KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Vichy

Ár:   6000 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat

Utolsó módosítás dátuma: 2016. február 16.

Lelőhely:   patikák
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• SPF 20 fényvédő faktorral
  • tiszta és matt hatás
  • a pórusok eltömítése nélkül fed
  • Vichy termálvízzel
  • hipoallergén
  • nem mitesszerképző

Krémmánia Kedvencek a -ben
Edina77

(!)
2016. június 14.

Én ezt nagyon szerettem. Pont jó volt a fedése,a színárnyalat is nagyon jó volt. Az érzékeny bőröm sem irritálta,csak egy kevés kellett belőle. 5 csillag!

Edina77
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 14.

macskusz

2016. június 5.

A legvilágosabb árnyalat sajnos elég rózsaszínes rajtam, ennek ellenére sokáig használtam. A fedése nekem kevés volt, és nem bizonyult megfelelően tartósnak sem.

macskusz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 5.

TwinkleZora

2016. április 29.

Nagyon sokáig ezt használtam, mert féltem, hogy minden más majd eltömíti a pórusaimat és még pattanásosabb leszek. De a végére már nagyon elegem volt belőle. Nem fed egyenletesen, kb két óra alatt felszívódik, MINDENEN nyomot hagy, zsírosodik alatta a bőr. Most látom, hogy nem gyártják már. Van valami helyette? Most az Estée Lauder Double Wear Light alapozója a kedvencem. Össze sem lehet hasonlítani. Igaz árban is borsósabb, de az Estéé sokkal több ideig tart, szóval megéri.

TwinkleZora
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 29.

Monica6

2016. február 9.

Nagyon szeretem, a fedése tökéletes, nagyon folyós állaga miatt kiválóan eldolgozható. Aki most veszi először annak tipp, kupakkal felével bontsa ki, hogy ne folyón ki.

Monica6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. február 9.

Fruzsi97

2015. szeptember 14.

Nekem eddig ez a legjobb alapozóm, ami valaha volt. Igaz, ez a legdrágább és "legminőségibb" is, amire valaha beruháztam (ezelőtt noname márkásak voltak, amik borzasztók). Egyébként eredetileg dermablendet vettem volna (az itteni vélemények alapján), viszont a patikus mégis ezt ajánlotta. Gondoltam, megér egy próbát. És tényleg. :) A pirosságot tökéletesen elfedi, nem lesz tőle fényes a bőröm még estére sem (mondjuk mást is használok). Viszont a legelső használat után kijött 3-4 pattanás is, amik szerencsére elmúltak, újak meg nem jelentkeztek, de azért -1 pont.
Összességében szerintem megérte beruházni rá.

Fruzsi97
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. szeptember 14.

Összességében szerintem megérte beruházni rá.

kicsiliba

2015. március 28.

Öt ève ez volt a kedvenc alapozóm,tökèletes bőrszínt eredmènyezett,sokan megdicsèrtèk az arcbőrömet.Azóta is ezt használom ès egy ève azt vettem èszre,hogy valami nem stimmel vele.Okè,hogy nem tömíti el a pórusokat,de ez azèrt van,mert nem is fed.Egy óra múlva újra kell alapoznom,mert lefolyik az arcomról,minden bőrhibámat felfedi ès úgy fènylik a bőröm,hogy az borzasztó!

kicsiliba
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 28.

Levendulás

2015. január 2.

szépen fed, az illata finom, kézzel szépen fel lehet vinni, felvitel után csodaszép bőr az eredmény,nincs maszkhatás
nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni
szeretném nagyon, de a tarto'sság, és a matt hatás nem igaz, nekem egy o'rán belül lefolyik az arcomro'l sajnos

Levendulás
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 2.

nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni

Leena

2014. december 15.

Részemről abszolút pénzkidobás, használhatatlan. Először egy poros réteget képez az arcomon, később szinte lefolyik és olyan fényes lesz a bőröm, amilyet pont elkerülni szeretnék az alapozó használatával. Túlértékelt termék, jóval olcsóbb alapozók sokkal többet tudnak.

Leena
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 15.

udvann

2014. október 9.

Évekig ezt használtam, még van is egy fél tubus belőle, de már csak ritkán nyúlok hozzá. A fedése jó, ezzel semmi problémám nem volt, viszont picit mindig maszkhatásúnak éreztem, a legjobban pedig azt utáltam, hogy összefogott mindent. A felsőimet, a kabátom szélét, a kezemet amint csak hozzáértem az arcomhoz, telefonálás után percekig vakartam a kijelzőről az alapozót. Szóval összességében nem volt annyira jó, viszont az akkor problémás bőrömön sokat javított. Most már nem venném újra, mert találtam ár-érték arányban sokkal jobbakat, viszont aki tényleg erős fedést akar, annak melegen ajánlom.

udvann
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 9.

palackonjelzettidopont

2014. október 8.

tökéletes kis alapozó problémás arcbőrre. ez az alapozó egyszerűen gyönyörűen mutat felkenve. ecsettel vagy szivaccsal nem annyira ajánlom használni, viszont ujjal eldolgozva szinte beleolvad az arcbőrömbe. akárhányszor kijön rajtam néhány pattanás, a problémás területet ezzel kenem be és olyan természetesen tünteti el a bőrhibákat, HOGY CSAK NA. korrektorral együtt használva pedig egyszerűen észrevehetetlenek a bőrhibák, ráadásul az illata is isteni.

palackonjelzettidopont
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 8.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Algae Extract, Zinc PCA, Arginine PCA, Copper PCA, Aluminum Hydroxide
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag.

A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid), egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg). További info itt és itt.

A hivatalos CosIng funckió besorolás szerint hidratáló és bőrkondícionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotionökben ajánlott.

Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A  megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb információ a futuredermen.

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.