KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Ascyra

Regisztráció dátuma: 2014. március 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. március 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Vayne Cosmetics Teafa Sampon Korpás Hajra

Vayne Cosmetics Teafa Sampon Korpás Hajra
2018. február 2.

A páromnak vásároltam az egyik budapesti bio üzletben, próbaképp. Annyi korpásodás elleni sampont kipróbált már (köztük méregdrágákat is), amelyeket simán felülmúl ez a termék. Igaz, hogy az ádáz korpásodást ez nem szünteti meg végleg, de az biztos, hogy eddig ez a legjobb termék, amely valóban használ is. Szerintem megéri a pénzét, ráadásul nem tartalmaz semmi olyat, ami kemikália. Szeretjük!

Maison Francis Kurkdjian Oud

Maison Francis Kurkdjian Oud
2018. január 30.

Csak mosolygásra késztet a tény, hogy nem szeretem az oud-ot :). Most egyenesen nevethetnékem támad, amiért így meg tudnak tréfálni egyes illatok. Bár elfogult vagyok, de még ezt leszámítva is, valóban mestermű ez az illat, azt kell, hogy mondjam. Hogy miért teszteltem, ha nem szeretem? Csakazértis. Végre egyszer tudjam Mr. Kurkdjian illatára azt mondani, hogy sajnos, nem tévedhetetlen. De megint veszítettem egy játszmát: eleddig az, és márpedig toronymagasan vezeti az élmezőnyt a számomra kedves Orrok között.
Az Oud úgy kezdődik, ahogy vártam: büdös. Nyanyaszagú, régi, ódon, szinte már olyan, mint a korhadó fa édeskés illata. (ezért nem szeretem az oud-ot). Gyorsan kiálltam vele a hidegre, hogy minél előbb távozzon a kezdeti elmebaj és megelőzve a hisztit, elszívtam egy cigit, hogy ne érezzem ezt a fejfájós szagot. Megérte várni: kb. 5 perc leforgása alatt változott át azzá, ami igazából. Egy csodálatosan szép, finom, puha, megfontolt, és érzékeny fuvallattá. Csodás illat. Bár, sosem lesz az enyém, mert ha már ennyi pénzt adok ki egy illatért, az biztosan a Grand Soir vagy a Baccarat lesz (azért ezeket nagyon nem tudja lekőrözni nálam), de az biztos, hogy mesteri. Az Oud úgy válik szerethetővé, hogy egy olyan ember is belebolondul, aki alapból utálja. (hogy lehet ennél nagyobb bókot tenni?)
A hatótáv: bőrközeli, nem fogod belengeni vele a szobát. Hála az égnek, ugyanis, annyira kifinomult, hogy szégyen volna, ha hivalkodó lenne.
Illat: csillagos ötös, rafinált, szégyenlős, finom, dámás, kiegyensúlyozott, nagyvilági, luxus, meleg, kedves, ünnepélyes.
Tartósság: nem tudok nyilatkozni róla, de engem nem is érdekel. Komolyan nem. Tökéletes, úgy ahogy van.
Fiatal lányoknak semmi esetre sem ajánlom. Egyszerűen, maga az illat egy élettapasztalat, egy olyan... évek számához mérhető bölcsességet sugall, hogy értelmezhetetlen volna számomra egy vadóc fruskán vagy egy szexi dögön. Ez nem a vadító nő illata. Ez a felnőtt NŐ illata. Aki bajokon és gondokon is túl van és néz szembe velük nap, mint nap, aki akkor is mosolyog, ha fáj, aki megbékélt a természetével. Kifinomult, kiegyensúlyozott, nyugodt, zen és béke és love... úristen :) Elfogytak a szavaim. (abba is hagyom, mert már ömlengés... Ehelyütt is megérdemli az úriember).

Lacoste Eau De Lacoste Sensuelle

Lacoste Eau De Lacoste Sensuelle
2018. január 18.

Emelett amúgy is elmennék, ha nem lenne ilyen szép a külleme - mert igazat megvallva a Lacoste márka és a szép üvegcse miatt rendeltem belőle egy mintát, de annyira felejthető az illat, hogy gyorsan beleszippantottam, mikor a birtokomba került és gyorsan félre is tettem, de idestova egy hónapig nem is foglalkoztam vele. Ma reggel valami újra vágytam. Erre esett a választásom.

Kb. 3 órája van rajtam, de kb. se híre, se hamva. Felkenés után kb. 5 percig nagyon finom illata van - ha ezt meg tudná őrizni két-három órán keresztül, akkor talán (TALÁN) érdemes volna rákölteni... (?) De még úgysem, ennyi pénzért bármelyik utánzat jobban muzsikál. Nagy csalódás ez a Lacoste-ot illetően. Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen márka ennyire nem veszi komolyan a parfümöt, de az biztos, hogy megfogadtam, soha többet nem szagolom meg átlagos divatcégek illatait. Nagy részük borzasztó nagy csalódás. Ez ékes példája és zászlóvivője azoknak, amelyek tuacatillatok, tucatszámra vásárolhatók és a fejejtés számára vannak kreálva. Senki számára nem ajánlom. Üljön le, egyes.