KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Vichy

Vichy Dercos Micro Peel Korpásodás Elleni Peeling Sampon

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: lovecreams, Módosítva: 2017. június 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

A Micro Peel egy innovatív hámlasztó sampon, amely szembe száll a legmakacsabb, zsíros, letapadt korpával is.

A Dercos Micro Peel sampon hatékony, ugyanakkor gyengéd aktív hatóanyagokat tartalmaz, amelyek finoman, de eredményesen hámlasztanak. Megszabadítja a fejbőrt a makacs, letapadt zsíros korpalemezektől.

• Szalicilsav: segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, gyengéden hámlaszt.
  • Piroctone Olamine: jól ismert hatóanyag, nagyon hatásos a zsíros korpával szemben. Megnyugtatja a fejbőrt, amely napról-napra kevésbé viszket.
  • Glicerin: segít ápolni a fejbőrt.

eszti012

2017. december 4.

Tesztelésre kaptam és már használom egy ideje. Kellemes vele a hajmosás, jól tisztít, de a zsíros korpát csak kb. 70%-ban szünteti meg és a fejbőröm ugyan úgy gyorsan zsíros lesz utána. Magamtól nem venném meg, a Vichy másik zsíros korpára való samponja vált be.

eszti012
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 4.

Beus005

2017. november 4.

Tesómnak ajánlotta a bőrgyógyász ezt a sampont, tökéletesen bevált, selymes is tőle a haja. Ára kicsit borsos.

Beus005
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 4.

KuliKali

2017. november 4.

Tesztelésre kaptam én is a sampont. Bár nem korpás a hajam,zsírosodásra hajlamos amin sajnos ez a termék nem segít sőt inkább fokozza. Praktikus a kiszerelése,tetszik a mentolos frissítő hatása is. A peeling szerintem annyira nem jelentős,én annyira nem érzékeltem,viszont szépen felhabzik és jól tisztít. Hááát...2 csillag,bár nem tudom mert nem kifejezetten korpára használtam,így lehet valakinek beválhat ha ilyen problémája van.

KuliKali
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 4.

aquanie

2017. október 14.

Sajnos évek óta zsíros korpával küzdök. A leírás alapján azt feltételeztem, hogy a sampon ez ellen is használ. Hát nagyon nem. Az tény, hogy a fejbőrbe masszírozva valóban kellemes az a hűsítő-bizsergető érzés, amiről a többiek is írtak, illetve megszünteti a viszketést olyan 1-1,5 napra. De a zsíros korpával egyszerűen nem csinál semmit. Sőt, olyan, mintha a rosszabbra is fordult volna a fejbőrőm állapota, a hajam pedig határozottan jobban hullik, amióta elkezdtem használni. A heti két hajmosásról meg csak álmodoztam, mert a második nap estére már vállalhatatlan lett a fejem és egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne mossam meg, így heti három hajmosással nagyjából másfél hónapra volt elég. A hajamat mondjuk viszonylag mérsékelten szárította, de egy ilyen árkategóriás sampontól sokkal többet várok.

aquanie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 14.

Gitta

2017. szeptember 22.

Tesztelésre kaptam, eddig 3szor használtam összesen, majd hosszabb távú hatásáról később írok.
Tetszik benne, hogy sűrű, nem folyik ki a kezemből, pedig fel is hígítom kicsit vízzel, mielőtt a fejbőrömbe masszírozom. Könnyen eloszlatható, jól habzik, nekem bejön a mentolos illat, és kis bizsergető érzés is. A tubus is a vékonyított adagolójával valóban praktikus. A korpát eltávolítja, ami persze a hajmosás utáni 3-4. napra újra előjön. Mivel elég száraz, hullámos a hajam, én olyan 4-5 naponta mosom meg, mert akármilyen olajos pakolást rakok rá, minden sampon kiszárítja. Korábban a T-gel fort sampont használtam, az nem szárította kb egyáltalán, de hosszútávú hatása nem volt: amikor nem azt használtam, újból erősen korpás lettem. Ez a sampon kifejezetten szárítja sajnos a hajamat a T-gelhez képest, de ha hosszútávon megszünteti a korpát, akkor megéri az árát, amit alapvetően borsosnak tartok. Update-elni fogok kb. 1-2 hónapos használat után, addig megelőlegezek neki 4 csillagot.

Update1:nagyjából egy hónap rendszeres használat után teljesen eltűnt a korpa a fejbőrömről, a hajmosás napján sincsen már. Egy hétig még kb. használni fogom, aztán meglátjuk, hogy elmúlasztotta-e rendesen, vagy újból előjön-e a korpa.

Gitta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 22.

szilfid

2017. szeptember 19.

Ma érkezett meg a tesztalany, és gondoltam rögtön ki is próbálom. A csomagolás szép, és a sampon is kellemes friss illatú. Én hajmosás után használtam, csak a fejbőrbe masszíroztam, a praktikus kialakításnak köszönhetően közvetlenül a tubusból. Kellemes, bizsergető érzés volt, bár a 3 perc környékén már kicsit csípett. Lemosás után úgy tapasztaltam, hogy eltűntek a korpák. A csomagolás szerint a tartós eredményhez legalább 4 heti használat szükséges. Kíváncsian várom...
Eddig bevált, később update.
Az ára miatt jelenleg 4 csillagot adok.

UPDATE:
Jelenleg kb. 1 hónapja használom a terméket kisebb-nagyobb rendszerességgel.
A hatása továbbra is tetszik, mivel csak célzottan a problémás területen használom, így nagyon sokáig elég lesz.
Tapasztalatom szerint a hajat kicsit szárítja.
Összességében jó terméknek tartom, de marad a 4 csillag.

szilfid
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

Eddig bevált, később update.
Az ára miatt jelenleg 4 csillagot adok.

UPDATE:
Jelenleg kb. 1 hónapja használom a terméket kisebb-nagyobb rendszerességgel.
Tapasztalatom szerint a hajat kicsit szárítja.
Összességében jó terméknek tartom, de marad a 4 csillag.

Dhewilgirl

2017. augusztus 28.

Tesztelésre kaptam meg, eddig ennyi az eredmény: finom illatú, jól habzó sampon. A szemcsék nem durvák, kellemesen masszíroznak - negatívum, hogy amikor később balzsamozom a hajam, még akkor is akadnak a kezembe szemcsék, nehéz őket maradéktalanul kiöblíteni. Nem szárítja ki a hajam, sőt - sajnos már 2 nap után hajmosásért kiáltana, pedig nagyon örültem, hogy az utóbbi időben sikerült 4 napra kitolnom időnként ezt az intervallumot a 3-ról... Szóval kicsit most félretettem. Páromnak a hidegebb sapkás időszakban szokott korpásodni a haja, így ő fogja megörökölni a későbbiekben, mert én a zsírosító hatásától eléggé elcsüggedtem, és nem használnám tovább szívesen. Az ára miatt pedig magamtól nem valószínű, hogy megvenném.

Dhewilgirl
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 28.

angelscrime

2017. augusztus 10.

Első benyomásról szeretnék beszámolni, huzamosabb használat után frissíteni fogom a véleményemet. Első használat teljesen pozitív volt, könnyen adagolható a "patika" illatú, szemcsékkel dúsított gél, kevés is elég belőle, nagyon jól habzik. Rajta kell hagyni a fejbőröm pár percig, ez alatt bizsergető érzést vált ki, az Alpecin koffeines szérumjához tudnám hasonlítani. Könnyen kiöblíthető, a szemcsék nem ragadnak a hajszálak közé, és a folyó vízben sem vettem észre, így ezek valószínűleg feloldódnak a masszírozás, öblítés során. Jól tisztított és nincs viszkető érzésem tőle, a hajamat pedig szerencsére nem szárította ki, ettől féltem egy kicsit.

angelscrime
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 10.

kittike14

2017. augusztus 3.

Ma kaptam meg a tesztpéldányomat,és milyen jókor,pont hajmosás volt soron :) Nagyon szép,kifinomult a csomagolása,praktikus,mivel hosszúkás,vékony a végződése,így könnyű adagolni. A sampon illata frissítő, állaga gélszerű. A kis mikroszemcsék miatt nagyon jó érzés belemasszírozni a fejbőrbe,egész sokáig dörzsöltem. Annyira felfrissültem tőle ebben a melegben,szuper érzés! Foltokban zsíros korpával küzdök,úgy látszik,sikerült őket lemosni a samponnal,tiszta a hajam. Hosszútávú hatásáról később beszámolok.

kittike14
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 3.

zsofiab

2017. július 14.

Nekem nagyon tetszik az illata, frissítő és hajmosás után is lehet érezni a hajamon pár napig. Először nekem furcsa volt, hogy nagyon sűrű, géles állaga van, és a fejbőrömön egyébként nem érzem a microszemcséket csak a hajamon. Puha lesz tőle a hajam. Kb. fél éve elég gyorsan zsírosodik a hajam és elég erős psoriasis is van a fejbőrömön, erre a két problémára kerestem megoldást. Eddig csak egyszer használtam, de nem zsírosodott hamarabb a fejem, inkább talán kicsivel később. A fejbőrömet nem bántotta, nem viszketett tőle, a korpa maradt kb ugyanannyi, se több se kevesebb, de megnyugtatta a fejbőrömet. Várom a következő hajmosást:)

zsofiab
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 14.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint korpaölő és hajkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő lassítja a bőrsejtek elhalásának a sebességét, ezáltal gátolja az elhalt hámsejtek gyors felhalmozódását, vagyis a korpásodást. Az EWG szerint az összetevő toxikus hatással lehet a szervrendszerre, ezért a használata korlátozásokhoz kötött. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.