KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

Fruzsika941210
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. május 25.

Minden alkalommal ahogy idom engedi melegitek egy tálban kókusz olajat és a hajamra kenem hajmosas előtt :) igazából mindegy melyiket csak extra szűz legyen de a hajam nagyon meghalalja :) persze nem csak ezen múlik a haj ápolása de biztos ,hogy nagyon sokat segít akar ez vagy a Ricinus vagy meg más társai :) én a kokuszt szeretem a leginkább könnyű ki mosni nem hagy zsíros érzetet :) megy az 5 csillag ;)

Neubauter
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. május 22.

Vizallo szempillaspiral es tartosabb alapozo, ruzs eltavolitasara szoktam hasznalni arclemosas elott, nem irrital, gyengeden apol.

Nuvola
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. május 20.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. május 20.

Kezdjük a rossz hírrel. Amire nem jó: testápolónak, kézkrémnek. Megül a bőrön akár egész éjszaka anélkül, hogy minimálisan is beszívódna. Hiába a finom illata, később zsírszagra vált.
Amire viszont jó: hajmosás előtti hajvégápolónak, szemfestéklemosónak, szempillanövesztésre.
Legyen bár vízálló a spirál: neki meg se kottyan. Benedvesített pzs-vel gyengéden letörölhető.
Pillanövesztés: arctisztítás után átfutok a tövükön leheletnyit kókuszzsíros ujjal. Ennyi elég is ahhoz, hogy úgy 2 hét után mutatkozzon az eredmény.

viragnyelven
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. május 19.

Tonikként hasznalom hígítva, illetve hajmosas után (szinten higitva) oblitésre. Fanntasztikus, az arcom imádja, jól rendben tartja. A hajam is nagyon szép fényes tőle. Az illata nem erdekel, ecet, na. De amúgy elillan. Mindig van otthon.

eventually
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. május 19.

Na jó hát nekem olyan szinten szárítja a hajam, hogy miután lemosom, balzsamozok + hajvégápolózok is annyira kezelhetetlen szénakazal lesz a derékig érő hajamból, hogy nem fogom használni... a töve persze még aznap frissen mosottnak látszik, de másnap tocsog a zsírtól. Nem értem, hogy miért működik így, pedig nem egy alkalomról van szó, már többször is próbálkoztam vele. Nem akartam elhinni, hogy egy olaj szárítja a hajat, amiről itt mindenki ódákat zeng, hogy gyönyörű, selymes haja lett tőle.. :’D
Amikor nem használom csak simán samponozok + balzsamozok (ráadásul szilikonmentes) akkor meg visszatér a régi állagú hajkoronám. Nem értem. Miért pont én vagyok az akinek nem jó?
Egyébként 5*-ot adok mert a bőrradíromba ezt rakok és arra a célra meg szuper.

nicolebunny
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. május 15.

A hajamra nagyon bevált! Minden hajmosás előtt (heti 2x) szőlőmagolajjal vegyítve belemasszírozom a fejbőrömbe, a hajam teljes hosszára viszont önmagában kenem, de nem sajnálom ám, hadd tocsogjon. Az illatától egyszerűen elájulok, legszívesebben üvegestől megenném az egészet, de sajna az íze (nekem) nem kókuszos :( Egy hónapnyi, heti kétszeri kókuszolajos-szőlőmagolaj pakolástól a lenövésem 1,5 centis, pedig vékonyszálú és hullámos hajam van, tehát ami nő, az általában le is szokott törni. Mondjuk tudni kell, hogy a hajvasalót is ritkábban használom, csak néha a hajam végeit egyenesítem ki, hogy hosszabbnak tűnjön a hajam.

A pakolást körülbelül 1-1,5 órát hagyom fent általában, de ha hétvégére jön ki a hajmosás, akkor egész délelőtt fenthagyom, kétszer megmosom Inecto kókuszos samponnal és nyom nélkül kijön, nem ragad össze, nem tűnik zsírosnak, hanem csodálatosan puha, szó szerint CSILLOGÓ a hajam tőle és a tartása is sokkal jobb. Én samponozás után használok mindig szilikonmentes balzsamot, de anélkül is tökéletes lenne az eredmény.

Sőt, tegnap úgy ki volt száradva a bőröm a karjaimon és a lábszáramon, hogy egész nap viszketett, semmi testápolóm nem volt kéznél (lusta is vagyok ilyen szempontból, bevallom), és gondoltam, bekenem magam ezzel. Diónyi mennyiséget olvasztottam fel a tenyeremben és azzal kentem be a viszkető részeket tusolás után, és egész hamar beszívódott, és olyan jó illatú lettem tőle, mint az álom. :D
Reggelre pihepuha, fényes bababőrrel ébredtem, és a viszketésnek nyoma sincs.
Tökéletes csoda!
Nekem arcra nem vált be, mivel alapból pattanásokra hajlamos vagyok, és anno elkövettem azt a hibát, hogy ezzel mostam le a sminket és jóó vastagon bekentem a bőrömet éjjelre vele, csodás gyulladt csomók lettek tőle az arcomon, úgyhogy csak óvatosan!!! :)
Ha mosás után szeretnénk hajvégápolóként vizes hajra használni, akkor tényleg csak nagyon nagyon keveset szabad, mert könnyen túlzásba lehet esni vele, nekem első alkalommal még mosás után másnap reggel is vizesnek tűnt a hajam, annyit tettem rá.. Mondanom se kell, jó érzés volt úgy dolgozni menni. :)

gaz1ra
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. május 15.

Nekem bőrre nem kellemes használni, viszont hajra kiváló. Kb. minden második hajmosás előtt rakok fel meleg olívaolajos pakolást, a fejbőrre is mehet belőle, nem zsírosít, sőt mióta használom kevésbé is zsírosodik a hajam. Néha keverek hozzá pár csepp argán- vagy kevés ricinusolajat. Nagyon szép, tartósan fényes és puha a hajam tőle.

Massacre
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. május 12.

Világ életemben gyomorfájós voltam, szinte mindentől képes volt hányingerem lenni véletlenszerűen, ilyen esetekben a szódabikarbóna mentett meg attól hogy épp kijöjjön az aznapi kaja (bocsánat hogy így fogalmazok de nem tudom szebben mondani :D). Egy kis kanál szódabikarbónát keverek el egy pohár vízben és lassan megiszom, pár perc és tényleg sokkal jobban vagyok tőle. Gyomorrontás esetén nagyon beválik.
Pár hónapja fogkővel küzdöttem, egy kisebbel az egyik fogamon, két naponta mostam szódabikarbónával fogat és egy hét után sokkal jobb lett a helyzet.

susi95
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. május 10.

Tegnap este próbáltam ki, miután elfogyott a gránátalmamag olajam, hátha ez is jó lesz testápoló olaj pótlására, és leesett az állam. Mindegyiket veri, hamar beszívódik, és olyan bársonyos és hidratált érzést ad, hogy valami csoda! Én egy kevés makadámiadió olaját is kevertem hozzá (5:2 arányban) és pár csepp grapefruit illóolaját csak az illat miatt, h ne legyek sült husi szagú 😁. Végeredményben egy kellemes gyümölcs illatú, hihetetlenül jól tápláló koktél született, amiért a bőröm odáig van. Majd ha ez elfogy, ki fogom próbálni más illóolajokkal is, h ne legyen uncsi, de minden csodatulajdonságot a napraforgó/étolajnak tulajdonítok, mer hidratálóbb, mint a többi arany árában mért csodaolajok, és az ára röhejes. Mindenkinek ajánlom, kísérletezzetek vele bátran, szerintem megéri.

Nuvola
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. május 5.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. május 5.

Jobb reggeleken már egy adag zöld teával vonulok el tisztálkodni. A tea nagyját leiszom a levelekről, a többit felpaskolom tonik gyanánt. Különösen a T-zóna hálás érte: már aznap érezhető a hatása, mármint az, hogy visszafogja a zsírosodást.