KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Fendi L'acquarossa Elixir EDP

Fendi L'acquarossa Elixir EDP
2019. január 21.

Timi mintha belőlem szólt volna.
Eddig még nem véleményeztem, de most itt az ideje, az egyik km-s cserepartnerem hozta szóba a Guerlain LPRN-t említve, mint hasonlóságot. Nos, az én bőrkémiámmal nem hasonlít egymásra a kettő, de még csak közelítőleg sem. Igaz, hogy mindkettő meggyes, de a LPRN inkább édes (ugye a vanília mellett többek között ott van még a mandula és a tonka) mai trendet követő, a Fendi pedig egy komolyabb, érett illat.
Pontosan olyan, mint amit a megjelenése is sugall - igényes, letisztult, olasz eleganciával átszőtt felnőtt-parfüm.
A tubarózsa lényeges különbség a kettő között, ettől elegánsabb, nőiesebb és pont olyan változékony, mint a színes lantana (sétányrózsa) A meggy az elején robban, de alapvetően nem olyannak jellemezném, sőt a nyelvcsiklandozóan édes gyümölcs helyett is inkább kesernyés-fanyar meggyes (mint a csoki, csak alkoholos aroma nélkül) fehérvirágos-fás leszáradással. Összességében egy nagyvilági, tipikusan olaszos elegancia a maga visszafogottan buja szenvedélyességével.
És igen, rajtam is jobbak az olaszok, mint a franciák ;)

Jeanne Arthes Arome Secret EDP

Jeanne Arthes Arome Secret EDP
2019. január 20.

Én púderességre nem számítottam - nem is kaptam.
Cserébe viszont egy igen erős szilázsú illat, ami nem túl változékony, hamar eléri a végső fázist. A maga nemében viszont nagyon erőteljes, folyamatosan orrom alá szökő lila virágok csokra. Egyáltalán nem bőrközeli, bújós, hanem inkább hideg illat, van benne valami nemes távolságtartás, amitől simán lehet kiskosztümös irodai kiegészítő (inkább főnökasszonyoknak tudom elképzelni), de ez a miliő távol áll tőlem, nem hergel fel, de nem is arra született. Erős kisugárzású, alapvetően konszolidált parfüm.
Órák múlva is egy hűvös, kissé fanyarkás virágillat - nekem túl sok a virágból - , de kifejezetten határozott, hosszan tartó, szuper lilavirágos kompozíció.

Jil Sander Style

Jil Sander Style
2019. január 18.

Nem, direkt nem akarom elolvasni az előző véleményeket!
Csak úgy, saját kútfőből.
Első nekifutásra - kifújásra - ötös! Valami nagyon különleges, kis fanyarkás, fricskás pimasz illat... eltelt kb. 20 perc, gépelek és igen intenzíven, folyamatosan az orrom alá szökik.
Fokozatosan felüti a fejét a vanília, - ami engem már zsigerből elriaszt, - de itt valahogy nincs túltolva, abszolút ki van egyensúlyozva, úgy is mondhatnám, hogy "le van hűtve", mert nem édes, hanem fűszeresen hűs, amibe próbál betolakodni egy kis vaníliás felhang.
Hmmm... nem is tudom, a rózsabors tuti, sőt, kardamom határozottan, ezentúl pedig hűvösséget érzek, ibolya és írisz.. valahogy ezek, jaj, nagyon tetszetős!
Én imádom a Jil Sandereket, mindig jól mutatnak rajtam, ez már többször beigazolódott, és most ő is.
Hosszabb idő elteltével is meglehetősen erőteljes hatótávval rendelkezik! Új szerelemillat van kibontakozóban... bajban vagyok.