KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Konyhai/házi szépítőszerek

tomkogy
Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. január 19.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2017. január 19.

Update: a már leírt ásványvizes permetemet egy jó ideje továbbfejlesztgettem és lassan vitaminos szérum lesz belőle:
Maradt a jó minőségű mentes ásványvíz + aloe vera. Kiegészítettem c vitaminnal.
Nagyon jó volt egy pici panthenol habbal, amit belekevertem.
Már nem turmixgépben, hanem kávédarálóban készítem, így csak át kell szűrni, és beletölteni a fekete színű, nem átlátszó szórófejes flakonba.Továbbra is hűtőben tartom. Soha nem volt még ilyen sima és puha bőröm. Kipróbálom egyéb "adalékokkal" is, mert nagyon tetszik.

Aloe verás ásványvizes permetet készítettem belőle, nagyon jól hidratál, gyulladáscsökkentő hatása is van és hűsít!
Egy nagy virágládában van bőven aloe vera növényem, és úgy gondoltam, hogy nagyon jó magyar ásványvizeink vannak, miért ne próbálnék meg egy ilyen filléres hidratáló arc/testpermetet készíteni?
Az aloe vera levélből levágok egy 3-4 cm-es darabot (nem sajnálom, van bőven), kikaparom a belső zselés részt egy kis szűrőbe. Átpasszírozom egy kiskanál és az ujjaim segítségével, közben (mentes) ásványvizet is öntök rá a szűrőből. Most éppen Szentkirályi Oxigen-el készítettem, nitrit és nitrát nem mutatható ki benne. Jól összekeverem, sőt a legjobb turmix-ba önteni, és úgy alaposan összekeverni. Aztán átöntöm egy kis spriccelős flakonba. Most éppen egy Alverde-s testpermet flakont (100 ml) használok erre a célra, szerintem jó a fúvókája. Volt szép, dekoratív üvegem is, de sajnos az kicsúszott a kezemből, amikor kivettem a hűtőből, és a testápolós ujjaimmal kezdtem el pumpálni:(.
Ebből már ki is derült, hogy a filléres csodaszeremet nem sajnálom tokától bokáig is használni, mivel 5-10 perc alatt újat kutyulok, és napi többszöri használat mellett, hűtőben tárolva is közel 2 hétig elég.

romsicsbori
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. január 18.

Életem első házi ajakradírját hirtelen fellángolásból kutyultam, hársfamézből. 5 evőkanál répacukor, 1 teáskanál ricinusolaj,1 teáskanál argánolaj, egy kicsi fahéj és annyi hársméz, amennyitől radír állaga lesz. Semmivel sem tud kevesebbet, mint az indokolatlan magas áron kapható Lush ajakradírok. Kíméletesen leradírozza az elhalt hámsejteket. Használat után lényegesen puhábbak az ajkaim, főleg ha kicsit rajtahagyom. Bónusz, hogy nem muszáj visszamenni a mosdókagylóig, hogy eltávolítsd... :)

Annu
Újonc  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. január 18.

Eddig az arcomra kentem még csak,ami zsíros és vízhiányos, úgyhogy ebben a hidegben cserepesre száradt a bőröm. Vattakorong segítségével egy vékony réteget kentem az arcomra, és az első használat után látszott a hidratáló hatása. Életteltelivé varázsolta a bőröm, és elmulasztotta a viszketést, amit a hideg okozott. :)

juditka70
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2017. január 17.

A gyömbér nemcsak csodálatos fűszer,hanem gyógynövény is. Nekem sokat segített a fogyókurában,vér tisztító,és emésztést elősegítő gyógynövény. Ez mellett megóv a baktériumtól,és a vírustól. Azonban nem szabad túlzásba vinni a fogyasztását,mert, vannak kellemetlen hatásai is. Gyomorégést,puffadást,és hasmenést is idézhet elő. Vérhígító hatású is.

Beu
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. január 16.

Eléggé problémás a bőröm, de mostanában kezd egyre szebb lenni. Karácsonykor gondoltam egyet és kipróbáltam. Sajnos az első pár alkalommal annyira híg lett, hogy alig tudtam felkenni. Már azért ráéreztem, egy fél kockához egy kis késhegynyi mézet teszek, és szépen összekutyulom. Addig hagyom fent, míg nem kezd el már repedezni. A szagával nincs különösebb gondom, nem túl kellemes, de elviselhető. Már elsőre is észrevehető volt a változás. Úgyhogy folytatom serényen, mitesszerekkel is kezd valamit, és a pattanásokat is kezelésbe veszi.

HomlokPuszi
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. január 15.

Tejjel elkeverve pakolásként csodaszer. Egy nap alatt levitte a gyulladást a pattanásaimról.

juditka70
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2017. január 15.

Kizárólag téli időszakban szoktam vásárolni a bőröm bizonyos területein a hidratálására,és a lábnál a sarkam ápolásánál.. Egy igazi csodaszer!

szzh01
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2017. január 14.

Száraz samponnak használom egy kevés (max. 1/3) szódabikarbónával keverve. Mivel a szódabikarbóna kissé szemcsés, a nyílgyökérliszt pedig ultra finom, így az elegyet kávédarálóba teszem és összedarálom. Keverek bele egy kevés természetes színezéket (vörösesbarnát, amilyen a hajam, színe), hogy ne legyen nagyon fehér a hajtövem. Egy tégelyben tárolom, és egy kiszuperált pirosítóecsettel viszem fel a hajtöveimre. Felhordás után belemasszírozgatom, eloszlatom a fejbőrön, majd sűrű kefével átkefélem a hajamat. Így napokkal el tudom tolni a hajmosást, sajnos a hajam extrém gyorsan zsírosodik. Kicsit poros lesz tőle a hajtövem (jól kell eltalálni az adagolást), de inkább ez, mint a lelapuló loncsosan zsíros fej. A hajamat is szépen megemeli egyébként, hajtőemelőnek sem rossz.
Még van itthon bolti hintőpor, de ha kiürül, áttöltöm a flakonjába, mert nagyon-nagyon finom, selymes érzetet nyújt, és 100%-ban természetes, többet biztos, hogy nem veszek hintőport, ez tökéletes természetes alternatíva helyette.

lumen
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. január 12.

Az előttem szólónak címezve: A méz jó eséllyel száríthatja a hajat, ha nem nedves hajra kenjük. A növényi olajokkal is ez a helyzet, érdemes picit benedvesíteni a hajunkat mielőtt felkenjük.

Én is próbáltam önmagában a tojás pakolást olivával (meg azt hiszem mézzel), de sajnos borzalmas eredménnyel, valószínű a technikám sem volt tökéletes, mert mindenhonnan folyt rólam a tojás. És amikor lemostam, hát....ööö... picit melegebb vizet használtam, és konkrétan, rántotta lett a fejemen XD (ez az én hülyeségem, mert tojás pakolásnál eleve nem ajánlják a melegebb vizet), de sajnos nem is tudtam úgy lemosni, teljesen rászáradt a fejemre és ragacsos lett, ezért én többet ezzel így nem próbálkoznék.

Amit én ajánlok (tegnap próbáltam): A SÖR és TOJÁS pakolás (nagyon szuper, egyszerű és eszméletlen hatékony, igaz, az eleve töredezett hajvégeimet nem mentette meg (arra csak az olló a gyógyszer), de puha, selymes és fényes lett a hajam!).

Ami kell hozzá:
-2 dl sör (rendes natúr, nem a gyümölcsös)
-1 db tojássárgája (nagyon száraz haj esetén 2)
Összekeverjük, óvatosan ráöntjük a hajra, úgy, hogy mindenhol érje, belemasszírozzuk a hajba (a haj végét belemárthatjuk), felcsavarjuk és 5-10 percig rajta hagyjuk, aztán a szokásos módon samponnal hajat mosunk, majd megszárítjuk. :)
Nem büdös, nem ragacsos.
Nálam ez így 5-ös.
*** Ehhez a pakoláshoz nem kell benedvesíteni a hajat! :) Kérdés érkezett hozzám a felvitellel kapcsolatban, ezért még megosztom veletek az én módszeremet: A kád vagy zuhanyzó tálca fölé hajolva rálocsoljuk a fejünkre, úgy hogy mindenhol érje a hajunkat, majd miután végeztünk kicsavarjuk.Érdemes a hátunkra törölközőt teríteni vagy esetleg törölközőbe csavarni a hajunkat, mert nagyon folyós!. :)

stock14
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. január 12.

Nagyon jó kis növény nem hiába még is csak a természetes dolgok a legjobbak! Esténként bekenem vele az arcomat és reggel mosom le, szinte teljesen beissza a bőröm a pattanásokat elhalványítja és feszes és hidratált lesz tőle a bőr. Teljesen feltölti az arcomat reggelre szóval ha valakinek gyors regenerálódásra és kisimulásra van szüksége tökéletes megoldás. Most fogom hajpakolásként is kipróbálni!