KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

ssteff15
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. március 24.

Sok apro mitesszerem van, amik nagyon zavarnak es nem tartom tul esztetikusnak, annak ellenere, hogy tudom hogy rettento nehez eltavolitani oket, legalabbis en mindig nagyon megszenvedtem veluk. Sokaig csak nyomkodtam, de rettentoen hamlott a borom utana es egy napig piros, irritalt volt a borom. Egyszer noverem emlitette, hogy zselatin es viz keverekebol csinaljunk maszkot...de nekem nem volt kedvem kiprobalni es fel is adtam egy idore a harcot. Aztan egyszer gondoltam kiprobalom...es lass csodat nagyon durvan kiszedett mindent...pedig mar azt hittem, hogy annyira bevannak gyogyulva, hogy az Isten nem.imadkozza ki oket onnan. Nagyon szepen tisztitott, a felvitt retegek kozott mindig megvartam hogy megszaradjon az elozo. Nekem nagyon jol mukodott utana marmegint jatszi konyedseggel tisztithato a porus. Nagyon meg vagyok vele elegedve, olcso, es sokkal hatasosabb mint barmi mas bolti keverek ami tele van olyan anyagokkal is ami nem valo borre.

tonic
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport:  -  |  2017. március 22.

Nagyon jó minőség,szeretem az illatát is, hogy szűz és viszonylag jó áron, azért már megéri,jobb áron van,mint hasonlókat ígérő társai.Nemrég nagyobb kiszerelésben is bevezették,ha vki sokat használ, érdemes azt vennie.Én hajra, kenyérre,bármire, sokkal jobb alternatíva,mint más dolgok.

b0rzi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. március 22.

Siss véleményét követve én is elkezdtem a hajamra használni, úgy, ahogy leírta, viszont szerintem nekem egy kicsit hígabbra sikerült... Na nem baj, a lényeg, hogy hajmosásnál végre nem tincsekben hullott a hajam :D bár fésülésnél még mindig hullik egy kicsit, és még mindig viszket...

Amiért én csodának tartom: volt a szám sarka felett egy szárazabb folt, ahol szemmel láthatólag húzódott a bőr is, hámlott is, elég csúnya volt. Hiába használtam rá bármit (az Uriage ajakápolótól kezdve sudocreamen és ilyen-olyan hidratáló krémen át az aloe veráig), semmi nem használt rá, volt ami enyhítette, de nem szüntette meg. Aztán úgy gondoltam, éjszakára ebből a lötyiből locsolok a foltra, nagy baj nem lehet... Majd még kentem rá aloe verát is.

Hölgyeim (és uraim), 2(!!!) nap alatt úgy elmúlt a száraz folt amivel másfél hónapja szenvedtem, mintha soha ott se lett volna! :D

Másik, amiért csoda, hogy vettem egy topánkát, és csúnya hólyagosra törte a sarkam, ráadásul az ki is fakadt. Gondoltam megint, mi baj lehet, egy éjszakára jól befújtam ezzel a vízzel (majdnem sikítottam :D eléggé kellemetlen), és egy darabka aloe verát ragtapaszokkal a hólyagra rögzítettem. Reggelre (!!!) a hólyag helye még fájt, és piros volt, de az a csúnya bőr (gyakorlatilag maga a hólyag) eltűnt! :D

Zaynab
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. március 21.

Mindenki max. pontot adott eddig, de én nem fogok, mivel nem teljesen vagyok megelégedve.
Kb. 2 napja használom a bio / organikus kókuszzsírt (olajat) és nálam nem vált be, legalábbis az arcomon nem.
Az arcbőröm vegyes/kevert és háromszori "zsírozás" után azt mondhatom, hogy eleinte teljesen jónak tűnik az arcom, majd reggel felébredtem és száraz volt a bőröm tapintása, tehát semmit sem használt a zsír az arcomon, sőt.
A testemen puhább a bőr, de az arcomon nem.
Konkrétan száraz a bőröm, mintha tele lenne grízes pontokkal, kaparásokkal.

A kókuszzsír most le van árazva és 1300-ba kerül, mint a Rossmann-ban kapható (bár az 20 ml-rel kevesebb is).
Az Alnatura termékek állítólag most már dmBio-ként kaphatóak, az eladó mondta. Én is már a dmBio márkát vettem meg.

A termék illata nagyon finom.
Kissé csalódott vagyok, pedig ez a kis tégelynyi kókuszzsír elvileg extra szűz és finomítatlan nyers anyag, de nálam az arcon nem használt, legalábbis ebben a pár napban.
A négy csillagot az illat, a bio és organikusság miatt adom és mert a testemen azért jó viselni, csak hát nálam nem volt jó az arcomon.
Még tesztelgetem és próbálgatom, de nem biztos, hogy újraveszem testvajként, mert ahhoz túl kemény és körülményes használni (noha a bőröm hamar olvad).

reekkii95
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. március 21.

Egy csodaszer. Külsőleg ls belsőleg is.

Martu0508
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. március 21.

Pattanások ellen használom főkènt, ritkán arcpakolásnak vìzzel vagy gyògynövènyfőzettel kikeverve. Az èn bőrömet szárìtja, de szèpen tisztìt. Pattanáson egèsz èjszaka rajtahagyom, èrzem ahogy pulzál ès dolgozza ki őket :)

siss
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. március 21.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. március 21.

Nekem hajhullásra nagyon bevált!Előtte majdnem 1 évig Bánfit használtam,azt is szerettem,de a gyömbértől még az eddiginél is kevesebb hajam hullik,gyakorlatilag alig pár szál.(nem is emlékszem mikor volt utoljára ilyen,pedig sok hajszeszen túl vagyok már)
Olyan október óta használom,napi rendszerességgel.Fürdés előtt feldobom,aztán majd megszárad a melegben,hajmosás előtt pedig jól belocsolom és mehet rá a sapi pár órára.Hormonális gondjaim vannak és a hajam sínyli meg,így állandóan kell valamit használnom,ha nem szeretnék kopasz lenni.
Levágok egy nagyobb darabkát,lekapargatom a héját és aprítógépbe dobom,majd hozzálöttyintek kevéske vizet,annyit,hogy éppen össze tudja turmixolni a gép.Lényeges,hogy a gyömbér több legyen mint a víz,különben gyenge lesz.Leszűröm és csepegtetős vagy fújós flakonba öntöm.Kapok olyan 80-100 ml lötyit.Használat előtt alaposan fel kell rázni!Hűtőben szoktam tárolni,szobahőmérsékleten esetleg megposhadhat,bár ez a mennyiség pár nap alatt elfogy és készítem a következőt.
Annyira jó,hogy nem büdös,nincs benne alkohol,denat alkohol,nem szárítja rommá a fejbőröm,hajam,nem viszketek tőle és nem lesz rögtön csatak zsír se tőle a haj.Teljesen természetes,tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal,ráadásul így használva nem is drága,mert egy nagyobb darab hetekig elég.Van tőle sok apró babahajam,illetve amióta elhagytam a Bánfit nem romlott a kinézete ami lényeges.
Egy kicsit körülményesebb a használata,mivel ugyebár ez vízalapú,tiszta vizes lesz a hajunk és kell idő míg megszárad.Fűtési szezonban nem gond,hajszárítózni meg nem akarom állandóan.Mostanában amíg be nem jön a meleg idő addig visszatérek a Bánfira.
Youtube-on többféle recept van,lehet olíva-,kókuszolajba is tenni,de nekem a vékonyszálú hajam miatt a legegyszerűbb felhasználási mód való.
Akinek hullik a haja próbálja ki,hátha másnak is beválik!

oliviag
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. március 20.

Számomra tényleg egy csodaszer!!! Itteni véleményekre alapozva vettem meg hajöblítőként, 1/9 arányban használom vízzel, eddig még csak ismerkedem vele, de itt rengeteg hasznos tippet olvastam a használatával kapcsolatban. Eddigi tapasztalataim nagyon pozitívak, eddig semmi nem okozott ilyen puha hatást a hajamon, nagyon imádom, én egyébként még az illatát/szagát is szeretem. :D Hajöblítés mellett, másik hasznos hatását fedeztem fel, hogy erősen gombaellenes tulajdonsággal rendelkezik, így a nemrég kijövő napgomba foltjaimat tudom kezelni vele vizes hígitással. :)

tara95
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. március 19.

Az alnaturához képest olcsóbb és jobb. Az illata valami csoda, tömény krémes rafaello. Az alnatura furán darabosodott a végére, kemény kis izék jöttek létre benne amik nem olvadtak el. Mivel fejre használom (smink, haj), nem volt túl kellemes. Ennek azonban olyan érdekes habos állaga van, öröm használni, most gyorsan fel is kentem a vizes hajamra és fejbőrre egy órára egy kis mennyiséget, hajat mostam és az eredmény WOW csodálatosan puha a hajam. Ami elég szép eredmény, tekintve, hogy egy agyagos hajmaszk olyan banyát varázsolt belőlem, hogy még a párom is szomorúan kereste a ,,régi" puhaságot. Jelentem, visszakaptam. Mivel sem külön balzsamot, pakolást, hajvégápolót nem használok, csak ezt a hajamból előjönnek a napfény hatására a vöröses pigmentek, szó szerint szikrázik. Ez teljesen az olaj érdeme. Millió*****

BlindedByLipstick
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. március 18.

Házi mézzel keverve használom arcradírként. Kíméletesen, de mégis hatékonyan tisztítja a bőröm és hidratál, nagyon kevés arckrémet használok utána, ha úgy érzem, hogy húzódik az arcom. Amióta használom, kevésbé zsírosodik a bőröm és hamarabb elmúlnak a pattanások, egyszerű, de nagyszerű házi csodaszer.