KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

brethalia

Regisztráció dátuma: 2015. október 27.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2015. október 27.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Kell a púder! Kúp Ecset

Kell a púder! Kúp Ecset
2018. február 18.

Úú, én írom az első véleményt. ^^

Szuper, akárcsak az alapozó ecset (a többiről - még - nem tudok nyilatkozni, de kívánságlistásak a pirosító ecset és a kisebb szemhéj ecsetek is :) ).
Könnyű vele dolgozni, és a viszonylag nagy felülete miatt gyorsan is használható.

Semleges / matt, világos színű púdert szoktam ezzel, első lépésben felvinni a teljes mozgó szemhéjamra, illetve a végén szoktam a mozgó szemhéj és a szemöldökcsont között átmenni, szintén egy világos, semleges színnel, hogy egységesen össze legyen dolgozva a festék mindenhol, "ki legyen egyenlítve" a szemöldök és a szemhéj közötti terület, szép legyen az összkép. Valószínűleg satírozni is lehetne vele, bár nekem ehhez túl nagy felületű, ehhez a kisebb Essence ecseteimet szoktam használni (kisebb pufi és lapos ecsetek).

Talán annyi negatívuma van, hogy porozza a szemfestékeimet (jobban, mint más ecsetek), de le lehet fújni, ütögetni, szóval ez legyen a legnagyobb baj vele.

Puha, könnyű tisztítani is. Egy nagyon jó minőségű ecset, megéri az árát (főleg, ha sikerül valami akciót kifogni :) ).

UP:

10 hónap használat után már biztos vagyok benne, hogy nagyon porolja a festékeket. Számomra ez zavaró, ezért egy csillagot levonok.

Kell a púder! Lapos Ecset

Kell a púder! Lapos Ecset
2018. február 18.

Szuper, a viszonylag nagy és tömött fejével gyorsan, mégis precízen lehet dolgozni, elégedett vagyok vele. Jelenleg a kedvenc lapos ecsetem. :)

MAC Rúzs

MAC Rúzs
2018. február 11.

Nagyon jó pont a hatalmas színválaszték, illetve a kellemes viselet. Nem feszengek bennük, nem szárítják még a mattok sem a számat. Szóval ezek alapján azt mondom, hogy számomra megérik az árukat. (És szerencsére a Douglas webshopban könnyű akcióval találkozni. :) )
A csomagolásuk külön tetszik, strapabíró, jól néz ki, kézre is áll. Az illatuk pedig tényleg finom vaníliás.

Szerintem nehéz a terméket egyben értékelni, ugyanis nagyon különbözőek az egyes finishek (érzetre, fedésre, tartósságra – egy alig látszó, nem tartós, szájfényszerű szín például számomra már nem éri meg ezt az árat), szóval szétbontom a sajátjaim értékelését.

MATT

Nem extrán tartósak, de szépen kopnak, nem mászkálnak el viselés közben. Persze radírozás + hidratálás kell előttük. :)

- Velvet Teddy: első MAC rúzsom - rá igazából 4 csillagot adnék. Szerintem nem teljesen matt, bár ez nem zavar. Amin javítanék, az a tartóssága, ennyi pénzért kicsit többet vártam tőle.
A színe miatt azonban mégis szeretem. Alapból sötétrózsaszín szám és sápadt bőröm van, ezért a nude rúzsok nagyon sápasztanak, nem állnak jól (nehezen is fednek teljesen). Most viszont úgy érzem, megtaláltam az ideális nude rúzsomat. :)

- Mehr: hétköznapi kis rózsaszín. Nekem eddig tartósabbnak tűnt és kicsit mattabbnak is, mint a Velvet Teddy, nála jogos az 5 csillag. :)
-> UPDATE: találtam hozzá egy dupe-ot, a Rimmel The Only One 610-es rúzsát. :) Kb. ugyanaz a szín, bár számomra a Rimmel rúzs illata kellemetlen volt...
(Illetve hasonló még a Catrice Matt lip artist 010-es színe is.)

SATIN

Kedvenc finishem. :) Nagyon kényelmesek, szerintem még hidratálnak is kicsit. Alap és általában ceruza nélkül használom őket, így is szépen fednek és elég tartósak – megkockáztatom, vannak olyan tartósak, mint a matt rúzsok.

- Twig: „A” rúzs, ha csak egyet választhatnék, ő lenne az. :) A Velvet Teddy után volt egy kis hiányérzetem, úgy éreztem, szeretnék egy rózsaszínesebb/bordóbb, mégis hétköznapi rúzst. Rá esett a választásom, elsőre szerelem volt a piszkosrózsaszín színe. Szerintem ez is kb. mindenkinek jól állhat, jolly joker. 5 csillag, egyértelműen!

- Retro: az élmény hasonló, mint a Twignél. A színe elsőre megfogott, kellett egy ideig vadásznom is rá. Téglavörösnek mondanám, de az én számon szinte pirosnak tűnik. Dögös, de alkalmakra és hétköznapokra is viselhető. :)

- Amorous: igazi bogyós gyümölcsszín, ősszel alapdarab, bár én egész évben színesen viselem ezt a színt. :)

FROST

Számomra ezek is egész tartósak, a csillogós finish pedig még pont az ízléshatáromon belül van.

- On and on: Ez egy extrém rúzs, kicsit elborult. :) De a kékeszöld csillámok benne... váóó. Nagyon kiemeli a zöld szememet. A textúrája is kellemes, abszolút kényelmes viselni, és nem láttam máshol még hasonló színt sem. Sosem tetszettek az elvadult rúzsok, de most megtaláltam belőle az igazit. Néha nem árt kísérletezgetni. :)

- New York Apple: hasonló bordós színű rúzsom van, így nem akartam megvenni, csak a csillámok miatt, kíváncsiságból kipróbáltam... aztán rajtam maradt és amíg hazaértem, rájöttem, hogy nagyon tetszik. Aztán amikor megláttam itt az eladó rúzsok között, tudtam, hogy le kell csapnom rá. :)

AMPLIFIED CREME

- Brick-o-la: elsőre nem tűnt túl tartósnak, eléggé krémesnek mondható (a bolti teszter pl. szét is volt olvadva), de a színe nagyon megtetszett, szép kis tavaszi szín, vidám, de mégis visszafogott, hétköznapokra is viselhető. Boltban felpróbáltam, és estig simán rajtam maradt, a vártnál tartósabbnak bizonyult, szóval őt is beszereztem. :)

- Creme in your coffee: nagyon jól kihasználható, kellemes rúzs. :) A neve alapján barnás színt várnék, de szerencsére inkább rózsaszínesebb. Viszont van egy tökéletesen ugyanilyen rúzsom, szóval utólag kicsit bánom, hogy többszörös áron megvettem.
-> Ez a Catrice 020 (Maroon). Nem tudom, lehet-e még kapni, de ha dupeot keres valaki, ajánlom. :)