KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

laracroft

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Casamorati 1888 Dolce Amalfi

Casamorati 1888 Dolce Amalfi
2017. szeptember 13.

Erőteljes vaníliás alap, válogatott fűszerekkel és enyhe gyümölcsös citrusossággal (leginkább az alma és a birs érezteti savasságát). Melengetően fűszeres, balzsamos, picit füstös is, de nem fojtogató, nem az a szokásosan megjelenő füstösség, hanem finom, vidám, édesbe hajlóan pajkos.
Rajtam a Dior Addict (kék üveges) fűszeres-vaníliás melegségét hozza, de nem ugyanaz, csak jellegében hasonlít.
Én el tudom képzelni télen, nyáron, napközben és alkalomra is.

LM Parfums Ultimate Seduction Extrait De Parfum

LM Parfums Ultimate Seduction Extrait De Parfum
2017. szeptember 13.

Rajtam ez egy az egyben Coco Mademoiselle/Miss Dior Cherie vonal, semmiben nem különbözik.

Casamorati 1888 Gran Ballo

Casamorati 1888 Gran Ballo
2017. szeptember 11.

Fragranticán a Viva la Juicy-hoz hasonlítják - és valóban, szinte teljesen ugyanaz.
Csak a Viva La Juicy előbb volt. És jóval olcsóbb is.
Kicsit mondjuk a Gran Ballo kevésbé édes, uniszexebb, nem is rossz értelemben, pont az jutott róla eszembe, hogy nem találkoztam még illattal, ami ennyire jól tudna illeszkedni mindkét nemhez (mondjuk ebben nagy szerepe van a kémiámnak, aminek hobbija az uniszex illatok olcsó after shave-szaggá alakítása).
Nem az a fő bajom vele, hogy a VLJ-re hasonlít, mert sokszor látom (főleg Kurkdjian-nál), hogy olyan, mintha már létező parfümöt tökéletesítene, ha nem is szándékosan, de a végeredmény nagyon hasonló egy-két már piacon lévő illathoz, csak épp sokkal jobb. Minőségibb, szofisztikáltabb. Itt viszont ezt nem érzem. Ugyanaz a harsány, erős illat, semmi finomság, elegancia vagy puhaság.
Hibái is ugyanazok rajtam, mint a VLJ-nek - a karamella nem édes, inkább friss, a fehér virágok pedig fémessé válnak rajtam - a bőröm újabb rossz szokása.
Ettől még nem rossz illat. Csak akkor már inkább VLJ - ugyanez, töredék áron.