Vichy Normaderm Teint Alapozó Problémás Bőrre (Vichy)

Vichy Normaderm Teint Alapozó Problémás Bőrre

Címkék: Alapozók

• SPF 20 fényvédő faktorral
  • tiszta és matt hatás
  • a pórusok eltömítése nélkül fed
  • Vichy termálvízzel
  • hipoallergén
  • nem mitesszerképző

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Már nem gyártják | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen / Sminkek Sminkek

4/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Bar a fedesevel nem vagyok teljesen megelegedve, de az mindent karpotol, hogy amiota ezt az alapozot hasznalaom, nincsenek ujabb pattanasaim es leszaritotta a regieket is. Mindenkeppen ajanlom csunya, gyulladt pattanasos borre!!

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 25-34

Emlékszem kb 5 évvel ezelött épp haza látogattam, de a bőröm vmi vállalhatatlan állapotban volt, az a tipikus helyzet állt elő, h vagy találok vmi csodaszert vagy nem megyek emberek közé és kész.
    Valakitől hallottam, a Vichy termékekről, h azok aztán az álomkategóriás mentőövek ilyenkor...
    Összeszedtem magam hát és elindultam beszerezni a legközelebbi gyógyszertárba(EP), kb rettegve, nehogy addig is véletlenül összefussak vkivel :D
    "Mázlim" volt mert egyből meg is pillantottam, legvilágosabb ok, fizetek! Akkor jött a hidegzuhany amit most már pláne nem értek.. de esküszöm Tízezerpárszáz forintot mondott az eladó, azt hittem rosszul hallottam, tekintve, h egy pici kis vmiről beszélünk 5 évvel ezelőtt.. na mind1, kétségbeesés nagy úr, megvettem. Már a mosdóban elkezdtem "vállalhatóbbá" tenni a fejemet, de láttam, h ez nem igazán fog menni...
    Otthon már lehiggadva kezdtem előről a sminkeléses műveletet, tisztított fertőtlenített, hidratált bőrre.. a száraz részek horror kategóriássá a problámásakat még rosszabbá, a jó állapotban lévőket pedig vastag poros maszkossá tette... áhh de biztos rosszul csináltam,kezdjük előről felkiáltással, ecsettel, jobban aláhidratálva mittudomén.. a lényeg, h amíg el nem fogyott én addig próbálkoztam kitartóan működésre bírni, h ne legyen maszkos, csúnya stb.. hát annak ellenére, h csak ritkán mertem hozzányúlni és így sokáig meg volt.. ez sosem sikerült.
    Olyan púderesre szárad, olyan porzós púderesre ami kiemel minden egyes pórust, pihét, hibát, mindent még rosszabbá téve mint amilyen.
    Életem legrosszabb vétele volt! DE, csak, h vmi pozitívat is mondjak, karikákra jó volt, bár fura hatása volt, h csak ott van púderes hatása a bőrőmnek.. meg gyűrődött is.. :D tehát arra se de azért na.. egy csillag, mert a nullánál nem írja, h teljes pénzkidobás :P

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

Nem minden Vichy terméket tartok hatásosnak, de ez elég jó pattanásos, problémás bőrre az én tapasztalatom szerint. Egész arcra már nem használom, áttértem a BB-krémekre, de szemkörnyékre, valamint az időnként előbukkanó pattanásokra még mindig használom. Jól fed, tartós, és csökkenti a gyulladást. Az állaga eléggé folyós, de emiatt könnyen és szépen el lehet dolgozni, úgyhogy nekem ez nem hátrány.

4/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Ez az alapozó életmentő volt amikor sajnos az akném elszabadult. Tökéletesen elfedte a bőrhibáim és ápolt. Fedése is jó nekem kicsit száraz maga az alapozó.

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Sokáig használtam ezt az alapozót, egészen meg is szerettem. Könnyű állaga van, kevés is elég belőle, ezért sokáig kitart egy tubus. A fedése elég gyenge, bár nem is szeretek túl sokat felkenni, egyrészt a színe miatt sem, a legvilágosabb árnyalat is nagyon sárga. Ez nem feltűnő ha szépen eloszlatom és keveset használok. Egy könnyed alapozónak nagyon jó, de most találtam egy sokkal jobbat, pedig nem hittem, hogy létezik olyan ami jó a fehér bőrömhöz. :) És az ára is sokkal kedvezőbb. De azért a Vichy is megkapja a 4 csillagot.

Újonc Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Nekem valóban nagyon problémás, zsíros bőröm van. Alapvetően nem nagyon pattanásos, viszont bármilyen krémtől begyulladtak a mitesszerek az arcomon. Ez az egyetlen olyan alapozó, ami bevált, de nagyon.. 4-5 éve használom hűségesen. Tökéletesen fed, de természetes hatása van, mattít és nem gyullad be tőle soha a bőröm. A beígért hatásai nálam teljes mértékben teljesültek, ezért is maradtam hűséges ehhez a termékhez. Az ára ugyan nem baráti, de mivel annyiféle alapozót kipróbáltam már, ma már szívfájdalom nélkül kifizetem érte az árát, főleg, hogy számomra kb. 4 hónapra elegendő egy tubus. Szuper termék, a hasonló bőrtípusú nőknek bátran ajánlom!!! :)

3/5

Krémmániás Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Túlárazottnak tartom, mint ált. a Vichy termékeket, mert a fedése sem az igazi, legalábbis akinek tényleg problémás a bőre, annak ez nem lesz elég, és a pattanásokat, mitesszereket sem ritkította. Az illata kellemes, a felvitele könnyű, de én nem vettem újra azóta sem.

Krémmániás Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 18-24

ez volt az első alapozó, amit használni kezdtem 15-16 évesen, és évekig nem is használtam semmi mást, amíg ki nem tisztult az arcom. azóta se találtam olyan alapozót, ami annyira tökéletesen megegyezne a bőröm színével, mint ebből a 25-ös árnyalat, és a fedése is tökéletes. viszont púderezni kell, mert fényesedik, ami kár, főleg egy olyan terméknél, amit zsíros bőrre terveztek, de nálam ez nem volt akkora probléma, mert mindig inkább a száraz felé hajlott a bőröm, még a tiniévek alatt is max kombináltnak lehetett volna nevezni, nem zsírosnak.

Újonc Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Csodára vártam, amikor megvettem. Az én pénztárcámnak elég költséges... Teljes fedést ad, bár a fehér bőrűekre nem gondoltak, ezért inkább akkor tudom használni ha nagyon barna a bőröm. Nem vettem észre különösebb jótékony hatást... csak a reklámok miatt próbáltam ki és csalódtam!

2/5

már harmadszorra vettem meg,akárhányszor eluralkodott a káosz az arcomon,visszanyúltam hozzá,de nagy hiba. pozitívuma,hogy újabb pattanást,gyulladást nem okoz,színből már 2 félét is kipróbáltam,az egész színskála természetellenesen narancssárga. nyáron el lehet használni,a szín sem fog vészesen elütni,télen viszont a lehajtott fej szindróma. tartóssága közepes,nálam gyorsan fényesedik.

Water / Aqua EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nagyon sok

Cyclohexasiloxane eo|szil EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Korlátozott

Glycerin h EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Isododecane eo EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Alcohol Denat. al EWG Kockázat: 5

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.

Nylon-12 EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Ethylhexyl Methoxycinnamate f EWG Kockázat: 6, EWG Adat: Közepes

Más néven octinoxate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására veszít fényvédő képességéből. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy ösztrogén (egyik fontos női hormon) jellegű hatása van, különösen kisgyerekekben és terhes nőkben. Az octinoxate beszívódik a bőrbe, és úgy tűnik, hogy ott segíti a káros szabad gyökök termelődését. Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. További infó itt.

Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone ti|eu EWG Kockázat: 5

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Titanium Dioxide f EWG Kockázat: 1 - 3, EWG Adat: Közepes

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen.

Silica EWG Kockázat: 0 - 2, EWG Adat: Sok

Aluminum Starch Octenylsuccinate EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Nincsen

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Magnesium Sulfate EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Polyglyceryl-4 Isostearate eu EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Algae Extract eo|h EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Algakivonat. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítőanyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használatos. Részletesebb infó az algákról a kozmetikumokban: http://www.cosmeticscop.com/dictionary_term.aspx?tid=767&lid=492&term=algae

Zinc PCA h EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Korlátozott

A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid), egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg). További info itt és itt.

Arginine PCA h EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Az összetevőnek még nincs leírása. Készíts leírást Te! (Hol nézhetünk utána egy összetevőnek?)

Copper PCA h EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

A hivatalos CosIng funckió besorolás szerint hidratáló és bőrkondícionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotionökben ajánlott.

Tocopherol a|v EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Közepes

Glycolic Acid kh EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Közepes

Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A  megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb információ a futuredermen.

Alumina EWG Kockázat: 5, EWG Adat: Sok

Aluminum Hydroxide eo|h EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Közepes

Disodium Stearoyl Glutamate ti EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Nylon-66 EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Stearic Acid eo|eu EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Disteardimonium Hectorite EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Acrylates Copolymer EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Korlátozott

Phenoxyethanol ta EWG Kockázat: 3 - 4, EWG Adat: Korlátozott

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló.

Methylparaben ta|par EWG Kockázat: 5, EWG Adat: Közepes

Butylparaben ta|par EWG Kockázat: 5, EWG Adat: Közepes

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Parfum / Fragrance i EWG Kockázat: 8, EWG Adat: Közepes

Titanium Dioxide/CI 77891 sz EWG Kockázat: 2

Iron Oxides / CI 77492 sz EWG Kockázat: 2

Iron Oxides / CI 77499 sz EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Közepes

Iron Oxides / CI 77491 sz EWG Kockázat: 1 - 2, EWG Adat: Közepes

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!