KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

TheGirl
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. november 17.

Arcradírként haszbálom úgy, hogy teszek egy keveset a kezembe a kávéból, majd nyomok rá egy kis tusfürdőt, és összekeverem őket, majd az arcomra kenem. Finom illata van, természetes, mindig van itthon, és puha lesz tőle a bőröm.

Mankadora
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2018. november 17.

Hajra hasznalom, hajmosas után, miután leöblítettem a balzsamot. Nem mosom ki. Szepen kihozza a hullamokat, es szep fenyes lesz tőle a hajam. Ha kicsit megkeményedik, a keménységet simán ki lehet nyomkodni, akar par csepp arganolajjal. Mar fel eve hasznalom, es segített rendbehozni a vasalástól megviselt hajam. Es korabban mindig egy szöszös nagy kazal lett a fejemem hajmosás utan, de lenmagzselével szep hullamos, itt-ott göndör lesz, és hihetetlenül puha.

Shasta603
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. november 16.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. november 16.

Nála jobb bórradírt el sem tudok képzelni a vékony és érzékeny bőrömnek! :) Hetente egyszer kb. egy csapott evőkanálnyi szűz kókuszolajjal keverem össze (úgy szemre), és mehet is a nedves bőrre, méghozzá tetőtől-talpig. Szappant olyankor nem is használok, hiszen a radírom enyhén lúgos, a bőrt megtisztítja, bár nem habzik ... Végül jöhet a langyos-meleg zuhany (a legvégén persze takarítás is, hiszen az olajtól roppant csúszós lesz minden). És ezt nevezem én igazi zuhanyozás közbeni testápolónak, hiszen a bőr felfrissül és a meleg gőzben feltárult pórusokon át a kókuszolaj igazán mélyre fölszívódva táplált, csodás illatú és puhaságú bőrképet eredményez .... :) Azt is nagyra értékelem, hogy nem csak engem, de a környezetemet sem mérgezi .... :)

veronka052194
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 18-24  |  2018. november 13.

Soha nem hittem, hogy felkenve ennyire hatásos....régebben próbáltam enni, de borzasztó volt. Pakolásnak a legjobb!

umpalumpa
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2018. november 8.

Minimalista életmódos videókban láttam/hallottam, hogy mekkora csodaszer a kókuszolaj és milyen sok kencét ki lehet vele váltani. Ezt persze nagyrészt huszonéves lányok ajánlgatták, így fenntartással kezeltem a dolgot. Beszereztem azért, mert hátha beválik.
Mondom előbb miben nem volt jó, legalább is önmagában: kézápolásra. Baromi száraz a kezem bőre, behörpinti hamar, de feszül tovább. Hajvégápolónak száraz hajra. Beszívódik és semmi. Persze az én sörényem elég sprőd tud lenni nedves időben, de sokat meg nem fogok felkenni, mert 2 nap múlva moshatom újra olyan zsíros lesz.
Amire bevált: feljavítani vele gyengusz testápolót. Sarkat és könyököt puhítani, bár sarokhoz csak mással keverve elég.
Amire szuper: szemfestéket letörölni. Mert nem irritál, leolvaszt mindent. Tulképp az egész arc letörlésére alkalmas, csak tartok a patiktól, amit okozhat. Éjjelre szemkörnyékre ápolókrém helyett szoktam még kenni. Szintén a tisztasága miatt szeretem ezen a területen.
Az illata ínycsiklandó, szeretném megenni, pedig nem zsánereim a kókusz-illatú kencék. De ez más, mert eredeti és természetes.
Szeretem arra a néhány dologra használni. Még nem döntöttem fogok-e még venni.

jankihun
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. november 7.

Párszor már elém került a "hagyma mint hajhullásgátló csodaszer" hír. Gondoltam, kipróbálom. Lereszeltem egy nagyobb fej hagymát - azt hittem kifolyik a szemem. Ebben a helyzetben az sem segített, hogy vizet vettem a számba, vagy ittam (egy kisebb fejnél ez még jó praktika)-szóval toljátok úszószemüvegben :) . A levét leszűrtem, majd egy flakonba töltöttem. Igyekeztem a hajtövekre fújni, jól bele is masszíroztam. Feltűztem, zacskót kötöttem a fejemre, és úgy egy órán át hagytam fent. Körülbelül a reszelés második felében kapcsolt ki az orrom, úgyhogy a hagymaszaggal nem volt gondom. :) Mindezek után a szokott módon hajat mostam. Reggel felkelve nem volt durva hagymaszagom, de azért érezhető volt a hajamon. Ez a nap folyamán sokat romlott, ha kimelegedtem. Remélhetőleg holnapra elmúlik a szag. Ezen talán segített volna a citromos lemosó, amiről persze csak utólag olvastam (hagymapakolás és hajmosás között-facsart citromlé+víz), és az illatos sampon, mert most csak a balzsam volt illatosított, az se a masszívabb fajtából. VISZONT reggel a hajam brutál selymes volt. :) Igyekszem majd folytatni ezt a kúrát, hogy huzamosabb idő után is tudjak majd véleményt írni - a kivitelezéssel gondban leszek, a párom utálja a vöröshagymát. Még pörköltben is. :D

Verdure
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. november 5.

Minden előttem lévő hozzászólással egyetértek. Használom arcra tonikként és hámlasztóként. Hajöblítéshez - hosszú, sűrű és problémás hajam van, utána simább, fényesebb, könnyebb és gyorsabb a szárítás. Még a fodrászomnak is elmondtam, hogy hosszú évek próbálkozásai során sem találtam soha, semmilyen drogériában kapható terméket, ami jobbat tett volna a nehezen kezelhető hajamnak. Korpásodás ellen is igazi csodaszer, ráadásul környezetkímélő és olcsó.

Nikuczi
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. november 5.

Bőrproblémákra, sérülésekre, horzsolásokra használjuk. Férjemnek elég gyakran begyullad az egyik lábkörme mellet a körömágy, mindig török egy darabot, kikaparom belőle a zselét, rákenem, majd dunsztba teszem neki egy éjszakára. Reggelre szinte kiszippantja a gyulladást, szépen leapad, és rá egy-két napra már rendben is van.

Zsuzsek
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. november 4.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2018. november 4.

Az egyetlen almaecet, ami lemegy a torkomon, és nem öklendezem tőle. Meglepően finom a többihez képest, bár azért a finom nem azt jelenti itt, mint egy tortánál :-)
Benne van az 'anya', vagyis szűretlen, de ettől még jobb, mert ez jó a gyomornak, és lényegi pozitív hatását adja.
A DM-ben már nem árulják, bár az eladó azt mondta, h az új, saját márkájú almaecet 'ugyanaz', csak más a brand... De az igazság, h nem ugyanaz, bár hasonló, mert abban is benne az 'anya ecet'. Az Alnatura és a DM megszüntették a közös munkát (összevesztek). De a Müllerben kapható a teljes Alnatura termékvonal, nagy örömömre.
Összegezve: utálom az almaecetet, de ha mégis kell, akkor nálam ez az egyetlen. Végigpróbáltam vagy 15 különbözőt, mert van olyan étrendkiegészítőm, amihez ez kell. Ez nyilván személyes ízlés kérdése. De ha ti sem szeretitek, és az egészségi hatása miatt mégis jó lenne, akkor próbáljátok ki, hátha bejön!

Verdure
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2018. október 30.

Mindig van otthon aloém. Égésre, horzsolásra, bármilyen hámsérülésre sokkal hatékonyabbnak találom, mint a patikai hámosító kenőcsöket. Arcbőrre is használom időnként, egyenesen a felvágott levélből. (Ha jól érzi magát, nagyon gyorsan szaporodik, 10 éve kaptam egyetlen növényt, azóta minden évben tukmálom ötösével szétültetve az ismerőseimnek, és a maradékot próbálom a lakás és az erkély különböző zugaiba kimenteni, de még így is van amit végül kidobok.) Egyelőre nem kevertem más készítményekkel, de az itt olvasott vélemények alapján lehet, hogy ki fogom próbálni.