KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Izar

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Cosrx Oil-Free Ultra-Moisturizing Lotion With Birch Sap

Cosrx Oil-Free Ultra-Moisturizing Lotion With Birch Sap
2018. október 5.

Update (2018-10-15): Visszaolvastam a régi véleményeimet, és megakadt a szemem azon, hogy ennek még mindig 5 csillaga van tőlem.
Na azt már nem, ez valami förtelem.
A szaga egy dolog: nyáron a hangyák és egyéb vadállatok ellen mi egy citrom- és teafa olajból kikevert spray-t használunk a nyaralónkban. Annak a szagáról sajnos én a méretes szárnyas hangyákra és más förtelmekre asszociálok, ennek a kencének pedig egy az egyben ugyanolyan a szaga. Tudom, az egyéni probléma, hogy így ettől a krémtől is borsózik a hátam, de azért ha objektíven nézem, akkor is pocsék ez egy arckrémnek, arról nem beszélve, amit az érzékeny arcommal csinált hosszabb távon... Citromolaj egy arckrémbe? És ilyet a Cosrx követ el??? Te jó ég...
Egyébként pedig egy csúszós, nyálas, undorító förtelem az egész, fuldoklott alatta a bőröm.
Abszolút nem ajánlom ha érzékeny az arcod vagy zsíros bőröd van. (Mondjuk Anyué érett és száraz, de ő is utálta ezt a krémet.)

--- --- ---

Egy hete használom, és nagyon tetszik.

Nem okoz pattanást, sőt azóta sokkal nyugodtabb a bőröm, nem irritál, nem pirosodik be tőle az arcom, mint sok más krémtől.
Az illatáról annyit, hogy a benne lévő citrom- és teafa olajat lehet érezni, az pedig nem egy olyan kombináció, amiből a parfümök készülnek. :-) Engem konkrétan arra a löttyre emlékeztet, amit a nyáron szoktunk Anyummal kikeverni szárnyas-hangyák ellen, így nem mondom, hogy kellemes dolgokra asszociálok tőle, de a hatása miatt elnézem neki. (Halkan megjegyzem, hogy azért elviselhető. ;-))

Az arcomon erősen zsírosodik a bőröm, főleg a T zónában, de semmi bajom ettől a krémtől, ráadásul szuperül terül rajta az alapozó és a BB krém is. (Az Etude House Concealer BB mintámmal például csodásan együttműködik, és fantasztikusan el tudom rajta oszlatni ezt a BB krémet, pedig ez az a fajta, amivel vigyázni kell, különben totál vakolat hatása van.)

Összességében nagyon tetszik, örülök, hogy megvettem.

Clarins Pore Perfecting Mattító Készlet

Clarins Pore Perfecting Mattító Készlet
2018. október 5.

Ha neked is kérlelhetetlenül zsíros a bőröd és sokat utazol, akkor szerintem Te is nagyon fogod szeretni. :-)

Velem az a helyzet, hogy a bőröm nem kegyelmez, 8-kor kisminkelem magam, 9-kor elindulok otthonról, 10-re beérek a munkahelyemre, délután 1-kor pedig már úgy nézek ki, mint akit arcon csaptak egy karéj vajas kenyérrel.
A munkahelyemen még csak-csak előveszem az íróasztal fiókomból a mattító lapokat, a púdert, az ecsetet, meg a tükröcskémet, és elkezdek pepecselni, bár az esetek 95%-ban levegőt sincs időm venni, nemhogy belekezdjek egy 4 különféle eszközt igénylő sminkszertartásba.

De mi van akkor, ha az ember lánya külföldre kell menjen a főnökét kísérni üzleti útra, és egész nap azzal van elfoglalva, hogy tolmácsoljon közte és a kinti fejesek között? Az ebédet alig tudom megenni, mert míg körülöttem mindenki csak egyszer beszél, én kétszer, és a WC szünet egy olyan luxus, amit ki kell harcolni.

Na akkor jön be ez a kis kütyü és ment életet. :-)

Ahelyett, hogy egy neszit kéne cipelnem, amiben benne van a fentebb már felsorolt 4 kellék, csak bedobom a kistáskámba ezt a kis kompaktot, és minden gondom meg van oldva. Van benne mattító lapocska, púder, tükör és egy szivacs is, ami ugyan nem ecset, de a célnak megfelel.

Az egész kompakt nagyon kis ügyesen van összerakva, minőségi darab, a lapok nagyon jól felszívják a zsírt (nekem 2 db elég az arcomra), a többit pedig a púder szuperül elintézi és abból is nagyon kevés kell. A kis szivaccsal szerintem jól fel lehet vinni, viszont arra figyelni kell, hogy jól oszlasd el, tapogasd bele a bőrödbe, mert hajlamos fehér foltot hagyni, ha valahová sok kerül belőle. Egy normál, színezett púdernél persze rosszabb olyan szempontból, hogy ettől azért kicsit lisztes/szellemszerű lesz az ember arca, de nálam ez nem tart sokáig és nem is túl durva, meg azért tudni kell, hogy elég sárgás a bőrszínem, tehát minden cucc, ami fehéríthet (színtelen púder, fényvédő) az engem fog is. Aki viszont halaványabb és nem olyan sárgás tónusú, annak minden szempontból tökéletes lesz ez a kis kompakt.

A mattító lapok utántöltőjének árát kicsit sokallom, de mivel én ezt csak utazáshoz és munkahelyi elsősegélyekhez használom, ezért azt mondom, megéri. Ennél praktikusabb sminkcuccom még nem volt, de nagyon örülök, hogy rátaláltam.
Persze, mindazt, amit ez tud, meg lehet oldani olcsóbban is, több különféle termékkel. De amikor van egy olyan élethelyzet, ahol képtelenség azokkal pepecselni, ott ez minden pénzt megér.

Burt's Bees Tinted Lip Balm

Burt's Bees Tinted Lip Balm

Hmm, ez tetszik! :-)
Nagy ajakbalzsam (és rúzs, és szájfény, és mindennemű ajakkence) fogyasztó vagyok, eddig két termék volt, ami megütötte a szintet: az egyik a Lush Honey Trap / Whipstick páros (gyakorlatilag ugyanaz a termék, ha megnézed az INCI-jüket, csak az ízesítés/illat más), a másik a Phi Mézi ajakbalzsam.

Most akkor ő is csatlakozik, és így már egy triót alkotnak. Sok éve próbáltam a márkától egy másik terméket (Burt's Bees LipBalm with Pomegranate Oil) mert annyi jót hallottam a szájkencéiről (is), de az akkor nem győzött meg. Most megvettem a Rose és a Zinnia árnyalatot, ők pedig cserébe engem vettek meg kilóra. :-)

Az állaguk tökéletes: puha, könnyen kenhető, de azért tapad annyira, hogy sokáig fent van és nem kell percenként újrakenni.
A színük... az a helyzet, hogy nekem eléggé pigmentált a szám, a saját színe is elég intenzív, így ezek nem annyira látszódnak rajta (a Rose jobban, mint a Zinnia, bár a pörkölt hasonlatot én abszolút nem értem, mert semmi nem látszik belőle, ha kimegyek a szám vonalából, akkor sem), de azért nem bánom, hogy színezettek, mert megvan az illúzió, hogy akkor most egy kicsit jobban nézek ki tőlük. :-)

Ízt nem nagyon érzek, illatról pedig nincs szó, legfeljebb némi avas olajat vélek felfedezni, de csak nagyon haloványan, ez még nálam abszolút a belefér kategória. Főleg úgy, hogy milyen jól esnek a számnak.
Jön a tél, majd most meglesz a nagy bevetés és kiderül, hogy élesben hogyan teljesítenek. (Elvégre nyáron meg ősszel még az is szuper, ami télen egy mozdulattal a kukában landolna.) Beszámolok majd.

Ja, swatcholás alapján a színek valahogy így viszonyulnak egymáshoz (szerintem):
Hibiscus: Na ez már szerintem is pörkölthöz közelít. :-) Viccet félretéve egy nagyon szép enyhén téglás rózsa, szerintem ez mindenkinek jól állhat.
Zinnia: Inkább narancsos, határozottan halványabb a Hibiscusnál.
Rose: Szintén egy mindenkin szép szín, puha, meleg rózsaszín nagyon enyhe pirosas beütéssel.
Red Dahlia: Nevével ellentétben semmi piros/vörös nincs benne, egy melegbarna szépség, talán a Clinique Black Honey szájbalzsamához hasonlít.
Pink Blossom: Halvány rózsaszín, és bár nem szoktak jól állni az ilyen színek, de ezt megvettem volna (ha lett volna bontatlan, nem szétbarmolt darab belőle az üzletben...), mert nagyon áttetsző, és van egy melegsége az árnyalatnak, ami miatt szerintem szintén egy univerzális darab, mindenkin jól mutathat.

4 ÖSSZETEVŐ