KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

esztopiros
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. december 12.

Régi álmom vált valóra a színtelen "hennával", hosszú idő óta gondolkodtam, hogy behennázom a hajam ápolás céljából, de nem akartam színezni...
Ezresért sikerült beszereznem a por 100 grammját.
Illat: 2/10 - Nem elviselhetetlen, de erős istálló illat, ami az kimosás után is benne maradt kb. egy napig.
A hónaljig érő, közepesen erős hajamra kicsit talán sok is volt a 100 gr, hátránya, hogy nem lehet eltenni.
Összesen egy órát állt a hajamon bezacskózva. Eredmény: nem is az tűnt fel, hogy selymesebb a haj, hanem hogy hidratált és rugalmas, ami az én száraz hajamnál nagyon nagy pozitívum, de a már száraz hajvégeken persze ez sem segített.. Szép fénye lett, de nem az a szilikonos fény. Négy napja kezeltem vele a hajam, még mindig szép tiszta és ápolt, pedig átlagosan 3 naponta mosnom kell. Első hajmosás után meglátjuk, milyen lesz, egyenlőre oda vagyok érte, bár nincs kedvem ezt három hetente megcsinálni, bár megérné az is.

Update: több hajmosás után már kevésbé látványos, viszont továbbra is puha és hidratált tapintású a haj. Ami nagyon érdekes, hogy hajmosás közben újra érezni a széna illatot, gondolom kioldódik belőle, de aztán elmúlik.

Gwenny
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. december 10.

Összeségeben azt kell, hogy mondjam, imádom!
Az arcom kész rémalom annyira száraz, de közben mindenre érzékeny, könnyen okoz BÁRMI pattanásokat, gyulladásokat és mitesszereket. Általában az van, hogyha valamivel sikerül visszatáplálnom belé az életet, letisztul az egész, rugalmas a bőröm és egyszer minden oké. Azonban az érzékenységnek hála, ez az állapot nagyon ritkán jött elő, mivel semmit nem mertem rákenni. Eddig egyetlen termék segített igazán és az egy Avon arcolaj volt.
De mivel az Avon szintetikusan, állatkísérletekkel hozza létre azt a cuccot, kerestem, mi lenne a lehetőleg állatbaratabb megoldasra.
Végül itt lyukadtam ki:kókuszolaj.
Nagy dög tud lenni ez az egész, ha az ember nincs tisztában a szűz-nem szűz és ilyen-olyan kókuszolaj fogalmával. Először jól be is sültem egy sütésre alkalmas fél literes Tescos zsírral. Mert hát..
A fene gondolta. Kókusz-kókusz és zsír-zsír...Rákentem a fejemre. Hát, mondanom se kell, hogy egy hétig a Double Wear volt a legjobb haverom-két rétegben...
De mostmár kiműveltem magam k.olajból,szóval megvettem ezt a drágát Rossmannéknál. Rohantam haza-sminklemosas-kb.ket borsonyi cucc az arcra.
Egy órán belül puha, illatos bőr, szebb bőrkép.
Kézre, ajakra és hajra is használom. Isteni.
Ezenkívül aloe vera gélt és permetet használok. A bőröm ápolt és tiszta.

lia0000
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. december 10.

Nagyon szeretem! 1200 Ft-ért vettem azt hiszem. Leginkább a hajamra használom mosás előtt pakolásként, sokkal puhább, fényesebb lesz a lobonc tőle! :) De arra figyelni kell, hogy alaposan mossuk ki! A hajvégekre ugye nem ajánlatos sampont tenni, oda elég a hab is.. De egy kókuszolajos pakolás után érdemes egy pici mennyiséggel a tincseket is átmosni. Első alkalommal sajnos én ezt elmúlasztottam és a hajam vége olajos maradt.. De nem volt para mert másnap gyorsan kimostam :D Testápolóként én nem használom. Nem szívja be éléggé a bőrőm, a pizsamám nagyon büdös lesz tőle. Egyébként magának az olajnak isteni illata van! :) Egy ezeréves kis ajakápoló tégelybe tettem belőle, hát nem győzőm kenegetni vele a szám annyira jó! Nagyon megéri az árát szerintem, sokáig elég, ha egy kicsit odafigyel az ember. Nálam ajakápolóként, hajpakolásként, körömágybőrápolóként abszolút favorit!

Kiara
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2017. december 6.

Nem pont ez a márka van nekem, viszont extra szűz az is, amit arcra használok.
Had mondjam el, hogy borzasztó nehéz ápolni az arcomat.
Érzékeny, rengeteg a kis mitesszer, de amúgy vízhiányos a bőröm, viszont a krémek kicsapják. Tényleg elkeserítő...
Ez eddig az egyetlen olyan dolog így 37 évesen, mit már vagy 5x kentem az arcomra, és javított rajta. Eddigre már más kicsapta.
Viszahúzódtak a mitesszerek, a vízhiány meg eltűnt. Ahol kell mattított, ahol nem, ott hidratált.
Remélem marad így, mert valamit használnom kellene.
Rendszeresen járok kozmetikába tisztításra, remélem ez is segíteni fog.

Próbálok majd időnként kenni bele vitamint, vagy más pár összetevős krémet is.Szőlőmagolajra gondoltm első körben.
Nekem hajra és fogfehérítésre bejött az olcsóbb, vödrös változat, arcra viszont csak ez.
Szemre nem jó, begyullad. Lemosónak marad az oliva olaj.

vidus3
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. december 4.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. december 4.

Hajamra szoktam rakni tojással és ricinus olajjal. Nagyon hatásos! Selymes és fényes tőle a hajam és szépen nő.

vidus3
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. december 4.

Testradírnak használom. Hihetetlen puha, selymes utána a bőröm. Mindent megér.

vidus3
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. november 29.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. november 29.

Esténként az 'egész nap számítógép előtt dolgozó' fáradt szemeimre rakom. Megnyugtatja, nagyon jól esik :)

Mesilla
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2017. november 29.

Arcápolásra próbáltam használni, de mint kiderült, nekem nem jó a zsír, mert kipattogok tőle.
Hajápolásra viszont isteni. Hajmosás előtt fél órával vastagon kap belőle a hajam, aztán dunsztolom vele egy kicsit, és ezután jön a hajmosás. Száraz típusú a hajam, úgyhogy nagyon igényli az ilyesfajta törődést, meg is hálálja. Korábbi hajnövesztési kísérletet feladtam, mert a hátam közepénél megállt a növekedés, és sehova tovább. Nem tudom, hogy ettől van-e, de most már lassan derékig érő a hajam, és szemmel láthatóan egészséges, illetve a frufrumon veszem észre a gyorsabb növekedést, mert nem győzöm vágni, egy hónap se telik el, és már megint a szemembe lóg. Két tégellyel már elhasználtam, most használom a harmadikat, de újra fogom venni.

Mesilla

Csak ajánlani tudom, mert überel mindenfajta csodakencét. Ahogy előttem írták, én is darálva használom, vízzel elkeverve, hogy kb. hígabb iszap állagú cuccot kapjak, és azzal dörzsölöm át az arcom arcmosáskor. Vagy van, hogy fürdéskor végig fent hagyom, esetleg hetente egyszer még szoktam bele keverni kicsi fehéragyagot.
Hagy valami selymesítő réteget az arcon, amitől tényleg babapopsi bőre lesz az embernek. Ráadásul eltünteti a piros foltokat, pattanásokat, nagyobb mitesszereket. Valahogy sokkal élőbb lett tőle az arcbőröm, pedig még csak pár hete használom. Nagyobb változást vettem észre, mint a cigiről leszokás után. Akkor észrevettem, hogy az addigi szürkéből normál rózsaszín lett a bőröm színe, a zabpehelytől viszont szinte sugárzóan egészséges színe lett.

UnicornsOfLove
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. november 28.

Bejártam az egész várost hidegen sajtolt, szűz kókuszolajért, és ezt találtam a Rossmannban. Elvileg a dm-ben is van, de ott nem láttam, csak az ipari mennyiséget a hidrogénezettből, sütés-főzéshez. Ez kisebb kiszerelés, de nem is kell sok belőle. Hajápolásra használom, néha bekenem vele a kezemet vagy az arcomat. Nemrég kezdtem bele a szilikonmentes hajápolásba, nem tudom már kinek higgyek egyébként. Elvileg a sok szilikon felgyülemlik a hajszálakon és nem engedi bejutni a valós tápanyagokat, amik tényleg táplálják is a hajat, nem pedig csak ideig-óráig teszik széppé. Más helyeken pedig azt olvasom, hogy igen ám de a szilikon mivel egy réteget képez a hajszálakon, ezért segít abban is, hogy ne sérüljön a hajszál szerkezete fésülködéskor, illetve az UV-sugárzástól stb stb. Hát már nem tudom... Mindenesetre kókuszolajat fogok használni akármilyen hajápolási rutinom is lesz, mert rosszat biztos, hogy nem tesz a hajnak. Sőt! Nagyon szép lett a hajam tőle, és bár vizesen bitang kócos és alig lehet kifésülni (hát igen, elvileg ez a szilikonmentesség ilyen), szárazon nagyon szép, puha tapintása van. Megszoktam már sajnos a műanyag gliss kur és társai pakolásokat, amiket csak három percig fent hagyok, és szétolvad a kezem a hajamban, olyan selymes lesz. Ez nem is reális elvárás, ha belegondolok. A kókuszolaj ilyesmit nem csinál, nem könnyebb tőle a fésülködés, de érzem hogy sokkal jobban táplálja a hajamat. Szipi-szupi!