KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

kdorci
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. április 29.

Egyszerűen mindenre jó. Bármilyen gyulladást levisz legyen az pl pattanás vagy ínygyulladás. A hajamra is szoktam használni. Belekeverem a samponba vagy a balzsamba.

szzh01
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2017. április 29.

Nagy kedvencem gyors és egyszerű arcpakoláshoz, mivel mindig van a hűtőben és gyakorlatilag ingyen van. Pillanatok alatt felszívja a bőröm, elég 5-10 percere reggel felkenni, s már mehet is az ember a zuhany alá, így a leöblítés is pofonegyszerű. Ha van még egy pár másodpercnyi időm, mézet is szoktam belekeverni, max. 30% arányig.
Ha még több időm van, kutyulok bele még pár itthon található összetevőt, pl: banán, uborkalé, zöld tea kivonat, panthenol, acmella kivonat, selyemprotein, glicerin, kurkuma, stb.
Az eredmény puha, rugalmas, hidratált bőr, feltűnően kisebb méretű pórusokkal.Legjobban a görög joghurtot szeretem, de a normál is megteszi. Döbbenetesen kis mennyiség elég belőle, mindössze 1 teáskanálnyi mennyiség elég a művelethez. Ezzel be tudom kenni az arcomat és a nyakamat, dekoltázsomat is.
Ha véletlenül több készül, beteszem a hűtőbe, s 1-2 nap múlva elhasználom. Próbáljátok ki, érdemes!
Hajpakolások alapanyagaként is használtam már, a kakaós-joghurtos pakolástól nagyon szép lett a hajam.
És persze minden reggel belülről is szépítkezem vele. :-)

karolinapoles
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2017. április 28.

Már két hete csak tojással mosok hajat. Ilyen jo már rég nem volt a hajam. Vegyileg szőkített, gödör. Ez megvastagította, tartást adott neki. Valami csoda. Egyetlen probléma a tojás szaga. Most dupla adag illoolajat raktam bele, es mézet a sárgájába, így most nem érzem. Már nem akarok többé sampont!! :-)

nncsrny
Újonc  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. április 26.

1:9 arányban vízzel higítva kell öblíteni hajmosás után, a még meleg hajat, várni pár percet, aztán hidegvízzel alaposan kiöblíteni. Utána 20 percig levegõn hagyni száradni, aztán lehet hajszárítózni ha muszáj. Száraz fejbõrt rendbehozza, bónuszként nagyon csillog a haj.

roxana1120
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. április 26.

Nem csak a konyhában de a testápolásban is nagyon szeretem. Legfőképpen testradírnak használom. Otthoni tusfürdőhöz teszek és kész is. Selymes puha bőr.

roxana1120

Eddig az arcomra használtam. Kókuszolajat, mézet tengeri sót és két kapszulát összekevertem, felkentem az arcomra rajta hagytam 20 percig utána lemostam. Így az arcradírozás és hidratáló pakolás is megvan egyszerre. Szeretem nagyon szépen tisztítja a pórusokat. Most kezdtem el használni fogfehérítésre is. Eddig kétszer alkalmaztam de már most kezd látszani a változás. Kókuszolajat összekeverek egy kapszulával pár percig mosom vele a fogam, majd a maradék keverékhez teszek szódabikarbónát és azzal is átmosom pár percig a fogaim. Azután sokszor öblítek. Nekem bevált :)

dalmuska
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: < 18  |  2017. április 25.

Tényleg jó bőrradírként, csak nehéz lemosni és szerintem iszonyatosan büdös. Kicsit barnás árnyalatú lesz használat után a bőröm, ami nagyon zavar, szóval egy kis fürdőolajjal vagy szappannal még át szoktam menni a testemen.
Hiába jó, nekem elég macerás a használata, ragad is. Inkább maradok a kristálycukornál.

zsosa
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. április 24.

Imádom a kávét, így bőven van otthon zacc. Újra hasznosítás szempontjából is pozitív dolog, ráadásul többet ér, mint a legtöbb testradír.
Ugyan más kategória, de a hobbi kertészeknek jól jöhet az infó: virág földbe keverve plusz táplását ad a növényeknek.

zsosa

Gyerek koromban használtuk, ha leégett a bőröm, csípésekre, horzsolásokra és szinte minden másra ami megtörténhet egy gyerekkel.
Nagyon hasznos növény, de sajnos még csak itt láttam leírva, hogy jó fül fájásra, korábban jól jött volna ez az infó.

zsosa

Az ízével nem nagyon vagyok kibékülve, még az ízesített verziókkal sem, ennek ellenére szinte már kötelező.
Külsőleg és belsőleg is csodát tesz.