KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Ascyra

Regisztráció dátuma: 2014. március 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. március 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Bione Cosmetics Exclusive Q10 Ránctalanító Szérum Hialuronsavval

Bione Cosmetics Exclusive Q10 Ránctalanító Szérum Hialuronsavval
2017. december 11.

Erre a krémre véletlenül bukkantam rá az egyik nagyon közkedvelt parfüméria webáruházában. Gondoltam, már a név miatt (mivel mostanában a BIO dolgok beépültek az életembe) is megnézem közelebbről. Annyira potom áron volt, hogy gondoltam, a márkából akkor már kezdek valami igazán hatásossal - legalábbis annak ígérkezett a leírása alapján - és meg is rendeltem, úgy próbaképpen. Én nagyon ritkán vagyok szerencsés alkat, de most annyira beletenyereltem a jóba, hogy azt amúgy nehezen is tudom megfogalmazni.
Ez a krém egy csoda. Én esténként használom, illetve smink alá, pont úgy, ahogy a leírásában meg van adva. Mindkettőnek tökéletes! Amikor felkenem, szinte azonnal beszívódik, és mintha a bőröm konkrétan megköszönné a használatát: enyhíti a szemeim alatt, a kialvatlanság hatására előbukkanó fekete karikákat, üdébb az arcom, és egyszerűen jó ránézni, megsimogatni a bőrt. Igazából, én mindent kidobtam, ami kemikáliákat tartalmaz, s bár ebben is van szintetikus anyag, mégis úgy döntöttem, a hatásai miatt, hogy ezt nem fogom száműzni az életemből. Ellenkezőleg, állandó darabja a szépítkezőpolcomnak, a shea-vaj mellett. Mivel annyira nem hidratál, mint a víz+shea vaj kombó, inkább akkor használom, ha a bőröm fáradt és feltöltődésre van szüksége. Nekem igazi mentsvár. Mindent betart amit ígér, illetve, a használati útmutatója alapján keveset kell felvinni belőle - nos, ezt alátámasztanám, mert egyszer elkövettem azt a hibát, hogy egy mogyorónyi darabot próbáltam eloszlatni, az már annyira nem szép a bőrön, s bár beszívódik, teljesen felesleges pazarolni. Icipici mennyiségben is csodaszer! <3

Hermès Voyage d'Hermès

Hermès Voyage d'Hermès
2017. december 6.

Benne volt mindeddig a kívánságlistámban, mert az itteni vélemények alapján nagy reményeket fűztem hozzá - mármint, ahhoz, hogy a párom fogja használni. Hermés-fanatikus lévén, biztosra vettem, hogy imádni fogja. Mármint ő a fanatikus én csak és egyelőre a szagolgató és kísérletezgető. De az a szégyenteljes történés ért, hogy sajnos a párom szerint egyáltalán nem jó ez a parfüm és pici csalódottságot véltem felfedezni rajta, a Hermést illetően. Engem ez nem tántorít el attól, hogy imádjam; egész sokat szagolgattam a csuklóját és meg kell mondjam, szerintem is nagyon "dögös" férfiillat, egész beindul az ember fantáziája tőle. Mivel sok más illat van még, ami felmagasztalható férfiillatként, elengedem, de az illat szerintem ötös, a tartóssága pedig mesélhetne egy csomó másik parfümnek.
Mivel citrusos, én nem tudom elképzelni különleges alkalmakra, inkább olyan iroda-tenisz-lazavacsi kategória, de ott biztos mindent visz. Engem legalábbis biztosan ;)

(ja és egy apró megjegyzés csak: eszem ágában sem lenne magamra fúni, nekem ez nagyon férfi :).

Update: Mea culpa, mea maxima culpa feleim! Hát magamra is felkentem… Jajjnekem, a szívem! Ez most vagy Ámor veszedelmes nyila, vagy a szilaj magyarok nyilainak egy ittragadt darabja, de az biztos, hogy teljesen telibe talált. Muszáj hát megkövetnem, mint férfiillatot, hiszen immár nőivé avanzsált! Erre a parfümre egyetlen jelzőt tudnék nagyon találóan használni, ez pedig a különleges. Én nőkön ilyet nem igazán szoktam érezni, de az biztos, hogy amint magamra fújtam, léptem 2 szintet és vagy 10 lépcsőt a ranglétrán. Egyszerűen magával ragad, mint valami sas a rágcsálót a mezőről, és a magasba repít. Bődületes hatással volt rám, konkrétan nem tudtam a kékvérű vigyort letörölni az arcomról. Sznobizmusom megkenegettem egy kis hájjal  Uralkodó lettem, felsőrendű, kékvérű, előkelő… Hacsak néhány órára is, megízleltem a francia úriasszonyok délelőttjeit, a szalonok fényűzését, a pajzán-kacér pillantásokat, későbbi korokból pedig a nadrágkösztümöt, a rövidre nyírt trendi frizkót, és a tűpontos sminkeket. Az biztos, hogy kiegyenesedve, felszegett fejjel jártam-keltem egész délelőtt ebben a felhőben. Húhhh, ez biztos kell :D Hol érdekel engem, hogy az én drága szerelmem magára fújja? Inkább ne tegye, több marad nekem :D Lehengerlő, átható, szuggesztív! Viszont a tartóssága nem túl jó, de nekem van egy olyan érzésem (most már többedszerre), hogy a mintából felkent parfüm nem = az üvegből egy fújással (sokkal kevesebb).

Naf Naf EDT

Naf Naf EDT
2017. december 5.

Nagy szívfájdalmamra ebben a parfümben pont azon összetevőket nem érzi az orrom, amikért megvenném az üveget. Ilyen az orchidea vagy a vanília. Én sajnos leginkább a pacsulit érzem, amit nagyon rosszul tolerálok, de itt hála az égnek, annyira nem számottevő, hogy ne lehessen viselni. A gyökér érdekes módon, egy földes-fűszeres illattá válik rajtam és egész jól tolja: elnyomja még a pacsuli erős szagát is, aminek én nagyon örülök. Rajtam fűszeres-virágos - végre valami!
Ez a parfüm a vintage vonalat erősíti és elegyít mindent, ami Naf-Naf; eleganciát, komolyságot - ahogy az előttem szóló is írta - finomságot, nőies mosolyt, könnyedséget, bájt. Nem zavaró, semmilyen formában, nem tolakodó, nem erőszakol meg senkit, nem akarja mindenáron láttatni magát. Olyan, mint egy elegáns francia nő, aki elfelejtette a vörös rúzst felkenni. Kellemes vele találkozni, jó megszagolni, jó ránézni és rajta pihentetni a szemed, amíg csak el nem mosolyodik. Engem abszolút magával rántott vissza, legalább 20 évet, a tinikoromig, amikor is burjánzott idehaza a Naf-Naf (és a Kookai) őrület a trendekben. Számomra ez a parfüm egy nosztalgia-illat, s mivel az eltelt időszakban rengeteget változtam, ezért a parfümöt sem vásárolnám meg ismét. Meghagyom az utókor számára, hogy dédelgesse az. Jó elmerülni a Naf-Naf emlékekben, de annyira mégsem, hogy újra megpróbáljam átélni és magamévá tenni őket.
Én estére viselném inkább, a higgadt komolysága miatt, illetve azért, mert bárki mellénk ül, jó érzéssel fog onnan felállni. Akár egy színházban, akár egy moziban vagy vacsoránál.
A fejjegy és a szívjegy nagyon hasonló, uralja a pacsuli és valószínűleg a gyökér amit érzek, illetve néha felüti fejét a málna (nagyon enyhe!) és talán az alma is felbukkan, de ennek ellenére tényleg virágos lesz, érdekes, hogy nem nagyon tudom megfogni külön-külön a jegyeket. Tartóssága sajnos nem túl jó, max. 4 óra, utána nekem újra fel kellett fújni, viszont a hatóköre nem rossz, mert többen megjegyezték rajtam, holott én max. 2 (3) fújásos vagyok :)
Ebben a kategóriában sokkal jobb és érdekesebb illatokat is találni, illetve, meg kell valljam, hogy valószínűleg nem illik a személyiségemhez, amely kissé megfontolt és komolykodó, mégis extravagánsabb. Talpraesett, nagyvilági csajoknak, dögöknek, végzet asszonyainak, nagyszájúaknak és feleselőknek, polgárpukkasztóknak, punkoknak (akik sosem halnak meg), bulizósoknak, dohányosoknak, biznisszvomeneknek, flörtölőknek és pajkosoknak, incselkedőknek, masszív kislányoknak és berzenkedő boszorkányoknak, valamint/és hódításhoz semmiképp sem ajánlom! Ha maradt ki hölgy, akire egyik meghatározás sem vonatkozik, nos számukra viszont nagyon is, mert nem tudnak melléfogni vele!
Az illat fűszeressége és a vintage miatt három csillag.