KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Legújabb vélemények - Patikai gyógykrémek, termékek

Annoocska
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. február 21.

Most próbáltam ki először és elég szkeptikus voltam,mivel eddig a rosszabb napokat kb csak gyógyszerrel tudtam átvészelni. Így elsőre elég jónak tűnik,nekem rendesen felmelegedett és a fájdalmat is mérsékelte. Most adok neki 4 csillagot,aztán majd meglátjuk mi lesz.

Emenye
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 21.

Nőgyógyászom javaslatára vettem gyógyszertárban. Nekem eddig ez a kedvenc intim mosóm. Nem szárít, nem viszket. Enyhe, kellemes illata van.

Diyina
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 21.

Emlékeim szerint 6 hónapig szedtem a bőrgyógyász által kiírt gyógyszert, ennek már 9-10 éve. Előtte antibiotikumot, Tetracyclint kaptam, de az nem volt elég hatékony. Vérvételre a betegtájékoztató szerint havonta kellett volna mennem a szedése alatt + előtte és utána, ehhez képest kb. 2-3-szor voltam összesen. A Sotret az addig zsíros bőrömet nagyon kiszárította, igaz, csökkent az acknék előfordulása, de teljesen nem szűnt meg.
Amikor véget ért a gyógyszeres kezelés, az orvos fölírt egy krémet, aminek a kezelés utáni hidratálás lett volna a célja, de ha ezt használtam, kezdtem újra kipattogni... Később újabb hullámban kezdtek előjönni, kértem ismét időpontot a bőrgyógyászhoz, de ugyanezt akarta fölírni, vagy ugyanilyen hatóanyag tartalmú krémet. Nem váltottam ki. Vettem himalája sót, aminek az oldatával fertőtlenítettem a bőrömet naponta többször, aztán lassan javult. Azóta törekszem arra, hogy minél inkább természetes alapanyagokból készült termékeket használjak. A mai napig vannak időnként pattanásaim, de már rájöttem, hogy nem kell a hangzatos reklámoknak bedőlni. Az én tapasztalatom az, hogy azok a drogériás termékek, amiket pattanásos bőrre árulnak, max. ideig-óráig érnek el javulást, utána pedig általában rosszabbodott a helyzet, mintha generálnák a problémát, hogy jobban fogyjanak...
Csatlakoznék azok táborához, akik szerint "méreg", pedig átéltem a noemi90 által leírt problémákat, de a bőröm egészségét nem adta vissza. Sőt, így évek távlatából azt mondom, hogy nem volt jó döntés elfogadni ezt a kezelést, mert nagy valószínűséggel többet ártott, mint használt. Borzalmas kiszárította a bőröm, ez a fejbőrömre is vonatkozott, hullott a hajam, állandóan cserepesek voltak az ajkaim, és a legszebb az egészben, hogy sosem ért el tökéletes eredményt, viszont a szárazság megmaradt, és a hajam egy része biztosan nem nőtt vissza, még szerencse, hogy nagyon dús volt, így most is van azért elég.
Amikor a kezelés után 1-2 évvel újra kezdtek tömegesen előjönni a gyulladt pattanások, találtam egy oldalt a neten, ahol leírta valaki az isotretinoin hatóanyagtartalmú szerekről végzett kutatásainak eredményeit, amiket orvosi szakkönyvekből gyűjtött össze, és eszerint eredetileg ezt a hatóanyagot arra használták, hogy a sejtek működését lelassítsák a végső stádiumban lévő rákos betegeknél, hogy "felismerhetőek" maradjanak.... Nyilván nem kell mindent elhinni, de mindenképpen egy nagyon agresszív szer, és én több káros hatását tapasztaltam, mint előnyét. Ja, és persze hegek maradtak, pedig nem nyomkodtam a bőröm. Az írást sajnos már nem találom, de azért lehet a mellékhatásokról olvasni pl. itt:

Macska27
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 21.

Sajnos nagyon érzékeny vagyok, ezért könnyen felborul a ph egyensúlyom. :-( Nekem nem vált be BV kezelésére. De az egyensúly fenntartásához, megelőzésre tökéletes. Hetente egyszer szoktam alkalmazni. Az árával nem vagyok kibékülve. Számomra az is fontos, hogy kismamaként és szoptatás alatt is lehet használni ezt a terméket.

Yes.Pharma  Aknesol  Külsőleges  Oldat

Yes.Pharma Aknesol Külsőleges Oldat

Yes.Pharma  Aknesol  Külsőleges  Oldat
paranoidcat
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. február 19.

Mit ne mondjak, jó sokáig tartott...de azért örülök neki.

Birkin22
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 19.

A gyógyszerész ajánlotta első lépésként, már egy alkalommal megszüntette a problémámat.

thewildone
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 19.

Kisebb műtét után látványosan és gyorsan segített a hegesedésben és halványított a seben.

Orsoly89
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport:  -  |  2017. február 19.

mse02: lehet, hogy már túl vagy rajta, és nehezen tudnám elképzelni, hogy a bőrgyógyászod nem utalt be, DE hormon vizsgálatokon, esetleg góckutatáson voltál? A felnőttkori pattanásos bőr sok egyéb probléma tünete lehet. Akár hormon zavar, felszívódási nehézség, valamilyen ételallergia, inzulin rezisztencia, stb.
Érdemes lehet egy nagyobb kivizsgálást végeztetned.
Nekem is sok bajom volt a pattanásaimmal, mondjuk már mérséklődött...
Ez az egyetlen kenőcs, ami velem csodát tesz. Amikor bekenem, eleinte viszket egy kicsit, de nem irritál, aztán hamar elmúlik. Reggel este használom, és mindig helyre teszi a bőröm, azonban időnként pihentetnem kell.
Mellé hidratálóként még a Bioderma atodermjét, vagy az Yves Rocher hidratálóját szoktam használni.

Vendy254
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2017. február 17.

Én tojás sárgájával együtt szoktam a hajamra rakni havi 2-3 alkalommal és nekem bevált. Szebb tőle a hajam, erősebb és nőtt is :) Azért szoktam tojás sárgájával együtt, mert ha csak önmagába rakom fel nehéz lemosni. viszont így a tojás is segít rajta :D Szempillára szoktam még rakni bár azon sok változást nem láttam. ennél jobban már nem nő meg :)))

anitanikolett
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2017. február 17.

Szempilláimra használom éjszakánként, két hét után látható volt az eredmény, sokkal szebbek lettek a pilláim, valamint a szemem alatti sötét karikákat is eltűnteti:))