KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

detti23
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. július 22.

Imádom. Számomra ez egy csodaszer :) Immunerősítő, fájdalomcsökkentő, emésztést segítő. Télen teát készítek belőle, nyáron citromos-gyömbéres limonádét iszok. Ha érzem, hogy kezdek betegeskedni vagy csak kapar a torkom, megeszek belőle egy kis darabot lereszelve jó sok mézzel, azonnal helyre tesz. Menzesz előtt és alatt rendszeresen iszom, nekem sokat segít a közérzetemen.

tthfnn
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. július 19.

Egy kis olíva olajjal vagy repce olajjal keverem össze és így használom test illetve arc radírként. A hátam eléggé pattanásos, már nagyon sok mindent próbáltam rá de eddig semmi nem használt. De ez úgy tűnik eddig beválik. :) Szépen levitte a nagy gyulladt pattanásokat illetve a hegeket is kezdi halványítani. Egy héten egyszer szoktam átradírozni vele.

tara95
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. július 18.

Amikor nagyon ideges vagyok, nekiesem az arcomnak. Utána mindig megbánom, nagyon régen volt ilyen utoljára, de most megesett. Az aloe a gyógyír, egy kis darabka a növényből és sokkal szebb már egy óra után, leviszi a gyulladást. A szétsírt szemekre és éjszakázásra még keresem a tuti tippet...

Most egy kis tégelybe nyertem ki belőle folyadékot és összekevertem ligetszépeolaj kapszulával. Minden szupi, enyhén zöldes átlátszó. Mondom keverek hozzá még ázsiai gázló kivonatot is. Eltelik x idő és azt hittem hogy haluztam valamit, az aloe vera BUGYIRÓZSASZÍN lett :DDDDDD a gázlótól. Kémikusok ha van kedvetek oktassatok ki, mi a fenétől van ez? Nagyon dizájnos :D

Plusz: a legjobb sminkfixáló készül belőle. Mondjuk én EH aloet használtam, 1:3 arányban meleg ásványvízzel, csodálatosan tartja a sminket, eltünteti a porosságot, nyugtat. Szuper :)

Judittttt
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. július 18.

A Pödör féle lenmagolajat szoktam venni, mostanában pedig egy másik márkát, aminek hirtelen nem jut eszembe a neve, de szintén a dm-ben kapható és ez meg arany lenmag és mák olaj keveréke. Nekem a sima lenmagolaj szaga elviselhetetlen volt, az íze meg még inkább, és ez a kevert verzió enyhébb. Azért vettem anno, mert volt egy kallosos hajvégápolóm meg balzsamom, amikben volt lenmagolaj, és mindig különösen jót tettek a hajamnak, szóval gondoltam kipróbálom a természetes verziót. Én nagyon megszerettem, fogyasztani nagyon ritkán szoktam, de az első vélemény miatt megpróbálok rászokni :) hajra csodás szerintem, én fejbőrbe is masszírozom és végekre is, rozmaringolajjal és kókuszolajjal, néha kis ricinussal vagy jojobával keverve, és nagyon hatásos. De csak teljesen önmagában is nagyon jó, azoknak, akik nem akarnak vele pepecselni. Különösen jó, ha kb másfél-két hetente az ember a fejbőrébe is masszírozza. Minden ilyen alkalom után érezhetően feltölti a hajamat, sokkal szebb, puhább, hidratáltabb, jobb a tartása, dúsabbnak hat. Nekem mindennél jobban bevált, ha csak egy olajat használhatnék a hajamra, ez lenne az. Az illata nem a legeslegjobb, de nem is büdös, megmagyarázhatatlan illata van számomra ... talán amikor a dióról azt a zöld tokot lefejtik, annak van ilyen illata. De a szép hajért ez viselhető. :)

racheldawes
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. július 17.

Hajpakolásként használom, hetente egyszer, mosás előtt 1-2 órával a tarkómtól a hajvégekig felkenve. Ilyen tartós selymességet és hidratáltságot még eddig egyik hajápoló termék használata sem eredményezett. A száraz, töredezett hajvégekre is megoldást jelent, még hajvégápolót sem kell használnom, ugyanis ezt a szerepet is tökéletesen betölti. Nagyon örülök, hogy rátaláltam, úgy érzem, állandó lakója lesz a fürdőszobámnak.

tomkogy
Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. július 17.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. július 17.

Mivel nem ismertem a narancsvirág illatát, én a tipikus narancs illatot vártam, így meg kellett szoknom ezt a teljesen más, számomra először szokatlan, nem túl kellemes illatát. Emiatt - az eredeti elképzelésemmel ellentétben - nem arcpermetként kezdtem el használni, mint a rózsavizet, hanem tonikként. Úgy bevált, különösen úgy, hogy már teszek hozzá egy kis holt-tengeri sót, hogy finomítsa a pórusokat. Az arctisztító hatása is érezhető tapasztalataim szerint.

paranoidcat
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. július 13.

Ha eszembe jut, akkor arcra szoktam tenni a levéből egy keveset hámlasztónak, de amúgy csak megeszem, mert a kedvenc gyümölcsöm.

sophiie
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. július 13.

Gyulladt pattanások ellenszere. Letörök egy kis darabkát a levélből és bekenem vele a problémás területet. Szépen megszünteti a gyulladást természetes módon. Nagyon szeretem.

katdly
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. július 13.

Igazi csodaszer! 2000-ért vettem egy szép nagy aloe verát, azóta is szépen növekszik, alig tudok mit kezdeni a sok levelével..:D
Arcápolási rutinom szerves részét képzni, éjszakára bekenem vele az arcom-szemöldököm, pár perc alatt megszárad, majd reggel lemosom. Nekem úgy vettem észre levitte a pirosságot és kevesebb a pattanásom is.
Leégésre illetve szőrtelenítés utánra is kiváló, nagyon szépen megnyugtatja a bőrt.

Enne
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. július 10.

Ugyanúgy vagyok vele, mint @eventually. Ezért ezt a hozzászólást én kifejezetten hasznosnak találtam. ;) A hajam egy részére kentem fel hajmosás előtt fél órával, csak én egy másik pakolás kíséretében (biztos, ami biztos alapon). Jól rá is fáztam, mert olyan lett a hajam, mint a söprű. :O De hogyan.... Egyébként lehet, hogy több tényező is közrejátszott ebben, például hogy több, mint 6 hete volt festve utoljára a hajam, és már nagyon kiszáradt, kifakult. De az én göndör és szöszös hajamra még a levegő páratartalma is hatással van, meg kb. még a telihold is. :D Egyébként bőrradírba keverve csodaszer, két napig nem kell testápoló! Persze szintén használatos konyhában is. :) A hajas dologért azért le kell vonnom egy csillagot.