KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Parfümök

karakumsivatag
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2017. október 20.

Imádom. Fás, fűszeres, édes, téli illat. Sztem nem egy kimondottan pasis illat, de nem is a férjemnek vettem:)

alizee
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. október 20.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. október 20.

szép és fura! először orrbavágóan édesen indít majd egy citrusos keménycukorkává szelídül valami elviselhetetlenül fejfájdító mellékzöngével amit nem tudok hova tenni bármennyit gondolkodom rajta. ritkán van migrénem parfümtől de ennek ez sikerült, pedig nem lenne rossz. lepasszoltam.

Erynnis
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. október 20.

Az az érzésem, hogy mostanában nem tudnak tisztességes, többfélé ízlésnek megfelelő parfümöket készíteni. Legalábbis a nagy márkák ( Chanel, Lancome, Guerlain, YSL) . Mind egyforma, édes, cukros lötty. Megkülönböztetni sem lehet őket. Ez a parfüm is ilyen. Finom, jó szaglászni a csuklómon, de akár lehetne akarmelyik illat a fent említettek újdonságai közül. Ha ajándékba kapnám, elhasználnám, de pénzt nem adnék érte.

dorottya96
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. október 20.

A napokban tértem be a zarába, hogy márpedig nekem parfüm kell. Ő jött velem. Kedvelem. Rajtam egész tarós, nem túl sok-nem túl kevés, fiatalos és nem tolakodó. 30ml mindig a táskámban van, kis helyen elfér és az ára miatt nyugodtan fújkálhatom is

hlszdnl
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. október 20.

"Bugyieldobós", "elegáns"," luxus termék", "férfias", "ágyba csalogatós", "álmaim parfümje"...

..Jaj istenem..

Harmadéves egyetemista koromban (2013 környékén) a kollégiumi szobatársamnak volt egy haverja, aki tudott szerezni parfümöket, profi módon, olcsón. Általában a mi szobánkban történtek ezek a gyors adásvételek, és volt szerencsém látni egy-két ügyletet.. csak a szerencsétleneket sajnáltam, akik gagyi hamisítványokat vásároltak, és önmagukat csapják be. Egyik alkalommal, amikor betért 2 vendég (diákok) az áruért, pont bent tartózkodtam, és szem- és fültanúja voltam az alábbi mondatnak.. "Nagyon vártuk már a parfümöket (merthogy több darabot is rendeltek maguknak..), mert a bulikban az összes gazdag külföldi ilyet használ.."

Szerintem kitaláljátok melyik parfümöt rendelték a fiúk. Talán soha nem fogom tudni megérteni ezt a jelenséget és hacacárét ami az illat körül forog. 2008-ban jelent meg, amikor még bőven voltak jó minőségű, szép designer parfümök a piacon, amiket azóta megreformáltak, vagy beszüntettek. Mégis miért pont ez vált ilyen közkedvelt kultúrillattá?
A baj nem az, hogy sokan használják. Az, hogy a minősége.. nos, a minősége egy tesco gazdaságos folyékony szappanéval vetekszik. (Elnézést kérek a tesco gazdaságos folyékony szappantól itt és most).
Aztán vannak, akik 8-10 fújással örvendeztetik meg a környezetüket. De olyanok is vannak, akik ennél kevesebbet fújnak, csak 7-et.
Ha valamilyen véletlen folytán a barátnőm titokban egy ilyennel ajándékozna meg, mert ezt szeretné rajtam érezni, kihajítanám.. meg a parfümöt is :-)

Komolyra fordítva a szót, ez a parfüm a férfiasság megalázása, a klasszikus értelemben vett férfi nem értékeinek porba tiprása, szánalmas..

egyboszorka
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2017. október 20.

Ha nő lenne, ő lenne a dögös némber. Harsány, figyelemfelkeltő, lehengerlő, de csupa lélek olasz donna. Örökös jókedv, semmi manírosság, szimpla életszeretet és párnás csípő. A férfiak a lába előtt, az asztalon meg egy bő adagnyi spaghetti vörösborral.
Az illat? Hatalmas szillázsú, erőteljes mandulás tuningolása az alapillatnak. Nagyon finom melengető, késő őszi- téli darab, viszont a leszáradása puhább, kerekebb, vaníliásabb, mint az alapillaté, kevésbé samponos, aki ismeri- szereti, érti, miről írkálgatok.
Az anyaillat annyira nem fogott meg, de az Essenza itt csücsükél a parfümösszekrényemben, és Elie Saab Intense- zel és az Alien Absolu- val versengenek, hogy ki legyen a téli befutó a The One Essence és a Mauboussin edp után....
Az N.betűsről rendeltem pár hónapja 9 ezresért. Szerintem fogyhat belőle, mert azóta már 13 ezer felett járkál az ára, bár az Alaia Blanche is 17 ezerről indult, azóta 19 ezer felett csücsükél, a Bottega Veneta pedig 33 ezer forint, ami azért nem semmi, tekintve, hogy G napokon a D. honlapjáról kedvezménnyel 24 darab ezresért jutottam hozzá. Elnézést az ideológiai okfejtésért, de pöttyet mintha elszemtelenedne a dolog....

lizibartha
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. október 20.

Lassan úgy érzem, hogy különbözik a bőröm felépítése mindenki mástól, mert egyetlen parfüm sem úgy működik rajtam ahogy másokon :D
Rajtam ez az illat közel sem egy cukros szirup, nem édes. A virágok jönnek ki rajta, abból is többféle.
Mikor az illatminta megérkezett én teljesen másmilyen illatra számítottam a leírás és az illatjegyek alapján, és elsőre nem is tetszett. Majd többen megdícsérték rajtam, és a 1,5 ml-s fújós végére már egészen megszerettem.
Amúgy rajtam eléggé testes illat, nem túl finomkodós de nem hivalkodó. Szerintem cseppet sem gourmand, paplanalábújós illat, nem melengető, de ez csak az én véleményem :)

Uveggalamb
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. október 20.

UP: Napról napra egyre jobban szeretem, ötösre kell javítanom :) Nekem tökéletes őszi-téli illat.

Elképesztő, hogy mennyire hasonlít az illata az Yves Saint Lauren - Cinema-hoz :O
Az az illat egy álom, mégis mikor megvettem , azt éreztem, hogy nem én vagyok, talán még nem vagyok abban a korban, hogy magaménak érezzem.. Anyukámnak ajándékoztam, neki pedig az a szerelemillata..
Ezek után semlegesebb illatokkal próbálkoztam, de most vágytam egy fajsúlyosabb, őszi-téli illatra.. Valahogy a Trussardi nagyon szimpatikus volt, leírás ,. vélemények, egyéb alapján, és mikor megillatoltam a Donnát elég hamar éreztem, hogy ez lesz az!!
Ami a legfurcsább , hogy első blikkre nem tűnt fel h egy az egyben Cinema illata van, és gyakorlatilag megvettem ugyanazt a parfümöt olcsóbban(azért más árkategória a kettő!) .. tehát tartósságát illetően a Cinema felülmúlja a Donnát, de illatban számomra szinte ugyanaz,..
Megint hasonlóan érzek, hogy mintha megint egy kicsit "érettebb" illataot vettem volna, nem tudom mennyire volt jó döntés megvenni a legnagyobb kiszerelést.. de nem lehet véletlen , hogy már másodszor vettem meg kb ugyanazt az illatot.... akkor valami vonzalomnak kell lennie ..Szóval tetszik nagyon, de a szerelem érzése nem jött el, nem érzem még, hogy tökéletesen én vagyok.. Viszont szeretem :) meglátjuk hogy alakul ez a "kapcsolat" :)

lizibartha

érdekes illat, még régen vettem de már igazából akkor sem tudtam az illatjegyeit megállapítani. Egyszer egyik ismerősöm azt mondta hogy vízipipadohány illatom van mikor ezt használom :D
A tartóssága igencsak jó, viszont be lehet telni vele elég könnyen, már nagyon ritkán visz rá a lélek hogy ezt viseljem holott egy nem rossz illat.

lizibartha

Az anyaillat rajtam olcsó tusfürdő illattá változik, ez viszont nagyon tetszik. Én semmi hasonlóságot nem vélek felfedezni közte és az anyaillat között, de az is lehet hogy az én bőrömön reagálnak ennyire máshogy.
Rajtam pirított mogyoró illetve csonthéjas illattá válik némi cappucinoval megfűszerezve. Viszont a tartóssága elég gyenge.