KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

anna990

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

Pupa BB Cream + Primer

Pupa BB Cream + Primer
2017. szeptember 12.

Ez a normál bőrre való verzió, szerencsére először kértem belőle mintát kipróbálásra. A fedése közepes és nagyon-nagyon természetes a hatása, bár elég sokat kell felvinni a krémből. Úgy nézett ki, mintha semmi nem lenne az arcomon, a bőrpírt és a hibákat viszont nagyon szépen eltüntette. Azt is imádtam, ahogy kopik: nem gyűlt össze a pórusokban és a finom vonalakban, hanem egyszerűen átzsírosodott és eltűnt.
Viszont: annak ellenére, hogy ez egy könnyű krém, én végig azt éreztem, mintha lenne egy réteg az arcomon, ami alatt 'izzad' a bőröm, és ez nagyon zavart. Reflexből többször hozzáértem az orcámhoz, hogy ellenőrizzem, tocsog-e az olajban, és persze teljesen normális volt, csak én éreztem fullasztónak a BB-t. A másik dolog, ami rettenetesen zavart, az az erős illata. Nagyon erős.
Mivel 'kényelmetlen' viselet, nem mertem megvenni, pedig telitalálat lett volna, annyira szép a bőrön.

The Ordinary Serum Foundation

The Ordinary Serum Foundation
2017. szeptember 12.

Elég megosztó termék, sok negatív kritikát olvastam róla külföldi blogokon is, így elég sokat vacilláltam, megvegyem-e, de itt, KM-en épp ráakadtam egy eladó 1.0N árnyalatra, és végül nem bírtam ki. A színnel szerencsém van, azon kevesek között vagyok, akik elsőre eltalálták, tökéletes; az 1.0N tényleg a MAC NC10-nek felel meg. A felvitelével sincs problémám, a szokásos nappali rutin + fényvédős primer után az ujjammal applikálom fel lehellet vékonyan, amennyire csak lehet. A primeremen nagyon szépen, egyenletesen terül, alapozással ilyen gyorsan még sosem végeztem. Rétegezni egyáltalán nem lehet, látványosabb bőrproblémáknál korrektorra van szükség - bár problémás bőrű embereknek ezt az alapozót én kicsit sem ajánlom. Felvitel után tök jól néz ki, nagyon könnyű viselet, nem maszkszerű, stb stb.

És akkor itt kezdődnek a bajok. A tartósságával nagy problémák vannak, ugyanis 1 óra alatt átzsírosodik, 2-3 óra után pedig csomósodik, összeáll az arcon, beleül a tág pórusokba, kiemeli a száraz foltokat, ha van pattiheg vagy akármi, összegyűlik rajta. 2-3 óra alatt az államról teljesen lekopik, a T vonalamról is eltűnik nagy része, és emellé olajos fényben úszik az egész arcom. Miután összecsomósodott, a púder már csak ront a helyzeten. Ha neadjisten még meg kell jelenni valahol, akkor az egyetlen megoldás az, ha micellás vattával letörölgetem a nagyját, és újraalapozok.

HA kicsit tartósabb lenne, imádnám.

Az ára nagyon kedvező, de biztos nem veszem meg újra. Ezt el fogom tudni használni ide-oda rohangálós szabadnapokon vagy rövid jelenésekhez, legalább spórolok a MAC-kel, de amúgy szinte semmilyen körülmények között nem bíznám rá magam, mert amikor elkezd kopni, az rosszabb, mintha semmi sem lenne az ember arcán.
Száraz/normál hibátlan bőrre viszont jó választás lehet.

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++
2017. szeptember 5.

Az Estee Lauder legvilágosabb neutrális színe (1N1) kezdett túl narancssárgának tűnni a bőrömön amióta tisztességesen fényvédőzök, a MAC NC10-e viszont tökéletesnek bizonyult, így váltottam. A bolti eladókra ne hallgassatok, nekem az NW13-at ajánlották, amiről pontosan tudom, hogy konkrétan pink rajtam, mintha megnyomták volna a bőröm. A legjobb az, ha az ember felken több árnyalatot a csuklójára, aztán végzi a szokásos napi teendőit, és néha rátekint a legkülönbözőbb fényviszonyok mellett.
Nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint az EL DW, ugyanolyan az állaguk és a szaguk is nagyon hasonló, csak a MACé sokkal erősebb. Az EL egy kicsit tartósabb, a MAC viszont természetesebben néz ki rajtam. Közvetlenül felkenés után túl világosnak tűnik, de percek alatt épp annyit oxidálódik, hogy tökéletesen passzol a nyakamhoz. Szerintem még sosem találkoztam olyan árnyalattal, ami ekkora match.
4-5 óra alatt egyébként mindkettő átszírosodik, aztán foltokban elkezd kopni, ilyen erős fedésű alapozóktól csodát én már nem remélek. Egy jó fényvédő-primer kombó sokat segíthet a szitun.
Ez az alapozó nálam kiérdemelte az ötöst, mert kellemes viselet, nem fullaszt, nem ragadok bele, ha véletlenül hozzáérek az arcomhoz, jól működik fotón, kiváló a színe, könnyű vele dolgozni.