KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Vichy

Ár:   6000 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2016. február 16.

Lelőhely:   patikák
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• SPF 20 fényvédő faktorral
  • tiszta és matt hatás
  • a pórusok eltömítése nélkül fed
  • Vichy termálvízzel
  • hipoallergén
  • nem mitesszerképző

Krémmánia Kedvencek a -től
Dorci1987

2016. december 6.

Jelenleg ezt használom, és nagyon szeretem :-) Nem erős, de nagyon szép, természetes, egyenletes fedése van, és száradás után szépen építhető is. Aki erős fedésű alapozóra vágyik, annak kevés lesz, de akinek egy szép, természetes fedésre van szüksége, az nagyon fogja szeretni :-) A tartósságával kapcsolatosan pedig annyi a tapasztalatom, hogy nap közbeni, egyszeri frissítéssel egész nap csodás bőrképet eredményez :-)

Dorci1987
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 6.

ZsofiaZs

2016. november 4.

Kevés is elég belőle és így is megfelelően fed. Bár nem olyan hosszantartó. Egy egész napot nem bír ki melegebb időben. Ezt leszámítva nagyon szeretem és egész sokáig elég. Legközelebb is ezt veszem!

ZsofiaZs
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. november 4.

Kise

2016. augusztus 29.

Érdekes bőröm van, mert az arc nagy része normál, a t- zónában meg vannak pattanásaim, mitesszereim, ugyanakkor hámlik, vízhiányos. Ez az alapozó remekül elfedi a bőrhibáimat, az összes kipróbált alapozó közül ez fed a legjobban, de olyan szárazzá teszi a nap végére az állam, hogy hámlik a bőröm rendesen. Még nem találtam a tökéletes alapozót:(

Kise
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

Edina77

(!)
2016. június 14.

Én ezt nagyon szerettem. Pont jó volt a fedése,a színárnyalat is nagyon jó volt. Az érzékeny bőröm sem irritálta,csak egy kevés kellett belőle. 5 csillag!

Edina77
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 14.

macskusz

2016. június 5.

A legvilágosabb árnyalat sajnos elég rózsaszínes rajtam, ennek ellenére sokáig használtam. A fedése nekem kevés volt, és nem bizonyult megfelelően tartósnak sem.

macskusz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 5.

TwinkleZora

2016. április 29.

Nagyon sokáig ezt használtam, mert féltem, hogy minden más majd eltömíti a pórusaimat és még pattanásosabb leszek. De a végére már nagyon elegem volt belőle. Nem fed egyenletesen, kb két óra alatt felszívódik, MINDENEN nyomot hagy, zsírosodik alatta a bőr. Most látom, hogy nem gyártják már. Van valami helyette? Most az Estée Lauder Double Wear Light alapozója a kedvencem. Össze sem lehet hasonlítani. Igaz árban is borsósabb, de az Estéé sokkal több ideig tart, szóval megéri.

TwinkleZora
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 29.

Monica6

2016. február 9.

Nagyon szeretem, a fedése tökéletes, nagyon folyós állaga miatt kiválóan eldolgozható. Aki most veszi először annak tipp, kupakkal felével bontsa ki, hogy ne folyón ki.

Monica6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. február 9.

Fruzsi97

2015. szeptember 14.

Nekem eddig ez a legjobb alapozóm, ami valaha volt. Igaz, ez a legdrágább és "legminőségibb" is, amire valaha beruháztam (ezelőtt noname márkásak voltak, amik borzasztók). Egyébként eredetileg dermablendet vettem volna (az itteni vélemények alapján), viszont a patikus mégis ezt ajánlotta. Gondoltam, megér egy próbát. És tényleg. :) A pirosságot tökéletesen elfedi, nem lesz tőle fényes a bőröm még estére sem (mondjuk mást is használok). Viszont a legelső használat után kijött 3-4 pattanás is, amik szerencsére elmúltak, újak meg nem jelentkeztek, de azért -1 pont.
Összességében szerintem megérte beruházni rá.

Fruzsi97
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. szeptember 14.

Összességében szerintem megérte beruházni rá.

kicsiliba

2015. március 28.

Öt ève ez volt a kedvenc alapozóm,tökèletes bőrszínt eredmènyezett,sokan megdicsèrtèk az arcbőrömet.Azóta is ezt használom ès egy ève azt vettem èszre,hogy valami nem stimmel vele.Okè,hogy nem tömíti el a pórusokat,de ez azèrt van,mert nem is fed.Egy óra múlva újra kell alapoznom,mert lefolyik az arcomról,minden bőrhibámat felfedi ès úgy fènylik a bőröm,hogy az borzasztó!

kicsiliba
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 28.

Levendulás

2015. január 2.

szépen fed, az illata finom, kézzel szépen fel lehet vinni, felvitel után csodaszép bőr az eredmény,nincs maszkhatás
nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni
szeretném nagyon, de a tarto'sság, és a matt hatás nem igaz, nekem egy o'rán belül lefolyik az arcomro'l sajnos

Levendulás
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 2.

nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Algae Extract, Zinc PCA, Arginine PCA, Copper PCA, Aluminum Hydroxide
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag.

A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid), egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg). További info itt és itt.

A hivatalos CosIng funckió besorolás szerint hidratáló és bőrkondícionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotionökben ajánlott.

Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A  megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb információ a futuredermen.

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.