KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Vichy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat

Utolsó módosítás dátuma: 2013. szeptember 11.

Lelőhely:   patikák
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• SPF 20 fényvédő faktorral
  • tiszta és matt hatás
  • a pórusok eltömítése nélkül fed
  • Vichy termálvízzel
  • hipoallergén
  • nem mitesszerképző

Levendulás

2015. január 2.

szépen fed, az illata finom, kézzel szépen fel lehet vinni, felvitel után csodaszép bőr az eredmény,nincs maszkhatás
nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni
szeretném nagyon, de a tarto'sság, és a matt hatás nem igaz, nekem egy o'rán belül lefolyik az arcomro'l sajnos

Levendulás
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 2.

nagyon folyik, ovatosan kell kinyitni

Leena

2014. december 15.

Részemről abszolút pénzkidobás, használhatatlan. Először egy poros réteget képez az arcomon, később szinte lefolyik és olyan fényes lesz a bőröm, amilyet pont elkerülni szeretnék az alapozó használatával. Túlértékelt termék, jóval olcsóbb alapozók sokkal többet tudnak.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
Leena
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 15.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
udvann

2014. október 9.

Évekig ezt használtam, még van is egy fél tubus belőle, de már csak ritkán nyúlok hozzá. A fedése jó, ezzel semmi problémám nem volt, viszont picit mindig maszkhatásúnak éreztem, a legjobban pedig azt utáltam, hogy összefogott mindent. A felsőimet, a kabátom szélét, a kezemet amint csak hozzáértem az arcomhoz, telefonálás után percekig vakartam a kijelzőről az alapozót. Szóval összességében nem volt annyira jó, viszont az akkor problémás bőrömön sokat javított. Most már nem venném újra, mert találtam ár-érték arányban sokkal jobbakat, viszont aki tényleg erős fedést akar, annak melegen ajánlom.

udvann
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 9.

palackonjelzettidopont

2014. október 8.

tökéletes kis alapozó problémás arcbőrre. ez az alapozó egyszerűen gyönyörűen mutat felkenve. ecsettel vagy szivaccsal nem annyira ajánlom használni, viszont ujjal eldolgozva szinte beleolvad az arcbőrömbe. akárhányszor kijön rajtam néhány pattanás, a problémás területet ezzel kenem be és olyan természetesen tünteti el a bőrhibákat, HOGY CSAK NA. korrektorral együtt használva pedig egyszerűen észrevehetetlenek a bőrhibák, ráadásul az illata is isteni.

palackonjelzettidopont
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. október 8.

gyesza

2014. szeptember 1.

Sajnos nem vált be, nagyon túl van árazva. Nem fed egyáltalán, max. annyit, mint egy olcsóbb BB krém, egyetlen előnye az UV védelem. Pár hét után ráadásul én is pattanásos lettem tőle. Így visszatértem a nekem évekig jól szolgáló Alverde természetes alapozóra.

(2)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
gyesza
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 1.

(2)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
BecCc

2014. július 24.

Korábban használtam a kombinált, érzékeny bőrömre. Patikus javasolta, ezért vettem meg. Egy hónap használat után azonban elkezdett pattanásokat képezni, így félre raktam. Nálam sajnos kettes.

BecCc
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 24.

karli

2014. július 18.

Tényleg érdekes, hogy mindenkinek ennyire más a bőrén, én kifejezetten szeretem, de lehet, hogy az opal árnyalat nagyon passzol a bőröm színéhez. Régebben mindig ezt használtam, aztán áttértem a koreai BB krémekre, utána a natúr vonalra, most pedig visszatértem ehhez. A natúr sminkeket tapasztalatom szerint nem kombinált bőrre találták ki, főleg nem pattanásra és miteszerre hajlamos bőrre. Sokfélét próbáltam de nekem kifejezetten rosszat tett. Ez viszont nem okoz sem miteszert, sem pattanást, nekem működik alákrémezéssel is, szerintem nagyon természetes.

karli
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 18.

editok

2014. április 9.

Bar a fedesevel nem vagyok teljesen megelegedve, de az mindent karpotol, hogy amiota ezt az alapozot hasznalaom, nincsenek ujabb pattanasaim es leszaritotta a regieket is. Mindenkeppen ajanlom csunya, gyulladt pattanasos borre!!

editok
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 9.

anonimia

2014. április 2.

Emlékszem kb 5 évvel ezelött épp haza látogattam, de a bőröm vmi vállalhatatlan állapotban volt, az a tipikus helyzet állt elő, h vagy találok vmi csodaszert vagy nem megyek emberek közé és kész.
Valakitől hallottam, a Vichy termékekről, h azok aztán az álomkategóriás mentőövek ilyenkor...
Összeszedtem magam hát és elindultam beszerezni a legközelebbi gyógyszertárba(EP), kb rettegve, nehogy addig is véletlenül összefussak vkivel :D
"Mázlim" volt mert egyből meg is pillantottam, legvilágosabb ok, fizetek! Akkor jött a hidegzuhany amit most már pláne nem értek.. de esküszöm Tízezerpárszáz forintot mondott az eladó, azt hittem rosszul hallottam, tekintve, h egy pici kis vmiről beszélünk 5 évvel ezelőtt.. na mind1, kétségbeesés nagy úr, megvettem. Már a mosdóban elkezdtem "vállalhatóbbá" tenni a fejemet, de láttam, h ez nem igazán fog menni...
Otthon már lehiggadva kezdtem előről a sminkeléses műveletet, tisztított fertőtlenített, hidratált bőrre.. a száraz részek horror kategóriássá a problámásakat még rosszabbá, a jó állapotban lévőket pedig vastag poros maszkossá tette... áhh de biztos rosszul csináltam,kezdjük előről felkiáltással, ecsettel, jobban aláhidratálva mittudomén.. a lényeg, h amíg el nem fogyott én addig próbálkoztam kitartóan működésre bírni, h ne legyen maszkos, csúnya stb.. hát annak ellenére, h csak ritkán mertem hozzányúlni és így sokáig meg volt.. ez sosem sikerült.
Olyan púderesre szárad, olyan porzós púderesre ami kiemel minden egyes pórust, pihét, hibát, mindent még rosszabbá téve mint amilyen.
Életem legrosszabb vétele volt! DE, csak, h vmi pozitívat is mondjak, karikákra jó volt, bár fura hatása volt, h csak ott van púderes hatása a bőrőmnek.. meg gyűrődött is.. :D tehát arra se de azért na.. egy csillag, mert a nullánál nem írja, h teljes pénzkidobás :P

anonimia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 2.

sztinke

2014. március 6.

Nem minden Vichy terméket tartok hatásosnak, de ez elég jó pattanásos, problémás bőrre az én tapasztalatom szerint. Egész arcra már nem használom, áttértem a BB-krémekre, de szemkörnyékre, valamint az időnként előbukkanó pattanásokra még mindig használom. Jól fed, tartós, és csökkenti a gyulladást. Az állaga eléggé folyós, de emiatt könnyen és szépen el lehet dolgozni, úgyhogy nekem ez nem hátrány.

sztinke
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 6.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Algae Extract, Zinc PCA, Arginine PCA, Copper PCA, Aluminum Hydroxide
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Más néven octinoxate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására veszít fényvédő képességéből. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy ösztrogén (egyik fontos női hormon) jellegű hatása van, különösen kisgyerekekben és terhes nőkben. Az octinoxate beszívódik a bőrbe, és úgy tűnik, hogy ott segíti a káros szabad gyökök termelődését. Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. További infó itt.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Algakivonat. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítőanyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használatos. Részletesebb infó az algákról a kozmetikumokban: http://www.cosmeticscop.com/dictionary_term.aspx?tid=767&lid=492&term=algae

A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid), egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg). További info itt és itt.

A hivatalos CosIng funckió besorolás szerint hidratáló és bőrkondícionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotionökben ajánlott.

Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A  megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb információ a futuredermen.

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.