exhocmomento

Regisztráció dátuma: 2017. december 30.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. december 30.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Facelle Intim Törlőkendő

Facelle Intim Törlőkendő
2019. február 21.

Megtaláltam a tökéletes nedves törlőt, nem keresgélek tovább. :) Nem csíp, nem bánt, csak frissít. Olcsó. Szépek az összetevői. Kellemes tisztaságillata van. Az átlagostól kicsit nedvesebb - nekem ez nagyon tetszik. Még a dizájn is cuki, minimalista ezekkel a kis horgonyokkal. És a legjobbat a végére hagytam: úgy van kialakítva, hogy ahogy kihúzunk egy kendőcskét, a következő nem mászik ki egy tapodtat sem. Nem kell azzal vesződni, hogy visszadugdossuk a következő félig kilógót, így nem is szárad ki egy sem. Ja, és szuperül, precízen vissza lehet zárni, nem adja meg magát a ragacs. Pöööpec.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2019. január 15.

Több, mint 3 hónapja használom már. Próbáltam heti 2x, de úgy túl sok volt, így maradtam a heti 1x-nél, amit meg kevésnek éreztem egészen addig, amíg a retinol be nem került a rutinomba. Deee mióta az benne van, tökéletesen kiegyensúlyozott vagyok ezzel a heti eggyel.

A bőröm F-vonalban (homlok+ orr+orr mellett) zsíros és tág pórusú, a többi részén normál, de szinte mindenhol hajlamos a mitesszeresedésre. Ám ami most igazán releváns a véleményemnél, az az, hogy nagyon, de nagyon ellenálló. Viszonyításképpen: emellett heti 6x használom a GG Cheer up-ját, azaz minden nap hámlasztok. Reggel C-vitamin, GG aPAD, niacinamide. Este újabb adag nia és retinol. Tudom, ez brutál, de az én bőrömnek erre van szüksége.

A fentiek tükrében talán nem meglepő, hogy ez a kis piros cucc sem okozott nálam irritációt. Nagyon be voltam tojva, amikor először használtam, de az égvilágon semmit nem éreztem, még bizsergést sem. Amikor lefelé mostam, akkor azért kicsit kimutatta a foga fehérjét, mert vízzel érintkezve csipked, hiszen abban oldódik. Ebből következik, hogy felkenni is tökéletesen száraz bőrre kell, nedvesre nem ajánlott. A lemosáshoz pedig az a tapasztalatom, hogy minél melegebb vízzel csinálom, annál kevésbé csíp. A 10 perces hatóidőt mindig igyekszem betartani, de nem egyszer túlszaladtam már, és sosem volt belőle semmi gondom. Eleve képtelen vagyok 1 percen belül felkenni mindenhová, mert lassú és pepecselős vagyok, ilyen erős savaknál pedig nem is árt az óvatosság. De őszintén mondom, nemhogy galibát, de kellemetlenséget sem okoz a használata. Persze ehhez azért kell egy ilyen vastag és lázadó bőr, mint ami az én pofázmányomon foglal helyet.

Az eredmény azonnal látszik, már az első használat után, másnap reggel simább bőrrel ébredtem. :) Azóta pedig egyre feljebb ível az arcom állapota, persze ehhez a rutin többi része is kellett és kell továbbra is. Szó szerint gyalulja a bőrt, a mitik pedig sokkal könnyebben és szebben likvidálhatóak a használta után. Hidratálni mindenképpen szükséges utána, de ezt már rengetegen említették előttem is. Azt sem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy reggel kötelező a fényvédő. Amúgy is, de emellett pláne.

Az ára szuper és a heti egy használat mellett még gazdaságosabb. Az INCI izgi és gyönyörű, a gyártás cruelty-free, a hatás kifogástalan. Azt hiszem, ez az 5 csillag definíciója. :)

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa
2019. január 15.

Joy-napokon vettem, eredetileg azért, mert a normál-zsíros kombi bőrömön megjelent pár kis száraz folt, amit a BB krém/alapozó csúnyán kiemelt. Ezt a kis olajat választottam a kezelésükre. Egyetlen csepp elég erre a pár kicsi területre (még sok is, de egy cseppnél kevesebbet nem tudok adagolni). Hagyom olyan 20 percet dolgozni, aztán lemosom. Rajta sosem hagyom, mert nem tud rendesen beszívódni, lévén kombinált a bőröm: sok neki, még akkor is, ha néha száraz foltokat produkál. De ez a felteszem-kicsit hagyom-lemosom hármas tökéletesen bevált, a szárazságok szépen eltűntek.

A napokban azonban egy másik felhasználási módba is belekezdtem. Először is, a tényállást tisztáznom kell: problémás arcbőröm van. Vastag, ellenálló, nagyon hajlamos mitesszerre és zárt komedókra (whitehead), a homlok-arc-áll területen szeretnek pattanások élősködni, mindemellett T-vonalban erősen zsírosodó és tág pórusú. Augusztus óta tudatos bőrápolásra váltottam, és rengeteget, tényleg rengeteget javult a helyzet. Ugyanakkor az államról és legfőképpen az orromról lerobbanthatatlanok a mitik. A nózi a legkritikusabb terület, szemberöhögi az AHA-t, a BHA-t, a TO niacinamide+cink szérumát és csurig van mittyókkal. De úgy, hogy ha egyik este kinyomkodom, másnap estére megint ott dajdajoznak. Nem viccelek, nem túlzok, akár minden nap nyomkodhatnék. Genetika, apukámnak ugyanilyen.

Gondolom, sejtitek, mi fog következni: elkezdtem ezt a terméket az orromon használni. Történt ugyanis, hogy Judit az egyik Skinsmart csatornás videójában megemlítette, hogy az olaj oldja az olajat. Erre felkaptam a fejem, és utánaolvastam. Kiderült, hogy vannak olyan olajok, amiket kifejezetten ajánlanak pattanásokra-mitesszerekre. Tudom, ez szembemegy az ösztönökkel. Az enyémmel legalábbis szembement, hogy az arcom legolajosabb területére önszántamból kenjek fel egy olajat... de az a nagy helyzet, hogy működik.

A jojoba- és mandulaolajat kifejezetten ajánlják zsíros bőrre is. Sőt! Egy felületen azt olvastam, a jojobaolaj kifejezetten mitesszerellenes csodaszer. Ha megnézitek, ennél az Alverdés kis terméknél is a jojoba és a mandula az INCI két első összetevője, ezekből van benne a legtöbb. Szerintem ez a titok.

Ugyanolyan lemosós technikát alkalmazok az orromon is, mint a száraz részeknél tettem: felkenegetek egyetlen cseppet az egész nózira, kb. 20 percet ott hagyom, aztán lemosom. És láss csodát, nemcsak pihe-puhi és hidratált, de tisztább is. Az olaj ellentűzként lép fel a faggyúval szemben. Nya, nyilván ne azt képzeljétek el, hogy kiretusálódott az orrom. Még mindig mitis, de nem olyan látványosak a kis rohadékok, és ha megnyomom, kevesebb trutyi jön ki. Jóval kevesebb.

Folytatni fogom ezt a módszert, és ha az eddig leírtaknál nagyobb eredményt is sikerül elérnem, akkor jövök update-elni.

Magának a terméknek 4 csillagocskát tudok csak adni a meglepően sok illatanyag miatt. Nagyon-nagyon finom aroma, tényleg az, meg tudnék benne fürödni, de a parfüm nem tesz jót a bőrnek. Viszont pénztárcabarát, (tudtommal) cruelty-free és igen hatásos.

Mindenképp elhasználom, de a parfümössége miatt szerintem nem fogom újravenni, hanem beszerzek majd egy tiszta jojobaolajat. :)

Up-up-up: No hát mitesszer-ügyileg a helyzet változatlan: csúcs kis kiegészítő kezelés, ahogy fentebb részleteztem, de önmagában a csodát nem ettől kell várni. Viszont elkezdtem szemkörnyékápolónak is használni, és szuper. Extrapici mennyiséget viszek fel, fölé hidratálókrémmel, de anélkül is jó. Az illatanyagok ellenére sem irritál, és nagyon szépen feltölti a kis szembőrt. :)

1 ÖSSZETEVŐ