Yves Saint Laurent

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: Tella, Módosítva: 2018. április 4.

Lelőhely:   parfümériák

A parfüm eredeti neve Champagne volt, 1993-ban debütált.

Fejjegyek: sárgabarack, őszibarack, nektarin, menta, kömény, csillagánizs

Szívjegyek: szegfű, rózsa, licsi, jázmin, írisz, ibolya, gyöngyvirág, fahéj

Alapjegyek: virginiai cédrus, vetiver, vanília, styrax, pézsma, pacsuli, moha, kókusz, benzoin, ámbra

Tella

2018. április 23.

Mikor már nehezen lehet hozzájutni egy szeretett parfümhöz, (vagy egyáltalán nem lehet) akkor döbben rá az ember mit veszített. Ha már soha többé nem érezheti azt az illatot, amihez rengeteg emlék kötődik, ami része volt élete meghatározó korszakának....és amikor kézbe veheti húsz év után, újra ....úgy, hogy az hitte, ez már soha nem történhet meg....
A 90-es években házibulikban puffogtattuk ezt a nagyágyút....édes évek hol vagytok ma már....
Barackos pezsgő illat lévén a Champagne egy igazán evidens elnevezés volt, de a "Részegség" (ivresse) sem kevésbé az...
Az Yvresse és a Dolce Vita volt fiatal éveim illatai. Boldog vagyok, hogy a jelenben is velem vannak és örülhetek nekik.

Tella
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 23.

havana74

2017. október 13.

Amikor ez a pezsgő, ünnepelt nagyasszonyos illat született, épp akkor érettségiztem. Csak idén találkoztam vele, mint Yvresse.... pont jókor, jelentem felnőttem hozzá, megmutatta nekem valódi szépségét és egyediségét. Az ünnepnapok öltözékének kiegészítője, minimum egy színház, a gyerekem nagyszínpadi előadása vagy kiöltözős éttermi, ünnepi vacsora szükségeltetik hozzá, hogy aranyszegélyes hordójából fújjak magamra. Talpig sminkben, csiniben, az alkalom megkoronázására hivatott.
Ha munkahelyre fújnám, főnököm nem bírná magában tartani a kérdést. - Melyik csehóban voltál, angyalom?
Van benne valami varázslat, hogy lehet fák, virágok kivonatából pezsgőillatot komponálni?! Utánozhatatlan, egyedi, szeretem, hogy van!

havana74
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 13.

tgerika74

2017. február 15.

Sokáig szerepelt a kívánságlistámon. Aztán vettem 5 ml-t. Még jó, hogy csak annyit. Mindenki utálta rajtam. A gyerekem azt kérdezte, mi ez az öregasszonyos szappanszag, mikor beszállt mellém a kocsiba. A férjem irritáló wc-illatosítót emlegetett. És amikor visszatértem a szobába, ahol előtte huzamosabb időt töltöttem ezzel befújva, régmúlt húsvéti hangulatom támadt. Szóval nem lehet rákenni, hogy fiatalos lenne, de tisztelgek a nagyok előtt. Magamra azonban nem fújom többet.

tgerika74
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. február 15.

bobherceg80

2016. augusztus 9.

Csodás barack illat,elegáns,nőies,nagyon finom.Leheletnyit fűszeres,pont jól.És tartós is.

bobherceg80
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 9.

mplaura89

2016. április 2.

Hú nekem ő nagyon nem. A leírás alapján egy gyümis kis finom szolid fiatalos illatra számítottam, erre kaptam egy Chanel No 19.Poudré jellegű tömény erős-púderes, inkább idősebb korosztálynak való, mindenképpen alkalmi illatot. Nem igazán tudom hova tenni. Az elején barackos, aztán brutál tömény ibolya-púder kombó, lemoshatatlan. Sajnos nem az én világom:(

mplaura89
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 2.

egyboszorka

2016. február 12.

Az, hogy az örök kedvenceimből mind- mind több példányt tartok itthon, a hörcsögtermészetemen kívül az Ő bűne. Elhasználtam egy üveggel, az újravételét mindig tervezgettem, persze közben jött sok más rendkívül fontos és sürgősen beszerzendő darab, Yvresse majd legközelebb, úgysem szűntetik meg. A fészkes fenét nem. És mindezt olyan gyorsan, hogy mire észbe kaptam és végigkérdeztem az összes helyen, ahol elérhető volt, már sehol nem tudtak adni. El nem tudom mondani, hogy mennyire sajnálom. Csodálatos, nagyvilági, egyedi és nőies illat. Gyönyörű összhangban a szegfű, a rózsa, a barack, a lehelletnyi csillagánizs és kömény ad neki egy kis pikantériát, frissességet, az ámbra és a vanília mélységet. Tökéletes illat, az eredetileg adott név ( Champagne) nagyon találó volt. Az Yves Saint Laurent ház is felfrissítette a régi klasszikusait, fragrantica-n szokás szerint hideg-meleg, erre már nem is adok. Egy helyen láttam csak, egy netes parfümáruházban az újat, de anélkül nem merem megvenni, hogy ne szaglásznám meg előtte... Kár, nagy kár az eredetiért. Ha valaki esetleg ismerné az újat, kérem szépen, írjon róla! A réginek nem elég a sokszor öt csillag...

egyboszorka
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 12.

Vaslady

2016. január 5.

2013.10.06Teszteltem,a napokban.Nem ajánlották,fiatal vagyok még ehhez mondták.
Egy 60 ml üvegecske üldögélt magában a polcon,előtte a tester,amiben jó akarattal is csak pár csepp parfüm volt...
Megkérdeztem milyen parfüm ez?
Á,magácska ehhez még fiatal,ezt nem is ajánlanám...jött a válasz.
Én mégis kiakartam próbálni ezt a gyönyörű kis üvegű parfümöt.
Papirra fújták,és én vártam a csodát,picit megillatoltam,de erős volt az alkohol ,igy vártam vele.....aztán mutattak mást,a ma trendi kis csodákat,majd ujból megszagoltam,végül a csuklómra is kértem egy fújást....
Az orrom már tele volt a proba illatokkal,lassan sétáltam haza felé,majd kiszellőzött fejjel,ismét beleszagoltam.
Szerelem lett egy csapásra,mintha egy novemberi ,ködös reggel erdőben sétálnék,tölgyfák és moha között...nekem ez jött le.
Semelyik parfümhöz nem tudnám hasonlitani,nem is könnyű tucat illat,és inkább őszi-téli,de nagyon megfogott.Enyém lesz Ő,már spórolok rá :)
Yves Saint Laurent parfümház,ezzel a parfümmel megint nagyot nőtt a szememben,egyre jobban vágyok rá,hogy lehetőségem legyen az összes női parfümöt tőlük kipróbálni....:)
5 csillagot adok,de ha lehetne inkább 6 lenne :)
2013.10.27
Update:enyém lett ő,megvettem,maga csücsült már csak a parfümériában a polcon,és rám várt :)
Tegnap szülinapomon őt viseltem,és nagyon szeretem :)
2016.01.05
Update2:Igen,megköveteli a minuszokat,igy ma őt vittem társamként a munkahelyemre.
Nekem Ő a hideg,téli zord időben tetszik.
Reggel 7-kor fújtam fel,de még most délután 3 körül is hihetetlenül tartós,mintha csak most fújtam volna.
Fanyarsággal indit,és milyen találó a neve,tényleg a pezsgő jut róla az eszembe.
A fragrantican a barackot,nektarin helyezik előtérbe,tehát más bőrén ők érvényesülnek.
Mig rajtam a tolgymoha,fahéj,ánizs,kömény,szekfű,vanilia viszi a primet,de jól teljesit a menta is!
Különleges illat,mindennap nem is szeretném viselni,félnék,hogy elvesziti a varázsát!
Ami külön tetszik,hogy kevesen használják,nem jön szembe,(eddig még senkin sem éreztem).
Sajnos egyre nehezebben beszerezhető,nagyon becsüllek,hogy vagy nekem :)

Vaslady
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 5.

2013.10.06Teszteltem,a napokban.Nem ajánlották,fiatal vagyok még ehhez mondták.
Megkérdeztem milyen parfüm ez?
Á,magácska ehhez még fiatal,ezt nem is ajánlanám...jött a válasz.
Én mégis kiakartam próbálni ezt a gyönyörű kis üvegű parfümöt.
5 csillagot adok,de ha lehetne inkább 6 lenne :)
2013.10.27
Tegnap szülinapomon őt viseltem,és nagyon szeretem :)
2016.01.05
Nekem Ő a hideg,téli zord időben tetszik.
Sajnos egyre nehezebben beszerezhető,nagyon becsüllek,hogy vagy nekem :)

Piri11

2015. november 18.

Kifújáskor nagyon fanyar, szinte már kesernyés illata van. Ez csak pár pillanatig tart, majd édesedik, virágosodik, de egy kis fanyarság még midig ott van. Egyre jobban érezni benne valami nagyon finom, nagyvilági illatot. Sajnos a fanyar illat rajtam nagyon sokáig megmaradt. Több mint 4 óra elteltével tűnt csak el. Úgy tűnik az YSL illatok nem működnek az én bőrömön, mert nem ő az első, akit csak szerettem volna szeretni. Ettől függetlenül 5*-ot adok neki.

Piri11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 18.

andrea91

2015. október 7.

Fiatal vagyok én ehhez az illathoz, és tulajdonképpen 40 felett tudom csak elképzelni hogy kiteljesedik valakin. Vannak olyan illatok amiket idősebb korosztalyoknak ajánlanak, de mégis úgy érezhetem hogy működik rajtam, vagy legalábbis szívesen elővenném pár év múlva. Őt nem. Legalábbis szignatúra illatomnak biztosan nem. Persze elismerem az erényeit, egy nagyon kifinomult, frissen krémes, elegáns illat ez, enyhe retro beütéssel - viszont számomra egy adott nőtípust idéz. Ez a nő sikeres, gazdag, mindig elegáns, és tiszteletet parancsoló az aurája. De rideg, és esténként nem a családjával kucorodik be a tv ele a kanapera, hanem egy pohár bor társaságában az asztali lámpa fényénél előveszi a munkáját. Az ő otthonát nem a vacsora illata, és a gyerekek csacsogása tölti be, hanem a tér, és a csend - és neki ez jó, nem hiányzik semmi, a maximalizmusa miatt van inkább egyedül, nem tud más emberek hibáival együttélni, nincs ideje mások problémáival foglalkozni. Ezzel senkit nem szeretnék megbántani, mert ismerek is olyat aki használja, és egyáltalán nem igaz ez rá, de nekem ez az illat egy ilyen nőt jelképez.
Nekem fújósom van ebbol az illatból, ezt szívesen birtoklom, és biztosan elő fogom venni néha, szívtépő hagulataimban, mert akkor bizony kell ez.
A reformulált verziója talan kevés lesz a régi rajongóinak, de én sokkal viselhetőbb nek, hetköznapibbnak érzem, frissebb benne a barack, és kevésbé van jelen a retro feeling.
Ui. Nem hasonlít egyáltalán, de hasonló érzetű a balenciaga l'essence, őt viszont már 30-tól el tudom képzelni.

andrea91
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 7.

aidanne

2015. augusztus 9.

Nagyon kifinomult csodálatos illat! Egy mestermű. Én a harmincas éveim elején vagyok, de bátran mondhatom, hogy igen is tudom viselni. Ez egy valódi kuriózum finoman kell bánni, adagolni. Adjunk neki egy kis időt mire kifejti isőtlen szépségét, és hagyjuk érvényesülni.

aidanne
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 9.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Propylene Glycol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Színező anyag. (Piros)