Legújabb vélemények - Szemkrémek

szaboibolya
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 45-54  |  2019. február 22.

jól működik, újra fogom venni

Fiorentina
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: >54  |  2019. február 22.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a krémmel kapcsolatban, amelyből vásárlás alkalmából kaptam 3 ml-es mintát. Az összetevői gyászosak. A dobozon szerepel, hogy klinikailag tesztelt, remélem, alapos munkát végeztek...

A termékről pedig ezt olvasom:
"Cristian Breton genetikai kutatásai és termékei hatásfokával méltán kiérdemelte a Szemkörnyék Ápolás Nagykövete címet. UV Eye Protection terméke a legújabb generációt képviseli az ápoló kozmetikai szerek piacán, ugyanis nemcsak véd a káros napsugárzástól, hanem használatával helyreállítható a bőr szerkezete, továbbá kiemelkedő a méregtelenítő, ránctalanító és feszesítő hatása."

Ígéretes, de ezekkel az összetevőkkel? Engem nem sikerült meggyőznie.

Utánanéztem a jelenlegi összetevőknek, valamelyest változtattak rajta:

Aqua (Water) • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) • Zinc Oxide [nano] • Polysorbate 60 • 4-Methylbenzylidene Camphor • Sorbitan Stearate • Polyacrylamide • Glycerin • C13-14 Isoparaffin • Butylene Glycol • Phenoxyethanol • Carbomer • Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil • Allantoin • Parfum (Fragrance) • Laureth-7 • Monoglycerides Citrate • Morus Alba Root Extract • Urea • Methylparaben • Tocopherol • Propylparaben • PEG-40 Stearate • Triethanolamine • Triethoxycaprylylsilane • Ethylparaben • BHA • Linalool • Alpha-Isomethyl Ionone • Geraniol • Amyl Cinnamal • Benzyl Alcohol • Hydroxycitronellal • Coumarin • Citronellol • Benzyl Benzoate • Hexyl Cinnamal • Isoeugenol.

Maga a termék egy fehér színű kissé testes állagú krém (NEM zselé!), van egy kis illata, de nem tolakodó, viszonylag hamar fel is szívódik, komfortos.
Elhasználom a 3 ml-t, de nem lesz belőle vásárlás, abban biztos vagyok.

natasa
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 21.

Annak ellenére megvettem, hogy az összetevői rettenetesek. Tulajdonképpen műanyag és szilikon kis ezzel-azzal dúsítva. Sajnos a szemem körül a karikák egyre erősebbek, ahogy telnek az évek. Ezért ráfanyalodtam olyan termékekre is, amelyeket egyébként nem vennék meg.
Nagyon könnyű, barnás színű krém. Könnyen felvihető, a szilikonoknak köszönhetően siklik rendesen. Kis idő után nagyjából be is szívódik. Hidratálásra nem elég, ránctalanítás semmi. A barna színe miatt a karikákra valamennyire használhat, bár én nem vettem észre különösebb változást.
Igaz, nem használom 3 hónapja, de nem is fogom. Ennyi műanyagtól meg szilikontól hogy tudna bármilyen hatóanyag beszívódni? Sehogy.
Megbántam, hogy megvettem, drága volt.

Martu0508
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 21.

Mostanában elèg fáradtnak nèz ki a szemem, ìgy emellett a szemkörnyèkápolò mellett döntöttem. A tubusa szörnyű, akkor is jön belőle amikor nem akarom. Maga a krèm viszonylag laza, hidratál, viszont a fáradt kinèzettel nem csinált semmit. Elhasználom nappalra, mert könnyen beszìvòdik, nem irritálja a szemem, de nem hiszem, hogy ùjraveszem.
Update: a tubust majdnem teljesen elhasználtam, ès most kezdte irritálni a szemem. Instant kuka.

Dumitutoj
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 45-54  |  2019. február 21.

Egy krémnek megfelel, de csodát nem tesz.
Én kifejezetten szeretm benne, hogy olyan szűk a kupakján a nyílás, nagyon szépen lehet adagolni minimális mennyiséget is.

pici24
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 21.

2 és fél hete használom a krémet, így, gondoltam már kellően megismerkedtem vele és megírom a tapasztalataimat.
Első körben számomra is meglepő volt a krém 50 ml-es kiszerelése, de mivel ilyen nagy adag, így bátran, bőségesen használom reggel és este. A csomagolása tetszik, egyszerű, letisztult, számomra megnyerő. A tető letekerését követően egy műanyag fedővel találja szembe magát az ember, nekem ez a kis fedő kb. a 3. nap után a tetőhöz ragadt, így azzal nem kell bajlódni, nem is távolítottam el. A krém könnyű, zselés, géles textúrájú. Van benne illatanyag, így egy kicsit megijedtem, hogy nem fogja-e csípni a szemem, de szerencsére nem irritálta. A krémet könnyű eloszlatni, felszívódása pár percet vesz igénybe, persze ez a mennyiségtől is függ. Felkenéskor egy kis hűsítő érzést tapasztaltam, viszont nem pirosodtam ki. A krém eldolgozását követően, mikor már szinte teljesen beszívta a bőröm, akkor először egy kis ragacsos érzés marad utána, de 1-2 percen belül ez is elmúlik, és a bőröm selymes, puha lesz. A karikákat nem tüntette el a szemem alól, viszont a mimikai ráncaimon valamelyest segített, hidratáltabb lett a bőröm. Összességében jó kis krém, de az illatanyagot én kivenném belőle, mert bár kellemes, de időnként sok.

Update:
Lassan újabb két hét telt el. Irritációt továbbra sem okoz. A kb. egy hónap alatt hidratáltabb lett a szemkörnyékem, a mimikai ráncaim is halványodtak egy kicsit. A karikákat maradéktalanul továbbra sem tüntette el, de ettől függetlenül változatlanul jó kis krémnek tartom.

ponsophie
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 21.

Ár/érték arányban nagyon jó, hűsít, ápol. Jó érzés egész nap, nem könnyezek tőle, és egy hónapos használat után is használom, mert tényleg 'hasznos'. A kis mimikai ráncokat simítja, nyugtatja a bőrt. Egy kis pluszt még megérdemelne összetevőknél, de persze akkor más áron lenne. Nagyon jó alapkrém.

Emrana
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 20.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 20.

Undorító szaga van. Csalódás volt

realet
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 20.

Én is használom, és szeretném megvédeni az illatanyag miatt: ha egy krém valóban tartalmaz argán-olajat, elkerülhetetlen, hogy annak a jellegzetes szaga átüssön a terméken (nem kellemes). Ezért a gyártók kénytelenek egy másik, kompenzáló illatanyaggal kiegészíteni, amitől máris kellemesebbé válik a használata.
(Megjegyezném, hogy én sem szeretem az illatosított arcápolókat, sőt, az egyik Vichy terméktől egy hétig potyogtak a könnyeim, annyira zavarta a szemem a benne lévő illatanyag, pedig még csak a szemem környékére sem kentem.)
Ezzel a krémmel, ráadásul szemkörnyéken, nem volt semmi negatív tapasztalatom, irritációm, ellenben nagyon kellemesen hidratál. Én kifejezetten este szeretem használni, mintegy lezárva az amúgy szérumokból álló rutinomat. A másik kedvenc felhasználási módom a nyak: a szemkörnyék és a nyak vékony bőre ugyanis nagyon hasonló felépítésű, ezért kifejezetten jót tesz a nyak bőrének, ha szemkörnyékápolóval kényeztetjük. Na most ez a művelet egy másik, 15ml-es, pirinyó szemkörnyékápolóval drága móka lenne, de ezzel az 50 ml-es NAAVA-val már merem kenni és kifejezetten simább, feltöltöttebb lett tőle a nyakam bőre is. Ajánlom!

umpalumpa
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 20.

Elég jó kis tapasz, kár, hogy csak ennyi van egy dobozban.
Fura, de tényleg hűsít kicsit, valamennyire csúszkál rajtam. Ha nagyon feltolom a szemem alá, akkor még jobban felcsúszik, ha lenézek, szóval erre ügyelnem kell. Hidratál, feltölt, azonnali hatás. Azt nem tudom leviszi-e a duzzanatot, mert nekem inkább a szemhéjam püffed fel reggelente, oda meg nem tudom tenni, sajnos. Bár, lehet, hogy egyet hosszában kettévágok és kipróbálom :D.
Szereztem koreai tapaszt, ami sokkal gazdaságosabb(30 db, kb. ennyiért), meglátom majd azzal összehasonlítva melyik győz.