Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

eprescsoki
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. szeptember 17.

Ketszer hasznaltam eddig fogfeheritesre. Fogkremmel osszekevertem, es ugy mostam fogat. Mar ket hasznalat utan is latszik az eredmeny! Megvaltas egy kavezo egyennek, nagyon orulok neki :D

anii99
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. szeptember 14.

Nem voltak hülyék őseink az biztos :D Mindenre jó,de tényleg...szerintem csak a rákot nem gyógyítja,minden másra tökéletes XD Minden formában tartunk itthon, ital, spray,gél és termeszetesen magát a növényt is. Sebekre,hegekre,pattanásra,csípésre, ekcémára,égési sérülésekre, herpeszre! (ami nálam csoda mert sajnos nagyon gyakran jön ki rajtam) tehát tényleg mindenre jó. Nagyon multifunkcionális :) Szép nagy aloe verát lehet kapni az Obiban, kiárúsításba 1300-ért megérte,de 2000-ret is simán kiadok érte ha úgyvan. A kisebb növényeket szépen szaporítjuk :) örök kedvenc,sose válunk meg tőle. Hajra még nincs tapasztalatom, de mindenképp ki fogom próbálni.

susi95
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. szeptember 11.

Ma próbáltam először, de már most csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Csúcsszuper ❤️. Én két adagos kávéfőzőnyi adag zaccot 3 evőkanál kókuszolajjal kevertem ki, és illatosítottam 8 csepp grapefruit illóolajjal (kesernyés édes gyümis kávés nyami illata lett tőle). A kapott massza bokától tokáig bőven elég volt. Garantált a habtest 😁 és nagyon tartós az illata (kávéfüggőknek különösen ajánlott). Nem volt utána a kádat nehezebb kisikálni, mint pl egy fürdőbomba után, és az olajos lében szottyadás radírozás után, felülmúlt minden hiper szuper testápolót. Főleg a hideg beálltával, gyakrabban fogom ezt a rituálét bevezetni, mer brutáljól hidratál.

Clementine
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. szeptember 4.

Pattanások miatt kezdtem tonikként használni. Az elején szépen lehúzta a gyulladást, de kb két hét után egyszer vörös égősre szárította a bőröm. Azóta nem is használtam többet arcra. Hajra viszont nagyon jó.

tara95
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. szeptember 4.

Soha, de soha nem értettem a babapopsi hatást. Egészen máig. Paradicsomlevet és uborkalevet kutyultam össze zöld agyaggal és mézzel, kb 15 percig. És igen, ez a CSODA. Utána a lenmagos esszenciámból vittem fel bőven, a hatás hihetetlen.

Nos, olyan irritált a bőröm évszakváltásnál mint az állat, tegnap végső kínomban felkentem a pari-joghurt-rizsliszt csodámat. Már este is lehetett látni, de reggelre összehúzta a pórusokat, halványította a pirosságot, eltüntette a száraz részeket.

katonka
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. szeptember 3.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. szeptember 3.

Lassan két hónapja használom heti rendszerességgel arcpakolásként (az agyagot kikeverem annyi mézzel amennyit felvesz). Odáig vagyok érte! A bőröm már az első használat után selymesebb volt. A bőr hibáim halványabbak lettek, a pórusokat összehúzta! Mindenkinek ajánlom!

Ivy96
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. augusztus 30.

Szeretek kipróbálni különböző házi módszereket pattanásokra, mert ha nem is használ, legalább nem dobtam ki többezer forintot feleslegesen...:D

Leggyakrabban fahéj+natúrjoghurtot illetve szódabikarbónát használtam, de túlságosan nem voltam velük megelégedve.
Tegnap estére már eléggé el voltam keseredve, ezért rákerestem további házi praktikákra, és nagyon sok pozitívumot olvastam az almaecetről itt is, és máshol is. Ekkor használtam először, vízzel hígítottam fel 1:3 arányban.
Már reggelre is azt tapasztaltam, hogy halványított a pattanásokon, úgyhogy mindenképpen használom majd a továbbiakban, de sajnos az én eleve száraz bőrömet eléggé szárítja, úgyhogy mindennapi tonik nem lesz belőle.
Az a fontos lányok, hogy ne várjatok azonnali csodát semmilyen készítménytől, legyen 5000 Ft-os Bioderma micellás víz, vagy 300 Ft-os almaecet... adjatok neki legalább 1 hetet. Kitartás! ;)

Update: ez a cucc fantasztikus!!! :D még azt is elnézem neki, hogy szárítja a bőrömet, mert körömvirágkrémmel utána szépen helyre lehet állítani. A pattanások szinte nyomtalanul eltűntek nagyon rövid idő alatt. Mindeképpen ajánlom! :)

Ivy96
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. augusztus 27.

Arcpakolásként használtam a fahéjat natúr johurttal elegyítve. Sokat halványít a pattanásokon, és puhítja a bőrt, de nekem egyszer sem tűntette el őket teljesen. Sőt, amikor túlzásokba estem, és nagy elkeseredésemben naponta 3-4 alkalommal készítettem el a fentebb lévő arcpakolást, konkrétan kisebesítette a pattanásaimat, úgyhogy érzékeny bőrűek semmiképp se használják ennyiszer :D

Ivy96

Valószínűleg az volt a baj, hogy túlságosan fellelkesültem a kezdeti javulástól és túl gyakran készítettem szódabikarbónás pakolást a pattanásokra, s egy idő után nekem konkrétan kisebesítette őket, és 2-3x annyi idő alatt gyógyultak be, mint maguktól.

Mielőtt azt gondolnátok, hogy csak a hülyeségem miatt adok 3 csillagot: tanultam a hibámból és jóval ritkábban tettem a pattanásokra szódabikarbónát, de utána már korántsem volt annyira látványos az eredmény, mint a legelső használat után, úgyhogy nekem összességében nem annyira vált be... érzékeny bőrűeknek nem javaslom.

ldiana1027
Újonc  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. augusztus 26.

A 2 rész cukor, fél rész víz, fél rész citromlé receptet használom. Nem volt még tökéletes az eredmény, de 3-bol 3-szor jól használható, vagyis papírcsìkkal tökéletes. Kézzel nem sikerült egyszer sem, nem főztem eddig elég keményre szerintem. 9 fokozatú főzőlapon 6-ra kapcsolva kb 20 perc alatt lett kész, legközelebb kicsit tovább kell főznőm, akkor lesz tuti. Valóban alig fáj, piros is csak fél órát marad a kezelt terület. 1-2 alkalommal sikerült véralàfutàst gyártanom a bőrömre, de ez csak én rutintalansàgomnak köszönhető. Szuper hogy környezetbarát, olcsó, és hogy vízzel lemosható. Érdemes kipróbálni.