KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Izar

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Catrice Blessing Browns Melting Lip Colour

Catrice Blessing Browns Melting Lip Colour
2017. november 19.

Zseniális kis szájkence!
Nekem az CO1-es és a CO2-es árnyalatok vannak meg.
A CO1-es egy világosabb nude szín, de az én szám színénél csak egy leheletnyit világosabb és van benne valami kis barackos beütés, amitől eszméletlenül jól mutat és jól passzol az arcomhoz. Én világ életemben képtelen voltam egy jó nude rúzst találni, mert mindegyik rettenetesen sápasztott. Hát ez kérem nem! Egyszerűen tökéletes!
A Co2-es egy csudiszép barnás szájszín: igen, barnás, de teljesen hordható, nekem majdnem egy "my lips but better" árnyalat.
Szerintem vörös hajú nőknek tökéletes választás mindkét szín.
Mindkettő nagyon kellemes viselet, ápol, és nem szárít, és tökéletesen kiegyenlíti a számat, eltünteti rajta az apró ráncocskákat.
Az illata olyan mű csoki, de csak felvitelkor érződik, talán fél percig se, és utána elillan,aminek én örülök.
A csomagolása is nagyon kis szép, szeretek ránézni.
Összességében nekem mindkét világos szín nagyon bevált, esélyes, hogy ha találok, veszek még egyet-egyet mindkettőből, tarcsiba. :-)

H&M Pirosító

H&M Pirosító
2017. november 19.

2017-11-19: 16 szín van meg eddig, a legfrissebb a Warm Desert árnyalat. :-)
Azt kell mondjam, hogy a H&M pirosítói előléptek kedvencekké. Még soha egyben sem csalódtam: mindegyik tartós, szépen építhető, könnyű vele dolgozni, és amit a legjobban szeretek, hogy nagyon különleges színeik vannak. Vörös hajhoz pláne nagyon sok passzol közülük, de aki a pinkesebb, hideg áranyalatokat kedveli, az is fog találni köztük kedvére valót.
Alapvetően nagyon tetszenek a H&M sminkcuccai (a ruháik már kevésbé...), én nagyon sok dolgot találtam náluk, ami bevált és rendszeresen használom. Aminek nagyon örülnék, az valami Z-paletta szerű dolog, amibe ezt a sok pirosítót és szemhéjpúdert be tudnám rakni, hogy ne egyesével kelljen vadásznom őket a sminktáskámban.

2016-10-09 update: Már 6. A Brown Sugar pedig előlépett a kedvenc pirosítómmá. :-)

Öt árnyalat van meg eddig: Imperial Red, Tawny Peach, Pink Peach, Golden Peach, Coral.
Az biztos, hogy nagyon tartós: egész nap fent marad, nem oxidálódik, tehát nem változik a színe, szépen bírja a strapát.
A színválaszték elég nagy, szerintem mindenki talál magának a bőrtónusához illőt.
Nem mondom, hogy nincs olyan pirosítóm, ami a szívemhez közelebb állna, mert van, de nagyon korrekt termék ez, nem tudok belekötni. A világosabb színek talán lehetnének kicsit pigmentáltabbak, de ennek is van jó oldala: kezdők is könnyen elboldogulnak vele, aki meg már nem az, majd szépen felépítgeti. (A Peach sorozat pedig vörös hajúaknak kitűnő választás.)
Valamiért csak megvettem azt az öt darabot, szóval megy az öt csillag. :-)

Dior Miss Dior

Dior Miss Dior
2017. november 14.

Nem vagyok parfüm szakértő, minimális tudásom van a témával kapcsolatban, csak nagyon szeretem az illatokat. :-) Emiatt kicsit félve írok erről a parfümről, mert ő egy olyan tünemény, amit nehéz megfogni, szavakba önteni, különösen nekem. Ezért inkább mesélek.

Egészen kiskoromban, amikor Anyukám tett-vett a ruhásszekrényben, néha levette nekem a féltve őrzött parfümös üvegeit és végigszagolhattam őket. Édesapámtól kapta őket, aki szakmai kiküldetésen járt párszor Svájcban. Anyu nem volt nagy parfümrajongó (még most sem az), de azokat azért elhasználta, és mire én megszülettem, már csak az üvegek maradtak, egy-két cseppel az aljukon. Három illata volt: Givenchy IV, Jardin d'Eté (ezt azóta sem találom sehol, pedig ez volt a legfinomabb), és a Miss Dior. Az a 4-5 éves kislány, aki akkor voltam, az első kettőt nagyon szerette, de a Dior ház ikonikus illatával sehogy sem tudott megbarátkozni. Hogy akkori énemet idézzem: "Ez parfüm? Ez?!"

És akkor repüljünk előre az időben 30 évet. Egy nagy rendrakás alkalmával ismét előkerült az a három üveg. Az akkori kislány már 34 éves felnőtt nő, akinek úgy tűnik, benőtt időközben a feje lágya, mert amikor ismét megszagoltam, nem bírtam elfelejteni. Ott motoszkált a fejemben, nem hagyott nyugodni, és mint egy szelíd, de szigorú tanítónéni súgta újra és újra a fülembe, hogy "Kislányom, ez kell neked.".

És tényleg. Sikerült egy itteni krémmániástól hozzájutnom egy 4 ml-es minihez (a kis üvege pont olyan, mint itt a termékkép). Ez tavaly télen volt, és most, hogy ismét elővettem, és a csuklóimra tettem egy-egy pöttyöt (ezt fújni szerintem szentségtörés), rájöttem, hogy miért akkora klasszikus ez az illat, hogy miért van akkora neve a szakmában. Én úgy érzem, értem, de nehéz megfogalmazni.

Nyugodt. Elegáns. Visszafogott. Okos. Nem törekszik arra, hogy kitűnjön a tömegből: nem harsány, nem illegeti magát, nem rebegteti a pilláit. Soha nem közönséges. És mégis kitűnik, pont azzal, hogy mindig önmagát adja, soha nem játssza meg magát, és mindig az, aminek lennie kell. Megvéd, körülölel, szeret, ad, de nem mértéktelenül, és csak akkor, ha méltó vagy rá. Ilyen ez a parfüm. És ilyen egy igazi nő is, szerintem.

Nem az én illatom, még nem. Ehhez még fel kell nőnöm. (Még mindig...) De az a 4 ml csoda ott lapul a szekrényemben, és néha, egy-egy hideg téli estén előveszem, teszek pár pöttyöt a csuklómra, és hagyom, hogy derűssé varázsolja a lelkem, megvigasztalja a szívem.

4 ÖSSZETEVŐ