cherry19

Regisztráció dátuma: 2012. október 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. október 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 9 eladás
Megnézem

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation
2018. szeptember 9.

Update: nos szégyen rám, de másfél évvel később jöttem felpontozni. Utálom, hogy imádom.
Próbálok mindenből csak CF cégeket támogatni, de akármit próbáltam alapozót egy se vált be annyira, mint ez. A 110-es továbbra is majdnem tökéletes, pár csepp Catrice világosítóval keverem kézháton majd felpacsázom az arcomra ujjammal, RT szivaccsal dolgozom el. Nagyon könnyen terül, egyenletes, gyenge közepes fedése van, ami tavaly óta nagyjából elég is, helyenként 2 rétegben viszem fel, azzal sincs probléma. 2 perc alatt "megszárad", púderes tapintásúvá válik, viszont könnyen lehet rá korrektorozni és nem érzem száraznak se.
Alá Essence Get Picture Ready primert, fölé Catrice Liquid Camouflage korrektort, Essence Brighten Up! Banana powdert és RCMA Translucent powdert használok, majd Wet'n'Wild Photo Focus spray-vel fújom le az egészet és csak T-ben+államon fényesedem át napközben, arcom többi részéről max. a pirosítóm kopik meg napközben, minden más tökéletesen helyén marad...és az ára sem vészes.
Annyira várom a napot, amikor valamelyik másik drogériás CF cég labdába tud rúgni emellett, addig haragszom, de ez a tökéletes alapozó számomra.

Pár hete kaptam ajándékba ezt az alapozót. Ez az első olyan, aminek a színe tökéletesen passzol a saját bőrszínemhez (110), fedése nem valami erős, de 2 rétegben kb. elég (flat top kabukival felvive) és a finise is nagyon tetszik.
Ami nem tetszik benne:
nem érintésálló (egy ilyen alapozó az álmom)
mintha picit foltos lenne, de mondjuk közel nem olyan vészes, mint a Catrice HD Coverage
nem tart valami hűdesokáig..sajnos egy 3-4 óra elteltével már fényesedek rendesen, 7 órás csekknél pedig eltűnt T-ben.
kísérletezős cég
Összeségében imádnám a színe és a finise miatt, de az említett negatívumok miatt magamtól nem fogom újravenni, de ezt azért elhasználgatom.

Essence #Insta Perfect Folyékony Alapozó

Essence #Insta Perfect Folyékony Alapozó
2018. szeptember 5.

Kezdjük a jóval: a 20-as árnyalat felvitelkor szinte tökéletesen passzol hozzám (sőt, picit világos is talán), könnyen eloszlatható (RT szivacs) és épül magára, egészen egy közepes fedésig el tudok jutni vele, illetve *egyelőre* nem pattanásosodtam ki tőle..és ennyiből ki is fújt nagyjából.

A szuper árnyalatom 6 óra után egy olyan három árnyalattal sötétebbre vált és némileg narancsos beütést kap.
Ez rajtam nem szárad le, ha hozzáérek púderezés nélkül az egész elkenődik és nem matt, végképp nem matt, nem hívnám egészséges bőrfénynek sem, szerintem kicsit zsíros a finishe, ráadásul 2-3 rétegben, ami kell, hogy legyen elég fedése nehéz, fullasztó érzés a kombinált/zsíros bőrömnek.
Vízállóságát nem teszteltem, viszont amikor 6-8 óra "hordás" után le van kopva az államról, homlokomról és az orromról teljes egészében akkor sejtem, hogy az az állítás is enyhén sántít, illetve teljesen át is zsírosodik olyan 2-3 óra alatt, pedig primer-púder-fixáló minden megy rá, nem bízom a véletlenre.
Szerintem a csomagolás sem túl szerencsés, felrázom, majd amikor kinyitom minden egyes alkalommal folyik ki belőle mindenfelé a termék, ráadásul nem is tűnik túl strapabírónak, el tudom képzelni, hogy könnyen eltörik ez a gyenge kis műanyagtubus.

Szeretném szeretni, de egyelőre nem hagyja magát. Lehet télen jobban tetszene, amikor szárazabb egy picit a bőröm, de melegben számomra katasztrófa. A 2 csillagot is csak azért kapja, mert nagyjából 8 éve használok alapozókat ennyi idő alatt ez a 2., ami -legalább felvitelkor- árnyalatában passzol a bőrömhöz.
Még várom az Essence (vagy akár Catrice)-féle Maybelline Fit Me Matte+Porelesst.

Essence Get Picture Ready! Pórusfinomító, Mattító Primer

Essence Get Picture Ready! Pórusfinomító, Mattító Primer
2018. augusztus 4.

Nos én ezt annyira szeretem, hogy most, hogy kiszórják négyet vettem belőle.
Azt hiszem január elején vettem meg az első tubussal, előtte egy Catrice stick primerrel próbálkoztam, de cisztás akném lett tőle kb., szóval azt hanyagoltam. Emiatt kicsit félve ugrottam neki ennek is, de bejött.
Nem állítom, hogy annyira tartós a póruscsökkentő hatás, de iniciális felvitelkor egyértelműen látszik nekem, egyenletes(ebb) bőrképet kölcsönöz.
IMÁDOM amilyen selymes (és nem kifejezetten szilikonos) tapintású a bőröm használat után akármennyire is éppen haldoklik az arcom a szárazságtól. Olyan egészségesnek néz ki az egyébként végképp nem az bőröm és az alapozóm is sokkal könnyebb felvinnem, egyenletesen oszlik rajta minden. Azt nem merném kijelenteni, hogy *mindenhol* tartósabb tőle a sminkem, sőt, szerintem T-ben könnyebben át is zsírosodom használatakor, viszont ahol száraz/normál a bőröm teljesen jól megtart mindent napközben foltosodás nélkül (kivéve persze, ha fogdosom az arcom, de akkor nem ment meg semmi).
A legjobbat hagytam a végére: egy darab pattanást sem okozott, hála az égnek, pedig könnyen "kivirágzik" az arcom, plusz az illata is nagyon kis kellemes, enyhe.
Összességében kiváló termék szerintem és nagyon sajnálom, hogy felfüggesztik a gyártását, ismét egy holy grailemtől kell búcsút intenem (mihelyst elfogy a 4 tartalék).