosás 2 naponta, meg a pakolás 2 óráig, ezért ezek használata is megritkult (amikor szőke voltam Latte pakolást használtam, és Florillum-ot tettem bele picit, lila sampon minden 2. mosásnál).

És paff. Egyszer csak nem bírta a hajam a pirosat :/
    Nem ápoltam annyira rendszeresen, nem is mostam 2 naponta, mindig összefogva hordtam, és nem tetszett. Akkor jött a sugallat hogy eredeti hajszínemre visszafestem. Nem akartam szőkíteni: mostam minden nap Head & Shoulders-el, pakolás ezerrel, aztán egy C-vitaminos hajradír / pakolás. Na ez tönkretette végleg: száraz, szálló, kifésülhetetlen, csimbók lett az egész. Sírtam, milyen hülye vagyok, le kell majd vágni...tettem rá mindent, minden nap Latte, Avon hajolaj, semmi nem használt, nuku volt.

Mivel egy pasztell-narancs kóccal a fejemen nem mehettem dolgozni, be kellett valamivel festenem. Mivel az Alfaparfban csalódtam, és nem is akartam már csak ammóniamentessel festeni, ezért az Olia-ra esett a választás, mégpedig a 7.13-as sötét bézs szőke színre, ami a legjobban hasonlít a sajátomra.

Mikor bekentem azt hittem sírok: összeragadt a kifésülhetetlen kóctömegem a fejem tetején, csöpögött ezerrel minden felé, lefolyt a fejemen stb. DE! És akkor jött a nagy de, mert ezt az össze vissza színű hajamat mindenhol befogta a festék. Igen, mindenhol, mert a vöröset egy az egyben kiütötte (bézs ugyebár) és egyenletes, csillogó, puha és szép színű hajam lett.
    IMÁDOM! <3

• Garnier Olia Tartós Hajfesték
    Krémmániás cherry93   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)   Korcsoport: 18-24

Tegnap festettem be a 4.6-os mélyvörös árnyalattal a hajamat. Az illata tetszett, az állagával sem volt semmi problémám, és azt a színt is kaptam, amit akartam. Remélem tartós is lesz, és nem csak három napig tart a csoda.
    De! Azt meg kell jegyeznem, hogy a hajam érezhetően szárazabb lett tőle, még a balzsam használata után is. Szinte nyikorog, amikor fésülöm. Ezért csak 4 csillag.

Újonc Lituss   Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 25-34

3 vagy 4-szer használtam már ezt a hajfestéket (mélyfekete), a színével és a tartósságával nagyon meg vagyok elégedve. Előtte Loreál perfect mousse-t használtam de nagyon hamar lekopott a töve kb két hét után ami nagyon zavart ezért váltottam erre a hajfestékre. Viszont ami negatívum amit észrevettem, hogy elkezdett töredezni a hajvégem amit a Loreál hajfestéknél nem tapasztaltam. Most ismét áttérek a Loreálhoz de most a fériához, meglátjuk az mennyire tartós...

• Alfaparf Evolution Of The Color
    Krémmániás ani.kiss307   Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

VÉGRE:))) Ismét van a kedvenc színem az egyik 8,43 azelőtt a Hci t használtam csak sajnos az eltűnt ,de ebből az új fajtából ismét kapható nagy örömömre.A legjobb a 8,34 volt az még nincs ,de remélem hamarosan az is kapható lesz.Szóval ma kipróbáltam ezt az új fajtát.9 es oxival.Szín szuper jó élénk réz vörös,igaz kocsit csípte a fejbőröm és nehezebb a felvitel,de a végeredményért megéri.:))Sokkal jobb mint a bolti hajfestékek eddig azokkal próbálkoztam,de egyiknek se volt ilyen szép színe,hamar kopnak és szárítják a hajat,legalább is az enyémet.Bízom benne hogy ezzel ismét hosszú ideig meg marad a szép élénk szín.

• L'Oreal Casting Creme Gloss
    Krémmániás Dancy08   Bőrtípus: Zsíros   Korcsoport: 18-24

Én a 1013-as és 1021-eset próbáltam nekem bevált már vagy 4et használtam el. Jó az illata és tartós, a kondicionálója elég sok és mindig puha lesz a hajam tőle.

• Syoss Oleo Intense Hajfesték
    Krémmániás fioretta   Bőrtípus: Normál

Ragyogó szőke árnyalatot próbáltam. A hajam festett ezüstszőke, bár már kissé be volt sárgulva, volt kb másfél centis szőkésbarna lenövésem. Nagyon elégedett vagyok ezzel a festékkel, nem csípte a fejbőrömet, nem volt szúros szaga. A lenövést szépen leszívta, bár nem lett annyira nagyon világos, fehéres, mint a többi részen, de olyan pici, árnyalatnyi a különbség, hogy gyakorlatilag nem is látszik, csak ha nagyon nézem :) Egyébként ez az olaj a krémben formula nekem nem tűnt fel, nem lett tőle extra puha a hajam, nem éreztem hogy táplált volna.